Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 15.04.2019 21:41

Cze!
kilkakrotnie jechałem przez Częstochowę w godzinach nocnych pomiędzy godziną 1 a 3 i spox, więc bez obaw.
pozdro
fly
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 15.04.2019 21:55

Jeśli chodzi o miasto Częstochowę, to ze źródła wiem, że planowana przebudowa Alei Wojska Polskiego w ciągu DK 1 w tym roku nie wejdzie do realizacji , w sensie nie będzie utrudnień, bo póki co trwają prace projektowe. Mogą oczywiście być miejscowe remonty, ale to nie to samo, co się wkrótce wydarzy.
Więc może Włosi zdążą otworzyć północną część autostradowej obwodnicy miasta.
Od Pyrzowic już zaczęliśmy robić oznakowanie poziome, choć jeszcze tego na oczy nie widziałem, to jest szansa, że firma budująca zdąży do wakacji oddać dwa odcinki południowe. Reszty nie wiem.
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 18.04.2019 19:33

Za tydzień - 26.04 jadę z Wawy ok 9-10 więc dam znać jak wygląda droga.
Planowana Trasa: Wawa - Częstochowa - Ostrawa - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Macelj - Zagrzeb ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2019 20:52

Miedzy Ostrawą a Brnem trochę kopią i prowadzą dużo prac utrzymaniowych...
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 18.04.2019 21:04

BMC napisał(a):Za tydzień - 26.04 jadę z Wawy ok 9-10 więc dam znać jak wygląda droga.
Planowana Trasa: Wawa - Częstochowa - Ostrawa - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Macelj - Zagrzeb ;)


Moja trasa, tyle ze ja bliżej bo ze Śląska :oczko_usmiech:
Czekam na wieści :wink:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 19.04.2019 07:15

Taką fajną mapkę znalazłem m.in natężenia ruchu na Słowenii

https://www.promet.si/portal/en/1traffi ... tions.aspx

Te niebieskie znaczki z kreseczką na niektórych przejściach nie oznaczają nic niepokojącego np zamknięte tylko to oznacza przejście graniczne ? Bo np w macelj nie ma takiego znaczka :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2019 07:48

Te niebieskie punkty z kreseczką to punkty poboru opłat.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 19.04.2019 07:58

Jak wygląda sobotnie popołudnie na granicy węgiersko-chorwackiej w Letenye?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 19.04.2019 08:34

Pääkäyttäjä napisał(a):Te niebieskie punkty z kreseczką to punkty poboru opłat.


Dzięki ale o jakie opłaty chodzi?
Pozdrawiam Jacek
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 19.04.2019 08:37

coglin napisał(a):Jak wygląda sobotnie popołudnie na granicy węgiersko-chorwackiej w Letenye?


Popoludniami nie ma jakis dramatycznych korkow na zadnym przejsciu granicznym nawet w sezonie.Caly kocioł jest gdzies mniej wiecej od 5 rano do 16
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2019 13:37

jackuc napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Te niebieskie punkty z kreseczką to punkty poboru opłat.


Dzięki ale o jakie opłaty chodzi?
Pozdrawiam Jacek


Okay, źle spojarzłem na mapę - nieważne. To są po prostu przejścia graniczne.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 20.04.2019 09:21

Super dzięki za info. Zasadzam się na Cvetlin mam nadzieję, że wszystko będzie ok
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 20.04.2019 13:02

Ja planuję jechać na Macelj - piątek ok godz 20-22. Wczoraj patrzyłem na kamerkach to w tych godzinach idzie falami, ale tragedii nie było ;)
dam znać jak już przejadę ;)
pozdro !
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 20.04.2019 13:52

Ja wyjeżdżam też w piątek w pierwszej połowie czerwca i podobnie jak kolega @BMC planuje jechać przez Macelj .
Też obserwowałem wczoraj kamery i wychodzi na to że najgorzej było od godziny 16 do 18, później szło falami.
Być może ruch był spory z powodu zbliżających się świąt.

BTW w wątku Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja pojawiła się według mnie słuszna teoria że po przekroczeniu granicy HR/SLO powinna być możliwość wybrania drogi bezpłatnej.. Zobaczymy jak temat się rozwinie. Być może będzie można wydłużyć objazd MLP, nie wjeżdzając w Podlehniku na autostrade i wjechać przed samą granicą..
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 21.04.2019 05:48

BMC napisał(a):Ja planuję jechać na Macelj - piątek ok godz 20-22. Wczoraj patrzyłem na kamerkach to w tych godzinach idzie falami, ale tragedii nie było ;)
dam znać jak już przejadę ;)
pozdro !


Ale to dopiero kwiecień... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 627
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone