Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.05.2019 20:38

W panelu użytkownika jest opcja "przyjaciele i wrogowie".
Nie lepiej skorzystać, zamiast się narażać?
A teraz sugeruję wrócić do tematu korków.
romuald22
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.05.2019 21:37

tranquilo napisał(a):Kreujesz się na takiego mądrego a nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Wobec tego najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem sie udzielaj.

O kurcze. Przepraszam.
Twój przedostatni wpis w tym wątku.
tranquilo napisał(a):Wiesz co, myślę że trochę się różni.
Ja zawsze jeżdżę tak na przełom sierpnia i września. I jak dla mnie z zaskakująca dokładnością, od pierwszego września zawsze odczuwam różnicę w powietrzu.
W sierpniu jest gorąco, tak jak lubię i w dzień i w nocy. Uwielbiam nocne przesiadywanie na tarasie bez koszulki i granie w szachy albo gapienie sie w gwiazdy.
A zawsze od 1 września noce są chłodniejsze. Już nie wysiedzę bez ubrania na tarasie, a i w dzień chociaż ciepło to jakis taki ruch powietrza się robi że odczuwam troche mniejszą temperature niż jest faktycznie.
Zawsze lepiej czuję się w części sierpniowej niż wrześniowej.
Choć wcale nie znaczy to że we wrześniu jest do kitu. Po prostu troche inaczej.

Nie czytam niestety ze zrozumieniem, ale ewidentnie tam coś było o korkach nad Adriatyk i jak je ominąć.
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.05.2019 08:00

sviva napisał(a):W tym roku postanowiłem oszukać przeznaczenie i wyjeżdżamy w czwartek więc w Cro będziemy w piątek nad ranem. Może tym razem będzie ok.

Tak. Od kiedy zaczęliśmy wyjeżdżać w czwartek po robocie, zamiast w piątek, dojeżdżamy na miejsce w piątek z rana około godzinę wcześniej
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.05.2019 08:18

Ja zdecydowałem się wyjechać z Warszawy rano w niedziele. Przejazd przez Polskę jest bardziej męczący niż Słowacja, Węgry, Chorwacja razem wzięte. Dlatego niedziela może będzie dobrym wyborem / brak TIR /.
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.05.2019 10:12

Tak, Tiry potrafią wkurzyć porządnie. My od lat jeździmy w święto 15 sierpnia. Tirów malutko i ogólnie mniej aut
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 21.05.2019 13:23

Po weekendowej wycieczce w okolice Villach, tak na szybko wypisuję aktualne utrudnienia drogowe, które udało mi się zapamiętać z CZ i A:
- zamknięta jedna nitka autostrady w Ostrawie
- zamknięta jedna nitka autostrady na wysokości Lipník nad Bečvou
- zwężenia na autostradzie w Brnie
- tymczasowy most na drodze "52" w kierunku Mikulov, ograniczenie prędkości do 20kmh, póki co przejazd na bieżąco, bez zatorów
- budowa ronda na trasie "7" w kierunku autostrady A5 w Austrii
- między Wiedniem, a Ilz na A2 w rejonie górskiego odcinka z tunelami zaawansowane roboty, ruch 2+1/1
- przed Ilz budowa węzła na autostradzie A2
leswac
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 21.05.2019 13:50

pozdrowienia dla Wszystkich CRO maniaków :D :D :D
a w szczególności dla szczęściarzy którzy spędzą wakacje w CRO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ja od lat robię tak samo. jedna recepta na korki w drodze do i z powrotem.
biorę poprawkę bo jestem jedynym kierowcą i nikt mnie nie zmienia w drodze.
tempo przejazdu bez szaleństwa jadę na wakacje nie na cmentarz, a poza tym mam tylko Fiata :wink: :wink: :wink:
wyjazd w środku tygodnia z Poznania rano około 10.00. w tym roku jest to środa na spokojnie wjazd do CRO około 20.00
na miejscu w Breli Stomarića też bez szarżowania po drogach kawka, jedzonko, spacerek.....jestem około 1.00-2.00
z powrotem do domku wyjazd w czwartek rano około 8.00 w domku na miejscu około 23.00-24.00
poprawkę na przejazd do Polski w Zagrzebiu - na to nie ma lekarstwa - wielka loteria albo jedziesz bez problemu albo stoisz w korku.
śmigam jako jeden driver a mam trochę do przejechania.......1600km :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
histe
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 21.05.2019 14:01

"Tempo przejazdu bez szaleństwa " to chyba nie do końca..... Też jeździłem i jeżdże z Poznania i w 10h nigdy nie udało mi się dojechać do granic Chorwacji, ba nigdy nie zmieściłem się w 11h, a nie jadę Syrenką i nie goszczę się wybitnie po drodze.... mhy
MaReEK
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 21.05.2019 14:02

Endrju napisał(a):Po weekendowej wycieczce w okolice Villach, tak na szybko wypisuję aktualne utrudnienia drogowe, które udało mi się zapamiętać z CZ i A:
- zamknięta jedna nitka autostrady w Ostrawie
- zamknięta jedna nitka autostrady na wysokości Lipník nad Bečvou
- zwężenia na autostradzie w Brnie
- tymczasowy most na drodze "52" w kierunku Mikulov, ograniczenie prędkości do 20kmh, póki co przejazd na bieżąco, bez zatorów
- budowa ronda na trasie "7" w kierunku autostrady A5 w Austrii
- między Wiedniem, a Ilz na A2 w rejonie górskiego odcinka z tunelami zaawansowane roboty, ruch 2+1/1
- przed Ilz budowa węzła na autostradzie A2

Nareszcie konkretne info. Endrju, a jak wygląda trasa dalej na Villach?
bledzik
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 21.05.2019 14:47

Rok temu jechałem w przeddzień Bożego Ciała do Wenecji przez Wiedeń, Graz, Villach, Tarvisio itd
w Austrii masakra - korek za korkiem, pełno przebudowy tuneli jechał z Wiednia do granicy Włoch ponad 7 godzin, mimo że tam gdzie się dało było + 10 km/h.
W tym roku jazda tylko w niedzielę ( w pierwszą stronę ) a z powrotem w środku tygodnia
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.05.2019 14:49

bledzik napisał(a):Rok temu ...

Słowo klucz już padło, dalej chyba nie warto pisać/czytać, aby nie mącić sobie w głowie ...
Twister85
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 21.05.2019 21:36

Nie czytaj więc. Innym pozostaw wybór.
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.05.2019 08:42

leswac napisał(a):pozdrowienia dla Wszystkich CRO maniaków :D :D :D
a w szczególności dla szczęściarzy którzy spędzą wakacje w CRO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ja od lat robię tak samo. jedna recepta na korki w drodze do i z powrotem.
biorę poprawkę bo jestem jedynym kierowcą i nikt mnie nie zmienia w drodze.
tempo przejazdu bez szaleństwa jadę na wakacje nie na cmentarz, a poza tym mam tylko Fiata :wink: :wink: :wink:
wyjazd w środku tygodnia z Poznania rano około 10.00. w tym roku jest to środa na spokojnie wjazd do CRO około 20.00
na miejscu w Breli Stomarića też bez szarżowania po drogach kawka, jedzonko, spacerek.....jestem około 1.00-2.00
z powrotem do domku wyjazd w czwartek rano około 8.00 w domku na miejscu około 23.00-24.00
poprawkę na przejazd do Polski w Zagrzebiu - na to nie ma lekarstwa - wielka loteria albo jedziesz bez problemu albo stoisz w korku.
śmigam jako jeden driver a mam trochę do przejechania.......1600km :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

1600 km w 13 godzin jadąc bez szaleństw? No to rzeczywiście spokojna jazda. Ja z Wrocławia do Tucepi mam 1300, jadę z 2 małych dzieci i liczę, że mi 20 godzin nie starczy :D :hut:
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.05.2019 08:58

sviva napisał(a):1600 km w 13 godzin jadąc bez szaleństw? No to rzeczywiście spokojna jazda (...)

10:00 -> 20:00 = 10 godzin
20:00 -> 02:00 = 6 godzin
Razem: 16 godzin (skąd wziąłeś 13?)
Takoż droga powrotna: 08:00 -> 24:00 = 16 godzin.

Google pokazuje 1512 km w 15 godzin:
poznan_stomarica.png
Po odjęciu przerw z tamtych szesnastu, mniej więcej się zgadza.
I... google nie pokazuje czasu w trybie "szarży bądź szaleństwa" :lol:
pawel_nowy
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 23.05.2019 09:07

Mimo wszystko GM pokazuje czas przejazdu z max dozwoloną prędkością. Nie dolicza również postojów. Mnie w ubiegłym roku trasa Radom - Ciovo zajeła 24h. GM pokazywało ok. 16h. Dwoje kierowców, częste postoje i odpoczynki. Wyjazd na początku lipca. Na granicy SLO - CRO mega zatwardzenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 636
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019