Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korki na granicy Slo-Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
macvw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 28.07.2012 02:26

Lelon napisał(a):Czego mogę spodziewać się w Macelj około północy na przełomie 3-go i 4-go sierpnia (piątek/sobota). 15min, 1h, czy bardziej 4h stania?

Gdyby czekało Cię chodź 1h stania, to uciekaj na przejście Rogatec-Hum na Sotli, w ub. roku w sobotę rano ani jedego autka! http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=920774#920774
PabloX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 31.07.2012 20:15

Jest, np w Ptuj kierować się na Omroż (droga nr2) lub Zavrc (droga nr228) i dalej na Varazdin w CRO i autostradę A4. Tylko że nadkłada się drogi, ale jęsli masz pewność że w Macelj jest duży korek (np info na CB) to się opłaca.

Potwierdzam, Ormoż jest bardzo dobrą opcją. W niedzielę wracaliśmy z Cro i spodziewając się solidnego korka w Macelju obrałem kierunek na Ormoż i dalej przez Słowenię drogami nr 2, 229 i 433 do granicy z Austrią w Mureck. Droga oczywiście trochę dłuższa, ale za to ładna i na wielu odcinkach pustawa, więc dało się jechać dość szybko. A jaka przyjemność z przekroczenia granicy CRO-SLO w Gornje Vratno/Ormoż, gdzie odprawa graniczna trwała... u Chorwatów zero, pogranicznik tylko nam pomachał ręką, żeby jechać, a u Słoweńców może minutę - zajrzeli w dokumenty i je oddali. Żadnej kolejki, bo poza naszym samochodem nie było tam żadnego innego (a to było jakieś wczesne popołudnie). Potem przyjemny przejazd przez Słowenię pustymi lokalnymi drogami, szybko, choć poza drogami płatnymi, a na korek trafiliśmy dopiero w Austrii.
niciacia
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) niciacia » 03.08.2012 10:38

Jak ktoś sie wkurzy czytając moje pytanie, to z góry sorki, ale czytam forum, czytam i kurde: albo chcę zbyt perfekcyjnie przygotować sie do mojego pierszego razu, albo schiza jakaś mnie dopada. Boję się tego stania w korku, a czytając forum ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Pewnie dla tych, co "już nie jeden raz" jest wszystko w miarę czytelne, ale ...
wyruszam 17 sierpnia nad ranem z noclegiel pod Wiedniem. 18 (sobota) pewnie koło 7.00 śniadanie i w drogę. Co oznacza, że na granicy będę koło 11.00. I pytanie zasadnicze: mam szansę ją normalnie przejechać, czy lepiej kombinować mniejszymi przejściami?
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.08.2012 11:03

Może być kolejka.
fario1969
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) fario1969 » 03.08.2012 11:10

Z tegorocznego wyjazdu do Chorwacji.
Na przejściu Macejl.
Wjazd do Chrwacji 16.07 (poniedziałek) ok godz. 19- trzy samochody przed nami. Czas ok. 3 minuty.
Powrot z Chorwacji 24.07 (wtorek) ok godz. 16- pięć samochodów przed nami. Czas podobny.
Przy wyjeździe: od Sestanowacia do Macejl, żadnych korków, ruch niewielki.
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.08.2012 14:35

Potwierdzam jedynie iż o korki trudno jeżeli przekraczamy granicę w nocy lub wczesnym świtem.
W 2010r przekraczałem granicę ok. 3am rano i nie staliśmy w ogóle. Ruch odbywał się na bieżąco.
Wracaliśmy 2 tyg później i po przeciwległej stronie stojących widziałem jeszcze po kilometrze od granicy - był to wieczór ok. 21-22
Blady82
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 03.08.2012 17:51

Panowie a ile mniej wiecej zajmuje droga z Wiednia na Makarska?Mam tam zapewniony nocleg u rodziny i ze wzgledu na dzieci planuje wyjechac z Wiednia poznym wieczorem.Chce to tak zgrac zeby znow nie byc na miejscu o 5 nad ranem .Stad moje pytanie ile godzin trwa podroz:)
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.08.2012 18:03

W poniedziałek około 11 ruszyliśmy z Wiednia, na przejściu zero korka, byłam dokładnie drugim samochodem do kontroli (skanowali sobie paszporty). Po latach doświadczeń mogę jednoznacznie stwierdzić, że od teraz wyjazd z Poznania zawsze w niedzielę. Zero korków gdziekolwiek, czego niestety nie mogę powiedzieć o latach ubiegłych, gdzie zdarzało mi się stać nawet w korku na autostradzie.
wos71
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 04.08.2012 16:19

Granica Macelj. Wjazd do Hr w piątek 27.07 o godz 4.20 ruch duży ale płynny.Powrót wczoraj (03.08) ok. godz 15 i korek na 1 h.
ruwado
Cromaniak
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 07.08.2012 14:17

macvw napisał(a):Gdyby czekało Cię chodź 1h stania, to uciekaj na przejście Rogatec-Hum na Sotli, w ub. roku w sobotę rano ani jedego autka! http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=920774#920774

albo na Cvetlin
magda1
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda1 » 10.08.2012 11:00

28 lipca koło południa. Tak wyglądała granica SLO/CRO. Końca, ani poczatku nie było widać. I tak samo było na każdej bramce i na wjazdach... W drodze powrotnej (sobota 4 sierpnia) wyjechaliśmy o 4 rano i żadnych korków w tę stronę. Ale wjeżdżający stali w ok. 20 km korku , a była 6 rano!!!! Nastepnym razem tylko jazda w tygodniu...
Załączniki:
DSCF2045.JPG
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 10.08.2012 11:31

Jechaliśmy przez Macejla 14.07.2012 (sobota) około 7 00 rano - poruszaliśmy się w wolnym tempie około 15 minut do granicy. Ponieważ było luźno darowałem sobie objazdy przez Cvetlin, albo Dobovec.
Wracaliśmy przez Macelja 28.07.2012 (sobota) około 2 56 w nocy - kilka minut w wolnym tempie - za to do Cro juz był kilkukilometrowy korek na drodze w SLO.
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.08.2012 17:51

Dzisiaj po południu wjazd od Montenegro do Cro w kierunku Dubrovnika ponad godzina.
Ogólne trzepanko, ile się towarów/alkoholu z Montenegro wwozi.
Ceny zdecydowanie zbliżone do polskich.
Nawet w mięsnym... :wink:
W Barze dziki tłum, na drogach to samo...
kroj
Croentuzjasta
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 11.08.2012 18:33

Aldonka napisał(a):Po latach doświadczeń mogę jednoznacznie stwierdzić, że od teraz wyjazd z Poznania zawsze w niedzielę. Zero korków gdziekolwiek, czego niestety nie mogę powiedzieć o latach ubiegłych, gdzie zdarzało mi się stać nawet w korku na autostradzie.

Święte słowa, my także zawsze ruszamy w niedzielę i jazda to czysta, niczym nie zmącona przyjemność.
A więc już jutro! :papa:
Pozdrawiam :D
skunk
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 20.06.2013 14:04

Witam,

Wiem, że na dzień dzisiejszy to wróżenie z fusów, ale zaczynam się zastanawiać jak będzie wyglądała sytuacja na granicy SLo-Cro.

Mój plan podróży jest ułożony w ten sposób, że dotrę na przejście w Macelj w piątek 20 lipca 2013 około 15:00.
Moim celem w tym dniu jest nocleg koło Krapiny.Winietę na Słowenię będę miał.

Zastanawiam się czy przypadkiem zamiast takiej drogi -> https://maps.google.pl/maps?saddr=Niezn ... s&t=m&z=10

nie wybrać przejścia w Rogatec -> https://maps.google.pl/maps?saddr=Niezn ... 2&t=m&z=11

Napiszcie biorąc pod uwagę godzinę i dzień dotarcia do granicy, który wariant jest lepszy (bazując na doświadczaniach z tamtego roku).

Pozdrawiam

edit: A może kierować się na Rogatec nie z Ptuj tak jak na linku tylko bliżej granicy z miejscowości Stanosina (droga 689).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Korki na granicy Slo-Cro - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019