Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 18.02.2019 19:37

dids76 napisał(a):Od ubiegłego roku winiety austriackie kupuję przez internet, moim zdaniem wygodniej. No i ruszając z domu pierwszy postój robię gdzieś za Wiedniem :wink:


A Czechy też da radę online ?

toomas napisał(a):Wg mnie jest sens. Wjeżdżasz na autostradę w Grosskrut. Jest ok 10km dalej o ok 5 min dłużej (dane wg google). Ja i tak jeżdzę przez Brzecław bo jakoś się przyzwyczaiłem :)



Czyli tak ?
https://www.google.pl/maps/dir/48.66032 ... m2!4m1!3e0
No ja też tak jakoś przez Breclav zawsze :-)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 18.02.2019 20:34

dids76 napisał(a):Od ubiegłego roku winiety austriackie kupuję przez internet, moim zdaniem wygodniej. No i ruszając z domu pierwszy postój robię gdzieś za Wiedniem :wink:


Ja nadal niezmiennie tolltickets :)
Ostatnio edytowano 18.02.2019 20:47 przez toomas, łącznie edytowano 1 raz
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 18.02.2019 20:40

jackuc napisał(a):A Czechy też da radę online ?



Da radę do wszystkich państw europejskich na http://www.tolltickets.com
Temat wałkowany na forum od dawna.

Pozdrowienia.;)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 18.02.2019 20:45

jackuc napisał(a):
Czyli tak ?
https://www.google.pl/maps/dir/48.66032 ... m2!4m1!3e0
No ja też tak jakoś przez Breclav zawsze :-)


Dokładnie tak. W zeszłym roku tak jechałem po raz pierwszy po otwarciu autostrady. Trzeba tylko uważać, żeby zjechać na tym skrzyżowaniu https://goo.gl/maps/CW9RBNL6Doy w Poysdorfer Str a nie pojechać dalej główną drogą. My zawsze robimy krótki postój w Hotel Celnice.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.02.2019 20:58

jackuc napisał(a):
dids76 napisał(a):Od ubiegłego roku winiety austriackie kupuję przez internet, moim zdaniem wygodniej. No i ruszając z domu pierwszy postój robię gdzieś za Wiedniem :wink:


A Czechy też da radę online ?

Niestety jak na razie Czechy mają tylko ''naklejane", czyli tylko tolltickets jak chcesz wcześniej.
Do czeskiej granicy mam bardzo blisko, więc robię sobie wycieczkę i winietę kupuję sobie wcześniej :papa:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 18.02.2019 21:16

toomas napisał(a):Dokładnie tak. W zeszłym roku tak jechałem po raz pierwszy po otwarciu autostrady. Trzeba tylko uważać, żeby zjechać na tym skrzyżowaniu https://goo.gl/maps/CW9RBNL6Doy w Poysdorfer Str a nie pojechać dalej główną drogą. My zawsze robimy krótki postój w Hotel Celnice.


Spoko, navi poprowadzi jak należy :-)

Gonzales napisał(a):
jackuc napisał(a):Da radę do wszystkich państw europejskich na http://www.tolltickets.com
Temat wałkowany na forum od dawna.
Pozdrowienia.;)



Ostatnie dwa sezony spędzałem nie w Chorwacji i trochę "wypadłem" z tematu dojazdu i winiet :-)
I wówczas dosyłają do domu np ?
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 18.02.2019 21:55

Pod sam adres :) koszt 2,4 ojro
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 19.02.2019 05:11

Super to od razu zakupię Czechy miesiąc i jeśli można wybrać terminy to Austria x2 po 10 dni :-)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 19.02.2019 07:20

jackuc napisał(a):Super to od razu zakupię Czechy miesiąc i jeśli można wybrać terminy to Austria x2 po 10 dni :-)


Można :) Sam tam kupuję od kilku lat. Winiety mam z dostawą do domu wcześniej i nie muszę już myśleć po drodze. Ja ostatnio kupowałem też na Słowenię :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 19.02.2019 07:58

Super dużo wcześniej trzeba zamawiać ?

PS Ekuz też zamawiam sobie mailem odp. wcześniej i przysyłają za free bez problemu :-)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 19.02.2019 19:36

jackuc napisał(a):Super dużo wcześniej trzeba zamawiać ?

PS Ekuz też zamawiam sobie mailem odp. wcześniej i przysyłają za free bez problemu :-)


Ja ostatnio przez Epuap zamawiałem.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 20.02.2019 11:36

toomas napisał(a):
jackuc napisał(a):Super dużo wcześniej trzeba zamawiać ?

PS Ekuz też zamawiam sobie mailem odp. wcześniej i przysyłają za free bez problemu :-)


Ja ostatnio przez Epuap zamawiałem.

można zamówić tylko dla właściciela profilu zaufanego na Epuap, czy bez problemu dla całej rodziny? 8)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 20.02.2019 14:53

KrisM napisał(a):
toomas napisał(a):
jackuc napisał(a):Super dużo wcześniej trzeba zamawiać ?

PS Ekuz też zamawiam sobie mailem odp. wcześniej i przysyłają za free bez problemu :-)


Ja ostatnio przez Epuap zamawiałem.

można zamówić tylko dla właściciela profilu zaufanego na Epuap, czy bez problemu dla całej rodziny? 8)


Dla całej rodzinki zamawiałem przez swój epuap:)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 20.02.2019 15:10

toomas napisał(a):
Dla całej rodzinki zamawiałem przez swój epuap:)

super, dzięki :D
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 20.02.2019 16:06

dids76 napisał(a):Od ubiegłego roku winiety austriackie kupuję przez internet, moim zdaniem wygodniej. No i ruszając z domu pierwszy postój robię gdzieś za Wiedniem :wink:


Ja tam lubie co 200km stanąć
Wyprostuje gnaty, wypije kawe, Aśka wykurzy fajke, młody wyjdzie z fotelika itp

A samo kupno winiet i naklejanie na szybe traktuje jako atrakcję tranzytową

Pierwszy stop robie po 70km kupując Czeską winiete :oczko_usmiech:

W sumie robie zawsze około 5 przystanków , w tym dwa to zawsze tankowanie gazu...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 619
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone