Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Darmowe parkowanie Split

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mojżesh
Turysta
Darmowe parkowanie Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mojżesh » 02.07.2014 01:00

Cześć wszystkim

Szukałem na forum i jak ktoś pisał o wyprawie do Splitu to była też wzmianka od płatnym parkingu. Dlatego się zastanawiam, czy nie dałoby się znaleźć darmowego parkingu w miarę niedalekiej odległości od centrum (tak jak lidl w Makarskiej na przykład). Moją uwagę zwrócił parking przy centrum handlowym Joker, ulica Put Brodarice 6 koło stadionu nazywanego przez mądre google Stadion park mladeži (jakieś 1300 m od pomnika Grzegorza z Ninu). Myślałem o Konzumach jeszcze, ale te bliżej centrum nie wyglądają mi na takie z wieloma miejscami parkingowymi. I jeszcze słyszałem, żeby spróbować przy muzeum morskim ulica Glagoljaska 18.

Co sądzicie o tych miejscach? Któreś mogłoby się nadać?

Natrafiłem jeszcze prawdopodobnie na mapkę płatnych parkingów w Splicie.
https://maps.google.hr/maps/ms?hl=hr&ct ... dg=feature
Marek358
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 02.07.2014 20:39

Parkowałem gdzieś na Vukovarskiej przy ulicy. Zaraz przy tym płatnym dużym parkingu. Była luka na chodniku więc w nią wjechałem. Moim zdaniem było to miejsce bezpłatnego parkowania, ale trudno się było co do tego tak całkiem upewnić.
kubasz5
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasz5 » 02.07.2014 20:47

Też się swego czasu wpasowałem w taką lukę. Po porocie (ok. 2h) okazało się, że auta nie ma. Chwila paniki, komisariat, taksówka bo okazało się, że auto zabrał pojazd "spider" na lawetę i na parking pujanke. Koszt 400 kun + taksówka. :mrgreen:
ronnie
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 02.07.2014 21:03

Jak masz kwaterę w Splicje to musisz faktycznie pokombinować. Jeśli nie 4 kn (2.20pln) za godzinkę to nie majątek a do portu 10 min spacerkiem. Po co się narażać, że autko wyjedzie na lawecie. Koszt parkowania śmiesznie tani i niewarty zachodu..
sweettemper
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sweettemper » 02.07.2014 21:13

My byliśmy w Splicie we wtorek, pakowaliśmy w miejscu sustipanski put , parking okazał się darmowy sprawdzaliśmy po kilka razy czy nie ma jakiegoś parkingowego/parkomatu ( bo nastawialiśmy się że trzeba będzie zapłacić)nic nie było.
Przyjechaliśmy około 11.30 i po 2 -minutowym krążeniu udało się znaleźć miejsce. Tylko radze parkować tak żeby nikt nie miał szansy Was zastawić , bo momentami to wolna amerykanka :mrgreen:
Mojżesh
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mojżesh » 02.07.2014 23:14

ronnie napisał(a):Jak masz kwaterę w Splicje to musisz faktycznie pokombinować. Jeśli nie 4 kn (2.20pln) za godzinkę to nie majątek a do portu 10 min spacerkiem. Po co się narażać, że autko wyjedzie na lawecie. Koszt parkowania śmiesznie tani i niewarty zachodu..

Masz na myśli któryś konkretny parking?
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.07.2014 06:35

Parkingi Split.

Wydaje mi się, że parkując przy porcie jakoś specjalnie dużo nie zapłaciłem, ale tam jest problem z miejscem, dlatego wolałem parkować po drugiej stronie pałacu, na którymś z małych, płatnych parkingów położonym przy jednej z głównych dróg i nie zbankrutowałem przez to, ani specjalnie nie musiałem daleko maszerować.
W zamian nagrodziłem się spacerem przez dwa czy trzy ciekawe bazarki położone poza pałacem - dużo tańsze, niż te pod murami - oraz miałem święty spokój, że nic mi sie z samochodem nie stanie na wakacjach.
A spokój na wakacjach - bezcenny.

Magda O.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 03.07.2014 10:53

W 2009 parkowaliśmy w miejscu zaznaczonym przeze mnie czerwoną linią:

Bez tytułu.jpg

Wtedy było darmowe, ale - jak to w przypadku miasta pełnego turystów - zapewne trzeba mieć szczęście, żeby znaleźć wolną lukę.
Odnalazłam to miejsce na mapie, bo w tym roku znów się przyda ;)
areq
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 03.07.2014 11:08

Nie rozumiem skad rodza sie pomysly na szukanie bezplatnych parkingow w takich miejscach jak centrum Splitu
Bylem tam pare razy i za kaxdym razem po kilka ladnych godzin i zaplata za parking to naprawde nie majatek.
Nie szkoda wam czasu na szukanie przy kompie pozniej tam na miejscu a na koniec odpukac nie mila niespodzianka gdy auto poszybuje na lawete...????
Rozumiem oszczedzanie i sam oszczedzam ale tam gdzie ma to sens.

Zycze wszystkim milego pobytu w Cro.
Magda O.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 03.07.2014 11:11

Ja nie szukałam, znalazłam przypadkowo, więc się dzielę. Nie będzie wolnego miejsca - pojadę na płatny. Dla mnie nie ma problemu.
areq
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 03.07.2014 11:29

oczywiscie trafi sie ok tez bym skorzystal ale spedzac godziny na szukaniu tutaj pozniej tam...
o to mi chodzilo.
Mojżesh
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mojżesh » 03.07.2014 23:02

Jak się wie czego się szuka i jak tego szukać to wcale się w sieci nie spędzi dużo czasu. Poza tym jadę pierwszy raz, więc nawet jakiekolwiek parkingi chcę sobie obczaić przed wyjazdem. I kto tu w ogóle mówi o parkowaniu w centrum? Joker to raczej nie jest ścisłe centrum, a najbardziej mnie zainteresował z tego całego zamieszania.
kibic hr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 04.07.2014 06:20

Ja również mam zamiar skorzystać z parkingu Jokera-najchętniej tego podziemnego. Po powrocie ze spaceru planujemy zakotwiczyć w MacDonaldzie i poczuć się przez chwilę jak u siebie ha ha. W naszych centrach parkingi są bezpłatne a ciekawe jak to jest w owym Jokerze-już wkrótce się przekonamy.
Mojżesh
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mojżesh » 04.07.2014 12:30

kibic hr napisał(a):Ja również mam zamiar skorzystać z parkingu Jokera-najchętniej tego podziemnego. Po powrocie ze spaceru planujemy zakotwiczyć w MacDonaldzie i poczuć się przez chwilę jak u siebie ha ha. W naszych centrach parkingi są bezpłatne a ciekawe jak to jest w owym Jokerze-już wkrótce się przekonamy.

Daj znać o efektach :wink:
otwierak
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) otwierak » 31.07.2015 14:52

Mogę polecić parking przy centrum Joker.
Byłem - sprawdziłem. Bardzo duży plac, parkowanie za darmo, przy parkingu posterunek Policji. Do starego miasta prosta droga - 15 minut wolnym spacerkiem.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne