Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 21.02.2019 14:21

wielbiciel napisał(a):Drogą j/w jechałę w dzień i w nocy już kilka razy i wydaję się że jest najbardziej optymalnym dojazdem jeżeli chodzi o koszty i czas dojazdu. Dodatkowo jazda tum wariantem jest wyjątkowo komfortowa że względu na znikomy ruch w dzień jak i w nocy.
W Austrii dojazd do granicy z Węgrami jest drogą szybkiego ruchu a odcinek Węgierski to wyremontowany odcinek drogi do samej granicy ze Słowenią. Zachęcam do spróbowania.


Odcinek węgierski to jakaś lepsza droga ekspresowa czy zwykła krajowa?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 21.02.2019 14:26

Może kiedyś spróbuję teraz już mam zakupione spanie w Graz :-)
Ponadto bardzo lubię ten ich kręty odcinek autostrady przed Graz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.02.2019 14:43

Janusz Bajcer napisał(a):
Ja tankuję na trasie kiedy widzę, że strzałka wskaźnika paliwa coraz niżej. :smo:

Jeśli chodzi o postój to, to korzystam z MOP-ów.


Ja czekam na pomarańczową kontrolkę i komunikat :)

Jednak jadąc DO, to tankuje jeszcze w PL, a później dopiero jak wyjeżdżam z CRO, tyle aby znów do PL dojechać
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 21.02.2019 14:50

jackuc napisał(a):Może kiedyś spróbuję teraz już mam zakupione spanie w Graz :-)
Ponadto bardzo lubię ten ich kręty odcinek autostrady przed Graz


Nocujesz w Oekotel?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 21.02.2019 16:06

toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 21.02.2019 16:27

jackuc napisał(a):No tak OEK Otel Graz

Tutaj pisałem gdzie-spac-w-drodze-do-hr-i-z-powrotem-polecamy-i-odradzamy-t17806-3450.html :papa:


No tak...ja w tym roku odpuszczam oekotel i jadę trochę dalej i nocujemy w Ptuj w Beno. Pomimo sympati do Oekotel trzeba spróbować czegoś nowego.
Wiola-Tom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1008
Dołączył(a): 02.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiola-Tom » 21.02.2019 18:59

toomas napisał(a):
jackuc napisał(a):No tak OEK Otel Graz

Tutaj pisałem gdzie-spac-w-drodze-do-hr-i-z-powrotem-polecamy-i-odradzamy-t17806-3450.html :papa:


No tak...ja w tym roku odpuszczam oekotel i jadę trochę dalej i nocujemy w Ptuj w Beno. Pomimo sympati do Oekotel trzeba spróbować czegoś nowego.

Dobry wybór Beno w Ptuj spaliśmy tam dwa razy w 2016 i 2017. Bardzo fajne miejsce cisza,spokój i sympatyczna obsługa. Polecam pizze na wieczór bardzo dobra :papa:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 21.02.2019 20:56

Wiola-Tom napisał(a):Dobry wybór Beno w Ptuj spaliśmy tam dwa razy w 2016 i 2017. Bardzo fajne miejsce cisza,spokój i sympatyczna obsługa. Polecam pizze na wieczór bardzo dobra :papa:


Dzięki. Rezerwacja już zrobiona przez booking. A dzieci jak usłyszały, że lody są po drugiej stronie ulicy to już nie chcą jechać gdzie indziej.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 22.02.2019 09:40

"Rzeczpospolita" zapowiada od marca trudny okres na gierkówce.
"Najruchliwsza trasa w Polsce niebawem zacznie przyprawiać kierowców o ból głowy. Na drodze krajowej nr 1, czyli popularnej gierkówce łączącej Gdańsk, Łódź i Warszawę z Katowicami ruszyły pierwsze prace związane z jej przebudową na autostradę A1. Od początku tygodnia na obu jezdniach zaczęły się pojawiać pierwsze przewężenia – jeszcze krótkie, ale już powodujące korki. Za to w marcu zacznie się prawdziwy kryzys – na pierwszym z czterech budowanych odcinków samochody zaczną jeździć w obie strony jednym pasem. Na dwóch kolejnych odcinkach – w kwietniu i maju".

Całość tu: https://moto.rp.pl/tu-i-teraz/22478-na-gierkowce-czeka-nas-drogowy-armagedon-jak-dojechac-na-slask


I ten remontowany odcinek raczej trudno będzie ominąć.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 22.02.2019 10:45

Czytając dalej:
"alternatywą w przypadku połączenia Warszawa – Śląsk będzie wykorzystanie drogi S7 pomiędzy Warszawą a Krakowem, z dojazdem do Katowic przez Olkusz. Dziś ta trasa zabiera niecała godzinę więcej niż z Warszawy do Katowic przez A2 i A1 lub S8, a następnie gierkówką."

Czas nieco się wyrówna przez oddanie autostrady w Słowenii (dla tych którzy pojadą tą trasą).

Utrudnienia będą, ale za to potem to rakieta ;)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.02.2019 10:55

Z ciekawości wbilem wczoraj w google moją trase Śląsk-Tribunj. Pokazuje tak jak co roku jezdzimy. Zastanawia mnie tylko ze za Mikulovem jest jakiś "zator" i znak B-2 a ruch wygląda jakby byl puszczony bokiem przez pola. Zaraz za Route B7 :oczko_usmiech:

My jedziemy 14 sierpnia na noc, niby środek tygodnia ale 15go jest święto.... mam nadzieje ze mało rodaków tak zaplanowało wyjazd :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.02.2019 11:11

sito_zabrze napisał(a):Z ciekawości wbilem wczoraj w google moją trase Śląsk-Tribunj. Pokazuje tak jak co roku jezdzimy. Zastanawia mnie tylko ze za Mikulovem jest jakiś "zator" i znak B-2 a ruch wygląda jakby byl puszczony bokiem przez pola. Zaraz za Route B7 :oczko_usmiech:

My jedziemy 14 sierpnia na noc, niby środek tygodnia ale 15go jest święto.... mam nadzieje ze mało rodaków tak zaplanowało wyjazd :mrgreen:

Już kilka dni temu to zauważyłem. Możliwe że robią węzeł, bo według ASINAG obwodnica Drasenhofen ma być otwarta na jesień tego roku.
Według filmiku z ich strony ma w tym miejscu być rondo https://www.asfinag.at/verkehrssicherhe ... asenhofen/
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 22.02.2019 11:45

dids76 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Z ciekawości wbilem wczoraj w google moją trase Śląsk-Tribunj. Pokazuje tak jak co roku jezdzimy. Zastanawia mnie tylko ze za Mikulovem jest jakiś "zator" i znak B-2 a ruch wygląda jakby byl puszczony bokiem przez pola. Zaraz za Route B7 :oczko_usmiech:

My jedziemy 14 sierpnia na noc, niby środek tygodnia ale 15go jest święto.... mam nadzieje ze mało rodaków tak zaplanowało wyjazd :mrgreen:

Już kilka dni temu to zauważyłem. Możliwe że robią węzeł, bo według ASINAG obwodnica Drasenhofen ma być otwarta na jesień tego roku.
Według filmiku z ich strony ma w tym miejscu być rondo https://www.asfinag.at/verkehrssicherhe ... asenhofen/

OSM pokazuje przebieg obwodnicy https://www.openstreetmap.org/#map=16/48.7714/16.6412
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 22.02.2019 13:13

piotrulex napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Ja tankuję na trasie kiedy widzę, że strzałka wskaźnika paliwa coraz niżej. :smo:

Jeśli chodzi o postój to, to korzystam z MOP-ów.


Ja czekam na pomarańczową kontrolkę i komunikat :)

Jednak jadąc DO, to tankuje jeszcze w PL, a później dopiero jak wyjeżdżam z CRO, tyle aby znów do PL dojechać


Z ciekawości - faktycznie tak robisz?
Ja w drodze do Chorwacji tankuję już w okolicach połowy baku. Podczas pierwszej podróży do Cro nie wiedziałem, czego się spodziewać, jak często mogą być rozlokowane stacje. Faktem jest, że te pół baku mam dopiero w Ptuju, tam zatankowałem na OMV i tak mi już zostało :) Co roku tam tankuję. Poza ubiegłymi wakacjami, bo pierwszy raz byłem tam w nocy i stacja była zamknięta. W efekcie zatankowałem dopiero na autostradzie w Chorwacji. Ale to tylko dlatego, że moje auto jest w miarę oszczędne, na upartego mógłbym zrobić nawet 1200km na baku.
Nie lubię w nieznanym terenie czekać do zapalenia rezerwy. Pamiętam kilka lat temu mój wyjazd do Świnoujścia DK3. Nie wiem jak teraz, ale wtedy przez wiele kilometrów nie było tam żadnej czynnej stacji czy baru przy drodze. Dopiero na jakimś Macu był zjazd, kolejki niebotyczne :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 22.02.2019 13:48

toomas napisał(a):
jackuc napisał(a):No tak OEK Otel Graz

Tutaj pisałem gdzie-spac-w-drodze-do-hr-i-z-powrotem-polecamy-i-odradzamy-t17806-3450.html :papa:


No tak...ja w tym roku odpuszczam oekotel i jadę trochę dalej i nocujemy w Ptuj w Beno. Pomimo sympati do Oekotel trzeba spróbować czegoś nowego.


No zobaczymy jak będzie. Nocowałem w OEK GRaz chyba w 2012 a teraz jak czytam opinie nie są zbyt pochlebne, ale co tam jedna noc tylko. Myślałem o Majolce, ale raczej mi starczy do Graz tym bardziej jak mają być te remonty na Gierkówce a drugiego dnia nadrobię przez MLP na spokojnie i tyle.

piotrulex napisał(a):
Ja czekam na pomarańczową kontrolkę i komunikat :)

Jednak jadąc DO, to tankuje jeszcze w PL, a później dopiero jak wyjeżdżam z CRO, tyle aby znów do PL dojechać


Kiedyś mój kolega też tak zrobił jak jechaliśmy do Częstochowy (lata 90) i staneliśmy... na szczęscie zatrzymał się kierowca Stara, od którego ściągnęliśmy z baku przez izolację z kabla ze 3 litry paliwa.... ten łyk żeby je zassać pamiętam do dziś. Nigdy ever never nie jeżdżę teraz nawet do rezerwy...
To tam w Cro chyba wogóle nie jeździsz ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 621
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone