Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grab56
Croentuzjasta
Posty: 251
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 03.03.2019 12:36

Maciek69 napisał(a):Czy ktoś wie kiedy Chorwacja wejdzie do Schengen ? To by rozwiązało problem korków .

W zeszłym roku gdzieś czytałem, że może nawet w lipcu 2019, ale jak już napisał Pääkäyttäjä, data się zapewne przesunęła. Poza tym nie rozwiąże to całkowicie problemu z korkiem, bo zaraz za granicą jest jednopasmowy kawałek drogi, który wtedy stanie się wąskim gardłem. Będzie to na pewno znacznie mniejszy problem niż kontrola na granicy, ale na pewno będzie tłoczno.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.03.2019 13:11

Mi tam jakoś nie przeszkadza fakt ze nie są w Schengen :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2019 14:52

grab56 napisał(a):
Maciek69 napisał(a):Czy ktoś wie kiedy Chorwacja wejdzie do Schengen ? To by rozwiązało problem korków .

W zeszłym roku gdzieś czytałem, że może nawet w lipcu 2019, ale jak już napisał Pääkäyttäjä, data się zapewne przesunęła. Poza tym nie rozwiąże to całkowicie problemu z korkiem, bo zaraz za granicą jest jednopasmowy kawałek drogi, który wtedy stanie się wąskim gardłem. Będzie to na pewno znacznie mniejszy problem niż kontrola na granicy, ale na pewno będzie tłoczno.


Sam nawet podawałem informację, że wejście do strefy ma być z początkiem tego roku... Ale z drugiej zaś strony, na te sześć wypadów do Cro (z czego dwa poza sezonem), to jakoś makabrycznie długo stałem na granicy raz, przy pierwszym wyjeździe do Chorwacji. .. Dłużej stałem do tunelu Karawanka :mrgreen:
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 03.03.2019 20:09

Pääkäyttäjä napisał(a):
grab56 napisał(a):
Maciek69 napisał(a):Czy ktoś wie kiedy Chorwacja wejdzie do Schengen ? To by rozwiązało problem korków .

W zeszłym roku gdzieś czytałem, że może nawet w lipcu 2019, ale jak już napisał Pääkäyttäjä, data się zapewne przesunęła. Poza tym nie rozwiąże to całkowicie problemu z korkiem, bo zaraz za granicą jest jednopasmowy kawałek drogi, który wtedy stanie się wąskim gardłem. Będzie to na pewno znacznie mniejszy problem niż kontrola na granicy, ale na pewno będzie tłoczno.


Sam nawet podawałem informację, że wejście do strefy ma być z początkiem tego roku... Ale z drugiej zaś strony, na te sześć wypadów do Cro (z czego dwa poza sezonem), to jakoś makabrycznie długo stałem na granicy raz, przy pierwszym wyjeździe do Chorwacji. .. Dłużej stałem do tunelu Karawanka :mrgreen:


Mało prawdopodobne aby weszli do Schengen w tym roku, sami mówią o 2020.

https://uk.reuters.com/article/uk-croat ... KKCN1MQ1CJ

Moim zdaniem nawet nie 2020. Raczej dopiero po wybudowaniu mostu na Peljesac. Gdyby teraz weszli, dojazd do Dubrownika latem to byłby horror. poza tym wciąż mają problemy z migrantami.

Bułgaria i Rumunia spełniły kryteria parę lat temu, a wciąż są blokowane.
protrek1989
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) protrek1989 » 10.03.2019 16:01

wielbiciel napisał(a):
protrek1989 napisał(a):No cóż chyba wdroże ten Plan zeby zanocowac gdzies w fajnym miejscu juz jak nablizej granicy . Austria Słowenia Chorwacja i rusze w Niedziele rano np o 4 lub taką trase

https://www.google.pl/maps/dir/S%C5%82o ... e0!5m1!1e1

Jak chcesz w sezonie bez korków dojechać to to zobacz:
https://www.google.pl/maps/dir/S%C5%82o ... e0!5m1!1e1
dwie winiety, krócej, szybciej i taniej. Jedyny możliwy koreczek to Lucko.




Kolego możesz jeszcze raz mi trasę wyznaczyć bo Google na siłę proboje przez Ptuj Maribor mnie prowadzić
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.03.2019 16:16

"złap" za wyznaczoną trasę i przeciągnij ją inaczej...;)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 15.03.2019 13:40

A tak na marginesie w telefonie chyba nie da rady "przeciągać" trasy podczas podróży ?

Najlepiej chyba wyznaczyć sobie trasę na kompie, wpisać konkretne punkty pośrednie i wysłać na telefon trasę np mailem (ja ją otwieram i potem zapisuję jako ikonke na ekranie). Trasy "przeciągane" na kompie, bez punktów pośrednich po wysłaniu do telefonu nie działają prawidłowo bo telefon przelicza trasę od nowa.
Czy macie jakieś inne doświadczenia i przemyślenia ?

Pozdrawiam

Jacek
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.03.2019 14:45

jackuc napisał(a):A tak na marginesie w telefonie chyba nie da rady "przeciągać" trasy podczas podróży ?

Najlepiej chyba wyznaczyć sobie trasę na kompie, wpisać konkretne punkty pośrednie i wysłać na telefon trasę np mailem (ja ją otwieram i potem zapisuję jako ikonke na ekranie). Trasy "przeciągane" na kompie, bez punktów pośrednich po wysłaniu do telefonu nie działają prawidłowo bo telefon przelicza trasę od nowa.
Czy macie jakieś inne doświadczenia i przemyślenia ?

Pozdrawiam

Jacek

Jest tak jak mówisz, "przeciągnięta" trasa z kompa na urządzeniu mobilnym będzie bez punktów pośrednich. Trzeba na kompie ustawić punkty pośrednie. Najlepiej zaznaczyć je na mapie a nie wpisywać nazwy miejscowości bo może ustawić punkt gdzieś w centrum miasta i trzeba będzie go zaliczyć :oczko_usmiech: Potem wysłać na tel. mailem lub sms-em.
Ps. Im mniej punktów pośrednich ty GM ma więcej opcji przekierowania na inną trasę w razie korków.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 15.03.2019 15:02

no to super, czyli tak jak myślałem

Ja sobie przygotowałem np taką na kawałek drogi do wysłania na telefon
O TAK

PS. Może się gdzieś miniemy na trasie :papa:
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 16.03.2019 22:46

Pytanko o tą drogę, ile jest autostrady a ile zwykłej krajówki? Czy to na pewno lepsza alternatywa z Wiednia dla drogi przez Graz i Maribor? Dodam, że granicę będziemy przekraczać w poniedziałek 22.07.

https://www.google.pl/maps/dir/S%C5%82o ... e0!5m1!1e1
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.03.2019 10:54

Daniellos76 napisał(a):Pytanko o tą drogę, ile jest autostrady a ile zwykłej krajówki? Czy to na pewno lepsza alternatywa z Wiednia dla drogi przez Graz i Maribor? Dodam, że granicę będziemy przekraczać w poniedziałek 22.07.

https://www.google.pl/maps/dir/S%C5%82o ... e0!5m1!1e1

Po pierwsze link jest wadliwy, po drugie jest niedziela, więc włącz google maps i w ramach poznawczych sam se policz ile jest autostrady a ile zwykłej krajówki, a że masz czas do lipca więc na Street View nawet całą trasę tam i z powrotem ze dwa razy przeglądniesz.
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 23.03.2019 23:46

http://www.police.hu/en/content/tempora ... -mid-march

Tak w skrócie: stare przejście graniczne Letenye - Gorican (Węgry - Chorwacja) będzie zamknięte w okresie 18.03.2019 - 31.07.2019 z powodu remontu mostu. Można spodziewać się dużych korków na nowym autostradowym przejściu granicznym. Już teraz widać na mapach Googla, że jest słabo a co będzie w okresie wakacyjnym to można się domyślać.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 24.03.2019 10:38

To zła wiadomość. 2 i 3 lata temu w obie strony jechałem przez to przejście. W kierunku Cro nigdy nie było więcej niż kilka aut. Dla zainteresowanych wrzucam fotkę z Googlamaps.
Załączniki:
gorican.JPG
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.03.2019 11:25

AdamLodz napisał(a):http://www.police.hu/en/content/temporary-closure-of-letenye-gorican-i-border-crossing-point-starting-from-mid-march

Tak w skrócie: stare przejście graniczne Letenye - Gorican (Węgry - Chorwacja) będzie zamknięte w okresie 18.03.2019 - 31.07.2019 z powodu remontu mostu. Można spodziewać się dużych korków na nowym autostradowym przejściu granicznym. Już teraz widać na mapach Googla, że jest słabo a co będzie w okresie wakacyjnym to można się domyślać.



Kurde, smuteczek :( Dzięki za info. Cóż, pojedzie się zatem przez Lendavę.
danilko
zbanowany
Posty: 9
Dołączył(a): 20.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) danilko » 25.03.2019 11:58

Nie będzie większych korków. Starym przejściem jechało w porywach 10 aut na godzinę, nawet w szczycie sezonu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 625
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone