Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.05.2019 15:31

wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):A ja proponuje rozważyć wyjazd 16.08 po niepewnym 14.08 i 15.08.
Dwa razy tak jechałem i nie żałowałem.

pojedzie 14 to w porównaniu z 16 straci może 1-2h więcej w korkach, więc sumarycznie i tak czasowo wyjdzie na spory PLUS :)

Teoretycznie jest większe prawdopodobieństwo że korki będą 14 aniżeli 16. Będzie stał 2h w korku to wypali więcej paliwa a tak zaoszczędzi na paliwie, nerwach i czasie. Będzie miał więcej czasu na wypicie piwa.

Jak wyjedzie prawie 2 dni później, to jak dla mnie będzie miał mniej czasu na wypicie piwa, no chyba, że mówimy o piciu piwa w domowym zaciszu ;)
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.05.2019 16:02

wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):A ja proponuje rozważyć wyjazd 16.08 po niepewnym 14.08 i 15.08.

pojedzie 14 to w porównaniu z 16 straci może 1-2h więcej w korkach, więc sumarycznie i tak czasowo wyjdzie na spory PLUS :)

Teoretycznie jest większe prawdopodobieństwo że korki będą 14 aniżeli 16. Będzie stał 2h w korku to wypali więcej paliwa a tak zaoszczędzi na paliwie, nerwach i czasie. Będzie miał więcej czasu na wypicie piwa.

Ja jade 14 sierpnia o godzinie 20 wyjazd z Zabrza. Bede moze 2h w plecy ( wątpie ) ale za to bede 2 dni dłużej w Cro niz gdybym wyjechał 16-go.... :oczko_usmiech:
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.05.2019 10:25

sito_zabrze napisał(a):
wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):

Ja jade 14 sierpnia o godzinie 20 wyjazd z Zabrza. Bede moze 2h w plecy ( wątpie ) ale za to bede 2 dni dłużej w Cro niz gdybym wyjechał 16-go.... :oczko_usmiech:

Kilka lat temu jeździliśmy w sierpniu i bardzo podobnie. My z Torunia koło 15-16 to tak jakby z Zabrze koło 20 ;)

Traciliśmy 1-2h więcej w trasie przez wzmożone natężenie ruchu

Później była 2 połowa lipca i wyjazdy w piątki, to już była lekka oszczędność czasu na trasie

Od 2-3 lat wyjeżdżamy w czwartki po robocie i kolejna godzina na trasie ubyła
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.05.2019 10:34

piotrulex napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):

Kilka lat temu jeździliśmy w sierpniu i bardzo podobnie. My z Torunia koło 15-16 to tak jakby z Zabrze koło 20 ;)

Traciliśmy 1-2h więcej w trasie przez wzmożone nateżenie ruchu

Można wyjechać 16 i wydłużyć o 2 dni pobyt.
Kilka lat temu była inna sytuacja. Z każdym rokiem najazd na CRO jest coraz większy a tym samym korki większe.
Ryzyko zawsze jest przy początku długiego weekendu.
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.05.2019 10:38

wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):

Traciliśmy 1-2h więcej w trasie przez wzmożone nateżenie ruchu

Można wyjechać 16 i wydłużyć o 2 dni pobyt.
Kilka lat temu była inna sytuacja. Z każdym rokiem najazd na CRO jest coraz większy a tym samym korki większe.
Ryzyko zawsze jest przy początku długiego weekendu.

Oczywiście, ze można, wszystko można

Zapewne wszyscy, pracujący na etatach, mogę pobrać urlopy kończące się np we wtorek, tak samo jak standardem jest termin wynajmu kwatery kończący się we wtorkowy poranek ;) - edit - mam nadzieję, że ironia jest oczywista ;)

Ryzyko, ba, nawet pewnik straty z 1-2 godzin więcej na dojeździe, lecz za to 2 dni dłużej w cro BEZ BRANIA KOLEJNYCH dni urlopu

Naprawdę nie rozumiesz czy tylko tak udajesz?
Ostatnio edytowano 15.05.2019 11:04 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.05.2019 10:46

Urlop sierpniowy planuje co roku już w styczniu. Wyjeżdżałem 16 lub 17 i zostawałem do końca miesiąca na te 11-12 dni.
No chyba że jeździsz tylko na długi weekend czyli od 14 do 18.
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.05.2019 10:57

wikol napisał(a):Urlop sierpniowy planuje co roku już w styczniu. Wyjeżdżałem 16 lub 17 i zostawałem do końca miesiąca na te 11-12 dni.

Dobra, ja pasuję ...

Jeszcze tylko jedno

JA a w tym przypadku TY, nie równa się WSZYSCY
beatabm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatabm » 15.05.2019 11:01

Wiele osób nie może sobie pozwolić na wyjazd z Cro w poniedziałek czy wtorek czy przyjazd w dniu innym niż sobota.
I niestety musimy przebijać się przez korki.
Całe szczęście że chociaż część osób może wybrać inny dzień na podróż - chwała im za to bo dzieki temu nam - nie majacym wyboru z przyczyn od nas niezależnych - jest po prostu łatwiej :wink:
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.05.2019 11:56

piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):Urlop sierpniowy planuje co roku już w styczniu. Wyjeżdżałem 16 lub 17 i zostawałem do końca miesiąca na te 11-12 dni.

Dobra, ja pasuję ...

Jeszcze tylko jedno

JA a w tym przypadku TY, nie równa się WSZYSCY

No ja tez stwierdzam ze dyskusja z nim nie ma sensu
Wie zawsze jakiem autem trzeba jechać , na co przeznaczyć 500+ itp. o byciu w konobie koniecznie bo inaczej wakacje nie są fajne nie wspomnę

Mi kierownik powiedział ze jak chce więcej niż 2 tygodnie urlopu to musze go dobrać "przed" a nie "po" nim. Powrót musi być w sobote bo od poniedziałku do roboty.... No ale wg Wikola można dobrać poniedziałek i wtorek i być w poniedziałek w robocie... :lool: Dobrałem 14 i 16 sierpnia świadomie.

A korki ?
Jak bedą to będą, mysle ze 3h dłużej w aucie mi zrekompensuję dłuższy pobyt :mrgreen:
Jade na wakacje a nie na wyścig
Moj najlepszy czas w okolice Vodic to 12h , najgorszy 17h
W obu przypadkach wakacje byly super i nie mialo to znaczenia. Teraz tez nie bedzie mialo.

Zawsze istnieje mozliwość modyfikacji trasy w trakcie i ja tak robie jeśli jest taka potrzeba
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.05.2019 12:09

Temat dotyczy korków i jak ich uniknąć a nie kto kiedy musi być w pracy.
Dlatego piszę że lepiej pojechać 16-17 na spokojnie niż ryzykownie na początek długiego weekendu.
Jeżeli ktoś musi być w pracy w poniedziałek to ok, nie ma dyskusji...niech jedzie 14
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.05.2019 13:40

wikol napisał(a):Temat dotyczy korków i jak ich uniknąć a nie kto kiedy musi być w pracy.
Dlatego piszę że lepiej pojechać 16-17 na spokojnie niż ryzykownie na początek długiego weekendu.
Jeżeli ktoś musi być w pracy w poniedziałek to ok, nie ma dyskusji...niech jedzie 14

Skoro temat tyczy korków to podpowiedź typu "jedz 2 dni później" jest średnia. To tak jakby napisać jedź przed sezonem albo po :wink:

Wiadomo ze nawet jadąc w tygodniu mozemy trafić na zamknięty tunel, przewróconą cysternę, wypadek i stać w korku 3h.
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.05.2019 14:34

Zazwyczaj planuje się dzień wyjazdu 2-3 miesiące wcześniej. To samo tyczy rezerwacji apartamentów w Chorwacji.
Jeżeli mam do wyboru wyjazd 14 sierpnia a 16 sierpnia - to "teoretycznie" by chcąc uniknąć korków wybieram wyjazd 16-stego.

Nieoczekiwane zdarzenia na drodze mogą przytrafić się niezależnie od terminu, godziny, sezonu itd.
Korków na 100% nie unikniemy ale możemy wybrać inny termin niż ten szczytowy - początek/koniec długiego weekendu, wymiana turnusów itd.
Wiele osób tak kombinuje by nie pchać się w szczyt komunikacyjny.
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 15.05.2019 19:55

zastanawiam się, jaki odsetek osób nie musi (z uwagi na szkołę dzieci) jechać lipiec-sierpień, a mimo tego robi to...:)
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.05.2019 20:53

A w imię czego miałyby te osoby odmawiać sobie urlopu w "najlepszym pogodowo" terminie?
Na urlop z reguły jeździ się wtedy, kiedy się chce lub kiedy można. Preferuję to pierwsze.
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 15.05.2019 21:07

Sol-Wagon napisał(a):zastanawiam się, jaki odsetek osób nie musi (z uwagi na szkołę dzieci) jechać lipiec-sierpień, a mimo tego robi to...:)

Hmm dobre ;)
Jak miałem małe dzieci to byłem na wakacjach we wrześniu. Cudownie było.

Co do korków... W zeszłym roku jechałem pierwszy raz autostradą Słoweńską - a był to nasz 10 wyjazd do Cro.
Zawsze jeździmy w drugiej połowie sierpnia ( przeważnie 15 z uwagi na święto, no i młodsza córa ma sierpień wolny od przedszkola, teraz już ostatni raz - idzie do 0wki) i nie pamiętam większych utrudnień.
Teraz tez jedziemy 15.08 i tez bez objazdów.
Ten temat wzmaga w ludziach wrażenie, że po drodze do Cro jest strasznie, korki na potęgę i ogólnie lepiej jechać przez DE...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 633
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019