Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.05.2019 19:38

W panelu użytkownika jest opcja "przyjaciele i wrogowie".
Nie lepiej skorzystać, zamiast się narażać?
A teraz sugeruję wrócić do tematu korków.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.05.2019 20:37

tranquilo napisał(a):Kreujesz się na takiego mądrego a nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Wobec tego najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem sie udzielaj.

O kurcze. Przepraszam.
Twój przedostatni wpis w tym wątku.
tranquilo napisał(a):Wiesz co, myślę że trochę się różni.
Ja zawsze jeżdżę tak na przełom sierpnia i września. I jak dla mnie z zaskakująca dokładnością, od pierwszego września zawsze odczuwam różnicę w powietrzu.
W sierpniu jest gorąco, tak jak lubię i w dzień i w nocy. Uwielbiam nocne przesiadywanie na tarasie bez koszulki i granie w szachy albo gapienie sie w gwiazdy.
A zawsze od 1 września noce są chłodniejsze. Już nie wysiedzę bez ubrania na tarasie, a i w dzień chociaż ciepło to jakis taki ruch powietrza się robi że odczuwam troche mniejszą temperature niż jest faktycznie.
Zawsze lepiej czuję się w części sierpniowej niż wrześniowej.
Choć wcale nie znaczy to że we wrześniu jest do kitu. Po prostu troche inaczej.


Nie czytam niestety ze zrozumieniem, ale ewidentnie tam coś było o korkach nad Adriatyk i jak je ominąć.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.05.2019 07:00

sviva napisał(a):W tym roku postanowiłem oszukać przeznaczenie i wyjeżdżamy w czwartek więc w Cro będziemy w piątek nad ranem. Może tym razem będzie ok.


Tak. Od kiedy zaczęliśmy wyjeżdżać w czwartek po robocie, zamiast w piątek, dojeżdżamy na miejsce w piątek z rana około godzinę wcześniej
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.05.2019 07:18

Ja zdecydowałem się wyjechać z Warszawy rano w niedziele. Przejazd przez Polskę jest bardziej męczący niż Słowacja, Węgry, Chorwacja razem wzięte. Dlatego niedziela może będzie dobrym wyborem / brak TIR /.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.05.2019 09:12

Tak, Tiry potrafią wkurzyć porządnie. My od lat jeździmy w święto 15 sierpnia. Tirów malutko i ogólnie mniej aut
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 21.05.2019 12:23

Po weekendowej wycieczce w okolice Villach, tak na szybko wypisuję aktualne utrudnienia drogowe, które udało mi się zapamiętać z CZ i A:
- zamknięta jedna nitka autostrady w Ostrawie
- zamknięta jedna nitka autostrady na wysokości Lipník nad Bečvou
- zwężenia na autostradzie w Brnie
- tymczasowy most na drodze "52" w kierunku Mikulov, ograniczenie prędkości do 20kmh, póki co przejazd na bieżąco, bez zatorów
- budowa ronda na trasie "7" w kierunku autostrady A5 w Austrii
- między Wiedniem, a Ilz na A2 w rejonie górskiego odcinka z tunelami zaawansowane roboty, ruch 2+1/1
- przed Ilz budowa węzła na autostradzie A2
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 924
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 21.05.2019 12:50

pozdrowienia dla Wszystkich CRO maniaków :D :D :D
a w szczególności dla szczęściarzy którzy spędzą wakacje w CRO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ja od lat robię tak samo. jedna recepta na korki w drodze do i z powrotem.
biorę poprawkę bo jestem jedynym kierowcą i nikt mnie nie zmienia w drodze.
tempo przejazdu bez szaleństwa jadę na wakacje nie na cmentarz, a poza tym mam tylko Fiata :wink: :wink: :wink:
wyjazd w środku tygodnia z Poznania rano około 10.00. w tym roku jest to środa na spokojnie wjazd do CRO około 20.00
na miejscu w Breli Stomarića też bez szarżowania po drogach kawka, jedzonko, spacerek.....jestem około 1.00-2.00
z powrotem do domku wyjazd w czwartek rano około 8.00 w domku na miejscu około 23.00-24.00
poprawkę na przejazd do Polski w Zagrzebiu - na to nie ma lekarstwa - wielka loteria albo jedziesz bez problemu albo stoisz w korku.
śmigam jako jeden driver a mam trochę do przejechania.......1600km :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 21.05.2019 13:01

"Tempo przejazdu bez szaleństwa " to chyba nie do końca..... Też jeździłem i jeżdże z Poznania i w 10h nigdy nie udało mi się dojechać do granic Chorwacji, ba nigdy nie zmieściłem się w 11h, a nie jadę Syrenką i nie goszczę się wybitnie po drodze.... mhy
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 21.05.2019 13:02

Endrju napisał(a):Po weekendowej wycieczce w okolice Villach, tak na szybko wypisuję aktualne utrudnienia drogowe, które udało mi się zapamiętać z CZ i A:
- zamknięta jedna nitka autostrady w Ostrawie
- zamknięta jedna nitka autostrady na wysokości Lipník nad Bečvou
- zwężenia na autostradzie w Brnie
- tymczasowy most na drodze "52" w kierunku Mikulov, ograniczenie prędkości do 20kmh, póki co przejazd na bieżąco, bez zatorów
- budowa ronda na trasie "7" w kierunku autostrady A5 w Austrii
- między Wiedniem, a Ilz na A2 w rejonie górskiego odcinka z tunelami zaawansowane roboty, ruch 2+1/1
- przed Ilz budowa węzła na autostradzie A2

Nareszcie konkretne info. Endrju, a jak wygląda trasa dalej na Villach?
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 21.05.2019 13:47

Rok temu jechałem w przeddzień Bożego Ciała do Wenecji przez Wiedeń, Graz, Villach, Tarvisio itd
w Austrii masakra - korek za korkiem, pełno przebudowy tuneli jechał z Wiednia do granicy Włoch ponad 7 godzin, mimo że tam gdzie się dało było + 10 km/h.
W tym roku jazda tylko w niedzielę ( w pierwszą stronę ) a z powrotem w środku tygodnia
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.05.2019 13:49

bledzik napisał(a):Rok temu ...


Słowo klucz już padło, dalej chyba nie warto pisać/czytać, aby nie mącić sobie w głowie ...
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 21.05.2019 20:36

Nie czytaj więc. Innym pozostaw wybór.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.05.2019 07:42

leswac napisał(a):pozdrowienia dla Wszystkich CRO maniaków :D :D :D
a w szczególności dla szczęściarzy którzy spędzą wakacje w CRO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ja od lat robię tak samo. jedna recepta na korki w drodze do i z powrotem.
biorę poprawkę bo jestem jedynym kierowcą i nikt mnie nie zmienia w drodze.
tempo przejazdu bez szaleństwa jadę na wakacje nie na cmentarz, a poza tym mam tylko Fiata :wink: :wink: :wink:
wyjazd w środku tygodnia z Poznania rano około 10.00. w tym roku jest to środa na spokojnie wjazd do CRO około 20.00
na miejscu w Breli Stomarića też bez szarżowania po drogach kawka, jedzonko, spacerek.....jestem około 1.00-2.00
z powrotem do domku wyjazd w czwartek rano około 8.00 w domku na miejscu około 23.00-24.00
poprawkę na przejazd do Polski w Zagrzebiu - na to nie ma lekarstwa - wielka loteria albo jedziesz bez problemu albo stoisz w korku.
śmigam jako jeden driver a mam trochę do przejechania.......1600km :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


1600 km w 13 godzin jadąc bez szaleństw? No to rzeczywiście spokojna jazda. Ja z Wrocławia do Tucepi mam 1300, jadę z 2 małych dzieci i liczę, że mi 20 godzin nie starczy :D :hut:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.05.2019 07:58

sviva napisał(a):1600 km w 13 godzin jadąc bez szaleństw? No to rzeczywiście spokojna jazda (...)

10:00 -> 20:00 = 10 godzin
20:00 -> 02:00 = 6 godzin
Razem: 16 godzin (skąd wziąłeś 13?)
Takoż droga powrotna: 08:00 -> 24:00 = 16 godzin.

Google pokazuje 1512 km w 15 godzin:
poznan_stomarica.png
Po odjęciu przerw z tamtych szesnastu, mniej więcej się zgadza.
I... google nie pokazuje czasu w trybie "szarży bądź szaleństwa" :lol:
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 23.05.2019 08:07

Mimo wszystko GM pokazuje czas przejazdu z max dozwoloną prędkością. Nie dolicza również postojów. Mnie w ubiegłym roku trasa Radom - Ciovo zajeła 24h. GM pokazywało ok. 16h. Dwoje kierowców, częste postoje i odpoczynki. Wyjazd na początku lipca. Na granicy SLO - CRO mega zatwardzenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 636
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone