Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 25.03.2019 13:57

Autostradowe przejście w Letenye zawsze przekraczałem w niedzielę pod koniec lipca (o różnych porach) i nigdy nie miałem korków... raz 10min stania. W tym roku biorę je w nocy so-nd także również nie spodziewam się jakiegokolwiek korka... Myślę, że nie ma co siać strachu póki co... zobaczymy co się będzie działo w połowie czerwca...
goyco6
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) goyco6 » 04.04.2019 15:21

Czy jechał ktoś w lipcu z czwartku na piątek?
Jaki jest ruch na autostradach i granicy.
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 05.04.2019 13:52

Tak, jechałem 2 lata temu i wg mnie to najlepsze rozwiązanie, Ruch na drogach na pewno mniejszy w porównaniu do
Piątek/Sobota czy Sobota/Niedziela
W tym roku też mam już zaplanowany wyjazd właśnie 25 lipca w czwartek w godzinach południowych :-)
Z tym że ciężko jest znaleźć wynajmujących apartamenty właśnie od piątku
większość właścicieli, a pisałem do wielu rygorystycznie trzyma się turnusu Sobota-Sobota i dlatego jadę 3 raz w to samo miejsce,
bo tylko ten jeden Chorwat zgadza się Mi na termin przyjazdu w Piątek rano i wyjazdu w środę.....
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 08.04.2019 20:51

Też zastanawiam się czy nie wyjechać w nocy okolo 2:00 czwartek/piątek tym bardziej, że startuje z Łodzi i czeka mnie rozgrzebana autostrada A1 do Częstochowy. Myślicie, że to rozsądna godzina i dzień wyjazdu do CRO?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.04.2019 21:26

Od poniedziałku do czwartku każda godzina i dzień są rozsądnymi.*
W niedzielę wieczorem też jest ok.

*No, może za wyjątkiem 14-15.08 bo tutaj może być różnie.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 08.04.2019 22:59

anakin napisał(a):*No, może za wyjątkiem 14-15.08 bo tutaj może być różnie.


Ty nie krakaj bo to mój termin wyjazdu.... :mrgreen:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 09.04.2019 08:54

No i ja 15.08 rano ruszam z Wawy :-)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.04.2019 09:01

Jedynie uprzedzam, żeby potem nie było - a na forum mówili. :wink:
Nie wszyscy wiedzą, że w tym terminie spora część Chorwatów też wyrusza na drogi, co niewątpliwie zwiększa tłok i prawdopodobieństwo korków.
jusi_r
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jusi_r » 09.04.2019 09:15

My wyruszamy 16.08 i liczymy, że nie będzie korków :roll: planujemy na wieczór wyjechać :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 09.04.2019 09:28

anakin napisał(a):Jedynie uprzedzam, żeby potem nie było - a na forum mówili. :wink:
Nie wszyscy wiedzą, że w tym terminie spora część Chorwatów też wyrusza na drogi, co niewątpliwie zwiększa tłok i prawdopodobieństwo korków.


No mam nadzieję, że 16.08 jak wjadę do Chorwacji to Chorwaci będą już na miejscu odpoczywać. Ważne u mnie, żeby minąć w miarę wcześnie Częstochowę zanim wyruszą powroty z pielgrzymek 15.08

Już tak kiedyś miałem .... setki autokarów
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 09.04.2019 09:51

Ja ruszam 14.08 ze Śląska, na noc rzecz jasna. Myśle ze nie bedzie źle :oczko_usmiech:
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 09.04.2019 10:44

Witajcie. Ja w ubiegłym roku jechałem w pierwszej dekadzie lipca. Wyjechałem na noc i spoko całą drogę bez korków. Na granicy SLO - HR byłem o 7 rano i tu już była masakra. Na każdej bramce mega korki . Reasumując do granicy jechałem 12h i prawie drugie tyle od granicy do Trogiru. W tym roku jadę w końcu czerwca i mam cichą nadzieje ze ten nawał urlopowiczów mnie ominie . 8) 8)
Ps. ważna informacja jechałem na sobotę to pewnie też ma ogromne znaczenie.
Pawelrsko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawelrsko » 13.04.2019 20:38

AdamLodz napisał(a):Też zastanawiam się czy nie wyjechać w nocy okolo 2:00 czwartek/piątek tym bardziej, że startuje z Łodzi i czeka mnie rozgrzebana autostrada A1 do Częstochowy. Myślicie, że to rozsądna godzina i dzień wyjazdu do CRO?

Witam.
Ten dzień tygodnia i godzina są jak najbardziej OK. Z racji tego że mieszkam w Radomsku, z rozpoczętym remontem na A1 jestem na bieżąco ponieważ codziennie jestem w Łodzi lub Częstochowie. Niestety w sezonie będzie klapa z przejazdem odcinka z Piotrkowa do Częstochowy. Już teraz pomimo tego że wszystkie zwężenia nie są jeszcze aktywne jazda tym odcinkiem jest coraz dłuższa. Najgorzej jest w godzinach popołudniowych i przed dniami wolnymi. Korki są nieuniknione. Jeśli Będziesz jechać w nocy tak jak Piszesz raczej nie powinno być problemów (chyba że coś się wydarzy). Zawsze Możesz objechać ten odcinek przykładowo przez Pabianice-Bełchatów-Brzeźnica-Cykarzew-Częstochowa. Czasowo trochę dłużej ale droga płynna i bez spowolnień.
Pozdrawiam :D
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 14.04.2019 02:04

Pawelrsko napisał(a):Zawsze Możesz objechać ten odcinek przykładowo przez Pabianice-Bełchatów-Brzeźnica-Cykarzew-Częstochowa. Czasowo trochę dłużej ale droga płynna i bez spowolnień.
Pozdrawiam :D


Myślałem jeszcze o ominięciu budowanej A1 jadąc drogą DK91 przez Piotrków, Radomsko do Częstochowy. Z racji tego, że mieszkasz w Radomsku to daj znać w czerwcu gdy już na dobre rozkręci się budowa jak wygląda sytuacja na A1 i DK91. Pozdrawiam
Pawelrsko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawelrsko » 15.04.2019 18:33

AdamLodz napisał(a):
Pawelrsko napisał(a):Zawsze Możesz objechać ten odcinek przykładowo przez Pabianice-Bełchatów-Brzeźnica-Cykarzew-Częstochowa. Czasowo trochę dłużej ale droga płynna i bez spowolnień.
Pozdrawiam :D


Myślałem jeszcze o ominięciu budowanej A1 jadąc drogą DK91 przez Piotrków, Radomsko do Częstochowy. Z racji tego, że mieszkasz w Radomsku to daj znać w czerwcu gdy już na dobre rozkręci się budowa jak wygląda sytuacja na A1 i DK91. Pozdrawiam

Witaj.
Nie ma problemu. W czerwcu napiszę jak wygląda sytuacja.
Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 626
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone