Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.06.2019 17:27

miszelos napisał(a):Teraz nie ma jeszcze sezonu urlopowego więc jedzie się na luzie. Gorzej będzie po 19.06 czyli po zakończeniu roku szkolnego.



Nie będzie jeszcze tak źle, bo w środę wakacje zaczynają się tylko w Polsce. Czesi, Słowacy i większość Niemców i Austriaków (którzy generują największy ruch do Chorwacji) zaczynają swoje dopiero w lipcu albo w ostatni weekend czerwca, a Włosi i Węgrzy już zaczęli (podobnie jak Chorwaci).

Tak więc ruch się pewnie zwiększy, ale na pewno nie tak jak w drugiej połowie lipca, nie wspominając o sieprniu
SpiderRZ
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 17.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SpiderRZ » 17.06.2019 19:03

Zawsze jeżdżę zaraz po zakończeniu roku szkolnego i stwierdzam że w tym okresie jedzie sie spokojnie bez korków na granicach oraz na bramkach.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.06.2019 05:21

kojacek napisał(a):
boboo napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Podczas jazdy autostradą raczej wskazane jest patrzenie przed siebie...
Co też między innymi i od czasu do czasu czynię.

Grunt, to znaleźć odpowiednie proporcje, złoty środek ;)
Prawka (na osobowe) robiłem w PL i w DE.
Pamiętam, jak instruktor w DE mi powiedział, że jak tak będę się gapić tylko przed siebie, to egzaminator mnie obleje.
Co kilka sekund mam patrzeć we wszystkie lusterka i przez boczne szyby (martwy punkt).
Nie tylko gdy cofam, albo ruszam. Cały czas!
Podczas egzaminu tak, aby egzaminator to wyraźnie widział.
Po egzaminie, wyrabiać sobie ten nawyk, bo jest "życiodajny".

I tak mi zostało :papa:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.06.2019 06:31

boboo napisał(a):
kojacek napisał(a):
boboo napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Podczas jazdy autostradą raczej wskazane jest patrzenie przed siebie...
Co też między innymi i od czasu do czasu czynię.

Grunt, to znaleźć odpowiednie proporcje, złoty środek ;)
Prawka (na osobowe) robiłem w PL i w DE.
Pamiętam, jak instruktor w DE mi powiedział, że jak tak będę się gapić tylko przed siebie, to egzaminator mnie obleje.
Co kilka sekund mam patrzeć we wszystkie lusterka i przez boczne szyby (martwy punkt).
Nie tylko gdy cofam, albo ruszam. Cały czas!
Podczas egzaminu tak, aby egzaminator to wyraźnie widział.
Po egzaminie, wyrabiać sobie ten nawyk, bo jest "życiodajny".

I tak mi zostało :papa:


Mądrego to aż miło posłuchać :D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 18.06.2019 10:13

boboo napisał(a):
kojacek napisał(a):
boboo napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Podczas jazdy autostradą raczej wskazane jest patrzenie przed siebie...
Co też między innymi i od czasu do czasu czynię.

Grunt, to znaleźć odpowiednie proporcje, złoty środek ;)
Prawka (na osobowe) robiłem w PL i w DE.
Pamiętam, jak instruktor w DE mi powiedział, że jak tak będę się gapić tylko przed siebie, to egzaminator mnie obleje.
Co kilka sekund mam patrzeć we wszystkie lusterka i przez boczne szyby (martwy punkt).
Nie tylko gdy cofam, albo ruszam. Cały czas!
Podczas egzaminu tak, aby egzaminator to wyraźnie widział.
Po egzaminie, wyrabiać sobie ten nawyk, bo jest "życiodajny".

I tak mi zostało :papa:

Co prawda prawko mam polskie, ale podczas jazdy tak się dziwnie składa, ze to ja zauważam np jakiś zamek albo zwierzaki gdzieś w polu...
Pole widzenia samo chodzi po okolicy ;)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 18.06.2019 10:33

Moją wadą jest to, że bardzo lubię się rozglądać za kierownicą. Oczywiście musi się to odbywać kosztem obserwowania drogi przed sobą. Dlatego póki co nie decyduję się zjechać z autostrady na Jadrankę :) Zjazd Sestanovac musi mi na razie wystarczyć.
Ale może np. za 15-ty razem się skuszę :)
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 18.06.2019 14:33

Raport z trasy :
1 strona : Gliwice - Ogulin ( nocleg ) : wyjazd ok. 10.30, poniedziałek 4.06. utrudnienia : Brno - korek na 20 min na autostradzie, Wiedeń - wolno, Austria duży ruch jak zawsze, dojazd na nocleg ok. 20.30
trasa : Gliwice - Brno - Wiedeń - Graz - Zagrzeb - cały czas autostrady

Powrót : 13.06. z Makarskiej, wyjazd 9 rano, Wrocław 0.30, ok. 1350 km, trasą tak jak w pierwszą stronę
Utrudnienia : Wiedeń - koło godz.18 korek i przejazd przez miasto około 50 min, wszystkie nawigacje pokazywały, żeby jechać A23 i nie zjeżdżać na S1 ( jak pokazują znaki kierunkowe ), były też znaki że na S1 "STAU", autostrada koło Mariboru ok. 5 min

Na granicach w obie strony płynnie, w pierwszą stronę stania 0 min, w drugą stronę ok. 5-7 min
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 18.06.2019 14:36

Tom@sz napisał(a):
toomas napisał(a):Ja w tym roku pierwszy raz wyjeżdżam w piątek, nocleg w Ptuj i w sobotę odcinek Ptuj - Podaca :) Mam nadzieję, że będzie w miarę.


witam
Też bardzo podobny mam plan...
nocleg z piatku na sobotę za Ptuj...

prześledziłem ostatnie 20stron wątku i mam pytanie do znawców:
z Brna kierować się na Mikulov czy jechać autostradą D2 i odbijać skrótem przez Breclav?


tylko Mikulov, jechałem w ciągu 1,5 miesiąca 4 razy i nie było żadnych korków
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 18.06.2019 14:55

karus napisał(a):Wczoraj przyjechalem do Pakostane, start z wrocławia o 3:40 dojaz do Pakostane o 15:30, zero korków do bramek czy na granicy, w wiedniu bylem przed 9:00 wiec mały ruch, trochę remontów w czechach i austrii.


11.50?

chyba mocno nieprzepisowo, albo nie zatrzymywałeś się, sam nie wiem co gorsze
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 18.06.2019 19:52

bledzik napisał(a):
karus napisał(a):Wczoraj przyjechalem do Pakostane, start z wrocławia o 3:40 dojaz do Pakostane o 15:30, zero korków do bramek czy na granicy, w wiedniu bylem przed 9:00 wiec mały ruch, trochę remontów w czechach i austrii.


11.50?

chyba mocno nieprzepisowo, albo nie zatrzymywałeś się, sam nie wiem co gorsze


Raczej przepisowo i miałem 3 przystanki w tym dwa tankowania, ale to tak do 15 min rozprostować kości. Myślę, że to normalny czas dla dobrze zorganizowanej trasy. Ja nie jestem z tych co wyjeżdżają do Cro w piątek w południe czy jeżdżą od KFC do Maca, stosują jakieś dziwne objazdy a później się dziwią, że jadą 15 czy 17h. To taka waśnie rozwleczona trasa po 15 czy więcej godzin jest bardziej męcząca i niebezpieczna niż sprawny dojazd w sensownym czasie.
ps. ostatni mandat zapłaciłem jakieś 7 czy 8 lat temu a na prawie 20 lat za kółkiem mam tylko 3 mandaty na swoim koncie, a trochę się jeździ :)
artury
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artury » 20.06.2019 10:43

Witam. 13 sierpnia o godzinie okolo 6 rano bede w Gornji Macelj, to jest srodek tygodnia. Czy jest szansa, ze uda mi sie uniknac korkow na granicy i dalej na bramkach? Czy wyjechac wczesniej i na granicy byc 4-5rano?
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 20.06.2019 11:05

Screenshot_20190620-091608_Maps.jpg
Sezon urlopowy- start
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.06.2019 11:13

AdamLodz napisał(a):
Screenshot_20190620-091608_Maps.jpg
Sezon urlopowy- start


Pokazywało tam dwa zgłoszenia wypadków, może dlatego.
W tym roku, po raz pierwszy planuję trasę przez Słowację i Węgry i tego odcinka obawiam się najbardziej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.06.2019 13:50

W Chorwacji też ruch spory, A1 od Zagrzebia do Bosiljeva w GM świeci się na czerwono. A do tego jeszcze "Zbog požara u tunelu Sveti Rok na autocesti A1 u smjeru Splita, privremeno je obustavljen promet kroz tunel u oba smjera. Kolona u smjeru Zagreba i Dubrovnika je oko 4 km" :roll:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.06.2019 13:53

Mam pytanie odnośnie wjazdu na nową obwodnicę Trzyńca.

Google Maps od kilku tygodni pokazuje zamknięty odcinek wjazdu od strony Cieszyna i każe jechać prosto starą obwodnicą aż do pierwszego ronda:

https://goo.gl/maps/LAvAj7Qv9jTkFA8c8

Problem w tym, że ten odcinek raz jest zamknięty, a raz nie.

Czy ktoś wie, co tam się dzieje i jak długo to ma potrwać?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 644
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone