Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 30.04.2019 23:10

wikol napisał(a):
SingSing74 napisał(a):
Wielkie G prawda !!!

Wracając w środku tygodnia w połowie sierpnia 2018 r., nie było żadnych kolejek ani na jednej ani na drugiej bramce. Pod wpływem takich jak te wypowiedzi, skorzystałem z bramki kartowej i w moim banku (Credit Agricole) zapłaciłem niepotrzebną prowizję za płatność kartą.

Proszę więc nie pisać głupot, tym bardziej jeśli idzie o wrzesień (szczególnym wyjątkiem może być pierwszy weekend tegoż miesiąca).

Mowa jest o bramkach karcianych w przypadku długiej kolejki do zwykłych bramek.
Zmień bank lub załóż bardziej korzystne konto.


Info dotyczy również komentarza cormanT

Chłopaki czytajcie ze z rozumieniem i przynajmniej kilka postów do tyłu.

We wrześniu (a o ten miesiąc chodzi) stanie w kolejkach raczej nikomu nie grozi na obydwu bramkach, dlatego najlepiej w tym terminie jechać na gotówkowe.
Faktycznie miałem nadzieję, że płatność kartą nie jest obciążona prowizją. Niestety się myliłem, co ponownie upewniło mnie, że płatność gotówką jest zawsze korzystniejsza, bo banki nad wyraz często lubią zmieniać tabelę opłat.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 01.05.2019 07:52

SingSing74 napisał(a):Niestety się myliłem, co ponownie upewniło mnie, że płatność gotówką jest zawsze korzystniejsza, bo banki nad wyraz często lubią zmieniać tabelę opłat.

Innym zarzucasz, że piszą głupoty a sam to robisz :roll:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 01.05.2019 08:56

Ja nigdy nie miałem problemów z dodatkowymi opłatami.
Rok 2016 jak ostatni raz byłem w Chorwacji karta debetowa Pekao SA przelicznik na każdej transakcji 0,57-0,58 a PKO BP 0,59 i żadnych dodatkowych opłat. Wychodziło taniej niż kupno kun w kantorze
cromanT
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromanT » 01.05.2019 09:23

SingSing74 napisał(a):Faktycznie miałem nadzieję, że płatność kartą nie jest obciążona prowizją. Niestety się myliłem, co ponownie upewniło mnie, że płatność gotówką jest zawsze korzystniejsza, bo banki nad wyraz często lubią zmieniać tabelę opłat.


Z jednej strony napisałeś "miałem nadzieję" czyli nie wiedziałeś o prowizji co sugeruje niewiedzę w tym temacie a z drugiej stwierdzasz, iż banki często zmieniają tabelę opłat co sugeruje, iż posiadasz na ten temat sporą wiedzę. No to jak to jest? A wracając do płatności za bramki, zawsze płacę w Chorwacji kartą USD kantoru Alior Banku i jest szybciej, po dobrym kursie a przede wszystkim bezproblemowo. Cała operacja trwa około 15 sekund :D
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 01.05.2019 09:47

SingSing74 napisał(a):
wikol napisał(a):
SingSing74 napisał(a):
Wielkie G prawda !!!

Wracając w środku tygodnia w połowie sierpnia 2018 r., nie było żadnych kolejek ani na jednej ani na drugiej bramce. Pod wpływem takich jak te wypowiedzi, skorzystałem z bramki kartowej i w moim banku (Credit Agricole) zapłaciłem niepotrzebną prowizję za płatność kartą.

Proszę więc nie pisać głupot, tym bardziej jeśli idzie o wrzesień (szczególnym wyjątkiem może być pierwszy weekend tegoż miesiąca).

Mowa jest o bramkach karcianych w przypadku długiej kolejki do zwykłych bramek.
Zmień bank lub załóż bardziej korzystne konto.


Info dotyczy również komentarza cormanT

Chłopaki czytajcie ze z rozumieniem i przynajmniej kilka postów do tyłu.

We wrześniu (a o ten miesiąc chodzi) stanie w kolejkach raczej nikomu nie grozi na obydwu bramkach, dlatego najlepiej w tym terminie jechać na gotówkowe.
Faktycznie miałem nadzieję, że płatność kartą nie jest obciążona prowizją. Niestety się myliłem, co ponownie upewniło mnie, że płatność gotówką jest zawsze korzystniejsza, bo banki nad wyraz często lubią zmieniać tabelę opłat.


w połowie września zdarzyło mi się, że "korek" do bramek gotówkowych zaczynał się kilkadziesiąt metrów za zjazdem na bramki "kartowe"...
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 02.05.2019 22:38

Wybieram się do Włoch (ale też Adriatyk). Wyjazd w poniedziałek (1 lipca) z Gliwic. Chcę być wczesnym popołudniem w okolicach Wenecji.
O której powinienem najpóźniej wyjechać?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.05.2019 08:27

Jackar napisał(a):Wybieram się do Włoch (ale też Adriatyk). Wyjazd w poniedziałek (1 lipca) z Gliwic. Chcę być wczesnym popołudniem w okolicach Wenecji.
O której powinienem najpóźniej wyjechać?


Poważnie? Nie potrafisz sobie sprawdzić i policzyć? W google mapach możesz określić o której wyjazd i będziesz miał orientacyjny czas przyjazdu....Sorki ale lenistwo niektórych jest już przerażające...
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.05.2019 09:03

Jackar napisał(a):Wybieram się do Włoch (ale też Adriatyk). Wyjazd w poniedziałek (1 lipca) z Gliwic. Chcę być wczesnym popołudniem w okolicach Wenecji.
O której powinienem najpóźniej wyjechać?

Czasem nie mogę się oprzeć tkwiącej we mnie złośliwej ironii...
Patrząc okiem mojej żony, rodowitej Moskwiczki, to w okolice Wenecji dojedziesz z Gliwic za jakieś 4,5 godziny.
Tyle pokazało mi GoogleMaps, trasa: Gliwice - Wiener Neustadt.
Bo widzisz, w Rosji wszystko w promieniu 400 km (czterysta) od Moskwy to Podmoskowie, czyli okolice (region) Moskwy.
A Wiener Neustadt leży w promieniu 400 km od Wenecji, więc można by użyć dla niego określenia dintorni di Venezia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2019 09:06

No w sumie ma to sens - Triest był kiedyś austriackim portem handlowym... :mrgreen:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 03.05.2019 10:38

Pääkäyttäjä napisał(a):No w sumie ma to sens - Triest był kiedyś austriackim portem handlowym... :mrgreen:

A Opatija austriackim uzdrowiskiem, w którym nasz wieszcz odpoczywał po otrzymaniu nobla z literatury.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.05.2019 11:14

Jackar napisał(a):Wybieram się do Włoch (ale też Adriatyk). Wyjazd w poniedziałek (1 lipca) z Gliwic. Chcę być wczesnym popołudniem w okolicach Wenecji.
O której powinienem najpóźniej wyjechać?


Niecałe 1000km
Zgodnie z przepisami 10h jazdy
Dolicz przerwy na siku, tankowanie wyjdzie 11h
Optymalnie bedzie wyjazd o 2 w nocy po czterogodzinnej drzemce zeby cię nie łamało za kierownicą
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.05.2019 13:52

boboo napisał(a):
Jackar napisał(a):Wybieram się do Włoch (ale też Adriatyk). Wyjazd w poniedziałek (1 lipca) z Gliwic. Chcę być wczesnym popołudniem w okolicach Wenecji.
O której powinienem najpóźniej wyjechać?

Czasem nie mogę się oprzeć tkwiącej we mnie złośliwej ironii...
Patrząc okiem mojej żony, rodowitej Moskwiczki, to w okolice Wenecji dojedziesz z Gliwic za jakieś 4,5 godziny.
Tyle pokazało mi GoogleMaps, trasa: Gliwice - Wiener Neustadt.
Bo widzisz, w Rosji wszystko w promieniu 400 km (czterysta) od Moskwy to Podmoskowie, czyli okolice (region) Moskwy.
A Wiener Neustadt leży w promieniu 400 km od Wenecji, więc można by użyć dla niego określenia dintorni di Venezia.

a jak Ci się podoba złośliwość innych ludzi w stosunku do Ciebie? :oczko_usmiech:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.05.2019 13:58

Jackar napisał(a):Wybieram się do Włoch (ale też Adriatyk). Wyjazd w poniedziałek (1 lipca) z Gliwic. Chcę być wczesnym popołudniem w okolicach Wenecji.
O której powinienem najpóźniej wyjechać?

najlepiej sprawdzaj na googlemaps - pewnie znasz?
https://goo.gl/maps/pyD8JkCHPbBqJTmb9
sama jazda to dla tejże daty od 8.30 ha do 11.20 ha...
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.05.2019 15:18

Sol-Wagon napisał(a):a jak Ci się podoba złośliwość innych ludzi w stosunku do Ciebie? :oczko_usmiech:
Jeśli jest bezpodstawna, pomijam milczeniem.
Jeśli jednak walnąłem babola do dołączam do śmiejących się.
Polecam, wspaniale odpręża.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.05.2019 15:19

boboo napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):a jak Ci się podoba złośliwość innych ludzi w stosunku do Ciebie? :oczko_usmiech:
Jeśli jest bezpodstawna, pomijam milczeniem.
Jeśli jednak walnąłem babola do dołączam do śmiejących się.
Polecam, wspaniale odpręża.

czy jesteś w stanie zrozumieć, że ktoś ma mniej doświadczenia od Ciebie?
może zadać pozornie głupie dla Ciebie pytanie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 629
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone