Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki w Wiedniu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.07.2005 22:49

Przemolo napisał(a):Czy jest tu ktoś, kto jechał zarówno przez Czechy (Mikulov), jak i przez Bratysławę? Którędy szybciej?

Ostatnio jechałem przez Mikulov - jedyny problem to ten Wiedeń :/

Jedź przez Brno, Breclav i Wiedeń. Nie będziesz żałował. Kawał drogi czeskimi autostradami, na przejściu puchy. Dojazdy dobrze oznakowane. Wiedeń także ok. Raczej na powrocie można odstać, chociaż jak śledzę forum, to nie ma reguły. Ja akurat zawsze trafię lub zaobserwuję problemy na wjeździe od strony Grazu (korki). :wink:
FUX
ciupag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 09.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciupag » 22.07.2005 07:20

Czy ktoś może sprawdzał jaka jest różnica wcenie przy kupnie winietki na granicy w Polsce i na stacji benzynowej w danym państwie?
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 22.07.2005 07:25

w Slowacji ta roznica dochodzi do 30% ceny... :cry:
rakam
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) rakam » 10.06.2017 07:26

Jechałem do chorwacji w 2016. Przez Wiedeń w środku dnia w tygodniu. Korek na kilka godzin. Zamknęli jeden stronę tuneli bo remontowali. Nie wiem jakie plany mają w tym roku

Pelcam adres strony o robotach drogowych we wiedniu:


punkt.media/pl/aktualnosci/gospodarka/4087-austria-beda-utrudnienia-na-drogach-wiednia
Ostatnio edytowano 10.06.2017 07:36 przez rakam, łącznie edytowano 1 raz
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 10.06.2017 07:50

rakam napisał(a):Jechałem do chorwacji w 2016. Przez Wiedeń w środku dnia w tygodniu. Korek na kilka godzin. Zamknęli jeden stronę tuneli bo remontowali. Nie wiem jakie plany mają w tym roku

Pelcam adres strony o robotach drogowych we wiedniu:


punkt.media/pl/aktualnosci/gospodarka/4087-austria-beda-utrudnienia-na-drogach-wiednia


właśni....rok temu staliśmy we Wiedniu w korku; znajomi mówili że stali też w tym roku; ktoś może powiedzieć coś więcej?
tomi308
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi308 » 10.06.2017 08:46

6 czerwca godz.2 Wiedeń bez korków :D
Zresztą cała trasa jakaś taka wyludniona objazd autostrady tylko tubylcy do pracy na granicy 2 samochody jedynie w Chorwacji kilka zwężeń tuneli i koszenie traw na autostradzie ale wszystko gładko i płynnie.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 10.06.2017 08:51

Zasadniczo "był czas przywyknąć" bo od 3-4 lat korek jest tam prawie pewny. Do tej pory starałem się jechać w niedzielę w godzinach poranno - przedpołudniowych ale w tym roku uwzględniając remonty i wynikające z nich utrudnienia na mojej dotychczasowej trasie CZ,A,SLO coraz mocniej zastanawiam się nad modyfikacją na Słowację, Węgry. Na szczęście (i nieszczęście) jadę dopiero na przełomie sierpnia i września więc będzie czas aby obserwować i ostatecznie podjąć decyzję. Ale dziwnie "ciągnie mnie" w kierunku trasy alternatywnej.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 746
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 25.07.2021 12:38

jak tam obecnie jedzie się przez Wiedeń? są remonty i korki?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3140
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 25.07.2021 17:16

Dżejan, zerknij na aktualne posty w wątku :arrow: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021 :idea:


---

Złota łopata w edycji lipcowej bieżącego roku zdobyta :wink:
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 25.07.2021 18:28

Crocodyl napisał(a):Zasadniczo "był czas przywyknąć" bo od 3-4 lat korek jest tam prawie pewny. Do tej pory starałem się jechać w niedzielę w godzinach poranno - przedpołudniowych ale w tym roku uwzględniając remonty i wynikające z nich utrudnienia na mojej dotychczasowej trasie CZ,A,SLO coraz mocniej zastanawiam się nad modyfikacją na Słowację, Węgry. Na szczęście (i nieszczęście) jadę dopiero na przełomie sierpnia i września więc będzie czas aby obserwować i ostatecznie podjąć decyzję. Ale dziwnie "ciągnie mnie" w kierunku trasy alternatywnej.

Ciśnij śmiało przez SK i H tylko wybierz "dobre" przejście..
No i nocą na 86 w H trochę zwierzyny się kręci...
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3140
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 26.07.2021 04:57

yanek37 napisał(a):Crocodyl
Ciśnij śmiało przez SK i H tylko wybierz "dobre" przejście..
No i nocą na 86 w H trochę zwierzyny się kręci...



napisał(a) Crocodyl» 10.06.2017 09:51


On już dawno wrócił... :idea:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 26.07.2021 06:01

Ha Ha Ha :lol: Racja wróciłem i to dawno. Wtedy i w trakcie kolejnych wyjazdów wybrałem "starą" trasę przez CZ,A, SLO i tak samo pojadę w tym roku. Co do ewentualnych korków w Wiedniu to nie przejmuję się zbytnio nimi. Przez Wiedeń jeździło mi się do tej pory w miarę płynnie i mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku. Trasę mam tak podzieloną, że nawet jak będzie małe "zatwardzenie" w Wiedniu to na nocleg w Monichkirchen u Państwa Ewy i Józefa dojadę i tak. :papa:
makk.s
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) makk.s » 26.07.2021 08:51

z tego roku przejazd w stronę Chorwacji w piątek po 15 czyli szczyt, korek wg google 1,5h straty.
nawigacja poprowadziła mnie objazdem - uliczkami Wiednia dzięki czemu zaoszczędziłem co najmniej godzinę.
Powrót w niedziele popołudniowe godziny bez korków.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone