Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam683
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.06.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam683 » 03.07.2019 10:57

Ja nie dawno pytałem was o miejsce na nocleg po drodze do Chorwacji, z czystym sercem mogę polecić tani
Arion Cityhotel Vienna und Appartements zaraz przy trasie w Wiedniu.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.07.2019 11:00

ryszard22 napisał(a):W drodze powrotnej nocujemy w Lenti Akacfa ut 17

Napisz jak wrażenia i czy dobre było śniadanko. Ja będę tam nocował ale w drodze do.
Megi123
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 02.07.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Megi123 » 03.07.2019 11:26

Odstapie nocleg w Austrii. Zarezerwowany w terminie 20/21.07 i 28/29.07
Pokój z łóżkiem małżeńskim i rozkładana sofa
Cena 213 eur. Odstąpię za 800zl - cena do negocjacji. Pilne
Hotel Harrys Home w Graz. Śniadanie w cenie.
Możliwość zmiany terminu. Kontakt na priv
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 07.07.2019 14:26

Dzień dobry.

Czy możecie polecić dobre miejsce na nocleg w okolicach Parku Narodowego KRKA ?
Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.07.2019 14:36

marcin19 napisał(a):Dzień dobry.

Czy możecie polecić dobre miejsce na nocleg w okolicach Parku Narodowego KRKA ?
Pozdrawiam.

cikada-kamp-paulina-i-josko-konjevoda-kto-zna-t27945.html
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 07.07.2019 22:17

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 07.07.2019 22:33

ryszard22 napisał(a):W drodze powrotnej nocujemy w Lenti Akacfa ut 17


Dobry wybór :) Nocowaliśmy tam, w Fonix Fogadó w 2017r. i było ok, śniadanko dobre, pokoje ok, gospodarz w porządku, o czym pisałem już wcześniej, po powrocie z urlopu.
Polecam i powiem że mamy już zaklepany znów tam nocleg we wrześniu w drodze do Chorwacji ;)
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 08.07.2019 04:56

Nasze tegoroczne noclegi - krótka recenzja.

Fonix Fogadó.
Dobra cena, duży pokój, dobre śniadanie. Jedyny minusik, że nie mówią po angielsku, ewentualnie niemiecki ale idzie się dogadać, jakoś sobie poradziliśmy (a nikt z nas niemieckeigo nie znał). I niestety byliśmy w sobotę - w restauracji odbywała się jakaś impreza rodzinna, urodziny chyba. Tak mniej więcej do 1:00 w nocy troszkę było słychać hałasy. Ale to juz taki urok pensjonatów z restauracją.
Miło z ich strony, że wpuścili nas dużo szybciej do pokoju niż było to przewidziane w rezerwacji. Zależało nam, żeby jechać w nocy, droga minęła bezproblemowo, szybciej niż zakładałem (1000 kilometrów) i juz o 9:00 bylismy w Lenti :). Zapytaliśmy się grzecznie czy można wejść do pokoju trochę szybciej, gospodarz odpowiedział, że tak jak w rezerwacji, od 14:00. Zamówiliśmy sobie kawę, ja już zacząłem szukać miejsca żeby się gdzieś na trawie w cieniu połozyć, a tu pan gospodarz przychodzi i mówi, że pokój będzie gotowy za pół godziny więc chwilę po 10:00 już mogliśmy wejść do pokoju i trochę odespać nocną jazdę. Potem obiad, piwko i "zwiedzanie" Lenti. Bardzo spokojne miasteczko.

Nocleg powrotny mieliśmy w "Förhénc Guesthouses I-II-III" i ...to był strzał w dziesiątkę. Długo się zastanawialiśmy czy wracać z dwoma noclegami czy z jednym. I cały czas myślałem, żeby zatrzymać się (jeśli wybierzemy opcję z jednym noclegiem) ponownie w Fonix Fogado. Niestety tak długo zwlekaliśmy, że nie było juz wolnego pokoju jak juz ostatecznie chciałem rezerwować więc padło na Förhénc Guesthouses.
Zajechaliśmy tam po godzinie 22:00. Mega zmęczeni po Plitwicach i niepewni tego co nas tam czeka :). Troche nam zajęło zlokalizowanie naszego domku - polecam zajechać tam jeszcze "za widnego" bo jest to po prostu wieś i po ciemku dużo trudniej się lokalizuje odpowiedni domek.
Klucze czekały w drzwiach, na stole poczęstunek w postaci wina i palinki. Szybka degustacja i sen. Rano jak się obudziliśmy dopiero zobaczyliśmy jak tam ładnie. Śniadanko w altanie z widokiem na winnice. Żal było wyjeżdżać :)

Mogę śmiało polecić oba te noclegi.

Pozdrawiam
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 09.07.2019 10:20

Dla tych, co wolą jechać przez Węgry bardzo polecam Gyor. Piękne i żywe miasto (w przeciwieństwie do martwego Mikulova). Można się zakochać! Fajne też na tranzyt, bo choć miejscowość jest prześliczna, to zwiedzania akurat na jakieś 3 godziny. A do tego masa świetnych knajpek i winiarni.

W samym mieście bardzo fajne są apartamenty http://barossboutique.hu/, można też je znaleźć na bookingu (ocena 9.8) i airbnb, jak wpiszecie Barros Butigue Apartman Gyor. Kamienica przy głównym deptaku (ale wyłączonym z ruchu kołowego, więc jest cicho), fajny wystrój, czysto, bardzo dobre wyposażenie, mili właściciele, możliwość późnego przyjazdu dzięki samodzielnemu zameldowaniu się, możliwość zjedzenia śniadania w knajpce na parterze kamienicy. Zatrzymujemy się tam drugi raz (co świadczy o atrakcyjności miejsca). Parking na ulicy ( weekendy bezpłatny, w tygodniu groszowe opłaty) lub w jednym z podziemnych strzeżonych parkingów (około 100 metrów), koszt chyba 4 euro za dobę. W zeszłym roku płaciliśmy za studio dla 3 osób 55 euro, w tym roku tyle samo, ale ze śniadaniem.

Polecam też pensjonat pod Gyor - wkoło winnice, piękne widoki z tarasu, przepyszne jedzenie (można i nawet trzeba zamówić kolację!), cudowni właściciele: http://www.madaraszvendeghaz.com/angol/index.html Też można ich znaleźć na bookingu (ocena 9.7)
costa01
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.01.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) costa01 » 09.07.2019 14:32

Kompletnie się nie zgadzam z opinią co do Mikulova, to piękne miasteczko, które z pewnością warto odwiedzić w drodze do CRO i spędzić tam trochę czasu, piękny zamek, bardzo nastrojowe uliczki utrzymane we włoskim stylu, świetny klimat.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 12.07.2019 19:11

wikol napisał(a):
ryszard22 napisał(a):W drodze powrotnej nocujemy w Lenti Akacfa ut 17

Napisz jak wrażenia i czy dobre było śniadanko. Ja będę tam nocował ale w drodze do.


Łatwy dojazd, gospodarz miły, warunki dobre, pokoje duże, restauracja czynna do 22.00, na korytarzu zestaw herbat, cukier, czajnik, lodówka. zdążyliśmy zjeść jeszcze kolację. Śniadania od 7.00, nie ma stołu szwedzkiego ale to co podają na stół jest wystarczające: zestaw wędlin( różnego rodzaju), ser żółty, dwa rodzaje dżemu, masło, miód, pomidorki i papryka, herbata, kawa z mlekiem i dodatkowo jeszcze jajecznica w formie jajka sadzonego, pieczywo ( chleb, bułeczki, rogale) i obok na stole są płatki do mleka, mleko, jogurty. Śniadanie było smaczne.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 12.07.2019 19:28

ryszard22 napisał(a):
wikol napisał(a):
ryszard22 napisał(a):W drodze powrotnej nocujemy w Lenti Akacfa ut 17

Napisz jak wrażenia i czy dobre było śniadanko. Ja będę tam nocował ale w drodze do.


Łatwy dojazd, gospodarz miły, warunki dobre, pokoje duże, restauracja czynna do 22.00, na korytarzu zestaw herbat, cukier, czajnik, lodówka. zdążyliśmy zjeść jeszcze kolację. Śniadania od 7.00, nie ma stołu szwedzkiego ale to co podają na stół jest wystarczające: zestaw wędlin( różnego rodzaju), ser żółty, dwa rodzaje dżemu, masło, miód, pomidorki i papryka, herbata, kawa z mlekiem i dodatkowo jeszcze jajecznica w formie jajka sadzonego, pieczywo ( chleb, bułeczki, rogale) i obok na stole są płatki do mleka, mleko, jogurty. Śniadanie było smaczne.

Dzięki za informacje :)
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 14.07.2019 11:31

Ja mogę polecić http://www.booking.com/Share-A6DfEE w Krapinskie Toplice. Duży apartman, dwie sypialnie, piękny taras i widok rano z sypialni, fajny ogródek ( marzył by mi się taki apartmanik w przyszłym roku na Visie :) :) ). Na dole mieszka gospodyni, góra nasza, akceptują psy za dopłatą 30 kun.Z autostrady dojazd ok. 10- 15 km, navi dobrze prowadzi, w miejscu w którym mówi jesteś na miejscu trzeba jeszcze pojechać kawałek laskiem. Jedyny mankament to naprawdę stromy ostatni podjazd pod dom, szuter, zapakowanym autem było ciężko ale daliśmy radę. Gospodyni bardzo miła, czekała do późna, spóźniliśmy się bo korki, no i cena- za 4 osoby 50 e minus zwrot z bookingu 50 zł. Polecam
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.07.2019 14:13

Ja zawsze robię sobie drzemkę 3-4 godziny w czasie drogi do Chorwacji (wyjeżdżamy z okolic Wrocławia).
I pewnie wyjdę na dziada ale zawsze był to parking w Chorwacji przy stacji benzynowej. Z racji, że w aucie wszyscy już śpią - zatrzymuję się na najbardziej zatłoczonym parkingu, zamykam auto, przykrywam wszystkich kocykami i sam tez idę się kimnąć chwilę. Potem dzięki temu nie muszę odsypiać podróży po dojeździe do Chorwacji.
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2019 14:37

Nie sądzę aby ktoś uważał Cię za dziada, ja tak kiedyś czasami robiłem, teraz nie mogę tym bardziej, że jak wyłączę silnik to dziecko się budzi.
Wolę hotel, rano kąpiel, golenie, śniadanie i rura...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone