Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.06.2019 14:28

marekkowalak napisał(a):Mam pytanie odnośnie wjazdu na nową obwodnicę Trzyńca.

Google Maps od kilku tygodni pokazuje zamknięty odcinek wjazdu od strony Cieszyna i każe jechać prosto starą obwodnicą aż do pierwszego ronda:

https://goo.gl/maps/LAvAj7Qv9jTkFA8c8

Problem w tym, że ten odcinek raz jest zamknięty, a raz nie.

Czy ktoś wie, co tam się dzieje i jak długo to ma potrwać?

Mam ten sam "problem" :wink: Jak wejdziesz na http://www.dopravniinfo.cz/ to kieruje normalnie na obwodnicę
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 20.06.2019 14:58

dids76 napisał(a):W Chorwacji też ruch spory, A1 od Zagrzebia do Bosiljeva w GM świeci się na czerwono. A do tego jeszcze "Zbog požara u tunelu Sveti Rok na autocesti A1 u smjeru Splita, privremeno je obustavljen promet kroz tunel u oba smjera. Kolona u smjeru Zagreba i Dubrovnika je oko 4 km" :roll:


Ooops! Wielkie dzięki za info... Jadę w nocy i ciekawe czy mnie wujek g. przeprowadzi bokiem czy "każe" czekać w korku (o ile nie przywrócą ruchu do jutrzejszego przedpołudnia). Tak czy inaczej czujność przedsięwzięta :papa:

Pozdrav
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 20.06.2019 19:17

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2019 19:49

dids76 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Mam pytanie odnośnie wjazdu na nową obwodnicę Trzyńca.

Google Maps od kilku tygodni pokazuje zamknięty odcinek wjazdu od strony Cieszyna i każe jechać prosto starą obwodnicą aż do pierwszego ronda:

https://goo.gl/maps/LAvAj7Qv9jTkFA8c8

Problem w tym, że ten odcinek raz jest zamknięty, a raz nie.

Czy ktoś wie, co tam się dzieje i jak długo to ma potrwać?

Mam ten sam "problem" :wink: Jak wejdziesz na http://www.dopravniinfo.cz/ to kieruje normalnie na obwodnicę


Trwa budowa kolejnego odcinka drogi i powiazana z tym jest wymiana nawierzchni i oznakowania na starej drodze - w zwiazku z tym, stara droga jest zamknieta od 10 do 20 czerwca z krotkimi przerwami.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.06.2019 22:35

Pääkäyttäjä

Dzięki za odpowiedź!

Tak właśnie myślałem, że kończą tam kłaść nawierzchnię czy inne prace wykończeniowe, bo raz było przejezdne, a raz nie.

Na GM już widzę, że znów wszystko wraca do normy i jutro powinno być "czysto". :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2019 04:43

Z tego, co wyczytałem na portalu Třinecko, to komunikacja miejska i dojazd do posesji był zapewniony, może dlatego DI i GM nic nie pokazywały.
Kuba777
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba777 » 22.06.2019 00:22

Dziś 8 rano wyjazd z Częstochowy, o 22 dojechałem do Rogoznicy. Średnia prędkość z komputera to 105 km/h a jechałem wg ograniczeń + 5-10 km/h.

Droga przez Czechy, Austrie i Słowenię. Wiedeń o 13 przejechany bez problemu. Roboty w Czechach i Austrii zwalniają ale do 80-100 km/h. Jedyny napotkany korek był na wysokości Brna ale szybki zjazd na Breclav i koniec korka :)
Macelj o 17:30 wzięty z marszu. Autostrady chorwackie bardzo sprawnie, w kilku miejscach roboty ale zwolnienie do 60-80 km/h i bez problemu.
xcarlsonx
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) xcarlsonx » 22.06.2019 07:37

Kuba777 napisał(a):Dziś 8 rano wyjazd z Częstochowy, o 22 dojechałem do Rogoznicy. Średnia prędkość z komputera to 105 km/h a jechałem wg ograniczeń + 5-10 km/h.

Droga przez Czechy, Austrie i Słowenię. Wiedeń o 13 przejechany bez problemu. Roboty w Czechach i Austrii zwalniają ale do 80-100 km/h. Jedyny napotkany korek był na wysokości Brna ale szybki zjazd na Breclav i koniec korka :)
Macelj o 17:30 wzięty z marszu. Autostrady chorwackie bardzo sprawnie, w kilku miejscach roboty ale zwolnienie do 60-80 km/h i bez problemu.



witam, a tam w okolicy Pribor w Czechach jest zamkniety jakiś odcinek drogi? bo tak mi pokazuje GM?
Kuba777
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba777 » 23.06.2019 00:05

xcarlsonx napisał(a):
Kuba777 napisał(a):Dziś 8 rano wyjazd z Częstochowy, o 22 dojechałem do Rogoznicy. Średnia prędkość z komputera to 105 km/h a jechałem wg ograniczeń + 5-10 km/h.

Droga przez Czechy, Austrie i Słowenię. Wiedeń o 13 przejechany bez problemu. Roboty w Czechach i Austrii zwalniają ale do 80-100 km/h. Jedyny napotkany korek był na wysokości Brna ale szybki zjazd na Breclav i koniec korka :)
Macelj o 17:30 wzięty z marszu. Autostrady chorwackie bardzo sprawnie, w kilku miejscach roboty ale zwolnienie do 60-80 km/h i bez problemu.



witam, a tam w okolicy Pribor w Czechach jest zamkniety jakiś odcinek drogi? bo tak mi pokazuje GM?


Jechałem 1 z Ostravy na Ołomuniec i nie kojarzę zamkniętego odcinka drogi
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.06.2019 22:32

Info z bramek na Lučko za Zagrzebiem w stronę morza: bilety rozdają ludzie, ruch płynny.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 27.06.2019 00:07

Podobno na piątek zapowiadają burę i jest ryzyko zamknięcia tunelu Sveti Rok więc obserwujcie trasę i słuchajcie traffic raprtów.
Ja w sobotę z samego rana wracam do PL i mam nadzieje ze tunel będzie jednak otwarty.
pzdr
Ostatnio edytowano 27.06.2019 00:14 przez karus, łącznie edytowano 1 raz
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 27.06.2019 00:10

karus napisał(a):Podobno na piątek zapowiadają burę i jest ryzyko zamknięcia tunelu Svetny rok więc obserwujcie trasę i słuchajcie traffic raprtów.



A możesz wrzucić jakiś link do informacji na temat tej piątkowej bury?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2019 00:11

karus napisał(a):Podobno na piątek zapowiadają burę i jest ryzyko zamknięcia tunelu Svetny rok

Tunel ma nazwę Sveti Rok.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 27.06.2019 00:13

marekkowalak napisał(a):
karus napisał(a):Podobno na piątek zapowiadają burę i jest ryzyko zamknięcia tunelu Svetny rok więc obserwujcie trasę i słuchajcie traffic raprtów.



A możesz wrzucić jakiś link do informacji na temat tej piątkowej bury?


Info od CroLove https://pl-pl.facebook.com/KochamChorwacje/
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 27.06.2019 00:15

@Janusz Bajcer - dzięki! już poprawiłem nazwę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 645
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone