Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koenig
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 07.05.2019 12:34

W Wiedniu akurat z powodu radarów jazda powolutku jest bardzo wskazana :D
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.05.2019 12:47

Koenig napisał(a):W Wiedniu akurat z powodu radarów jazda powolutku jest bardzo wskazana :D

Obstawiam, że zamiast jechać "powolutku", wystarczy jechać "przepisowo" :)

Ja tak robię i działa :)
Ostatnio edytowano 08.05.2019 07:04 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.05.2019 14:18

w114ce napisał(a):cześć, w tym roku też mnie czeka przeprawa przez Wiedeń i to w piątek między 13 a 16.
Może ktoś miał doświadczenie w tym czasie?

Ja zawsze o tej porze ląduję w Wiedniu i problemów nie miałem. Jak trafię np. na początek wakacji, jak rok temu, to jest spory ruch na autostradzie, ale na szczęście w kierunku przeciwnym.

Moim zdaniem kluczem jest nie tyle, kiedy Wiedeń objeżdżasz, ale z której strony doń przybywasz. Z północy jest na pewno dużo trudniej niż ze wschodu. Ja mam doświadczenie jedynie z dojazdem od Bratysławy i problemów nigdy nie miałem.
Twister85
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 07.05.2019 16:12

Ja trzykrotnie przez Wiedeń jechałem w środku nocy. Zawsze płynnie i bezproblemowo. W tym roku z uwagi na fakt, iż pierwszy raz będziemy jechać z niespełna dwuletnim synkiem zdecydowałem się na drogę przez Słowację (Bratysława) i Węgry. Zakładam, że jadąc w środku dnia Bratysława będzie zdecydowanie mniej zakorkowana niż Wiedeń który ma niespełna 2 mln mieszkańców. To istotny czynnik.
Czy to dobra decyzja dopiero się okaże.
w114ce
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) w114ce » 08.05.2019 11:41

dzięki za pomoc, bo zawsze jak jechałem przez Wiedeń to wieczorową porą.
Teraz mnie czeka przebijanie się w środku dnia.
protrek1989
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) protrek1989 » 08.05.2019 16:32

Witam czy orientuję się może ktoś czy przejście graniczne . Węgry-Chorwacja Letenyei Border Crossing to jest te poboczne nie na autostradzie jest otwarte w wakacje ??
Planuje trase tak ze z Wiednia lece kawalek przez Wegry i potem do Zagrzebia i szkoda za krótki odcinek kupowac winięte na zwykłym przejsciu
CzechuXX
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 08.05.2019 17:53

Zamknięte.
RKStefan
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 09.05.2019 07:59

Zależy kiedy te wakacje, planowo zamknięte do końca lipca.
http://www.police.hu/en/content/temporary-closure-of-letenye-gorican-i-border-crossing-point-starting-from-mid-march
W tej okolicy popularny bezwinietowy wariant to też Rédics (H) - Lendava (SLO) - Mursko Središće (HR).
Zygi007
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygi007 » 10.05.2019 13:51

Witajcie.
Niestety pobyt w Chorwacji kończy mi się w sobotę w sierpniu. Wiem że dużo zależy od szczęścia ale czy wyjeżdżając z Makarskiej w sobotę 3.00-4.00 rano mogę liczyć że polepszę sobie powrót na drodze? Od której przeważnie zaczynają się korkować powroty? Od rana czy coś później? Będę jechał w stronę Węgier.
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.05.2019 13:54

Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Niestety pobyt w Chorwacji kończy mi się w sobotę w sierpniu. Wiem że dużo zależy od szczęścia ale czy wyjeżdżając z Makarskiej w sobotę 3.00-4.00 rano mogę liczyć że polepszę sobie powrót na drodze? Od której przeważnie zaczynają się korkować powroty? Od rana czy coś później? Będę jechał w stronę Węgier.

W ubiegłe wakacje wracaliśmy do domu w ostatnią sobote wakacji z Szybenika. Właśnie w obawie przed korkami wyruszyliśmy coś między 3 a 4 rano. Autostrada chorwacka była totalnie pusta, bramki na Lućko również. Warto było wcześnie wstać :papa:
robur
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 12.05.2019 21:58

Camping Fazana Istria sob 17-24.08, wyjazd z okolic Łodzi
Jakieś propozycje w szczycie sezonu, żeby dojechać w 12-13h
do tej pory jeździliśmy do Dalmacji więc, alternatywna węgierska 86 do Redics i Mursko srediste robiła robotę
Ale teraz jedziemy jak baranki na rzeź w totalnym szczycie sezonu i jak wszyscy na turnus sobota/sobota
Więc niema co na Istrie chyba kombinować, Częstochowa ostrawa wiedeń maribor lubljana koper
tylko jak to zrobić żeby nie stać w korkach
opcja wyjazdu 14 po południu lub 15.08 obojętnie która tez istnieje i ewentualnie gdzieś kimka po drodze, tylko czy w takim okresie czasu coś ogarnie się, AT, Slo, Hr, It też świętują
1-2dno dniowy nocleg na kwaterce po stronie HR na Istri tez przejdzie i dopiero w sobotę po 15h meldunek na campingu
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 13.05.2019 06:03

Kolego @robur jeśli już musisz "na raz" to nie pchaj się przez Koper ale kieruj się już wcześniej albo na przejście w Rupa albo trochę później w Socerga - Buzet. Jeśli jednak masz możliwość wyjazdu wcześniej (14,15.08) to jest to moim zdaniem najlepsze wyjście. Po drodze i w CZ, A i SLO jest tyle do obejrzenia, że spokojnie można tak zaplanować trasę aby nie stać w sobotnich korkach. Znam ta trasę b. dobrze, jeździłem do Fazany kilka razy (i jadę także w tym roku w podobnym do Ciebie terminie) i wiem co to znaczy wpaść w "zakleszcz" na trasie przez Koper nie tylko w sobotę. Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania pisz (najlepiej na PW). Do zobaczenia w Fazanie :papa:
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.05.2019 09:31

Nie wiem czy 14.08 to dobry termin bo 15 sierpnia przypada Święto Wniebowzięcia i w Chorwacji chyba też będzie długi weekend.....
robur
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 13.05.2019 11:49

Nocleg po drodze raczej odpada, szkoda czasu na to lepiej spędzić ten czas w miejscu docelowym, tym bardziej, że świeto też jest w Austrii pewnie w Śłoweni, Chorwacji, to na 1 dzień może być ciężko o kwaterę, do Orebicia, Makarskiej na strzała dojeżdżaliśmy
Głównie zmierzam do tego jak tu wyjechać, żeby nie stać skoro Austriacy tez mają święto, i jak jaka droga jechać
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.05.2019 11:59

Tez ruszam tyle ze 15.08 z Warszawy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 631
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019