Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jusi_r
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jusi_r » 23.01.2019 22:11

Janusz Bajcer napisał(a):
jusi_r napisał(a):Jedziemy do Selce, nie przewidujemy żadnego spania po drodze, ewentualnie postój na rozprostowanie kości i toalete

Skoro wyjazd z Wrocławia do Selce, proponuję rozważyć trasę przez Słowenię.
Czasowo i kosztowo podobnie jak przez Zagrzeb


Trasa to się mąż zajmuje, ale pytanie mam czy w tej trasie co pokazales, są jakieś dodatkowe opłaty oprócz winiety? Chodzi mi głównie o Słowenię :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.01.2019 22:20

W Słowenii winieta, w Chorwacji opłaty na bramkach.
wbi
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) wbi » 23.01.2019 22:36

Ja stosuje inną taktykę, trochę z tym gimnastyki jeżeli chodzi o urlop bo bierzemy go w pracy na 2 tygodnie od środy do środy. Kwaterę rezerwujemy od piątku do poniedziałku (winieta 10 dniowa niestety nie starcza). Wyjeżdżamy z Legnicy w czwartek wieczorem bez korków docieramy na miejsce w Piątek nad ranem ( z 2 godzinną drzemką po drodze). Powrotna droga wyjazd w poniedziałek koło 13 znowu bez korków ,do domu docieramy nad ranem.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 23.01.2019 22:50

jusi_r napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
jusi_r napisał(a):Jedziemy do Selce, nie przewidujemy żadnego spania po drodze, ewentualnie postój na rozprostowanie kości i toalete

Skoro wyjazd z Wrocławia do Selce, proponuję rozważyć trasę przez Słowenię.
Czasowo i kosztowo podobnie jak przez Zagrzeb


Trasa to się mąż zajmuje, ale pytanie mam czy w tej trasie co pokazales, są jakieś dodatkowe opłaty oprócz winiety? Chodzi mi głównie o Słowenię :)

Zapytaj męża o przebieg planowanej trasy. Bo ma to znaczenie w ewentualnej odpowiedzi na Twoje pytania.
jusi_r
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jusi_r » 23.01.2019 23:06

endryu napisał(a):
jusi_r napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
jusi_r napisał(a):Jedziemy do Selce, nie przewidujemy żadnego spania po drodze, ewentualnie postój na rozprostowanie kości i toalete

Skoro wyjazd z Wrocławia do Selce, proponuję rozważyć trasę przez Słowenię.
Czasowo i kosztowo podobnie jak przez Zagrzeb


Trasa to się mąż zajmuje, ale pytanie mam czy w tej trasie co pokazales, są jakieś dodatkowe opłaty oprócz winiety? Chodzi mi głównie o Słowenię :)

Zapytaj męża o przebieg planowanej trasy. Bo ma to znaczenie w ewentualnej odpowiedzi na Twoje pytania.


Mąż już dostał link do tej trasy przez Słowenię, myślał bardziej nad trasą przez Zagrzeb ale ta bardziej chyba będzie nam pasowac
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.01.2019 23:10

jusi_r napisał(a):Mąż już dostał link do tej trasy przez Słowenię, myślał bardziej nad trasą przez Zagrzeb ale ta bardziej chyba będzie nam pasowac

Dla porównania tras można wracać przez Zagrzeb, tylko trzeba dobrze wpasować się z terminem na bramki w Lučko (i na te płatne kartą).
jusi_r
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jusi_r » 23.01.2019 23:13

A czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy na tej trasie przez Słowenię są jakieś niespodzianki w postać korkow w standardowych miejscach tak jak w trasie na Zagrzeb?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.01.2019 23:20

jusi_r napisał(a):A czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy na tej trasie przez Słowenię są jakieś niespodzianki w postać korkow w standardowych miejscach tak jak w trasie na Zagrzeb?

Na trasie przez Słowenię korków nie ma (no chyba, że jakiś wypadek losowy).
Można trafić na kolejkę na przejściu granicznym w Rupa, ale zdecydowanie mniejszą niż w Macelj.

korki-po-drodze-nad-adriatyk-i-jak-ich-uniknac-t17802-8640.html#p2002546
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 28.01.2019 11:15

Koenig napisał(a):Trudno porównywać, ale ja w ubiegłym roku pierwszy raz pojechałem w ciemno, w związku z czym ruszyłem z okolic Krakowa chyba około godziny 18. W Wiedniu byłem około 21 więc przejechałem bezproblemowo, Macelj gdzieś po północy więc też pusto.
Tyle tylko, że to była środa, a nie weekend...
W sumie to chyba była moja najlepsza jazda, dotychczas miałem zawsze rezerwację, więc startowałem nad ranem, żeby na popołudniu dojechać. Korków też nigdy nie miałem, ale w nocy droga była jeszcze lepsza.


Kraków - Wiedeń - 3 godz? 460km? z czego nie wszystko Autostrady... Chłopie - 5 godzin to optymalny czas przejazdu
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 28.01.2019 17:28

Faktycznie, dopiero teraz zauważyłem, że głupotę napisałem. O 21 to byłem dopiero na granicy w Drasenhofen :) Trochę czasu już minęło i zapomniałem szczegóły. Około 21 kupowałem winietę w Roadhouse Route B7.
Nie mniej jednak miałem wtedy puste autostrady, jechało się bardzo dobrze. Nawet odcinek Brno-Mikulov poszedł sprawnie. Na wahadle na mostach (gdzie był w zeszłym roku remont) stałem najwyżej minutę.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 31.01.2019 10:46

Koenig napisał(a):Faktycznie, dopiero teraz zauważyłem, że głupotę napisałem. O 21 to byłem dopiero na granicy w Drasenhofen :) Trochę czasu już minęło i zapomniałem szczegóły. Około 21 kupowałem winietę w Roadhouse Route B7.
Nie mniej jednak miałem wtedy puste autostrady.


W takich warunkach, nad ranem, gdy ruch znikomy, do Wiednia przez Brzecław, spokojnie jadę z Krakowa 4h.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 01.02.2019 13:02

Janusz Bajcer napisał(a):
jusi_r napisał(a):A czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy na tej trasie przez Słowenię są jakieś niespodzianki w postać korkow w standardowych miejscach tak jak w trasie na Zagrzeb?


Można trafić na kolejkę na przejściu granicznym w Rupa, ale zdecydowanie mniejszą niż w Macelj.



Nie jechałem w 2018 przez Macelj, na którym to nie stałem praktycznie nigdy więcej jak 20 minut (raz wypadek tir/osobówka przed granicą, ale to zdarzenie losowe) ale jechałem przez Rupe kolejny raz po 5 latach i korki jakie trafiłem zarówno w jedną jak i w drugą stronę były większe jak w Macelj. O ile wjeżdżaliśmy do cro nad ranem i jakoś to poszło - to przy wyjeździe w okolicach 10-11 korek do Cro od Słowenii kończył się gdzieś na wysokości Małej Bukownicy (około 11 km) i po drodze nie było, żadnego wypadku - trzymało to wszystko kontrole graniczne i bramki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2019 13:19

A to peszek, w Rupie/Jelšane w zeszłym roku nie stałem więcej, jak 10 minut w obie strony... Słuchając wtedy HRT1 słyszałem, że to akurat przejścia Metlika, Bregana i Macelj stoją najdłużej.

Myślę, że nie ma reguły.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2019 13:53

mattom napisał(a):Nie jechałem w 2018 przez Macelj, na którym to nie stałem praktycznie nigdy więcej jak 20 minut ...

Zależy w jakim dniu tygodnia i o jakiej porze dnia lub nocy jechałeś.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 01.02.2019 13:57

W Macelj praktycznie co roku około godziny 1-2 w nocy z piątku na sobotę,
W Rupie byłem jadąc do 28.07 po 5 rano, korek na powrocie 4.09 po godzinie 11
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 616
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone