Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2019 14:50

Ja niestety nie potrafię spać w aucie, więc albo nocleg w hotelu albo jazda na raz. Ostatnio jeżdżę w jedną stronę z noclegiem a w drugą na raz :papa:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 18.07.2019 12:27

MarcinG09
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 24.05.2015
Nocleg pansion Zagi Oroslavje.

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinG09 » 19.07.2019 22:59

Witam,
Odstąpię nocleg w pansion Zagi w Oroslavje. Rezerwacja w dniu 21-22.07.2019 dla czterech osób (3 dorosłe + dziecko 9 lat) w cenie 80 E.

https://www.booking.com/hotel/hr/pansion-zagi.pl.html
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 21.07.2019 18:56

Arias napisał(a):Nocleg powrotny mieliśmy w "Förhénc Guesthouses I-II-III" i ...to był strzał w dziesiątkę. Długo się zastanawialiśmy czy wracać z dwoma noclegami czy z jednym. I cały czas myślałem, żeby zatrzymać się (jeśli wybierzemy opcję z jednym noclegiem) ponownie w Fonix Fogado. Niestety tak długo zwlekaliśmy, że nie było juz wolnego pokoju jak juz ostatecznie chciałem rezerwować więc padło na Förhénc Guesthouses.

Jeszcze nie ogarniam forum ale zapytam o guesthouses. Jak kontakt z osobą która to wynajmuje, idzie się jakoś dogadać jeśli nie włada się za dobrze angielskim czy niemieckim? Teraz cebulowe pytanie, mieliście dostęp do zamrażarki?
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2019 19:37

DominikI napisał(a):
Arias napisał(a):Nocleg powrotny mieliśmy w "Förhénc Guesthouses I-II-III" i ...to był strzał w dziesiątkę. Długo się zastanawialiśmy czy wracać z dwoma noclegami czy z jednym. I cały czas myślałem, żeby zatrzymać się (jeśli wybierzemy opcję z jednym noclegiem) ponownie w Fonix Fogado. Niestety tak długo zwlekaliśmy, że nie było juz wolnego pokoju jak juz ostatecznie chciałem rezerwować więc padło na Förhénc Guesthouses.

Jeszcze nie ogarniam forum ale zapytam o guesthouses. Jak kontakt z osobą która to wynajmuje, idzie się jakoś dogadać jeśli nie włada się za dobrze angielskim czy niemieckim? Teraz cebulowe pytanie, mieliście dostęp do zamrażarki?


Jeśli masz obawy o "dogadywanie" się to polecam Herkules Panzió. Korzystałem raz z zamrażarki żeby schłodzić wkłady do lodówki.
Mają chyba też duże zamrażarki, ale możesz dopytać. Ile tej mrożonej cebuli będziesz wiózł ? ;)
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 21.07.2019 21:35

Trochę mrożonek dla dzieciaka, bo straszny niejadek z niego a w poprzednim roku nie mogłem znaleźć czegoś pokroju naszych zup w tamtejszych lidlach i konzumach. A te sprzedawane w punktach gastronomicznych to się jednak nie umywają do "domowych". A zupa to właściwie jedyna możliwość by coś zjadł naszego i mogę w niej przemycić mieso. Mięso na miejscu kupię z resztą są większe problemy. W poprzednim roku też mieszkaliśmy u Węgrów i jakoś Migowo-niemiecko sie dogadalismy a starsi już ludzie.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 25.07.2019 13:33

:hut: :hut: :hut:
długa trasa i nie wszyscy ją wytrzymują na jeden raz.
ja od wielu lat na szczęście śmigam 1600 km na jeden raz i to kurka vodka jako jeden driver :( :( :(
trasa Poznań- Brela Stomarića.
oczywiście postoje na kawę czy jedzonko i odpoczynek.
śpię zawsze już w Chorwacji około 3.00-4.00 rano mam dość i wtedy jak zostaje mi niewiele do końca idę lulu na jakieś 3 godziny na parkingu w śpiworze zajmuje miejsce po prostu na ławce lub trawniku na macie.
wolę nie ryzykować po tylu kilometrach bo największe tragedie na drodze zdarzają się na finiszu podróży i na ostatnich kilometrach jak organizm jest wykończony. jak zajadę to przez kilka dni nie ma mowy aby nawet spojrzał na swój samochód.
:wink: :wink: :wink:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 25.07.2019 13:53

Jedź przez Kłodzko i Boboszów a będziesz miał 1396km ;)
Przez A4 1500
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 25.07.2019 14:30

Garo&Justa napisał(a):Jedź przez Kłodzko i Boboszów a będziesz miał 1396km ;)
Przez A4 1500

już to praktykowałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: starsznie się droga ciągnie
wolę już trasę Poznań Wrocław przez drogę S, dalej autostradą Gorzyczki i do Czech a potem azymut na Wiedeń i Maribor dalej ale wygodniej i szybciej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 26.07.2019 09:29

Jadąc przez Węgry polecam tak jak poprzednicy pisali Fenix Fogado w Lenti. Tanio, dobre warunki, klima, smaczne śniadanie, płatność kartą lub gotówką w euro lub forint. Jedyny minus to to, że w soboty organizują okolicznościowe przyjęcia i może być głośna muzyka - kapela akordeon, skrzypce itp. Słychać w pokoju dochodzącą muzykę ale da się spać. Śniadania od 8.00.


http://fonixfogado.hu/
rger
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2019
Trasa przez Gyor

Nieprzeczytany postnapisał(a) rger » 28.07.2019 14:17

Hej wszystkim. Postanowiłem, że w tym roku pojedziemy z moją rodziną przez miasto Gyor tam zatrzymamy się na 1 noc. Chciałbym porady gdzie można zatrzymać się pomiędzy Gyor a Vodicami (miejsce docelowe) mamy jeszcze 1 dzień zapasu i mozemy coś jeszcze zwiedzić po drodze. Oczywiście będzie jeszcze 1 nocleg. Proszę o porady zaawansowanych podróżników. Jadę z dziećmi 12 i 9 lat + żona :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa przez Gyor

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.07.2019 15:08

rger napisał(a):Hej wszystkim. Postanowiłem, że w tym roku pojedziemy z moją rodziną przez miasto Gyor tam zatrzymamy się na 1 noc. Chciałbym porady gdzie można zatrzymać się pomiędzy Gyor a Vodicami (miejsce docelowe) mamy jeszcze 1 dzień zapasu i mozemy coś jeszcze zwiedzić po drodze. Oczywiście będzie jeszcze 1 nocleg. Proszę o porady zaawansowanych podróżników. Jadę z dziećmi 12 i 9 lat + żona :)

Zagrzeb, Karlovac, Plitvice .......
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Trasa przez Gyor

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 28.07.2019 16:01

rger
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2019
Re: Trasa przez Gyor

Nieprzeczytany postnapisał(a) rger » 28.07.2019 16:20

Z Lenti jeszcze prawie 500km do Vodice. Jest tam coś fajnego wartego obejrzenia?
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Trasa przez Gyor

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 28.07.2019 16:25

rger napisał(a):Z Lenti jeszcze prawie 500km do Vodice. Jest tam coś fajnego wartego obejrzenia?


Kąpieliska

https://www.budapesthotelsapartments.co ... pg.pl.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone