Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 07.05.2019 13:34

W Wiedniu akurat z powodu radarów jazda powolutku jest bardzo wskazana :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.05.2019 13:47

Koenig napisał(a):W Wiedniu akurat z powodu radarów jazda powolutku jest bardzo wskazana :D


Obstawiam, że zamiast jechać "powolutku", wystarczy jechać "przepisowo" :)

Ja tak robię i działa :)
Ostatnio edytowano 08.05.2019 08:04 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.05.2019 15:18

w114ce napisał(a):cześć, w tym roku też mnie czeka przeprawa przez Wiedeń i to w piątek między 13 a 16.
Może ktoś miał doświadczenie w tym czasie?


Ja zawsze o tej porze ląduję w Wiedniu i problemów nie miałem. Jak trafię np. na początek wakacji, jak rok temu, to jest spory ruch na autostradzie, ale na szczęście w kierunku przeciwnym.

Moim zdaniem kluczem jest nie tyle, kiedy Wiedeń objeżdżasz, ale z której strony doń przybywasz. Z północy jest na pewno dużo trudniej niż ze wschodu. Ja mam doświadczenie jedynie z dojazdem od Bratysławy i problemów nigdy nie miałem.
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 07.05.2019 17:12

Ja trzykrotnie przez Wiedeń jechałem w środku nocy. Zawsze płynnie i bezproblemowo. W tym roku z uwagi na fakt, iż pierwszy raz będziemy jechać z niespełna dwuletnim synkiem zdecydowałem się na drogę przez Słowację (Bratysława) i Węgry. Zakładam, że jadąc w środku dnia Bratysława będzie zdecydowanie mniej zakorkowana niż Wiedeń który ma niespełna 2 mln mieszkańców. To istotny czynnik.
Czy to dobra decyzja dopiero się okaże.
w114ce
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) w114ce » 08.05.2019 12:41

dzięki za pomoc, bo zawsze jak jechałem przez Wiedeń to wieczorową porą.
Teraz mnie czeka przebijanie się w środku dnia.
protrek1989
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) protrek1989 » 08.05.2019 17:32

Witam czy orientuję się może ktoś czy przejście graniczne . Węgry-Chorwacja Letenyei Border Crossing to jest te poboczne nie na autostradzie jest otwarte w wakacje ??
Planuje trase tak ze z Wiednia lece kawalek przez Wegry i potem do Zagrzebia i szkoda za krótki odcinek kupowac winięte na zwykłym przejsciu
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 08.05.2019 18:53

Zamknięte.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 09.05.2019 08:59

Zależy kiedy te wakacje, planowo zamknięte do końca lipca.
http://www.police.hu/en/content/temporary-closure-of-letenye-gorican-i-border-crossing-point-starting-from-mid-march
W tej okolicy popularny bezwinietowy wariant to też Rédics (H) - Lendava (SLO) - Mursko Središće (HR).
Zygi007
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 23.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygi007 » 10.05.2019 14:51

Witajcie.
Niestety pobyt w Chorwacji kończy mi się w sobotę w sierpniu. Wiem że dużo zależy od szczęścia ale czy wyjeżdżając z Makarskiej w sobotę 3.00-4.00 rano mogę liczyć że polepszę sobie powrót na drodze? Od której przeważnie zaczynają się korkować powroty? Od rana czy coś później? Będę jechał w stronę Węgier.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.05.2019 14:54

Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Niestety pobyt w Chorwacji kończy mi się w sobotę w sierpniu. Wiem że dużo zależy od szczęścia ale czy wyjeżdżając z Makarskiej w sobotę 3.00-4.00 rano mogę liczyć że polepszę sobie powrót na drodze? Od której przeważnie zaczynają się korkować powroty? Od rana czy coś później? Będę jechał w stronę Węgier.

W ubiegłe wakacje wracaliśmy do domu w ostatnią sobote wakacji z Szybenika. Właśnie w obawie przed korkami wyruszyliśmy coś między 3 a 4 rano. Autostrada chorwacka była totalnie pusta, bramki na Lućko również. Warto było wcześnie wstać :papa:
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 12.05.2019 22:58

Camping Fazana Istria sob 17-24.08, wyjazd z okolic Łodzi
Jakieś propozycje w szczycie sezonu, żeby dojechać w 12-13h
do tej pory jeździliśmy do Dalmacji więc, alternatywna węgierska 86 do Redics i Mursko srediste robiła robotę
Ale teraz jedziemy jak baranki na rzeź w totalnym szczycie sezonu i jak wszyscy na turnus sobota/sobota
Więc niema co na Istrie chyba kombinować, Częstochowa ostrawa wiedeń maribor lubljana koper
tylko jak to zrobić żeby nie stać w korkach
opcja wyjazdu 14 po południu lub 15.08 obojętnie która tez istnieje i ewentualnie gdzieś kimka po drodze, tylko czy w takim okresie czasu coś ogarnie się, AT, Slo, Hr, It też świętują
1-2dno dniowy nocleg na kwaterce po stronie HR na Istri tez przejdzie i dopiero w sobotę po 15h meldunek na campingu
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 13.05.2019 07:03

Kolego @robur jeśli już musisz "na raz" to nie pchaj się przez Koper ale kieruj się już wcześniej albo na przejście w Rupa albo trochę później w Socerga - Buzet. Jeśli jednak masz możliwość wyjazdu wcześniej (14,15.08) to jest to moim zdaniem najlepsze wyjście. Po drodze i w CZ, A i SLO jest tyle do obejrzenia, że spokojnie można tak zaplanować trasę aby nie stać w sobotnich korkach. Znam ta trasę b. dobrze, jeździłem do Fazany kilka razy (i jadę także w tym roku w podobnym do Ciebie terminie) i wiem co to znaczy wpaść w "zakleszcz" na trasie przez Koper nie tylko w sobotę. Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania pisz (najlepiej na PW). Do zobaczenia w Fazanie :papa:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.05.2019 10:31

Nie wiem czy 14.08 to dobry termin bo 15 sierpnia przypada Święto Wniebowzięcia i w Chorwacji chyba też będzie długi weekend.....
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 13.05.2019 12:49

Nocleg po drodze raczej odpada, szkoda czasu na to lepiej spędzić ten czas w miejscu docelowym, tym bardziej, że świeto też jest w Austrii pewnie w Śłoweni, Chorwacji, to na 1 dzień może być ciężko o kwaterę, do Orebicia, Makarskiej na strzała dojeżdżaliśmy
Głównie zmierzam do tego jak tu wyjechać, żeby nie stać skoro Austriacy tez mają święto, i jak jaka droga jechać
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.05.2019 12:59

Tez ruszam tyle ze 15.08 z Warszawy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 631
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone