Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danilko
zbanowany
Posty: 9
Dołączył(a): 20.03.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) danilko » 26.03.2019 10:46

Niedaleko Gospicia jest niezły motel Albatros. Jak się jedzie z południa Polski bez problemu można zajechać na wieczór. Niedrogo, pamiętam że placilismy ok. 70 euro za 4 osoby ze śniadaniem. Można się wyspać, zjeść kolację, piwko albo dwa, a na drugi dzień bez napinki w południe się jest pod Splitem.
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2019 10:51

toomas napisał(a):Żółte stacje to chyba Tifon. Ale hotelu nie kojarzę. I co masz na myśli dalej - dalej w stronę HR czy w stronę PL

tak, to Tifon i przy Tifonie jest taki drewniany hotel jadąc w stronę wybrzeża. O ile mnie pamięć nie myli, jest to już za rozwidleniem Rijek/Pula - Split/Zadar. Miałem ten hotel cały czas w głowie ale wyleciało :?

Znalazłem - Odmoriste Zir - Macola ale to trochę daleko. przypomniało mi się, że tam już nie ma Tifona tylko teraz została ta stacja zmieniona na INA.
elland
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.03.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) elland » 26.03.2019 13:07

toomas napisał(a):Ja jeżdżąc przez CZ A SLO przeważanie nocowałem w Oekotel Graz ale w tym roku chyba przetestuję Opinie dobre. Ktoś korzystał?


Cześć;
w 2016 oraz 2017 było bardzo ok. Na plus jest że do 22.00 można jeszcze coś zjeść a następny dzień zacząć od śniadania przed dalszą drogą. Nie wiem jak w tym roku ale w poprzednich latach ze względu na remonty w Ptuj i okolicach ciężko było dojechać omijając płatną autostradę.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 26.03.2019 13:25

elland napisał(a):
toomas napisał(a):Ja jeżdżąc przez CZ A SLO przeważanie nocowałem w Oekotel Graz ale w tym roku chyba przetestuję Opinie dobre. Ktoś korzystał?


Cześć;
w 2016 oraz 2017 było bardzo ok. Na plus jest że do 22.00 można jeszcze coś zjeść a następny dzień zacząć od śniadania przed dalszą drogą. Nie wiem jak w tym roku ale w poprzednich latach ze względu na remonty w Ptuj i okolicach ciężko było dojechać omijając płatną autostradę.


A mnie wiesz od której śniadanie serwują?
elland
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.03.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) elland » 26.03.2019 13:41

toomas napisał(a):
elland napisał(a):
toomas napisał(a):Ja jeżdżąc przez CZ A SLO przeważanie nocowałem w Oekotel Graz ale w tym roku chyba przetestuję Opinie dobre. Ktoś korzystał?


Cześć;
w 2016 oraz 2017 było bardzo ok. Na plus jest że do 22.00 można jeszcze coś zjeść a następny dzień zacząć od śniadania przed dalszą drogą. Nie wiem jak w tym roku ale w poprzednich latach ze względu na remonty w Ptuj i okolicach ciężko było dojechać omijając płatną autostradę.


A mnie wiesz od której śniadanie serwują?


Na pewno jedliśmy o 7 ale nie pamiętam czy można wcześniej. Przez booking.com możesz dopytać. w tym roku pewnie też byśmy tam nocowali ale w moim przypadku 2+2 są tańsze alternatywy.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 26.03.2019 14:09

elland napisał(a):
Na pewno jedliśmy o 7 ale nie pamiętam czy można wcześniej. Przez booking.com możesz dopytać. w tym roku pewnie też byśmy tam nocowali ale w moim przypadku 2+2 są tańsze alternatywy.


Dopytam. My tez 2+2 i jakoś dużo tańszego w tej okolicy ze śniadaniem nie znalazłem :)
elland
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.03.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) elland » 26.03.2019 15:34

toomas napisał(a):
elland napisał(a):
Na pewno jedliśmy o 7 ale nie pamiętam czy można wcześniej. Przez booking.com możesz dopytać. w tym roku pewnie też byśmy tam nocowali ale w moim przypadku 2+2 są tańsze alternatywy.


Dopytam. My tez 2+2 i jakoś dużo tańszego w tej okolicy ze śniadaniem nie znalazłem :)


Zerknij Turistična kmetija Lovrec. Tam nocowaliśmy w 2018. Dużo lepszy dojazd i bajeczny widok na okolice. Taniej niż w Beno a jak masz ochotę samemu coś przygotować to domki są z zapleczem kuchennym. To teren plantacji winorośli wiec wieczorem można oddać się degustacji lokalnego wina którym zresztą właściciel częstuje po przyjeździe.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 26.03.2019 15:43

elland napisał(a):Zerknij Turistična kmetija Lovrec. Tam nocowaliśmy w 2018. Dużo lepszy dojazd i bajeczny widok na okolice. Taniej niż w Beno a jak masz ochotę samemu coś przygotować to domki są z zapleczem kuchennym. To teren plantacji winorośli wiec wieczorem można oddać się degustacji lokalnego wina którym zresztą właściciel częstuje po przyjeździe.


No ciut taniej..322 ze śniadaniem płacę w Beno a tutaj 257 bez śniadania które dodatkowo kosztuje 21zł/os. Ale miejsce niczego sobie :). I w Beno mam w razie czego bezpłatne odwołanie rezerwacji do 2 sierpnia a tu do 2 maja :). Wszystko sprawdzałem na booking.
elland
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.03.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) elland » 26.03.2019 15:56

toomas napisał(a):
elland napisał(a):Zerknij Turistična kmetija Lovrec. Tam nocowaliśmy w 2018. Dużo lepszy dojazd i bajeczny widok na okolice. Taniej niż w Beno a jak masz ochotę samemu coś przygotować to domki są z zapleczem kuchennym. To teren plantacji winorośli wiec wieczorem można oddać się degustacji lokalnego wina którym zresztą właściciel częstuje po przyjeździe.


No ciut taniej..322 ze śniadaniem płacę w Beno a tutaj 257 bez śniadania które dodatkowo kosztuje 21zł/os. Ale miejsce niczego sobie :). I w Beno mam w razie czego bezpłatne odwołanie rezerwacji do 2 sierpnia a tu do 2 maja :). Wszystko sprawdzałem na booking.


No tak zależy od wieku dzieci. W moim przypadku wychodziło taniej a dodatkowo dojazd jest lepszy. Co do samej możliwości odwołania rezerwacji to zasady dla obu miejsc są takie same ale pewnie masz już rezerwacje w Beno i booking nie pozwala blokować kilku miejsc w tym samym terminie do ostatniej chwili. Sprawdzisz to jak wejdziesz w trybie prywatnym w przeglądarce bez logowania. Jak masz rezerwacje >350 PLN to ostatnio kupon 100 PLN od booking dostępny jest w tygodniku Motor, Olivii, magazynie Traveler, Pokładach Lufthansy...
Mars06
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mars06 » 30.03.2019 23:02

Witam, jedziemy z dziećmi 2 i 7 lat + 3 osoby dorosłe. Szukam jakiegoś noclegu w okolicach Grazu (może być też dalej w kierunku Cro lub początek Słowenii) tak, żeby zamknąć się w sumie do ok. 250zł. Nie chodzi oczywiście o luksusy, ale o to, żeby się przespać i odpocząć. Macie coś ciekawego do polecenia?

Mam na oku dobrą alternatywę, ale trzeba do trasy przelotowej jechać przez ponad godzinę - w sumie ponad dwie godziny na całość trasy, a to już nie tak mało :D
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 03.04.2019 09:52

Mars06 napisał(a):Witam, jedziemy z dziećmi 2 i 7 lat + 3 osoby dorosłe. Szukam jakiegoś noclegu w okolicach Grazu (może być też dalej w kierunku Cro lub początek Słowenii) tak, żeby zamknąć się w sumie do ok. 250zł. Nie chodzi oczywiście o luksusy, ale o to, żeby się przespać i odpocząć. Macie coś ciekawego do polecenia?

Mam na oku dobrą alternatywę, ale trzeba do trasy przelotowej jechać przez ponad godzinę - w sumie ponad dwie godziny na całość trasy, a to już nie tak mało :D


Zależy jak daleko następnego dnia chcesz jechać, bo ja np w tym roku jadę do Orebicia i nocujemy na początku Chorwacji, w miejscowości Krapina Apartment Kamenecki. Nocowałem też w Ptuj Panorama Roms. Jeżeli chodzi o pierwszą opcję to 40 Euro za 2+1. Znajomi zawsze tam nocują i bardzo sobie chwala. Ja będe pierwszy raz. Rozważałem również Graz i Słowenie, ale zdecydowałem się na Krapine.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 07.04.2019 07:13

Trzeba, trzeba nocować. Po to jest urlop aby nie Januszować i liczyć każdy grosz. Zaśnięcie w podróży - tragedia na drodze.
valverde20
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 08.04.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) valverde20 » 08.04.2019 14:24

Witajcie. Jestem nowy na forum, ale w Chorwacji już z rodzinką byliśmy. Ostatnio, a było to już z 5-6 lat temu nocowaliśmy tranzytowo w Austrii w Motelu Verde (Schonau koło Wiednia). Zapamiętałem go jako nowoczesny nocleg o wysokim standardzie (mógłbym powiedzieć że nawet "hotelowym"), jedynym mankamentem była masa pająków na zewnątrz budynku. W tym roku jedziemy znów do Chorwacji i chcielibyśmy znów zrobić nocleg w tym miejscu. Minęło jednka parę ładnych lat i stąd mam pytanie - czy coś się tam zmieniło na gorsze czy nadal warto? Wiem ze cenowo to nawet gasthausy maja problemy żeby im podskoczyć. Zastanawiałem się też nad jazda nieco dalej do Grazu, ale w Oekotel nie ma juz miejsc w moim terminie wyjazdu.

Proszę o aktualne opinie o Verde
lub o polecenie czegoś na podobnym poziomie jakościowym i cenowym na trasie Wiedeń - Graz.

Dziękuję :)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 08.04.2019 14:43

valverde20 napisał(a):Witajcie. Jestem nowy na forum, ale w Chorwacji już z rodzinką byliśmy. Ostatnio, a było to już z 5-6 lat temu nocowaliśmy tranzytowo w Austrii w Motelu Verde (Schonau koło Wiednia). Zapamiętałem go jako nowoczesny nocleg o wysokim standardzie (mógłbym powiedzieć że nawet "hotelowym"), jedynym mankamentem była masa pająków na zewnątrz budynku. W tym roku jedziemy znów do Chorwacji i chcielibyśmy znów zrobić nocleg w tym miejscu. Minęło jednka parę ładnych lat i stąd mam pytanie - czy coś się tam zmieniło na gorsze czy nadal warto? Wiem ze cenowo to nawet gasthausy maja problemy żeby im podskoczyć. Zastanawiałem się też nad jazda nieco dalej do Grazu, ale w Oekotel nie ma juz miejsc w moim terminie wyjazdu.

Proszę o aktualne opinie o Verde
lub o polecenie czegoś na podobnym poziomie jakościowym i cenowym na trasie Wiedeń - Graz.

Dziękuję :)


Ja jadąc z Tarnowa przeważnie nocuję w Oekotel Graz. W tym roku pierwszy raz jadę ciut dalej do Beno kołu Ptuj. W drodze powrotnej Oekotel Traiskirchen.
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 19.04.2019 01:14

Hej!

Poleci ktoś nocleg na Węgrzech gdzie nie tylko mozna przenocować ale też coś zobaczyć, pospacerować, dobrze zjeść :).
Prawdopodobnie będziemy jechać w nocy, chciałbym mieć nocleg po około 1000 kilometrów czyli wypadałoby gdzieś w okolicach Balatonu - na przykład Keszthely lub trochę dalej: Zalakaros, Nagykanizsa? Będziemy na miejscu być może do południa więc chciałbym jeszcze coś mieć z tego dnia ;)

pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone