Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korki w Wiedniu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Przemolo
Croentuzjasta
Korki w Wiedniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 19.07.2005 20:57

Gdy rok temu jechalem przez Wieden, to w korkach na obwodnicach zeszlo mi chyba ponad 2 godziny (byl srodek tygodnia, wrzesien - godz. 8-9 rano). Jakie macie doswiadczenia z korkami w tamtych okolicach?
krystek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 19.07.2005 21:03

Jeżeli jedziesz przez Bratysławę, to spokojnie możesz ominąć Wiedeń. Zaoszczędzisz czas i paliwo, jest szybciej i mniej km do przejechania.
Pzdr
Przemolo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 19.07.2005 21:29

krystek napisał(a):Jeżeli jedziesz przez Bratysławę, to spokojnie możesz ominąć Wiedeń. Zaoszczędzisz czas i paliwo, jest szybciej i mniej km do przejechania.
Pzdr

Planowalem przez Cieszyn, Brno i Mikulov... mowisz, ze lepiej przez Slowacje i potem do Austrii? A w Slowacji jedzie sie caly czas autostrada?
Ile dni wazne sa winietki w Slowacji?
krystek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 19.07.2005 21:35

Nie wiem, czy dla Ciebie będzie lepiej przez Słowację. Ja jeżdżę przez Chyżne, Słowację i omijam Wiedeń, bo tak mam bliżej i szybciej, niż przez Cieszyn-Brno-Wiedeń. W SK autostrada zaczyna się ok. 30 km za Ziliną, a winiety są w cenie od 150 koron za tygodniową do 300 za miesięczną.
Pzdr
gregoma
Odkrywca
Korki we Wiedniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 19.07.2005 21:37

Witam ,pragnę się podzielic swoimi spostrzeżeniami z przejazdu przez Wiedeń.W ostatnich dwóch latach jeżdżę śrenio dwa razy w roku w marcu na narty i w lecie na Pd Europy.Zauważyłem ,że najgorzej było rok temu na wiosnę bo trwały przebudowy i sie ruch zatykał.Żeby było ciekawiej zawsze przejeżdżam w soboty ,należy wjechać do Wiednia do 10 rano ,później austriacy wstają i może być tłoczno.Ogólnie jeżeli oczywiście nie zdaży sie nieszczęście nie jest tragicznie tylko jak zaznaczyłem należy dojechać z rana ,gorzej jest na trasie dojazdowej do stolicy ,gdzie ruch jest duży i nie ma autostrad.
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.07.2005 21:38

Przemolo napisał(a):Gdy rok temu jechalem przez Wieden, to w korkach na obwodnicach zeszlo mi chyba ponad 2 godziny (byl srodek tygodnia, wrzesien - godz. 8-9 rano). Jakie macie doswiadczenia z korkami w tamtych okolicach?

Jeden wyjątek. Jechałem Brno,Breclav,Wiedeń. W tamtą stronę piątek po południu przemknąłem. Z powrotem piątek po południu 2.5 h. Kilkakrotnie sprawdzane. Korki raczej na wjeżdzie do Wiednia od strony Grazu. Pozdr Fux :wink:
Przemolo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 19.07.2005 21:50

FUX napisał(a):
Przemolo napisał(a):Gdy rok temu jechalem przez Wieden, to w korkach na obwodnicach zeszlo mi chyba ponad 2 godziny (byl srodek tygodnia, wrzesien - godz. 8-9 rano). Jakie macie doswiadczenia z korkami w tamtych okolicach?

Jeden wyjątek. Jechałem Brno,Breclav,Wiedeń. W tamtą stronę piątek po południu przemknąłem. Z powrotem piątek po południu 2.5 h. Kilkakrotnie sprawdzane. Korki raczej na wjeżdzie do Wiednia od strony Grazu. Pozdr Fux :wink:

Wydaje mi się, że gdybym był w okolicach Wiednia ok. 7 rano, to chyba byłoby luźniej?
archie
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) archie » 19.07.2005 22:26

Przez ostatnie 7 lat jeździłem 5 razy do Włoch i nigdy nie miałem z Wiedniem problemów. Jeżdżę z Wrocławia przez Znojmo, może dlatego że w Stockerau wpadam już na autobane, nie wiem jak wygląda wjazd Wiednia od strony Miklulova. :?: :?: :?:
Zawsze jadę w sobote z rana, a w drodze powrotnej około godz 18.
Moze jakoś zawsze miałem farta :D :D :D nie wiem :?:

Pozdrawiam
grek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 19.07.2005 22:50

Jechałem przez Wiedeń w tą niedzielę koło 21.00. Wjechałem od strony Grazu, mimo dość dużego ruchu nie tworzyły się żadne korki. Natomiast od strony Mikulova zdecydowanie większy ruch był od strony czeskiej granicy niż w kierunku Brna.
WoYo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 19.07.2005 23:33

krystek napisał(a):Jeżeli jedziesz przez Bratysławę, to spokojnie możesz ominąć Wiedeń. Zaoszczędzisz czas i paliwo, jest szybciej i mniej km do przejechania.
Pzdr

zapytam ;-) jak ominąć Wiedeń?

pozdrawiam
krystek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 20.07.2005 07:35

WoYo napisał(a):zapytam ;-) jak ominąć Wiedeń?
pozdrawiam

Z przejścia Jarovce/Kittsee w Bratysławie trzeba kierować się na Eisenstadt drogą krajową B50, a od Eisenstadt drogami szybkiego ruchu S31 i S4 do węzła Wiener Neustadt na A2. Całość ok 100 km, ponad połowa to drogi szybkiego ruchu, kilka miejscowości po drodze, ogólnie mały ruch i trudno zabłądzić nawet w nocy.
Pzdr
Torx
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torx » 21.07.2005 10:38

zawis
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawis » 21.07.2005 12:10

krystek napisał(a):
WoYo napisał(a):zapytam ;-) jak ominąć Wiedeń?
pozdrawiam

Z przejścia Jarovce/Kittsee w Bratysławie trzeba kierować się na Eisenstadt drogą krajową B50, a od Eisenstadt drogami szybkiego ruchu S31 i S4 do węzła Wiener Neustadt na A2. Całość ok 100 km, ponad połowa to drogi szybkiego ruchu, kilka miejscowości po drodze, ogólnie mały ruch i trudno zabłądzić nawet w nocy.
Pzdr

Dokładnie tak jechałem udając sie do Cro.
Jazda około 23.00 w nocy, brak wiekszego ruchu, kilkanaście miejscowości z ograniczeniem do 50 km/h, wszystko bardzo dobrze oznakowne.
Problem był tylko ze znalezieniem czynnej stacji, na której chcieliśmy kupić winetkę. Po kilkudziesięciu kilometrach udało się w końcu taką namierzyć.(JET)
pozdr
mama_Kapiszonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 21.07.2005 13:13

My jechaliśmy przez Wiedeń z Bartysławy. Sam przejazd zajął nam około 20 minut. Jechaliśmy 1/2 lipca w okolicach północy. No i co ważne nie było żadnych problemów z wyjazdem na Graz - na forum pojawiały się informacje o pracach drogowych i objazdach.
Gorzej w drugą stronę, bo fatalnie oznakowany jest zjazd z autostrady na Bratysławę. Jest wspólny kierunek Budapeszt/Bratysława a po jakimś czasie jest już tylko Budapeszt. Aby trafić na drogę do Bratysławy zjechaliśmy na Fischambed (albo coś takiego). A 20m od zjazdu jest już żółta tablica kierunkowa na Br.

Aneta
Przemolo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 21.07.2005 20:26

Czy jest tu ktoś, kto jechał zarówno przez Czechy (Mikulov), jak i przez Bratysławę? Którędy szybciej?

Ostatnio jechałem przez Mikulov - jedyny problem to ten Wiedeń :/
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019