Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 28.07.2010 21:14

Fajna inicjatywa, gratulacje.
Bianco
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bianco » 29.07.2010 00:31

Widać na filmach jak beznadziejnej jakości jest ta droga. Wąska, dziurawa, połatana byle jak....
Nie wiem, czy warto się męczyć jadąc tą trasą. Jakby ktoś jechał nocą to na dodatek wąsko i bez pobocza.
Dobre ostrzeżenie!
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 29.07.2010 06:17

Bianco napisał(a):Widać na filmach jak beznadziejnej jakości jest ta droga. Wąska, dziurawa, połatana byle jak....
Nie wiem, czy warto się męczyć jadąc tą trasą. Jakby ktoś jechał nocą to na dodatek wąsko i bez pobocza.
Dobre ostrzeżenie!


Taa.... do tego dziura na dziurze, powodująca konieczność wymiany zawieszenia po dwukrotnym przejechaniu tą trasą.
Ciekaw jestem czy swoje osądy co do tej drogi wysnuwasz na podstawie własnego przejazdu tą trasą, czy tylko filmów z youtube...

Co do jakości nawierzchni to faktem jest, że na początku jazdy zaraz po przekroczeniu granicy A/SLO i wjeżdżając pod górę zaraz po przekroczeniu mostu przez moment droga jest rzeczywiście nierówna (nie ma w niej ubytków z tego co zauważyłem), jednak po tym fragmencie trasy nie zakonotowałem większych utrudnień związanych z "beznadziejną jakością drogi"

Czy jazda tą trasą jest męką? Nie i jak już niejeden użytkownik forum napisał jazda trasą Mureck-Lenart-Ptuj to całkiem fajna odskocznia od monotonnej jazdy autostradami, pomijając przy tym fakt zaoszczędzenia paru E.
Ostatnio edytowano 29.07.2010 06:19 przez fasi, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2010 06:19

Bianco napisał(a):Widać na filmach jak beznadziejnej jakości jest ta droga. Wąska, dziurawa, połatana byle jak....
Nie wiem, czy warto się męczyć jadąc tą trasą. Jakby ktoś jechał nocą to na dodatek wąsko i bez pobocza.
Dobre ostrzeżenie!


Jechałem tą drogą 4 razy, 2x tam i 2x z powrotem (w tamtą stronę w nocy). Według mnie nie różni się za wiele od większości naszych dróg. Pewnie że nie poszalejesz ele napradę nie jest zła.

PS. Jak to dobrze że mieszkamy w kraju gdzie wszystkie drogi są idealni równe i jadąc za granicę dopiero widzimy co to są dziury w drodze, że o przełomach zimowych łatanych do sierpnia nie wspomne :wink: :D
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 29.07.2010 06:52

Ja jechałem tą drogą coś koło godz. 3 nad ranem. Droga w niczym nie odbiegała od większości naszych dróg, więc człowiek czuje się jak u siebie ;)
viggen_wawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) viggen_wawa » 29.07.2010 06:52

jackiller napisał(a):Tak mniej więcej wygląda trasa Mureck-Lenart-Ptuj Pozdrawiam


super pomysł

Bianco napisał(a):Widać na filmach jak beznadziejnej jakości jest ta droga. Wąska, dziurawa, połatana byle jak....
Nie wiem, czy warto się męczyć jadąc tą trasą. Jakby ktoś jechał nocą to na dodatek wąsko i bez pobocza.
Dobre ostrzeżenie!


Co do jakości dróg, to z wyglądu przypominają nasze mazowieckie, a widzę, że kolega z Warszawy, to i w naszej stolicy gorsze bywają.
Ceny winietek w Słowenii, to najwyraźniej zachłyśnięcie się bytnością w "Eurolandzie" lub wyraz frustracji, że wszyscy wolą wakacje spędzać u sąsiada zza miedzy :wink:
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 29.07.2010 07:19

Zrobiłem tą trasę już 4 razy (a dziś wieczorem będzie 5 :D ) nie można jej oceniać po filmikach to więcej drgań przeniesionych z operatora kamerki niż z dziur w drodze.
A ogólnie filmiki bardzo dobry pomysł.
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 29.07.2010 08:12

W zeszłym roku wrzuciłem w tym mega wątku o objeździe w SLO filmiki z tego lepszego odcinka (zaraz to powtórzę w 1 poście)
Właśnie dlatego w tym roku pokazałem ten najgorszy... z Murecka do Lenarta. Później to się zmienia i to dość znacznie.
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 29.07.2010 08:37

Bianco napisał(a):Widać na filmach jak beznadziejnej jakości jest ta droga. Wąska, dziurawa, połatana byle jak....
Nie wiem, czy warto się męczyć jadąc tą trasą. Jakby ktoś jechał nocą to na dodatek wąsko i bez pobocza.
Dobre ostrzeżenie!


Bianco wiec strzeż się tej drogi !

2x pokonywałem tą trasę w nocy i nic...
Nie chcesz jechać Twoja sprawa.
Ale dlaczego wszyscy mają o tym wiedzieć?

Trasa... jaki koń każdy widzi drogi jak u nas więc nic szczególnego.
Zresztą jest alternatywa za 30Euro hehe
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 29.07.2010 09:31

Dorzuciłem Tam i Powrót w pierwszym wpisie

p.s.
Może Bianco zapłacił... to co ma pisać
Ale możemy
obejrzeć co straciliśmy 1
obejrzeć co straciliśmy 2 [8 min]
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 29.07.2010 10:04

Dorzuciłem Tam i Powrót w pierwszym wpisie

p.s.
Może Bianco zapłacił... to co ma pisac
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 29.07.2010 16:05

Czyli co 15 E za 8 min??
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 29.07.2010 16:18

tomaszc_r4 napisał(a):Czyli co 15 E za 8 min??
Tak jak będziesz jechał około 350 na h :D
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 29.07.2010 16:44

załóżmy że 120 to jest 24 min. i tak sporo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2010 19:58

Potwierdzam, ze objazd tego krotkiego fragmenciku autostrady w SLO jest bardzo rozsadnym wyjsciem a sama trasa przez Lenart i Ptuj to raptem godzinka spokojnej jazdy drogami przypominajacymi nasza prowincje + niezapomniene wrazenia zapachowe (przyjanajmniej w nocy);-) a to chyba ich tzw. eko szamba. Trasa prosta jak drut.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone