Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.05.2019 15:35

Oczywiście.
Jednak przyjąłem, że Jackar napisawszy już kilkaset postów i będąc na forum ponad 5 lat, potrafi obsłużyć googlemaps.
Czy chcesz zasugerować, że błędnie przyjąłem?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.05.2019 22:21

greenrs napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Niestety się myliłem, co ponownie upewniło mnie, że płatność gotówką jest zawsze korzystniejsza, bo banki nad wyraz często lubią zmieniać tabelę opłat.

Innym zarzucasz, że piszą głupoty a sam to robisz :roll:

Zgadzam się. Wystarczy zadzwonić lub podejść do oddziału banku i dowiedzieć się o kartę z zerową prowizją przy płatnościach za granicą. I ING i mBank takowe posiadają - wiem bo sam korzystam. A co więcej płaciłem kartą i wypłacałem pieniądze z bankomatu również w Tunezji i Turcji więc poza UE i przelicznik był naprawdę korzystny a problemów zero. Banki takie karty posiadają ale po co je oferować skoro można skroić jeleni dlatego kroją nas na każdym kroku :)
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 03.05.2019 23:00

Jackar napisał(a):Wybieram się do Włoch (ale też Adriatyk). Wyjazd w poniedziałek (1 lipca) z Gliwic. Chcę być wczesnym popołudniem w okolicach Wenecji.
O której powinienem najpóźniej wyjechać?


Odpowiadając na drobne uszczypliwości :wink:
Tak umiem się posługiwać google maps.

Być może moją winą jest to że nie uściśliłem "drobnego problemu" jakim wydaje mi się Wiedeń po drodze.
Standardowo Wiedeń mijałem późnym wieczorem z soboty na niedzielę. Tym razem będę tam rano w dzień powszedni.
Więc może uściślę pytanie.
Czy Wiedeń jest przejezdny w każdy dzień i o każdej porze bez jakichś większych utrudnień?
Czy lepiej pewnych godzin unikać?
Nadmieniam że chciałbym trasę pokonać w 12-13 godzin (wliczając w 2-3 godziny postojów).
Mam nadzieję że tym razem nie zostanę zlinczowany :wink: .
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.05.2019 08:15

Jackar napisał(a):
Jackar napisał(a):Wybieram się do Włoch (ale też Adriatyk). Wyjazd w poniedziałek (1 lipca) z Gliwic. Chcę być wczesnym popołudniem w okolicach Wenecji.
O której powinienem najpóźniej wyjechać?


Odpowiadając na drobne uszczypliwości :wink:
Tak umiem się posługiwać google maps.

Być może moją winą jest to że nie uściśliłem "drobnego problemu" jakim wydaje mi się Wiedeń po drodze.
Standardowo Wiedeń mijałem późnym wieczorem z soboty na niedzielę. Tym razem będę tam rano w dzień powszedni.
Więc może uściślę pytanie.
Czy Wiedeń jest przejezdny w każdy dzień i o każdej porze bez jakichś większych utrudnień?
Czy lepiej pewnych godzin unikać?
Nadmieniam że chciałbym trasę pokonać w 12-13 godzin (wliczając w 2-3 godziny postojów).
Mam nadzieję że tym razem nie zostanę zlinczowany :wink: .

Z mojego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że Wiedeń "zawsze jedzie" wolniej lub szybciej, ale jedzie. Jeżeli zdarzy się korek to taki bardziej śląski niż warszawski (stojące na amen).
Ja zawsze sprawdzam parę tygodni przed wyjazdem na GM natężenie ruchu w godzinach przejazdu dla danego miejsca czy trasy. Wtedy mniej więcej wychodzi ci jak się to układa w czasie i miejscu, czy są roboty drogowe itp.
Np. dziś jest zamknięta zachodnia nitka autostrady przez Ostrawę, kilka tygodni temu całkowicie zamykali przez weekendy autostradę A1 w Słowenii na odcinku Trojane - Latkova Vas. Teraz na tym odcinku są jeszcze jakieś spowolnienia bo jest pomarańczowy kolor. Od jakiegoś czasu są też utrudnienia remontowe na odcinku Graz-Villach.
Nikt ci pewnej informacji nie poda, ale jeżeli jedziesz na wczesne popołudnie to w Wiedniu będziesz ok.6-7 rano, o tej porze większość miast się budzi, bardziej zwróć uwagę dalszą trasę bo jedziesz jedną z najbardziej obciążonych dróg w europie.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.05.2019 17:22

boboo napisał(a):Oczywiście.
Jednak przyjąłem, że Jackar napisawszy już kilkaset postów i będąc na forum ponad 5 lat, potrafi obsłużyć googlemaps.
Czy chcesz zasugerować, że błędnie przyjąłem?

zdecydowanie łatwiej być złośliwym i udawać że nie ma się pojęcia gdzie można jechać na wakacje w okolice Wenecji...
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 05.05.2019 17:41

Udostępniona trasa
Z Zabrze do Wenecja przez DK1 i A1.

4 h 51 m (421 km)
4 h 51 m przy bieżącym natężeniu ruchu


1. Kieruj się Mikulczycka na południe
2. Skręć w prawo w zjazd na DK88, kierunek: Kraków
3. Zjedź, kierunek: Stolarzowice/Karb
4. Na rondzie drugi zjazd w Celna
5. Dalej prosto po Dąbrowa Miejska
6. Na rondo NSZZ Solidarność drugi zjazd aby wjechać na A1, kierunek: Łódź/Gorzyczki/Katowice
7. Zjedź z ronda aby wjechać na A1, kierunek: Łódź/Gorzyczki/Katowice
8. Na rozwidleniu trzymaj się lewej strony i podążaj za znakami „A1/Łódź/Pyrzowice/Lotnisko”
9. Wjedź na A1
10. Wjedź na S1
11. Na węźle Podwarpie Wybierz prawy pas, aby kierować się znakami na DK1/E75, kierunek: Łódź/Częstochowa/Warszawa
12. Trzymaj się lewej strony i podążaj za znakami „DK1/E75/Łódź/Częstochowa/Warszawa”
13. Na rozwidleniu trzymaj się prawej strony i podążaj za znakami „DK1/E75/Łódź/Częstochowa/Warszawa”
14. Trzymaj się lewej strony, jadąc dalej po A1
15. Zjedź, kierunek: DW252
16. Na rondzie drugi zjazd w DW252
17. Skręć w prawo w Kujawska/DW266
18. Skręć w lewo w Inowrocławska/DW252
19. Na rondzie prosto na DW252
20. Na rondzie prosto na DW252
21. Skręć w prawo w Działowa/DW252
22. Skręć w lewo w Jacewska/DW252
23. Na Rondo Solidarności trzeci zjazd w Biskupa Antoniego Laubitza/DK25
24. Zjedź z ronda w Biskupa Antoniego Laubitza/DK25
25. Wybierz jeden z dwóch prawych pasów, aby skręcić w prawo w Dworcowa/DK25
26. Skręć w lewo w Kruśliwiecka/DW251
27. Skręć w prawo w Barcińska/DW251
28. Skręć w lewo w Dworcowa
29. Skręć w lewo w Mogileńska/DW254
30. Skręć w prawo w Żnińska
31. Skręć w lewo
32. Skręć w lewo
33. Skręć w prawo
34. Dojedź do lokalizacji: Wenecja
Aby wyznaczyć najlepszą trasę z uwzględnieniem aktualnego ruchu, wejdź na https://maps.app.goo.gl/fWu9SDwtJ7zneN477

Tez uwazam ze.google maps trzeba umieć obsługiwać bo mozemy trafić do innej Wenecji :roll:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.05.2019 17:49

sito_zabrze napisał(a):Udostępniona trasa
Z Zabrze do Wenecja przez DK1 i A1.

4 h 51 m (421 km)
4 h 51 m przy bieżącym natężeniu ruchu


1. Kieruj się Mikulczycka na południe
2. Skręć w prawo w zjazd na DK88, kierunek: Kraków
3. Zjedź, kierunek: Stolarzowice/Karb
4. Na rondzie drugi zjazd w Celna
5. Dalej prosto po Dąbrowa Miejska
6. Na rondo NSZZ Solidarność drugi zjazd aby wjechać na A1, kierunek: Łódź/Gorzyczki/Katowice
7. Zjedź z ronda aby wjechać na A1, kierunek: Łódź/Gorzyczki/Katowice
8. Na rozwidleniu trzymaj się lewej strony i podążaj za znakami „A1/Łódź/Pyrzowice/Lotnisko”
9. Wjedź na A1
10. Wjedź na S1
11. Na węźle Podwarpie Wybierz prawy pas, aby kierować się znakami na DK1/E75, kierunek: Łódź/Częstochowa/Warszawa
12. Trzymaj się lewej strony i podążaj za znakami „DK1/E75/Łódź/Częstochowa/Warszawa”
13. Na rozwidleniu trzymaj się prawej strony i podążaj za znakami „DK1/E75/Łódź/Częstochowa/Warszawa”
14. Trzymaj się lewej strony, jadąc dalej po A1
15. Zjedź, kierunek: DW252
16. Na rondzie drugi zjazd w DW252
17. Skręć w prawo w Kujawska/DW266
18. Skręć w lewo w Inowrocławska/DW252
19. Na rondzie prosto na DW252
20. Na rondzie prosto na DW252
21. Skręć w prawo w Działowa/DW252
22. Skręć w lewo w Jacewska/DW252
23. Na Rondo Solidarności trzeci zjazd w Biskupa Antoniego Laubitza/DK25
24. Zjedź z ronda w Biskupa Antoniego Laubitza/DK25
25. Wybierz jeden z dwóch prawych pasów, aby skręcić w prawo w Dworcowa/DK25
26. Skręć w lewo w Kruśliwiecka/DW251
27. Skręć w prawo w Barcińska/DW251
28. Skręć w lewo w Dworcowa
29. Skręć w lewo w Mogileńska/DW254
30. Skręć w prawo w Żnińska
31. Skręć w lewo
32. Skręć w lewo
33. Skręć w prawo
34. Dojedź do lokalizacji: Wenecja
Aby wyznaczyć najlepszą trasę z uwzględnieniem aktualnego ruchu, wejdź na https://maps.app.goo.gl/fWu9SDwtJ7zneN477

Tez uwazam ze.google maps trzeba umieć obsługiwać bo mozemy trafić do innej Wenecji :roll:

tia...i na pewno pytała by o to na tymże forum... :roll: :oczko_usmiech:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.05.2019 20:18

Mój ojciec miał w pracy ziomka - perkusista w zespole weselnym. Chłop prosty. Powiedzieli mu, że w Sylwestra będą grać we Włoszech. Chłop paszportu zaczął szukać i zastanawiać się ile euro zarobi. Zapomnieli mu powiedzieć, że to dzielnica Warszawy... :D
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.05.2019 20:25

sviva napisał(a):Mój ojciec miał w pracy ziomka - perkusista w zespole weselnym. Chłop prosty. Powiedzieli mu, że w Sylwestra będą grać we Włoszech. Chłop paszportu zaczął szukać i zastanawiać się ile euro zarobi. Zapomnieli mu powiedzieć, że to dzielnica Warszawy... :D

W Warszawie mówi się WE WŁOCHACH a nie we Włoszech.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.05.2019 08:23

eee, raczej "w Italii"...:p
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.05.2019 08:35

PL A1, Nowa Wieś pod Toruniem. Wczoraj, aby zapłacić za przejazd Gdańsk-Toruń koras miał ponad 10km. To było tak około 14tej ;)
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 06.05.2019 11:12

Jackar napisał(a):Być może moją winą jest to że nie uściśliłem "drobnego problemu" jakim wydaje mi się Wiedeń po drodze.
Standardowo Wiedeń mijałem późnym wieczorem z soboty na niedzielę. Tym razem będę tam rano w dzień powszedni.


Co roku powtarzam ten sam schemat przejazdu przez Wiedeń, do Chorwacji udaję się w poniedziałki lub wtorki skoro świt i w Wiedniu melduję się zaraz po 8 rano. Największy szczyt komunikacyjny już mija i jedzie się bardzo sprawnie. Czasem tylko nieznacznie mniej od zalecanej prędkości na znakach.
w114ce
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) w114ce » 07.05.2019 12:17

cześć, w tym roku też mnie czeka przeprawa przez Wiedeń i to w piątek między 13 a 16.
Może ktoś miał doświadczenie w tym czasie?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.05.2019 13:20

w114ce napisał(a):cześć, w tym roku też mnie czeka przeprawa przez Wiedeń i to w piątek między 13 a 16.
Może ktoś miał doświadczenie w tym czasie?

Postaraj się być jak najwcześniej, żeby nie trafić na popołudniowy szczyt.
Ostatni mój wyjazd był w piątek ok 8:00 z domu, w Wiedniu byłem ok 11:30 i jechało się bez problemu. Dwa lata temu wyjazd z domu ok 4:00 i Wiedeń ok 7:30, było "gęsto" ale bez korków.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 07.05.2019 13:22

w114ce napisał(a):cześć, w tym roku też mnie czeka przeprawa przez Wiedeń i to w piątek między 13 a 16.
Może ktoś miał doświadczenie w tym czasie?

Jeden raz, zdaje się w '16 lub '17 jechałem mniej więcej o tej porze, bo wole jeździć nocą, ale raz tak wyszło. Tak jak było napisane kilka postów wcześniej. Nie zaklopsowało się na amen, ale powolutku, powolutku sobie jechało. Taki sobie spacerek przez Wiedeń zrobiliśmy :oczko_usmiech: Tak już po prostu jest, nie ma na to reguły. Jak masz urlop, jedziesz na wakacje, to trzeba się do tego uśmiechnąć, wtedy jest lżej :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 630
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone