Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1389
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 27.06.2019 15:17

Tomy Lee napisał(a):
Dawigs napisał(a):Austria - jechaliśmy przez Mikulov. Autostrada w Austrii zaczyna się teraz przed Poysdorfem :lol:


Czy możesz powiedzieć jak wygląda odcinek przed wjazdem na granicę w Mikulovie? Chodzi o remont drogi obok jeziorka i wahadlowy ruch. Długo stałeś?
Podobno w okolicy Makarskiej "wyrosło" kilka fotoradarów. Widziałeś coś w tamtej okolicy?


Co do trasy na Mikulov tak jak pisali przedmówcy nie ma ruchu wahadłowego. Jest nowy (wygląda staro) most nad śluzą. Wąski ze stromymi najazdami dlatego zapewne ograniczenie do 20 km/h.
Od Baski Vody do Zaostrogu nie kojarzę fotoradarów ale może je przeoczyłem? Natomiast na samej autostradzie widziałem jak tajniacy zatrzymywali pędzący samochód na Słowackich blachach.
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 27.06.2019 16:01

Oglądam sobie natężenie ruchu na chorwackich autostradach i zastanawiam się jak wygląda płacenie za autostradę w Demerje przed Zagrzebem? Raz tam zjechałem i płacąc kartą ominąłem znaczny korek w Lucko (w pozostałych powrotach płaciłem na Lucko) ale nie wiem czy tam można tak płacić stale czy uruchomili taką możliwość w szczycie sezonu... Bo wg googla tam są tylko platności ENC.
Ktoś wie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2019 16:05

Są dwa rodzaje (a właściwie to trzy) bramek: gotówkowe i do płatności elektronicznych (ENC i Card only).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2019 16:06

Płatność kartą w Demerje jest stale.
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 27.06.2019 16:12

Kłaniam się i dziękuję
Jutro 7 rano start z Mandre i na Ojczyzny łono powrót.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1389
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 28.06.2019 08:49

marekkowalak napisał(a):
yooshky napisał(a):Wg Windy najsilniejszy wiatr w porywach w piątek ok. 13:00
Obrazek



Tyle to tam zawsze wieje, myślę, że to nie spowoduje żadnych zagrożeń.


Wygląda na to, że prognozy się sprawdzają. U nas (Zaostrog/ Riwiera Makarska) wiało i lało dziś po 5 rano.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 28.06.2019 09:55

U nas w Pakostane też burza dziś była nad ranem i ostro wiało, ale z tego co widzę na google maps to tunel Sveti Rok jest otwarty.

Wyjeżdzam jutro o 3 nad ranem do PL i dmuchając na zimne czy ten objazd tunelu Sveti Rok ma sens ?
https://www.google.com/maps/dir/Pako%C5 ... 150108!3e0
Jechał ktoś?
pzdr
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 28.06.2019 09:59

nie ma co panikować, wszystko jest ok
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 28.06.2019 10:13

bledzik napisał(a):nie ma co panikować, wszystko jest ok

Nikt nie panikuje, po prostu wolę być przygotowany na każdą ewentualność. Już kiedyś stałem przed tym tunelem w ogromnym korku, bo jedna nitka była zamknięta właśnie przez wiatr pomimo, że wcale aż tak bardzo nie wiało.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 28.06.2019 10:33

Ok, ja jeżdże często w tym kierunku ale nie zdarzyło mi się, dzisiaj będzie relacja wieczorem z drogi z PL do HR.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 28.06.2019 11:55

karus napisał(a):jedna nitka była zamknięta właśnie przez wiatr pomimo, że wcale aż tak bardzo nie wiało.
Siedząc w aucie nie za bardzo zdajesz sobie sprawę z siły wiatru. Ten też sobie nie zdawał (1:53):

Oprócz tego, że mocno wieje, dochodzą jeszcze uderzenia/podmuchy.
I może być tak, że Ciebie ledwie huśta, a 50 metrów przed Tobą właśnie przewraca ciężarówkę.
Tamten rejon (Svety Rok) ma sporo serpentyn. Jadąc serpentyną już jesteś "wstępnie przechylony".
Teraz wystarczy tylko podmuch wzmacniający ów przechył i good bye.
Wierz mi, Chorwaci wiedzą co robią gdy zamykają niektóre trasy.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 28.06.2019 14:16

wyjazd z PL po 7 rano, teraz Słowenia - żadnych problemów
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 28.06.2019 15:09

karus napisał(a):U nas w Pakostane też burza dziś była nad ranem i ostro wiało, ale z tego co widzę na google maps to tunel Sveti Rok jest otwarty.

Wyjeżdzam jutro o 3 nad ranem do PL i dmuchając na zimne czy ten objazd tunelu Sveti Rok ma sens ?
https://www.google.com/maps/dir/Pako%C5 ... 150108!3e0
Jechał ktoś?
pzdr

Jechałem kiedyś tą trasą przy okazji wstępując na plan filmu "Winettou" ;)
Droga była w porządku, widoki-takie sobie, ruch nieduży, tylko trochę mieścin po drodze, ale bez problemów.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 28.06.2019 15:11

boboo napisał(a):
karus napisał(a):jedna nitka była zamknięta właśnie przez wiatr pomimo, że wcale aż tak bardzo nie wiało.
Siedząc w aucie nie za bardzo zdajesz sobie sprawę z siły wiatru. Ten też sobie nie zdawał (1:53):
[...]

I to nasz krajan z blachami z warszawskiego Śródmieścia.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.06.2019 18:24

karus napisał(a):U nas w Pakostane też burza dziś była nad ranem i ostro wiało, ale z tego co widzę na google maps to tunel Sveti Rok jest otwarty.

Wyjeżdzam jutro o 3 nad ranem do PL i dmuchając na zimne czy ten objazd tunelu Sveti Rok ma sens ?
https://www.google.com/maps/dir/Pako%C5 ... 150108!3e0
Jechał ktoś?
pzdr

Jak tak jeżdżę jak mam kierunek do i z Murter, z małą różnicą, że zaraz na Benkovac jadę. A i widoczki są fajne.
https://www.google.com/maps/dir/Pako%C5 ... 150108!3e0
Z Gracac można też starą 1 jechać do Karlovaca, ale to dla tych co bez opłat chcą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 647
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone