Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki na granicy Slo-Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 21.06.2013 08:13

skunk napisał(a):Witam,

Wiem, że na dzień dzisiejszy to wróżenie z fusów, ale zaczynam się zastanawiać jak będzie wyglądała sytuacja na granicy SLo-Cro.


Ja polecam zainstalować sobie poniższą aplikację.

https://play.google.com/store/apps/deta ... VtLmhhayJd

Rewelacja. Sprawdzone osobiście, podczas majowego wypadu do Breli. Aplikacja darmowa, jeśli nie macie np. w Mariborze, czy w Ptuj możliwości podłączenia do wifi, warto poświęcić parę złotych na transfer danych i odpalić Apkę
Kamery online z głównych, kluczowych miejsc na autostradach np. Lućko i przejściach granicznych Macelj, info o wypadkach, utrudnieniach i remontach, ceny paliw, ceny promów, koszty autostrady od poszczególnych bramek

Ja startuję w sobotę 29.06 z noclegiem w Ptuj, raniutko przy śniadanku sprawdzę sytuację i podejmę decyzję którędy przekroczyć granicę SLO/CRO
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 21.06.2013 08:43

W Ptuju na stacji jest Wi-Fi http://www.petrol.eu/gas-stations/detail/1720 śmiało można korzystać i zobaczyć co i jak na granicy .
areq
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 23.06.2013 22:23

Witajcie,

jedziemy również pierwszy raz do Cro i raczej za radą kilku forumowiczów będziemy zjeżdżać już w Ilz i dalej na Lenart, Omroz. Korków na pewno nie będzie a trasa jakościowo jest ok w końcu to nie wyścigi więc pół godzinki wolniej nie ma żadnego znaczenia. Wolę spokojnie jechać niż stać na uczęszczanych przejściach.

Pozdro
himi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) himi » 12.07.2017 13:15

Warto jechać aż na Omroz? Nie lepiej przekroczyć w Cvetlin? Choć tam nie ma niestety kamer żeby sprawdzić.
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 10.08.2021 06:46

Witajcie,
w przyszłą sobotę będę przekraczał granicę SLO-CRO ok 15-18.
Zawsze jeździłem na noc albo w tygodniu i nigdy nie stałem dłużej niż 15 min.
śledząc sytuację na Granicy w Macelj w tym roku podobno jest niezły dramat w weekendy.
jaką alternatywę polecacie? Cvetlin? Rogatec/Lupinjak ?
i których unikać bo są tylko lokalne - żeby nie złapać mandatu?
Pozdrav
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 10.08.2021 11:49

himi napisał(a):Warto jechać aż na Omroz? Nie lepiej przekroczyć w Cvetlin? Choć tam nie ma niestety kamer żeby sprawdzić.


Czy ja wiem, czy to jest "aż"?
Jechaliśmy tak w tym roku (pierwszy raz kompletnie omijając autostradę w Słowenii), miła odskocznia od autostrady (jechaliśmy od Boboszowa, w Mohelnicach się wpinaliśmy na autostradę).
Zjechaliśmy w Ilz, potem w kierunku Bad Radkersburg i na Ormoż, a potem Varażdin i autostrada w Chorwacji.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki na granicy Slo-Cro - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone