Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót kontroli na granicy Słoweńsko-Chorwackiej

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010
Powrót kontroli na granicy Słoweńsko-Chorwackiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 20.10.2023 14:52

Ambasada RP w Zagrzebiu informuje
"Wydział Konsularny informuje, że ze względów bezpieczeństwa w sobotę 21 października 2023 r. o północy Słowenia wprowadzi tymczasowe kontrole na granicy z Chorwacją.
Planując podróż samochodem do Chorwacji pamiętajcie o zabraniu dokumentów tożsamości dla wszystkich podróżujących, prawa jazdy, dokumentów samochodu oraz przygotujcie się na ewentualne przestoje na przejściach granicznych.
Sytuację na granicy oraz na drogach można na bieżąco śledzić na stronie Chorwackiego Autoklubu (HAK.HR)."
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 20.10.2023 16:40

Kontrolę jeszcze prócz Niemiec i Chorwacji oraz naszej że Słowacją wprowadziły jeszcze Włochy i Słowenia.Ciekawe jak to do lata się rozwinie jeśli się zaostrzy to chyba poszukam alternatywy he he samolot itp.Pamiatam jak w latach 1998 na 4 granicach traciłem nawet 8h wtedy młody byłem teraz to by mnie to troszkę jednak męczyło.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.10.2023 10:46

Andrzej3777 napisał(a):Kontrolę jeszcze prócz Niemiec i Chorwacji oraz naszej że Słowacją wprowadziły jeszcze Włochy i Słowenia.Ciekawe jak to do lata się rozwinie jeśli się zaostrzy to chyba poszukam alternatywy he he samolot itp.Pamiatam jak w latach 1998 na 4 granicach traciłem nawet 8h wtedy młody byłem teraz to by mnie to troszkę jednak męczyło.


Nie porównujmy kontroli z czasów komuny (trzepanie bagaży, opróżnianie całych samochodów, czasem rozkręcanie tapicerek) do tych dzisiejszych, sprowadzających się w 99% do sprawdzenia dokumentów (i to wyrywkowo).

Do niedawna były takie kontrole na każdej granicy chorwackiej i całe tłumy tam jeździły - i jakoś poza Macelj i czasami Dragonja wielkich korków nie było.

Niedawno przejechałem kilka krajów bałkańskich, na granicach których są normalne kontrole - i najdłużej stałem 40 minut między Macedonią a Serbią (bo było czynne tylko jedno przejście). W pozostałych wypadkach zajmowało to jakieś 10-20 minut.
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 01.11.2023 12:40

Dokładnie. Ciągle słyszę te płacze i lamenty w telewizjach, że doprowadził ten czy tamten do czasów jak za komuny. A te kontrole np. na granicy ze Słowacją hgdzie znajomy się bał, że będziemy godzinę stać wracając w niedzielę bo "kontrole", a tu dosłownie 2 auta i tylko zwolnienie. By szło szybciej spuszczać wszystkie szyby i nawet zatrzymywać się nie trzeba. Gówniarzeria nie pamięta jak te kontrole za komuny wyglądały i ile się stało, ale daje się wkręcać w te TV bzdury o powrocie "jak za komuny.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Powrót kontroli na granicy Słoweńsko-Chorwackiej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone