Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 22.02.2019 15:37

jackuc napisał(a):No zobaczymy jak będzie. Nocowałem w OEK GRaz chyba w 2012 a teraz jak czytam opinie nie są zbyt pochlebne, ale co tam jedna noc tylko. Myślałem o Majolce, ale raczej mi starczy do Graz tym bardziej jak mają być te remonty na Gierkówce a drugiego dnia nadrobię przez MLP na spokojnie i tyle.


Będzie dobrze. Oekotel raczej trzyma poziom. Nie jest to 5 gwiazdkowy hotel ale jest czysto, łóżka wygodne, łatwy dojazd i spory parking. Śniadanie nie wyszukane ale jest ok. Nocując w Graz zawsze korzystałem ze stacji https://goo.gl/maps/6ge8dT5WSiK2 bo paliwo zawsze tańsze niż na autostradzie. Ja w Oekotel będą nocował w drodze powrotnej ale w Traiskirchen pod Wiedniem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2019 16:27

maxredaktor napisał(a):"Rzeczpospolita" zapowiada od marca trudny okres na gierkówce.
"Najruchliwsza trasa w Polsce niebawem zacznie przyprawiać kierowców o ból głowy. Na drodze krajowej nr 1, czyli popularnej gierkówce łączącej Gdańsk, Łódź i Warszawę z Katowicami ruszyły pierwsze prace związane z jej przebudową na autostradę A1. Od początku tygodnia na obu jezdniach zaczęły się pojawiać pierwsze przewężenia – jeszcze krótkie, ale już powodujące korki. Za to w marcu zacznie się prawdziwy kryzys – na pierwszym z czterech budowanych odcinków samochody zaczną jeździć w obie strony jednym pasem. Na dwóch kolejnych odcinkach – w kwietniu i maju".

Całość tu: https://moto.rp.pl/tu-i-teraz/22478-na-gierkowce-czeka-nas-drogowy-armagedon-jak-dojechac-na-slask


I ten remontowany odcinek raczej trudno będzie ominąć.


Wielkie dzięki za te niezwykle cenne informacje.
A zatem na Podlasie z zachodniej Małopolski tym razem pojadę "siódemką" :-)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 22.02.2019 17:07

toomas napisał(a):
jackuc napisał(a):No zobaczymy jak będzie. Nocowałem w OEK GRaz chyba w 2012 a teraz jak czytam opinie nie są zbyt pochlebne, ale co tam jedna noc tylko. Myślałem o Majolce, ale raczej mi starczy do Graz tym bardziej jak mają być te remonty na Gierkówce a drugiego dnia nadrobię przez MLP na spokojnie i tyle.


Będzie dobrze. Oekotel raczej trzyma poziom. Nie jest to 5 gwiazdkowy hotel ale jest czysto, łóżka wygodne, łatwy dojazd i spory parking. Śniadanie nie wyszukane ale jest ok. Nocując w Graz zawsze korzystałem ze stacji https://goo.gl/maps/6ge8dT5WSiK2 bo paliwo zawsze tańsze niż na autostradzie. Ja w Oekotel będą nocował w drodze powrotnej ale w Traiskirchen pod Wiedniem.


Dzięki za dobrą poradę, z pewnością skorzystam :hut:
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 24.02.2019 20:45

desperadek napisał(a):
karus napisał(a):
jusi_r napisał(a):A ja mam jeszcze pytanie czy trasa Wrocław - Selce taka jak poniżej ma sens?
https://www.google.com/maps/dir/Opoczy% ... a4!1m0!3e0


Nie, nie ma sensu poza krajoznawczym :) Trudna trasa przez góry, masa krętych dróg, moim zdaniem dużo mniej bezpieczna.
Proponuję bez kombinowania jechać jak poniżej:
https://www.google.com/maps/dir/Wroc%C5 ... 576221!3e0

Raz sobie skróciłem drogę i pojechałem przez Kłodzko... nigdy więcej.

pozdro ze Stabłowic :)

Zdecydowanie odradzam trasę przez Jakuszyce. Jestem ze Złotoryi i znam tą trasę z różnych lokalnych podróży. Jak jechałem pierwszy raz do Chorwacji to się skusiłem. Wszystkie następne wyjazdy były innymi drogami. Najczęściej jadę A4 na Katowice itd, ale jeśli to miałby być piątek po południu to wybrałbym trasę przez Kłodzko, Boboszów.

Też jeżdżę ze Złotoryi i zawsze wybieram trasę na Kaczorów, Kamienną, Lubawkę, Hradec, Svitavy, Brno, Rajhrad, Mikulov. -
Nie płace za winietę, 120 km mniej niż przez Pragę nie liczę ile mniej niż przez A4, nie płace za A4 i nie ryzykuje korków na bramkach we Wrocu. Czasowo wg GM jest najkrócej, a droga jest ciekawa - poza kilkoma fragmentami jadę głównie drogami krajowymi. Fakt, że są miejsca problematyczne zwłaszcza o określonych godzinach np. w okolicach Vysokiego Myta czy Svitav, ale próbowałem raz przez Pragę do Brna i raz przez Olomunec i zdecydowanie droga "na szage" przez Czechy wygrywa.
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 26.02.2019 00:31

Witam :)

czy wiadomo coś na temat autostrady w Słowenii tuż przed samą granicą z Choracją, tzn czy nadal jest tam remont czy już droga jest gotowa aż do przejścia granicznego. Nigdzie nie znalazłem tej informacji więc jeżeli coś przeoczyłem to przepraszam.
pozdrawiam 8)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 26.02.2019 00:58

BMC napisał(a):Witam :)

czy wiadomo coś na temat autostrady w Słowenii tuż przed samą granicą z Choracją, tzn czy nadal jest tam remont czy już droga jest gotowa aż do przejścia granicznego. Nigdzie nie znalazłem tej informacji więc jeżeli coś przeoczyłem to przepraszam.
pozdrawiam 8)

Wiadomo. Jest informacja na forum o tym, że autostrada jest oddana do ruchu. Jest płatna. Wyszukiwarki też posiadają tę informację.
Szerokości. :)
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 26.02.2019 01:22

Dzięki za info.
Ale nadal nie mogę znaleźć.
Pozdrawiam
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 26.02.2019 09:07

Fakt, w zeszłym roku jechałem jeszcze nie dokończoną autostradą ale jedzie się bajka:)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 26.02.2019 12:37

anlama napisał(a):Fakt, w zeszłym roku jechałem jeszcze nie dokończoną autostradą ale jedzie się bajka:)


No fakt, że Słowenię teraz przejeżdża się szybko. Boli jedynie opłata i ryzyko korka na granicy. Może w tym roku zlitują się i zluzują trochę z kontrolami.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 26.02.2019 12:39

toomas napisał(a):
anlama napisał(a):Fakt, w zeszłym roku jechałem jeszcze nie dokończoną autostradą ale jedzie się bajka:)


No fakt, że Słowenię teraz przejeżdża się szybko. Boli jedynie opłata i ryzyko korka na granicy. Może w tym roku zlitują się i zluzują trochę z kontrolami.


A co kontrolują?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.02.2019 12:43

arturescu napisał(a):
A co kontrolują?


Skanują dokumenty - wystarczy żeby utworzyła się solidna kolejka :roll:
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 26.02.2019 12:44

beatabm napisał(a):
arturescu napisał(a):
A co kontrolują?


Skanują dokumenty - wystarczy żeby utworzyła się solidna kolejka :roll:


Skoro jest wymóg sprawdzania i skanu, to jak mają "poluzować"?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 26.02.2019 12:48

arturescu napisał(a):
beatabm napisał(a):
arturescu napisał(a):
A co kontrolują?


Skanują dokumenty - wystarczy żeby utworzyła się solidna kolejka :roll:


Skoro jest wymóg sprawdzania i skanu, to jak mają "poluzować"?


A no tak jak kilka lat temu przed problemami z uchodźcami. Mieli jakieś umowy podpisane. Sam pamiętam jak jechało się przez granicę. Dokumentów nie sprawdzali. A w zeszłym roku to nawet załapałem się na kontrolę na granicy SLO-A.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 26.02.2019 12:53

toomas napisał(a):
arturescu napisał(a):
beatabm napisał(a):
arturescu napisał(a):
A co kontrolują?


Skanują dokumenty - wystarczy żeby utworzyła się solidna kolejka :roll:


Skoro jest wymóg sprawdzania i skanu, to jak mają "poluzować"?


A no tak jak kilka lat temu przed problemami z uchodźcami. Mieli jakieś umowy podpisane. Sam pamiętam jak jechało się przez granicę. Dokumentów nie sprawdzali. A w zeszłym roku to nawet załapałem się na kontrolę na granicy SLO-A.


Uchodźcy to raczej nie wjeżdżają do Chorwacji, tylko wyjeżdżają z niej w przeciwnym kierunku.

Nie zauważyłem zmiany sposobu sprawdzania dokumentów od wejścia Chorwacji do UE. Dokumenty zawsze były sprawdzane, jedyna wariacja to, że kazali czasem odsuwać tylne szyby na których mam rolety. Jeżdżę przez Węgry.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 26.02.2019 14:02

arturescu napisał(a):
Uchodźcy to raczej nie wjeżdżają do Chorwacji, tylko wyjeżdżają z niej w przeciwnym kierunku.

Nie zauważyłem zmiany sposobu sprawdzania dokumentów od wejścia Chorwacji do UE. Dokumenty zawsze były sprawdzane, jedyna wariacja to, że kazali czasem odsuwać tylne szyby na których mam rolety. Jeżdżę przez Węgry.


Oczywiście, że nie wjeżdżają ale wtedy nastąpiło uszczelnienie granic.
Jak jeździsz przez Węgry to nie wypowiadaj się co do sytuacji na granicy SLO-HR.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 622
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone