Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkowanie w Wiedniu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 24.06.2022 20:08

A po zaparkowaniu na tych P+R, jeśli się chce pojechać metrem to bilety trzeba dla każdego kupić, czy 1 szt. jest "free" czyli "w cenie parkingu" dla kierowcy? Taka chyba powinna być idea P+R.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.06.2022 21:33

Raphael napisał(a):A po zaparkowaniu na tych P+R, jeśli się chce pojechać metrem to bilety trzeba dla każdego kupić, czy 1 szt. jest "free" czyli "w cenie parkingu" dla kierowcy? Taka chyba powinna być idea P+R.



Pierwsze słyszę...

Parkowałem na P+R niewiele, bo tylko we Wiedniu, w Pradze i w Berlinie - ale nigdzie nie słyszałem o takich rozwiązaniach.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.06.2022 21:55

Kupujesz normalnie bilet na metro. Koszt parkowania na P&R jest śmiesznie niski, na Edberg coś 3,5 eur za dobę. Dzieci w wakacje jeżdżą komunikacja free.
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009
Dzień w Wiedniu z noclegiem po drodze do CRO?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 07.08.2022 19:55

Jedna z opcji z międzynoclegiem do CRO obejmuje 5-6h spacer po wiedeńskiej starówce. B. proszę o sprawdzone namiary spacerowo/parkingowe w Wiedniu i ew. parę słów naprowadzenia.
Z góry dziękuję, bo musiałbym rejestrować się na innym forum, a nawet nie wiem, którym :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Dzień w Wiedniu z noclegiem po drodze do CRO?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2022 20:02

Parking P+R Edberg i metrem do centrum. O parkingu jest osobny wątek. Wiedeń to super przerwa w trasie. Sama tak zrobiłam wracając z Toskanii.
post1734291.html#p1734291
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 08.08.2022 08:19

BasiaBier napisał(a):Witam, tak dla pewności pytanie do doświadczonych, czy na pewno w weekend w Wiedniu parking na ulicy jest bezpłatny? Chodzi mi o szóstą dzielnicę, ulica Webgasse, odnoga od Mariahilfstrasse. Tak rozumiem opisy z austriackiej strony, ale nie chciałabym przez niewiedzę płacić mandatu. Mój hotel ma parking 19 EUR za dobę i nawet nie gwarantuje miejsca. Z drugiej strony parkować na obrzeżu i kupować bilet na metro dla kilku osób pewnie cena wyjdzie podobnie... Bardzo proszę o pomoc niedoświadczonej. :oops:

Od piątku wieczorem już nie pamiętam chyba od 20:00 do poniedziałku do 9:00 parkowanie jest bezpłatne - w tym roku skorzystałem więc potwierdzam :) Nie wiem jak jest w najdroższych dzielnicach w środku miasta - ale nie ma sensu pchać się tam autem.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Dzień w Wiedniu z noclegiem po drodze do CRO?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.08.2022 09:25

Adax napisał(a):Jedna z opcji z międzynoclegiem do CRO obejmuje 5-6h spacer po wiedeńskiej starówce. B. proszę o sprawdzone namiary spacerowo/parkingowe w Wiedniu i ew. parę słów naprowadzenia.
Z góry dziękuję, bo musiałbym rejestrować się na innym forum, a nawet nie wiem, którym :D


Co do parkingu - to najlepszą opcją jest P+R Erdberg, tuż przy autostradzie.

Bezpośrednio stamtąd metrem U3 dojedziecie do samego centrum (Stephanplatz). Tam, znajduje się słynna katedra, obok nie mniej słynne deptaki Graben i Kohlmarkt, które zaprowadzą was do Hofburga. Osobiście wnętrzea Hofburga proponuję odpuścić, bo potrzeba na to trochę czasu, a i tak ciekawsze jest Schönbrunn. Natomiast za Hofburgiem są 3 duże parki, które wychodzą na tzw. Ringstrasse z pięknymi budynkami, m.in. ratusza, parlamentu i opery. Obok opery znajduje się Karsplatz, z którego linia U4 zawiezie was do Schönbrunn - a to pozycja moim zdaniem obowiązkowa. :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone