Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ulubiony parking/miejsce postojowe w drodze do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walbart
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 09.03.2011
Ulubiony parking/miejsce postojowe w drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) walbart » 04.04.2011 13:05

Mój to parking przy autostradzie w miejscowości Jesenice przed lub za sw. Rok-iem.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.04.2011 13:21

Nie wiem, czy to są Jesenice, ale to zdaje się ostatni parking przed Sv. Rokiem. Stamtąd jakieś 8-10 minut i tunel, a za tunelem to, na co się czeka cały rok: pierwszy widok Jadrana :D

Dla mnie to akurat dobry punkt, żeby się "dobudzić" po nocnej jeździe (biedny mój mąż jest jedynym kierowcą), umyć twarz zimną wodą, zjeść śniadanie, bo potem za oknem jest tak ciekawie, że resztki senności gdzieś ulatują :D

Na parkingu piękne górskie widoki:

Obrazek

Obrazek

Walbart, Wy też zatrzymujecie się w tym miejscu?

Pozdrawiam :papa:

P.S. Fajny temat. Jestem ciekawa, gdzie zatrzymują się Cromaniacy :D
walbart
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) walbart » 04.04.2011 13:26

Obrazek
Tu mam fotkę z parkingu Jesenice. Jesenice jest tuż za sw. Rokiem w przypadku gdy jedziesz w stronę Splitu. Albo po dość stromym i krętym podjazdem jak na autostradę w stronę Zagrzebia.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.04.2011 13:29

walbart napisał(a):Jesenice jest tuż za sw. Rokiem w przypadku gdy jedziesz w stronę Splitu. Albo po dość stromym i krętym podjazdem jak na autostradę w stronę Zagrzebia.

A nie, to my zawsze zatrzymujemy się przed sv. Rokiem :D
walbart
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) walbart » 04.04.2011 13:29

Z zdjęć które pokazałaś nie bardzo kojarzę to miejsce, ale to chyba nie jest Jasenice.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.04.2011 13:34

walbart napisał(a):Z zdjęć które pokazałaś nie bardzo kojarzę to miejsce, ale to chyba nie jest Jasenice.

Wygrzebałam atlas i sprawdziłam. Wydaje mi się, że to jest Zir. Po obu stronach autostrady są duże parkingi, stacje benzynowe i jakieś bary.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 04.04.2011 14:20

walbart napisał(a):Tu mam fotkę z parkingu Jesenice.


Tam zawsze jest wygwizdow :wink:
walbart
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) walbart » 04.04.2011 15:01

Trochę wieje ale za to jakie widoki. Szczególnie na zachód, gdzie w oddali widać jadransko morie
walbart
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) walbart » 05.04.2011 07:35

Obrazek

Fajne miejsce na Trasie Z Makarskiej do Vrgoraca, Restauracja z małym parkingiem u podnóża Biokova , super widoki, dobre jedzenie i obsługa, jeszcze lepsze wino.

Obrazek

Widok z tarasu przed restauracją nad morze.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.04.2011 10:27

walbart napisał(a): Restauracja z małym parkingiem u podnóża Biokova , super widoki, dobre jedzenie i obsługa, jeszcze lepsze wino.



To wino mnie przekonało, w trasie dla kierowcy w sam raz, dla podniesienia adrenaliny, dobry sposób na sen, muszę tam wpaść :wink:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 05.04.2011 10:39

Mam prośbę - możecie mi wskazać parking w Zadarze, w miarę blisko starego miasta, na którym można bezpiecznie i niezbyt drogo zostawić autko na cały dzień?
Ostatnio stałem zaraz za mostem, przy drodze na parkingu z biletami kupowanymi w automacie, ale ze względu na to, że mam zamiar powłóczyć się ulicami tego miasta do bardzo późnych (może nawet tak poźnych, że aż wczesnych :)) godzin nocnych to wolałbym strzeżony parking. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.04.2011 10:53

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Mam prośbę - możecie mi wskazać parking w Zadarze,


Klik

:wink:
gralec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gralec » 05.04.2011 11:45

Walbart ta fotka co dodałeś to nie parking Jasnice tylko Odmoriste Marune zaraz za Śv. Rokiem to jest mój ulubiony parking na trasie do CRO
Wiecej fotek
Z tym wiatrem to masz rację za każdym razem co tam się zatrzymuje to wieje jak diabli, ale i tak widoki to rekompensują :D
walbart
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) walbart » 05.04.2011 11:54

Faktycznie, masz rację. Ja zawsze kojarzyłem ten parking z nazwą Jasenice, tak jak miejscowość w bliskiej odległości od parkingu.
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 05.04.2011 13:58

Jacek S napisał(a):
Pasjonat Chorwacji napisał(a):Mam prośbę - możecie mi wskazać parking w Zadarze,


Klik

:wink:


Dzięki Jacku, nie znalazłem tego wcześniej.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ulubiony parking/miejsce postojowe w drodze do Cro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone