Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki na granicy Slo-Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 28.07.2012 02:26

Lelon napisał(a):Czego mogę spodziewać się w Macelj około północy na przełomie 3-go i 4-go sierpnia (piątek/sobota). 15min, 1h, czy bardziej 4h stania?

Gdyby czekało Cię chodź 1h stania, to uciekaj na przejście Rogatec-Hum na Sotli, w ub. roku w sobotę rano ani jedego autka! http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=920774#920774
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 31.07.2012 20:15

Jest, np w Ptuj kierować się na Omroż (droga nr2) lub Zavrc (droga nr228) i dalej na Varazdin w CRO i autostradę A4. Tylko że nadkłada się drogi, ale jęsli masz pewność że w Macelj jest duży korek (np info na CB) to się opłaca.


Potwierdzam, Ormoż jest bardzo dobrą opcją. W niedzielę wracaliśmy z Cro i spodziewając się solidnego korka w Macelju obrałem kierunek na Ormoż i dalej przez Słowenię drogami nr 2, 229 i 433 do granicy z Austrią w Mureck. Droga oczywiście trochę dłuższa, ale za to ładna i na wielu odcinkach pustawa, więc dało się jechać dość szybko. A jaka przyjemność z przekroczenia granicy CRO-SLO w Gornje Vratno/Ormoż, gdzie odprawa graniczna trwała... u Chorwatów zero, pogranicznik tylko nam pomachał ręką, żeby jechać, a u Słoweńców może minutę - zajrzeli w dokumenty i je oddali. Żadnej kolejki, bo poza naszym samochodem nie było tam żadnego innego (a to było jakieś wczesne popołudnie). Potem przyjemny przejazd przez Słowenię pustymi lokalnymi drogami, szybko, choć poza drogami płatnymi, a na korek trafiliśmy dopiero w Austrii.
niciacia
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 11.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) niciacia » 03.08.2012 10:38

Jak ktoś sie wkurzy czytając moje pytanie, to z góry sorki, ale czytam forum, czytam i kurde: albo chcę zbyt perfekcyjnie przygotować sie do mojego pierszego razu, albo schiza jakaś mnie dopada. Boję się tego stania w korku, a czytając forum ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Pewnie dla tych, co "już nie jeden raz" jest wszystko w miarę czytelne, ale ...
wyruszam 17 sierpnia nad ranem z noclegiel pod Wiedniem. 18 (sobota) pewnie koło 7.00 śniadanie i w drogę. Co oznacza, że na granicy będę koło 11.00. I pytanie zasadnicze: mam szansę ją normalnie przejechać, czy lepiej kombinować mniejszymi przejściami?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.08.2012 11:03

Może być kolejka.
fario1969
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fario1969 » 03.08.2012 11:10

Z tegorocznego wyjazdu do Chorwacji.
Na przejściu Macejl.
Wjazd do Chrwacji 16.07 (poniedziałek) ok godz. 19- trzy samochody przed nami. Czas ok. 3 minuty.
Powrot z Chorwacji 24.07 (wtorek) ok godz. 16- pięć samochodów przed nami. Czas podobny.
Przy wyjeździe: od Sestanowacia do Macejl, żadnych korków, ruch niewielki.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.08.2012 14:35

Potwierdzam jedynie iż o korki trudno jeżeli przekraczamy granicę w nocy lub wczesnym świtem.
W 2010r przekraczałem granicę ok. 3am rano i nie staliśmy w ogóle. Ruch odbywał się na bieżąco.
Wracaliśmy 2 tyg później i po przeciwległej stronie stojących widziałem jeszcze po kilometrze od granicy - był to wieczór ok. 21-22
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 03.08.2012 17:51

Panowie a ile mniej wiecej zajmuje droga z Wiednia na Makarska?Mam tam zapewniony nocleg u rodziny i ze wzgledu na dzieci planuje wyjechac z Wiednia poznym wieczorem.Chce to tak zgrac zeby znow nie byc na miejscu o 5 nad ranem .Stad moje pytanie ile godzin trwa podroz:)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.08.2012 18:03

W poniedziałek około 11 ruszyliśmy z Wiednia, na przejściu zero korka, byłam dokładnie drugim samochodem do kontroli (skanowali sobie paszporty). Po latach doświadczeń mogę jednoznacznie stwierdzić, że od teraz wyjazd z Poznania zawsze w niedzielę. Zero korków gdziekolwiek, czego niestety nie mogę powiedzieć o latach ubiegłych, gdzie zdarzało mi się stać nawet w korku na autostradzie.
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 04.08.2012 16:19

Granica Macelj. Wjazd do Hr w piątek 27.07 o godz 4.20 ruch duży ale płynny.Powrót wczoraj (03.08) ok. godz 15 i korek na 1 h.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1023
Dołączył(a): 06.07.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 07.08.2012 14:17

macvw napisał(a):Gdyby czekało Cię chodź 1h stania, to uciekaj na przejście Rogatec-Hum na Sotli, w ub. roku w sobotę rano ani jedego autka! http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=920774#920774

albo na Cvetlin
magda1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda1 » 10.08.2012 11:00

28 lipca koło południa. Tak wyglądała granica SLO/CRO. Końca, ani poczatku nie było widać. I tak samo było na każdej bramce i na wjazdach... W drodze powrotnej (sobota 4 sierpnia) wyjechaliśmy o 4 rano i żadnych korków w tę stronę. Ale wjeżdżający stali w ok. 20 km korku , a była 6 rano!!!! Nastepnym razem tylko jazda w tygodniu...
Załączniki:
DSCF2045.JPG
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1023
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 10.08.2012 11:31

Jechaliśmy przez Macejla 14.07.2012 (sobota) około 7 00 rano - poruszaliśmy się w wolnym tempie około 15 minut do granicy. Ponieważ było luźno darowałem sobie objazdy przez Cvetlin, albo Dobovec.
Wracaliśmy przez Macelja 28.07.2012 (sobota) około 2 56 w nocy - kilka minut w wolnym tempie - za to do Cro juz był kilkukilometrowy korek na drodze w SLO.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.08.2012 17:51

Dzisiaj po południu wjazd od Montenegro do Cro w kierunku Dubrovnika ponad godzina.
Ogólne trzepanko, ile się towarów/alkoholu z Montenegro wwozi.
Ceny zdecydowanie zbliżone do polskich.
Nawet w mięsnym... :wink:
W Barze dziki tłum, na drogach to samo...
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 11.08.2012 18:33

Aldonka napisał(a):Po latach doświadczeń mogę jednoznacznie stwierdzić, że od teraz wyjazd z Poznania zawsze w niedzielę. Zero korków gdziekolwiek, czego niestety nie mogę powiedzieć o latach ubiegłych, gdzie zdarzało mi się stać nawet w korku na autostradzie.

Święte słowa, my także zawsze ruszamy w niedzielę i jazda to czysta, niczym nie zmącona przyjemność.
A więc już jutro! :papa:
Pozdrawiam :D
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 20.06.2013 14:04

Witam,

Wiem, że na dzień dzisiejszy to wróżenie z fusów, ale zaczynam się zastanawiać jak będzie wyglądała sytuacja na granicy SLo-Cro.

Mój plan podróży jest ułożony w ten sposób, że dotrę na przejście w Macelj w piątek 20 lipca 2013 około 15:00.
Moim celem w tym dniu jest nocleg koło Krapiny.Winietę na Słowenię będę miał.

Zastanawiam się czy przypadkiem zamiast takiej drogi -> https://maps.google.pl/maps?saddr=Niezn ... s&t=m&z=10

nie wybrać przejścia w Rogatec -> https://maps.google.pl/maps?saddr=Niezn ... 2&t=m&z=11


Napiszcie biorąc pod uwagę godzinę i dzień dotarcia do granicy, który wariant jest lepszy (bazując na doświadczaniach z tamtego roku).

Pozdrawiam

edit: A może kierować się na Rogatec nie z Ptuj tak jak na linku tylko bliżej granicy z miejscowości Stanosina (droga 689).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki na granicy Slo-Cro - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone