Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 21.04.2019 18:29

james84 napisał(a):Być może będzie można wydłużyć objazd MLP, nie wjeżdzając w Podlehniku na autostrade i wjechać przed samą granicą..


Nie zupełnie. W Podlehnik jest ostatni wjazd na autostradę przed HR.
Natomiast ten wjazd bliżej granicy z HR w miejscowości Sentilj to jest tylko zjazd z autostrady od strony HR lub wjazd kierunek Maribor.
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 22.04.2019 07:23

Hej!
Myślę na temat trasy do Cro.
Jadę w lipcu, w niedzielę, rano z P-nia. Do tej pory jeździłem przez M-L-P z noclegiem w okolicach Ptuja. Teraz mam 2 opcje a zarazem pytania.
1) Nocleg w okolicach Ormoża i droga przez Bad Radkersburg (Ok. 10 h wg GM) i granica w poniedziałek rano.
2) Nocleg już w Cro a co za tym idzie, granica jeszcze w niedzielę wieczorem. Ta droga też wg GM będzie ok. 10 h.
Druga opcja jest droższa przez winietę w SLO i boję się jeszcze, że po całym dniu jazdy postoję na granicy. Myślę, że ok. 20.00 w niedzielę to luźno jeszcze nie będzie. A może jednak?
Jakieś sugestie?
Pozdro.
B
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.04.2019 07:56

Planuję powrót do PL w piątek 7 września lub sobota 8 września.
Zastanawiam się w który dzień będą mniejsze korki na bramkach w Lućko.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 24.04.2019 07:59

^^
Zapewne w piątek, choć we wrześniu jakiegoś karmagedonu bym się tam nie spodziewał. Tylko zjedź na "karciane" bramki.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.04.2019 08:04

wikol napisał(a):Planuję powrót do PL w piątek 7 września lub sobota 8 września.
Zastanawiam się w który dzień będą mniejsze korki na bramkach w Lućko.


Zdecydowanie w piątek. W soboty bramki się korkują - wiem z doswiadczenia, wielokrotnie wracałam w w drugą sobote września do kraju, nawet na karcie staliśmy chwilę, do gotówki były naprawdę solidne ogonki
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 25.04.2019 07:56

Marsallah napisał(a):^^
Zapewne w piątek, choć we wrześniu jakiegoś karmagedonu bym się tam nie spodziewał. Tylko zjedź na "karciane" bramki.


Zawsze zjeżdżam na "karciane" bramki dzięki temu nie stoję w długich kolejkach.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 27.04.2019 22:44

wikol napisał(a):
Marsallah napisał(a):^^
Zapewne w piątek, choć we wrześniu jakiegoś karmagedonu bym się tam nie spodziewał. Tylko zjedź na "karciane" bramki.


Zawsze zjeżdżam na "karciane" bramki dzięki temu nie stoję w długich kolejkach.


Wielkie G prawda !!!

Wracając w środku tygodnia w połowie sierpnia 2018 r., nie było żadnych kolejek ani na jednej ani na drugiej bramce. Pod wpływem takich jak te wypowiedzi, skorzystałem z bramki kartowej i w moim banku (Credit Agricole) zapłaciłem niepotrzebną prowizję za płatność kartą.

Proszę więc nie pisać głupot, tym bardziej jeśli idzie o wrzesień (szczególnym wyjątkiem może być pierwszy weekend tegoż miesiąca).
cromanT
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromanT » 28.04.2019 07:35

SingSing74 napisał(a):Pod wpływem takich jak te wypowiedzi, skorzystałem z bramki kartowej i w moim banku (Credit Agricole) zapłaciłem niepotrzebną prowizję za płatność kartą.


Ale to nie jest wina braku korków na bramkach "karcianych" tylko Twojej niewiedzy co do posiadanych kart płatniczych i prowizji w Twoim banku. Również zjeżdżam na bramki "karciane" i zawsze na nich jest mniejszy ruch niż na gotówkowych.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.04.2019 07:45

SingSing74 napisał(a):
Wielkie G prawda !!!

Wracając w środku tygodnia w połowie sierpnia 2018 r., nie było żadnych kolejek ani na jednej ani na drugiej bramce. Pod wpływem takich jak te wypowiedzi, skorzystałem z bramki kartowej i w moim banku (Credit Agricole) zapłaciłem niepotrzebną prowizję za płatność kartą.

Proszę więc nie pisać głupot, tym bardziej jeśli idzie o wrzesień (szczególnym wyjątkiem może być pierwszy weekend tegoż miesiąca).

Mowa jest o bramkach karcianych w przypadku długiej kolejki do zwykłych bramek.
Zmień bank lub załóż bardziej korzystne konto.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.04.2019 08:48

SingSing74 napisał(a):
wikol napisał(a):
Marsallah napisał(a):^^
Zapewne w piątek, choć we wrześniu jakiegoś karmagedonu bym się tam nie spodziewał. Tylko zjedź na "karciane" bramki.


Zawsze zjeżdżam na "karciane" bramki dzięki temu nie stoję w długich kolejkach.


Wielkie G prawda !!!

Wracając w środku tygodnia w połowie sierpnia 2018 r., nie było żadnych kolejek ani na jednej ani na drugiej bramce. Pod wpływem takich jak te wypowiedzi, skorzystałem z bramki kartowej i w moim banku (Credit Agricole) zapłaciłem niepotrzebną prowizję za płatność kartą.

Proszę więc nie pisać głupot, tym bardziej jeśli idzie o wrzesień (szczególnym wyjątkiem może być pierwszy weekend tegoż miesiąca).

mam nadzieję, że ta prowizja (pewnie kilka zł, max 10) nie zrujnowała twojego wakacyjnego budżetu...
pamiętaj, że zaoszczędziłeś paliwo (stojąc w mniejszym korku), czas, nerwy, itd...
gorny
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gorny » 28.04.2019 11:43

Cześć pytanie do osób które jechały juz w tym roku do CRO ja smigam w maju.
Jak wygląda Gierkówka do Łódz do Czestochowy, czy duże utrudnienia
Czechy most nad jeziorem na drodze 52 czy duze korki
Autostrada Słowenia do cro e59 czy już oddana w całości?
Dzięki za info.
Zygi007
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 23.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygi007 » 29.04.2019 13:43

Witajcie.
W 2017 roku jechałem pierwszy raz do Chorwacji do Omis wybrałem trasę przez Słowację i Węgry.Jestem z pod Krakowa i jechałem trochę inaczej niż większość pisze a wyglądało to tak.
Jechałem przez Chyżne-Żylina-Bratysława-dalej kierunek Budapeszt ale na wysokości miasta Gyor odbiłem w prawo na autostradę M86-Szombathely-Kormend-Zalaegerszleg- do autostrady M7 w okolicach Nagykanizsa-i do przejścia w Gorican.
Wybrałem taką trasę żeby jak najwięcej jechać autostradami. Z Myślenice (30 km pod Krakowem) do Omis miałem 1230 km. Z tej trasy tylko w sumie dwa odcinki Myślenice-Zylina (170 km) oraz Szombathely-Nagykanizsa (100 km ) jedzie się normalną drogą dwukierunkową reszta to autostrada. Trasa szybka i niewiele dalsza niż przez Bańską i Budapeszt. :D
Jechałem w środku tygodnia w nocy. Start z polski o 22.00 korków na całej trasie nie było :D W Omis byłem o 11.30
Polecam i pozdrawiam wszystkich Cromaniaków
Ostatnio edytowano 29.04.2019 18:02 przez Zygi007, łącznie edytowano 1 raz
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 29.04.2019 17:40

Jadę do Cro w lipcu. Wyjazd rano w niedzielę i nocleg po drodze. I tu mam 2 warianty. W pierwszym, nocleg w Słowenii i rankiem dalej. Drugi to nocować już w Cro, żeby mieć granicę za sobą. Czy w niedzielę wieczorem granica będzie " z marszu" czy trzeba liczyć się mimo wszystko na korki? Po 12-tu godzinach w drodze możemy już nie dać rady na granicy .....
Co czynić?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 29.04.2019 18:48

W niedzielę wieczorem raczej korków na granicy nie będzie, o ile oczywiście nie wydarzy się nic nieoczekiwanego. Dużo też zależy od tego, które przejście bierzesz pod uwagę.
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 29.04.2019 21:18

Jeśli pojadę w niedzielę wieczorem, to przez Macelj.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 628
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone