Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 18.05.2019 07:27

Sol-Wagon napisał(a):[
w imię braku korków...nie widzisz czego dotyczy temat?
chcesz powiedzieć, że pierwszy tydzień września różni się od ostatniego tygodnia sierpnia lub od połowy czerwca?


Wiesz co, myślę że trochę się różni.
Ja zawsze jeżdżę tak na przełom sierpnia i września. I jak dla mnie z zaskakująca dokładnością, od pierwszego września zawsze odczuwam różnicę w powietrzu.
W sierpniu jest gorąco, tak jak lubię i w dzień i w nocy. Uwielbiam nocne przesiadywanie na tarasie bez koszulki i granie w szachy albo gapienie się w gwiazdy.

A zawsze od 1 września noce są chłodniejsze. Już nie wysiedzę bez ubrania na tarasie, a i w dzień chociaż ciepło to jakiś taki ruch powietrza się robi że odczuwam trochę mniejszą temperaturę niż jest faktycznie.

Zawsze lepiej czuję się w części sierpniowej niż wrześniowej.
Choć wcale nie znaczy to że we wrześniu jest do kitu. Po prostu trochę inaczej.

(Edit - żeby było trudniej wyrwać z kontekstu)
Biorąc pod uwagę powyższe, choć ja nie muszę posyłać dzieci 1.09 do szkoły, to i tak staram się jeździć przynajmniej na jeden tydzień w sezonie, pomimo większego ryzyka korków. Tylko w tym roku będzie wyjątek, ale to z całkowicie innej przyczyny.
Ostatnio edytowano 20.05.2019 09:25 przez tranquilo, łącznie edytowano 1 raz
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 18.05.2019 15:26

marekkowalak napisał(a):Czy ktoś się orientuje co się dzieje ostatnio na odcinku Svrcinovec - Cadca?

Wchodzę codziennie na Google Maps, sprawdzam korki i prawie codziennie jest tam czerwono albo i czarno. Czy to może jakieś remonty Słowacy uskuteczniają? A jeśli tak, to czy jest szansa, że skończą do lata?

Słowacy budują dalszy ciąg swojej D3. Do lata nie skończą.
W Čadcy zbiegają się dwie dosyć istotne drogi w tym regionie. Jedna od Zwardonia, druga od Cieszyna. Jest tam też sygnalizacja świetlna, która jak wiadomo tempa przejazdu nie podnosi.
Pokonanie tego "wąskiego gardła" polecam późnym wieczorem, wczesnym rankiem lub nocą. Najlepiej w weekend.

tranquilo napisał(a):Wiesz co, myślę że trochę się różni.
Ja zawsze jeżdżę tak na przełom sierpnia i września. I jak dla mnie z zaskakująca dokładnością, od pierwszego września zawsze odczuwam różnicę w powietrzu.
W sierpniu jest gorąco, tak jak lubię i w dzień i w nocy. Uwielbiam nocne przesiadywanie na tarasie bez koszulki i granie w szachy albo gapienie sie w gwiazdy.

A zawsze od 1 września noce są chłodniejsze. Już nie wysiedzę bez ubrania na tarasie, a i w dzień chociaż ciepło to jakis taki ruch powietrza się robi że odczuwam troche mniejszą temperature niż jest faktycznie.

Zawsze lepiej czuję się w części sierpniowej niż wrześniowej.
Choć wcale nie znaczy to że we wrześniu jest do kitu. Po prostu troche inaczej.


No to tyle w temacie "korków".
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.05.2019 22:55

romuald22 napisał(a):Słowacy budują dalszy ciąg swojej D3. Do lata nie skończą.
W Čadcy zbiegają się dwie dosyć istotne drogi w tym regionie. Jedna od Zwardonia, druga od Cieszyna. Jest tam też sygnalizacja świetlna, która jak wiadomo tempa przejazdu nie podnosi.
Pokonanie tego "wąskiego gardła" polecam późnym wieczorem, wczesnym rankiem lub nocą. Najlepiej w weekend.


Te drogi, o których piszesz, to zbiegają się nie w Cadcy, a właśnie w Svrcinovcu - stamtąd do Cadcy jest jeszcze ok. 6-7 km i to tam się korkuje. Jeździłem tamtędy kilka razy i zawsze było płynnie, nawet pomimo remontów w Trincu czy Ropicach.

Na szczęście mój tegoroczny planowany przejazd wypada ok. 20tej, więc powinno być już chyba luźno...
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 19.05.2019 08:55

Wiem jedno, że jak wyjeżdżam z Mazowsza w sobotę o 4-5 rano to nie mam korków po drodze czy to przez Austrię czy Węgry. Nocuję w okolicy Karlovaca i w niedzielę po śniadaniu około 8-9 godz. wyruszam do miejsca docelowego np. do Trogiru. Byłem w Chorwacji z 8 razy i nigdy nie stałem w korkach. Po prostu jadę w tym czasie gdy przewalą się korki w Austrii czy w Chorwacji. W niedziele nie ma korków na autostradzie chorwackiej. Jeżeli są to w druga stroną.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.05.2019 09:31

Mnie czeka przejazd chorwacką A1 w sobotę około południa, więc może być różnie. Aczkolwiek zakładam, że w ostatnią sobotę czerwca jeszcze nie będzie zakorkowana
MarcinG09
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinG09 » 19.05.2019 09:36

"Mnie czeka przejazd chorwacką A1 w sobotę około południa, więc może być różnie. Aczkolwiek zakładam, że w ostatnią sobotę czerwca jeszcze nie będzie zakorkowana"

Pamiętaj że to początek wakacji...więc może być różnie...
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 19.05.2019 10:39

Korek w drodze DO Chorwacji zaliczyłem raz. W lipcu 2016 r. będąc już na terytorium Chorwacji ok. 3 nad ranem postanowiłem się chwilę przespać na stacji benzynowej. Ludzi multum więc było bezpiecznie. Stacja ta była kilka km przed tunelem po którym wjeżdża się na autostradę wzdłuż wybrzeża ( niestety nie pamiętam nazwy tunelu). Obudziłem się, ruszam w trasę ale po chwili stwierdzam, że jakoś ciasno się robi i coraz wolniej na drodze. Ludzie takiego korka nie miałem jeszcze nigdzie na drodze. Do tunelu było z 3 km a jechaliśmy to ok. 2 godz. Okazało się, że tunel zamknięty bo wypadek czy go zalało. Puścili cały tranzyt wąska dróżką, papatajami, górami dolinami. Jechałem 30 km 7 godzin kilka razy miałem pełne portki mijając się z autobusem nad przepaścią.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 19.05.2019 10:41

W tym roku postanowiłem oszukać przeznaczenie i wyjeżdżamy w czwartek więc w Cro będziemy w piątek nad ranem. Może tym razem będzie ok.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 19.05.2019 10:53

Ja w tym roku pierwszy raz wyjeżdżam w piątek, nocleg w Ptuj i w sobotę odcinek Ptuj - Podaca :) Mam nadzieję, że będzie w miarę.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.05.2019 13:17

marekkowalak napisał(a):
romuald22 napisał(a):Słowacy budują dalszy ciąg swojej D3. Do lata nie skończą.
W Čadcy zbiegają się dwie dosyć istotne drogi w tym regionie. Jedna od Zwardonia, druga od Cieszyna. Jest tam też sygnalizacja świetlna, która jak wiadomo tempa przejazdu nie podnosi.
Pokonanie tego "wąskiego gardła" polecam późnym wieczorem, wczesnym rankiem lub nocą. Najlepiej w weekend.


Te drogi, o których piszesz, to zbiegają się nie w Cadcy, a właśnie w Svrcinovcu - stamtąd do Cadcy jest jeszcze ok. 6-7 km i to tam się korkuje.


Masz rację. Jesteś precyzyjny.
To nie zmienia jednak tego co napisałem o sytuacji na drogach w tej okolicy.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 19.05.2019 13:32

romuald22 napisał(a):
No to tyle w temacie "korków".

Znowu ty...
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.05.2019 13:51

tranquilo napisał(a):Znowu ty...

Znowu ty.
Piszesz nie na temat w wielu wątkach tak jak i w tym. Zacytowałem powyżej. Na tej stronie.
Skoncentruj się. Przemyśl swoje śmiecenie.
Powodzenia.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 19.05.2019 16:21

Kreujesz się na takiego mądrego a nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Wobec tego najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem sie udzielaj.

O śmieceniu w innych wątkach wiesz dużo..
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 19.05.2019 17:23

tranquilo napisał(a):Kreujesz się na takiego mądrego a nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Wobec tego najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem sie udzielaj.

O śmieceniu w innych wątkach wiesz dużo..

Daj sobie spokój z typem. Mi też prawić morały chciał na priv ale go olałem. I chyba przerzucił się na ciebie. Ten typ tak ma :mrgreen: :twisted:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 19.05.2019 17:39

sviva napisał(a):Daj sobie spokój z typem. Mi też prawić morały chciał na priv ale go olałem. I chyba przerzucił się na ciebie. Ten typ tak ma :mrgreen: :twisted:

I tak też właśnie zrobię ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 635
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone