Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 26.02.2019 14:10

toomas napisał(a):
arturescu napisał(a):
Uchodźcy to raczej nie wjeżdżają do Chorwacji, tylko wyjeżdżają z niej w przeciwnym kierunku.

Nie zauważyłem zmiany sposobu sprawdzania dokumentów od wejścia Chorwacji do UE. Dokumenty zawsze były sprawdzane, jedyna wariacja to, że kazali czasem odsuwać tylne szyby na których mam rolety. Jeżdżę przez Węgry.


Oczywiście, że nie wjeżdżają ale wtedy nastąpiło uszczelnienie granic.
Jak jeździsz przez Węgry to nie wypowiadaj się co do sytuacji na granicy SLO-HR.



Sugerujesz, że odmienne przepisy stosuje się panują na granicach dwóch różnych krajów UE graniczących z Chorwacją? Zdajesz sobie sprawę, że to absurdalne?
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 26.02.2019 14:27

arturescu napisał(a):
beatabm napisał(a):
arturescu napisał(a):
A co kontrolują?


Skanują dokumenty - wystarczy żeby utworzyła się solidna kolejka :roll:


Skoro jest wymóg sprawdzania i skanu, to jak mają "poluzować"?



Jeśli chodzi o "luzowanie" to mogło by to wyglądać tak, jak wracaliśmy w zeszłym roku przez BiH (Neum) z Peljesac.
Korek oczywiście spory, jak to w sierpniową sobotę. Przed samym przejściem chodził pogranicznik i wyrywko wyciągał samochody z kolejki, rzucał okiem na dokumenty i kierował na boczny przejazd, gdzie nikt już nie zatrzymywał. Nas tak wyciągnął i trochę czasu zaoszczędziliśmy. Nie wiem czym się kierował, ale przed nami wyciągnął dwóch Czechów i jednego Polaka.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.02.2019 14:49

arturescu napisał(a):

Sugerujesz, że odmienne przepisy stosuje się panują na granicach dwóch różnych krajów UE graniczących z Chorwacją? Zdajesz sobie sprawę, że to absurdalne?


Niekoniecznie, jako ze Słoweńcy nie za bardzo przepadają za Chorwatami lubią robić im trochę podgórkę :oczko_usmiech:
Wystarczy że "dokładniej" sprawdzają każdy paszport i przy obciążeniu jakie jest na przejściu w Macelj kolejka bardzo szybko się powiększa. :oczko_usmiech: :mrgreen:
W sobotnie przedpołudnia widziałem na Słoweńskich kamerkach korki zaczynające się kilka kilometrów przed Ptuj :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2019 07:08

dids76 napisał(a):
arturescu napisał(a):

Sugerujesz, że odmienne przepisy stosuje się panują na granicach dwóch różnych krajów UE graniczących z Chorwacją? Zdajesz sobie sprawę, że to absurdalne?


Niekoniecznie, jako ze Słoweńcy nie za bardzo przepadają za Chorwatami lubią robić im trochę podgórkę :oczko_usmiech:
Wystarczy że "dokładniej" sprawdzają każdy paszport i przy obciążeniu jakie jest na przejściu w Macelj kolejka bardzo szybko się powiększa. :oczko_usmiech: :mrgreen:
W sobotnie przedpołudnia widziałem na Słoweńskich kamerkach korki zaczynające się kilka kilometrów przed Ptuj :roll:


Mam wrażenie, że są trochę zazdrośni o tę turystykę. Był kiedyś taki dowcip o tym, że Słowenia ma cudowne wybrzeże... Dla dwudziestu turystów! dwudziesty pierwszy już się nie zmieści i musi do Chorwacji pojechać :D

Z innej beczki: czy ktoś jeździ przez Zwardoń i orientuje się, jak wygląda sytuacja z budową tunelu w Czadcy? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2019 16:24

Wyrocznia napisał(a):
Z innej beczki: czy ktoś jeździ przez Zwardoń i orientuje się, jak wygląda sytuacja z budową tunelu w Czadcy? :)


A co z nim? Z tego, co obiło się mi o uszy od kierowców do nas jeżdżących, że oni to chyba zaczną budować dopiero w 2020.

V zmysle súčasne platných harmonogramov pre úsek diaľnice D3 Oščadnica – Čadca, Bukov, 2. profil predpokladáme vyhlásenie súťaže na zhotoviteľa stavby v roku 2020. Predpokladaný termín začatia výstavby je podmienený zabezpečením finančných prostriedkov.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi harmonogramami budowy odcinka autostrady D3 Oščadnica - Čadca, Bukov, ogłoszenie konkursu na wykonawcę budowy nastąpi w 2020 r. Przewidywany termin rozpoczęcia budowy drugiej nitki tunelu Horelici jest uzależniona od zabezpieczenia jego finansowania.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2019 10:47

Pääkäyttäjä napisał(a):
Wyrocznia napisał(a):
Z innej beczki: czy ktoś jeździ przez Zwardoń i orientuje się, jak wygląda sytuacja z budową tunelu w Czadcy? :)


A co z nim? Z tego, co obiło się mi o uszy od kierowców do nas jeżdżących, że oni to chyba zaczną budować dopiero w 2020.

V zmysle súčasne platných harmonogramov pre úsek diaľnice D3 Oščadnica – Čadca, Bukov, 2. profil predpokladáme vyhlásenie súťaže na zhotoviteľa stavby v roku 2020. Predpokladaný termín začatia výstavby je podmienený zabezpečením finančných prostriedkov.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi harmonogramami budowy odcinka autostrady D3 Oščadnica - Čadca, Bukov, ogłoszenie konkursu na wykonawcę budowy nastąpi w 2020 r. Przewidywany termin rozpoczęcia budowy drugiej nitki tunelu Horelici jest uzależniona od zabezpieczenia jego finansowania.


Aha, dzięki za informację. To z nim, że jak się jedzie od strony Świerczynowca, czyli granicy z ČR (a od Zwardonia chyba też), to tam się w godzinach szczytu dość długo stoi, z powodu prac przy budowie tunelu (stan na wrzesień 2018).
Podobna sytuacja była w pobliskiej Żylinie, ale w tej chwili tunel jest już gotowy i miasto można objechać.
protrek1989
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) protrek1989 » 01.03.2019 09:33

Drodzy Forumowicze :)
Ponieważ to mój pierwszy sierpniowy ( tylko ten termin moge ) wyjazd proszę o kilka wskazówek pod mój plan :)
ps Zawsze jezdzilem we Wrzesniu i to 2 polowa więc wtedy nie musialem planowac trasy bo bylo poprostu luzno

Wyjazd 3 sierpnia to jest sobota Start z Warszawy 4 osoby i roczne dziecko Nocleg wskazany gdyz pobyt mam od 4 sierpnia czyli Niedziela dopiero
O której godzinie najlepiej ruszyć gdzie zrobic nocleg tak aby o dobrych godzinach przekroczyć granice i bramki
Miejsce docelowe to Trogir .

Widziałem tutaj ciekawą trasę omijającą te newralgiczne punkty ale kolega ładnie opisal ale nie pojechał nią jednak bo nie musiał :)
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.03.2019 09:46

protrek1989 napisał(a):Drodzy Forumowicze :)
Ponieważ to mój pierwszy sierpniowy ( tylko ten termin moge ) wyjazd proszę o kilka wskazówek pod mój plan :)
ps Zawsze jezdzilem we Wrzesniu i to 2 polowa więc wtedy nie musialem planowac trasy bo bylo poprostu luzno

Wyjazd 3 sierpnia to jest sobota Start z Warszawy 4 osoby i roczne dziecko Nocleg wskazany gdyz pobyt mam od 4 sierpnia czyli Niedziela dopiero
O której godzinie najlepiej ruszyć gdzie zrobic nocleg tak aby o dobrych godzinach przekroczyć granice i bramki
Miejsce docelowe to Trogir .

Widziałem tutaj ciekawą trasę omijającą te newralgiczne punkty ale kolega ładnie opisal ale nie pojechał nią jednak bo nie musiał :)


Startujesz możliwie wcześnie rano i jedziesz ile możesz, najlepiej na nocleg już w Chorwacji. Dzięki temu w niedzielę na spokojnie wstajesz wyspany i w południe/wczesnym popołudniem jesteś na miejscu. Myślę, że do Karlovaca powinieneś na spokojnie dociągnać.

To pierwszy weekend sierpnia więc na granicach i bramkach w będzie masakra, ale w sobotę wieczorem tłum zombie jadących nocą z piątku na sobotę powinien się już przerzedzić ;). Sam też robię zwykle rezerwację od niedzieli albo poniedziałku jeśli się da i zawsze na trasie było w miarę luźno, przynajmniej od soboty popołudniu kiedy mijałem chorwacką granicę, chociaż co prawda nie był to nigdy pierwszy weekend sierpnia.
protrek1989
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) protrek1989 » 01.03.2019 10:09

Niestety tak wypadł urlop w pracy i inny teremin odpada no cóż trzeba jakoś tak zaplanować żeby było dobrze . Mały nie lubi stać w korkach wiec wole trase dłuzsza nawet w czasie tę godzine czy dwie ale żeby jechać.

A czy nie Lepie dla mnie poprostu Gdzies przed słowenią poprostu sie zatrzymac Odpocząć przenocować .
Niedziela ruszyć o tej 5 rano i byc wczesnie na granicy i na bramkach poprostu wtedy chyba juz unikam tych nocnych kierowców a znowu o 6-7-8 na granicy czy bramkach powinno byc chyba w miare ok
Ostatnio edytowano 01.03.2019 10:29 przez protrek1989, łącznie edytowano 1 raz
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.03.2019 10:28

W zeszłym roku wyjątkowo też musiałem ustawić sobie wakacje w 2 połowie lipca i wracaliśmy do domu w pierwszą sobotę sierpnia. To co się działo na autostradzie w kierunku wybrzeża to była jakaś masakra. Korki co 30 km, przed tunelem Św. Rocha długi chyba na 5 km. Na bramkach w Lucko nawigacja pokazywała podobny, w naszą stronę też był na 2 km, ale ominęliśmy przez Gornji Stupnik. W Letenye w obie strony kolejki na kilometr, ale na starym przejściu nasze auta były jedynymi. Potem na obwodnicy Budapesztu korek na ponad 20 km zapchany azjatyckimi koczownikami jadącym na wakacje w rodzinne strony ;)

No i spory wysyp lokalnych kulsonów, z reguły bardziej dezorganizujących ruch niż go ułatwiających, ale to nie powinno dziwić ;)
protrek1989
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) protrek1989 » 01.03.2019 11:49

No cóż chyba wdroże ten Plan zeby zanocowac gdzies w fajnym miejscu juz jak nablizej granicy . Austria Słowenia Chorwacja i rusze w Niedziele rano np o 4 lub taką trase

https://www.google.pl/maps/dir/S%C5%82o ... e0!5m1!1e1
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.03.2019 12:26

protrek1989 napisał(a):No cóż chyba wdroże ten Plan zeby zanocowac gdzies w fajnym miejscu juz jak nablizej granicy . Austria Słowenia Chorwacja i rusze w Niedziele rano np o 4


Tylko po co tak wcześnie? Jeśli będziesz nocować już w Chorwacji, spokojnie dojedziesz w południe przy wyjeździe z noclegu np o 8 rano. Meldowanie się i tak jest zwykle od południa, chyba że sobie wcześniej uzgodniłeś wcześniejszy przyjazd. Przynajmniej dojedziesz na miejsce wypoczęty, a przy rocznym maluchu to ci się przyda ;)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 01.03.2019 12:58

Ja w tym roku też mam problem bo apartament niestety od soboty 24 sierpnia...Nocleg planuję w Ptuj z piątku na sobotę. Z Ptuj do granicy niedaleko i mam nadzieję, że jakoś to będzie.
protrek1989
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) protrek1989 » 01.03.2019 13:11

Nie bedę nocował raczej po stronie Chorwackiej bo wtedy czeka mnie stanie w korkach jezeli pojade standardowa trasą . 3 sierpnia sobota 14-15 godzina przejazd przez granice i bramki to będzie bankowo stanie po kilka h w korkach w tego chce uniknąc :) Więc zanocuje gdzies jeszcze w Austrii Lub Słowenii a w niedziele Rano wlasnie powiedzmy około tej 5 rano ruszę dalej :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 623
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone