Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 396
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 06.05.2019 20:48

Witam.
W zeszłą niedzielę o godz.14
wyruszyliśmy na majówkę do Tribunj.
O godz.21 dojechaliśmy do Lenti i tam bez wcześniejszej rezerwacji wynająłem pokój w pensjonacie Foniks Fogado.
Cena 38E na dwie osoby ze śniadaniem bardzo obfitym.
W powrotnej drodze wstąpiliśmy na gulasz,który podawany jest w kociołkach, a jedna porcja wystarczyłaby na dwie osoby,jak się póżniej okazało.
Danie smaczne,ale mocno warzywne,cena z piwem i colą 43pln,jest menu w języku polskim.
Zapomniałem dodać,że pokoje czyste i schludne
Polecam.
Marek P.
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 07.05.2019 13:04

Dzięki serdecznie za odpowiedź Marek.
Pozdrawiam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.05.2019 13:23

Cro-świr napisał(a):Witam.
W zeszłą niedzielę o godz.14
wyruszyliśmy na majówkę do Tribunj.
O godz.21 dojechaliśmy do Lenti i tam bez wcześniejszej rezerwacji wynająłem pokój w pensjonacie Foniks Fogado.
Cena 38E na dwie osoby ze śniadaniem bardzo obfitym.
W powrotnej drodze wstąpiliśmy na gulasz,który podawany jest w kociołkach, a jedna porcja wystarczyłaby na dwie osoby,jak się póżniej okazało.
Danie smaczne,ale mocno warzywne,cena z piwem i colą 43pln,jest menu w języku polskim.
Zapomniałem dodać,że pokoje czyste i schludne
Polecam.
Marek P.

W tym roku, w drodze powrotnej mam rezerwację w Foniks Fogado, jak na razie widzę same pozytywne opinie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 07.05.2019 14:03

Ja również zdecydowałem się na Fonix Fogado, za 4 osoby i dziecko ze śniadaniem 257 zł, zobaczymy jak będzie ale opinie faktycznie ma dobre ten pensjonacik.

Teraz jeszcze muszę poszukać noclegów na powrót, który planuje rozłożyć na 3 dni.

Poszukuję noclegów w okolicach Plitwic, może Slunj? Poleci ktoś coś? ;)

No i jeszcze ostatni nocleg już w Polsce, jeszcze nie wiem gdzie ale najlepiej od razu po przekroczeniu granicy, może okolice Wisły, może Ustroń.
Ale to jeszcze muszę przemyśleć czy się pchać gdzieś do kurortu na jedną noc :) choć też rozważam opcję żeby ostatni odcinek trasy przejechać nocą (A1) ponieważ wypadnie to na piątek...więc jeśli będziemy w Polsce około 17:00 w czwartek, nocleg i może nie będzie sensu wyruszać po śniadaniu, tylko trochę pozwiedzać i wyjechać około 20:00 z południa i spokojnie bez korków dojechać około 1:00 do domu. Taki mam plan ale co z tego wyjdzie - zobaczymy :)

Pozdrawiam
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 07.05.2019 15:32

Arias napisał(a):Ja również zdecydowałem się na Fonix Fogado, za 4 osoby i dziecko ze śniadaniem 257 zł, zobaczymy jak będzie ale opinie faktycznie ma dobre ten pensjonacik.

Rezerwowałeś przez booking ?, kiedy płatność za nocleg ?
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 07.05.2019 16:12

Tak, rezerwowałem przez Booking, płatność na miejscu.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 07.05.2019 19:38

Ja znalazłem przed Nagykanizsa - pensjonat Régi Csárda és Panzió
Atrakcyjna cena ze śniadaniem.
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 396
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 08.05.2019 22:56

Witam ponownie.
Już po majówce,ale przed nami wakacje.
Rezerwując apart.na Korculi postanowiłem podzielić trasę na dwie części.
Wyjazd 28 lipca skoro świt i do miejscowości Sipovo w Bośni,gdzie zarezerwowałem nocleg przez Booking.
Teraz uwaga, cena za domek nad rzeką 4+2!!!
64pln płatne na miejscu.
Nie warto się męczyć i jechać do upadłego.
pzdr.
Marek P.
stet
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.04.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) stet » 28.05.2019 12:02

Karolus1 napisał(a):Witam wszystkich.

Wyjazd z okolic Torunia do Tucepi w czerwcu 2019. Szukam noclegu (Węgry) W mniej więcej połowie trasy Csorna i okolice
szukam jakiegoś sprawdzonego miejsca w tej miejscowości lub w pobliżu. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie to proszę o podpowiedzi :)


Hej podczepiam się pod pytanie. Ktoś ma coś sprawdzanego w tych okolicach, lub nieco dalej?
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 30.05.2019 12:15

Hej Hej,
W tym roku postanowiłem w drodze do Lokvy..
Zatrzymać się w Budapeszcie.
Może ktoś poleci jakiś sprawdzony nocleg dla 2+2 najlepiej z parkingiem i blisko centrum :D

Pozdrawiam
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 30.05.2019 15:29

My (też w składzie 2+2) zatrzymywaliśmy się w Hotelu Bara, ok. 2 km od zamku w Budzie.
Jest parking podziemny za dodatkową opłatą, dobre śniadania.
kaka020397
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 11.03.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaka020397 » 30.05.2019 17:32

yanek37 napisał(a):Hej Hej,
W tym roku postanowiłem w drodze do Lokvy..
Zatrzymać się w Budapeszcie.
Może ktoś poleci jakiś sprawdzony nocleg dla 2+2 najlepiej z parkingiem i blisko centrum :D

Pozdrawiam


Ja nocowałem w Budai Hotel - fakt że do centrum jest kawałek - ale hotel umiejscowiony w cichym miejscu na wzgórzu z widokiem z okien na cały Budapeszt (najlepszy widok nocą) . Z dojazdem do centrum nie było problemu - niedaleko znajduje się pętla tramwajowa z automatem biletowym (można płacić kartą) - bilety dobowe lub weekendowe i można korzystać z wszystkich opcji komunikacji miejskiej. Mi to odpowiadało bo i tak nie chciałem jeździć samochodem w okolicy centrum i szukać miejsca parkingowego a wieczorem po upojnym zwiedzaniu można odpocząć w ciszy od zgiełku centrum Budapesztu .
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 30.05.2019 19:27

kaka020397 napisał(a):
yanek37 napisał(a):Hej Hej,
W tym roku postanowiłem w drodze do Lokvy..
Zatrzymać się w Budapeszcie.
Może ktoś poleci jakiś sprawdzony nocleg dla 2+2 najlepiej z parkingiem i blisko centrum :D

Pozdrawiam


Ja nocowałem w Budai Hotel - fakt że do centrum jest kawałek - ale hotel umiejscowiony w cichym miejscu na wzgórzu z widokiem z okien na cały Budapeszt (najlepszy widok nocą) . Z dojazdem do centrum nie było problemu - niedaleko znajduje się pętla tramwajowa z automatem biletowym (można płacić kartą) - bilety dobowe lub weekendowe i można korzystać z wszystkich opcji komunikacji miejskiej. Mi to odpowiadało bo i tak nie chciałem jeździć samochodem w okolicy centrum i szukać miejsca parkingowego a wieczorem po upojnym zwiedzaniu można odpocząć w ciszy od zgiełku centrum Budapesztu .

Dzięki,
Obiekt spoko tylko te odległości ciut "przerażają".
Do tej pętli tramwajowej to możesz sprecyzować?
Czy to rzędzu nastu metrów czy kilometrów.
kaka020397
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 11.03.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaka020397 » 30.05.2019 20:21

yanek37 napisał(a):
kaka020397 napisał(a):
yanek37 napisał(a):Hej Hej,
W tym roku postanowiłem w drodze do Lokvy..
Zatrzymać się w Budapeszcie.
Może ktoś poleci jakiś sprawdzony nocleg dla 2+2 najlepiej z parkingiem i blisko centrum :D

Pozdrawiam


Ja nocowałem w Budai Hotel - fakt że do centrum jest kawałek - ale hotel umiejscowiony w cichym miejscu na wzgórzu z widokiem z okien na cały Budapeszt (najlepszy widok nocą) . Z dojazdem do centrum nie było problemu - niedaleko znajduje się pętla tramwajowa z automatem biletowym (można płacić kartą) - bilety dobowe lub weekendowe i można korzystać z wszystkich opcji komunikacji miejskiej. Mi to odpowiadało bo i tak nie chciałem jeździć samochodem w okolicy centrum i szukać miejsca parkingowego a wieczorem po upojnym zwiedzaniu można odpocząć w ciszy od zgiełku centrum Budapesztu .

Dzięki,
Obiekt spoko tylko te odległości ciut "przerażają".
Do tej pętli tramwajowej to możesz sprecyzować?
Czy to rzędzu nastu metrów czy kilometrów.


Według google maps 900 m - 11 minut pieszo - dokładnie Márton Áron tér, Budapest, - są bliższe przystanki autobusowe ale i tak musisz najpierw udać się na tą pętle tramwajową bo tam najbliżej jest automat z biletami .
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 30.05.2019 22:09

Jeśli chodzi o Budapeszt to ja zatrzymałem się w:
http://www.booking.com/Share-PKKXca
Fajna miejscówka, wszędzie blisko, auto pod oknem (strefa płatna).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone