Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.02.2019 19:01

Szukam noclegu tranzytowego nad Balatonem w okolicach Keszthely. Zależy mi na tym, żeby był gdzieś blisko jeziora, ponieważ będziemy tam około godziny 14, więc chcemy trochę już poplażować, a wieczorem pospacerować przy brzegu. Przeszukałam wątek, ale nic konkretnego nie znalazłam. Może ktoś był w tych okolicach i ma namiary na jakąś ciekawą kwaterę?
W którym miejscu ta pani Teresa Bodo ma kwaterki? I czy w ogóle jeszcze je prowadzi, bo z tego co widziałam w tym wątku, to ktoś pisał, że zastanawiała się nad zamknięciem biznesu.
nowotarżanin
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 03.02.2019 19:20

agata26061 napisał(a):...
W którym miejscu ta pani Teresa Bodo ma kwaterki? I czy w ogóle jeszcze je prowadzi, bo z tego co widziałam w tym wątku, to ktoś pisał, że zastanawiała się nad zamknięciem biznesu.

Koroshegy ut. Dozsa Gyorgy 30 B tel. 0036306181679 :papa:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.02.2019 19:21

agata26061 napisał(a):W którym miejscu ta pani Teresa Bodo ma kwaterki? I czy w ogóle jeszcze je prowadzi, bo z tego co widziałam w tym wątku, to ktoś pisał, że zastanawiała się nad zamknięciem biznesu.

Koroshegi

https://www.google.com/maps/place/K%C5% ... 17.8988043

Jeśli miejsce pasuje, można zadzwonić czy wynajmuje kwatery w 2019 roku.
Tel: +36 306 181 679 (kontakt po polsku)
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.02.2019 19:47

To jednak 70 kilometrów od Kesztehly, ale rozważę tą opcję. Dzięki za namiar :)
piotrekbeti
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 05.02.2019 00:05

Mam namiar Keszthely, od plaży płatnej ! max 150metrów, przechodzisz ulice i tory. Tylko standard a la PRL, 4pokoje na górze z małym wspólnym aneksem kuchennym plus 2 Łazienki wspólne. Tanio z własnym wejściem na piętro. Na te 2 noce to jeszcze i było bardzo tanio, 32E za 3osoby w lipcu. Booking.Z parkingiem zamykanym na posesji
jacek73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 05.02.2019 17:10

Szukam noclegu tranzytowego nad Balatonem w okolicach Keszthely.
Część wysłałam na priv Pozdrawiam :)
asiak301
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiak301 » 11.02.2019 11:22

Polecam nocleg w Buk na Węgrzech. Są tam termy Buk Frudo i wokół masa noclegów. W zeszłym roku na powrocie trafiliśmy tam przypadkowo a noclegu zaczęliśmy szukać na Booking będąc już w drodze powrotnej i mimo, że była to połowa lipca nie było problemu żeby znaleźć nocleg za 50 Euro dla 4 osób ze śniadaniem.
Wyjechaliśmy z Puli w drogę powrotną w lipcową sobotę o 7 rano, na miejscu w Buk byliśmy ok 14 (niestety utknęliśmy w małym korku koło Zagrzebia). Jakiś szybki langosz na obiad i do wieczora w Termach. Wieczorem zjedliśmy przepyszną węgierską kolacje w samym centrum Buk i na drugi dzień rano po śniadaniu wyjechaliśmy ok 9. We Wrocławiu byliśmy ok 15.
Spokojnie, na luzie z super atrakcjami:)
W tym roku planujemy zrobić to samo ale wyjedziemy w nocy, żeby mieć więcej czasu na Termy:)
Polecam!
yvoncia
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvoncia » 15.02.2019 10:33

asiak301 napisał(a):Polecam nocleg w Buk na Węgrzech. Są tam termy Buk Frudo i wokół masa noclegów. W zeszłym roku na powrocie trafiliśmy tam przypadkowo a noclegu zaczęliśmy szukać na Booking będąc już w drodze powrotnej i mimo, że była to połowa lipca nie było problemu żeby znaleźć nocleg za 50 Euro dla 4 osób ze śniadaniem.
Wyjechaliśmy z Puli w drogę powrotną w lipcową sobotę o 7 rano, na miejscu w Buk byliśmy ok 14 (niestety utknęliśmy w małym korku koło Zagrzebia). Jakiś szybki langosz na obiad i do wieczora w Termach. Wieczorem zjedliśmy przepyszną węgierską kolacje w samym centrum Buk i na drugi dzień rano po śniadaniu wyjechaliśmy ok 9. We Wrocławiu byliśmy ok 15.
W tym roku planujemy zrobić to samo ale wyjedziemy w nocy, żeby mieć więcej czasu na Termy:)
Polecam!

Właśnie się rozglądam za noclegami, jedziemy do Vodic z Warszawy i myślę albo o Bratysławie albo o czymś na Węgrzech. Gdzie dokładnie nocowaliście w BUK ? rezerwowaliście wszystko przez booking?

A może ktos ma jakiś fajny namiar na Bratysławę?
asiak301
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiak301 » 15.02.2019 13:41

yvoncia napisał(a):
asiak301 napisał(a):Polecam nocleg w Buk na Węgrzech. Są tam termy Buk Frudo i wokół masa noclegów. W zeszłym roku na powrocie trafiliśmy tam przypadkowo a noclegu zaczęliśmy szukać na Booking będąc już w drodze powrotnej i mimo, że była to połowa lipca nie było problemu żeby znaleźć nocleg za 50 Euro dla 4 osób ze śniadaniem.
Polecam!

Właśnie się rozglądam za noclegami, jedziemy do Vodic z Warszawy i myślę albo o Bratysławie albo o czymś na Węgrzech. Gdzie dokładnie nocowaliście w BUK ? rezerwowaliście wszystko przez booking?

Dokładnie nocowaliśmy w Buk, rezerwowałam przez Bokking, właśnie przed chwila też zarezerwowałam na czerwiec za 50 Euro, przy samych termach. Mnóstwo apartamentów na bookingu jest. I na jedna noc polecam praktycznie każdy:)
yvoncia
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvoncia » 15.02.2019 14:30

asiak301 napisał(a):
yvoncia napisał(a):
Polecam!

Dokładnie nocowaliśmy w Buk, rezerwowałam przez Bokking, właśnie przed chwila też zarezerwowałam na czerwiec za 50 Euro, przy samych termach. Mnóstwo apartamentów na bookingu jest. I na jedna noc polecam praktycznie każdy:)

Ja szukam na sierpień więc jest trochę mniej ale na razie zaklepałam jakis kawałek dalej -123 EUR za 2 pokoje wiec chyba przyzwoicie (4 dorosłych i 3 dzieci)
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 15.02.2019 14:46

Cezaryna napisał(a):Uwaga.
Oekotel Graz poszedł w dzierżawę. Przejął go jakiś "przedsiębiorczy" jegomość, który nierzetelnie informuje o cenach.
Cena na stronie http://www., czyli np. 25 E za trójkę, dotyczy tylko rezerwacji i natychmiastowej płatności internetowej. Przy rezerwacji telefonicznej i płatności w recepcji przy meldunku, w "dziwny" sposób wzrasta o 2E od osoby. Nie ma dyskusji. Niby nic, ale nieuczciwie jednak ...
Dodam, idąc dalej po "cwaniackiej drodze" nowego ajenta, że rezerwacja i płatność internetowa możliwa jest tylko dla małej części pokoi (jedno piętro).
Nie działa też dawna metoda pozostawiania kluczy dla spóźnionych z trasy w skrytce nocnej bez opłaty "z góry" kartą bądź przelewem zaksięgowanym przed faktem.
Cena na reklamie na dachu hotelu (26E p.p. za noc) też nieaktualna.
Drobiazgi, a jednak niesmacznie ...
Panie w recepcji twierdzą, że to 2E to za ich pracę przy meldunku i rachunku.
Pękać ze śmiechu można ...

No ja zaryzykuję, dzisiaj zrobiłem rezerwację internetową przez booking.
Być może rzeczywiście lepiej jechać dalej, ale z Wawy mi starczy tym bardziej, że następnego dnia rano od razu ruszam na objazd M-L-P i potem Cvetlin i Durmanec więc nie chciałem już w tym pierwszym dniu się tam jeszcze pakować.

Pokój dwuoosobowy ze śniadaniem:
Zameldowanie XX sierpnia 2019 (15:00–21:30)
Wymeldowanie XX sierpnia 2019 (06:00–11:00)
Przedpłata Nie musisz dokonywać przedpłaty. Jednak obiekt może pobrać depozyt z użytej przez Ciebie do rezerwacji karty. To rutynowa procedura, mająca na celu potwierdzenie, że karta jest prawidłowa i nie została zgubiona ani skradziona. Blokada jest tymczasowa, a cała kwota zostanie Ci zwrócona.
Koszt anulowania rezerwacji:
• Do XX sierpnia 2019 23:59 [Kalsdorf bei Graz] : € 0
• Od XX sierpnia 2019 00:00 [Kalsdorf bei Graz] : € 69

Majolka wychodziła mi niemalże w tej samej cenie:

Room for two (2) persons 50 €
Additional payments
Breakfast – 5 €
asiak301
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiak301 » 15.02.2019 16:44

yvoncia napisał(a):
asiak301 napisał(a):
yvoncia napisał(a):
Polecam!

Ja szukam na sierpień więc jest trochę mniej ale na razie zaklepałam jakis kawałek dalej -123 EUR za 2 pokoje wiec chyba przyzwoicie (4 dorosłych i 3 dzieci)

Nie patrzyłam jak ceny w sierpniu, ale zarezerwowałam też na połowę lipca dla 4 osób mieszkanie 65 metrów, dwie sypialnie, za 53 Euro, więc te 123 to trochę więcej, no ale może w sierpniu tak jest.
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 17.02.2019 19:03

A czy ktoś z Was może polecić dobry hotel w Zagrzebiu w miarę blisko autostrady do Cro aby nie trzeba było daleko zjeżdżać ?
Podobnie w drodze powrotnej z Cro w Linz.
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.02.2019 06:40

alechandro napisał(a):Podobnie w drodze powrotnej z Cro w Linz.
W Zagrzebiu nie polecę, choć byłem. Totalny niewypał (nasz hotel).

Ale Linz (obok) jak najbardziej:
https://goo.gl/maps/daMCjSiCSGR2
hotel_kerschbaumenr_linz_st_valentin.png

Hotel Kerschbaumer: dobra kuchnia, fantastyczny ogródek restauracyjny: link, link
2 km od zjazdu z A1.
My tam stanęłiśmy z dwóch powodów:
1. wizyta w Steyr Sportwaffen :wink:
2. Obóz koncentracyjny w Mauthausen - tam, gdzie prawie 5 lat spędził Stanisław Grzesiuk ("5 lat kacetu").
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 19.02.2019 08:18

Ja jeżdżąc przez CZ A SLO przeważanie nocowałem w Oekotel Graz ale w tym roku chyba przetestuję https://goo.gl/maps/SYYn9uwGhvt Opinie dobre. Ktoś korzystał?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019