Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki w Wiedniu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004
Korki w Wiedniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 19.07.2005 19:57

Gdy rok temu jechalem przez Wieden, to w korkach na obwodnicach zeszlo mi chyba ponad 2 godziny (byl srodek tygodnia, wrzesien - godz. 8-9 rano). Jakie macie doswiadczenia z korkami w tamtych okolicach?
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 19.07.2005 20:03

Jeżeli jedziesz przez Bratysławę, to spokojnie możesz ominąć Wiedeń. Zaoszczędzisz czas i paliwo, jest szybciej i mniej km do przejechania.
Pzdr
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 19.07.2005 20:29

krystek napisał(a):Jeżeli jedziesz przez Bratysławę, to spokojnie możesz ominąć Wiedeń. Zaoszczędzisz czas i paliwo, jest szybciej i mniej km do przejechania.
Pzdr


Planowalem przez Cieszyn, Brno i Mikulov... mowisz, ze lepiej przez Slowacje i potem do Austrii? A w Slowacji jedzie sie caly czas autostrada?
Ile dni wazne sa winietki w Slowacji?
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 19.07.2005 20:35

Nie wiem, czy dla Ciebie będzie lepiej przez Słowację. Ja jeżdżę przez Chyżne, Słowację i omijam Wiedeń, bo tak mam bliżej i szybciej, niż przez Cieszyn-Brno-Wiedeń. W SK autostrada zaczyna się ok. 30 km za Ziliną, a winiety są w cenie od 150 koron za tygodniową do 300 za miesięczną.
Pzdr
gregoma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 03.07.2005
Korki we Wiedniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 19.07.2005 20:37

Witam ,pragnę się podzielic swoimi spostrzeżeniami z przejazdu przez Wiedeń.W ostatnich dwóch latach jeżdżę śrenio dwa razy w roku w marcu na narty i w lecie na Pd Europy.Zauważyłem ,że najgorzej było rok temu na wiosnę bo trwały przebudowy i sie ruch zatykał.Żeby było ciekawiej zawsze przejeżdżam w soboty ,należy wjechać do Wiednia do 10 rano ,później austriacy wstają i może być tłoczno.Ogólnie jeżeli oczywiście nie zdaży sie nieszczęście nie jest tragicznie tylko jak zaznaczyłem należy dojechać z rana ,gorzej jest na trasie dojazdowej do stolicy ,gdzie ruch jest duży i nie ma autostrad.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.07.2005 20:38

Przemolo napisał(a):Gdy rok temu jechalem przez Wieden, to w korkach na obwodnicach zeszlo mi chyba ponad 2 godziny (byl srodek tygodnia, wrzesien - godz. 8-9 rano). Jakie macie doswiadczenia z korkami w tamtych okolicach?

Jeden wyjątek. Jechałem Brno,Breclav,Wiedeń. W tamtą stronę piątek po południu przemknąłem. Z powrotem piątek po południu 2.5 h. Kilkakrotnie sprawdzane. Korki raczej na wjeżdzie do Wiednia od strony Grazu. Pozdr Fux :wink:
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 19.07.2005 20:50

FUX napisał(a):
Przemolo napisał(a):Gdy rok temu jechalem przez Wieden, to w korkach na obwodnicach zeszlo mi chyba ponad 2 godziny (byl srodek tygodnia, wrzesien - godz. 8-9 rano). Jakie macie doswiadczenia z korkami w tamtych okolicach?

Jeden wyjątek. Jechałem Brno,Breclav,Wiedeń. W tamtą stronę piątek po południu przemknąłem. Z powrotem piątek po południu 2.5 h. Kilkakrotnie sprawdzane. Korki raczej na wjeżdzie do Wiednia od strony Grazu. Pozdr Fux :wink:


Wydaje mi się, że gdybym był w okolicach Wiednia ok. 7 rano, to chyba byłoby luźniej?
archie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) archie » 19.07.2005 21:26

Przez ostatnie 7 lat jeździłem 5 razy do Włoch i nigdy nie miałem z Wiedniem problemów. Jeżdżę z Wrocławia przez Znojmo, może dlatego że w Stockerau wpadam już na autobane, nie wiem jak wygląda wjazd Wiednia od strony Miklulova. :?: :?: :?:
Zawsze jadę w sobote z rana, a w drodze powrotnej około godz 18.
Moze jakoś zawsze miałem farta :D :D :D nie wiem :?:

Pozdrawiam
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 19.07.2005 21:50

Jechałem przez Wiedeń w tą niedzielę koło 21.00. Wjechałem od strony Grazu, mimo dość dużego ruchu nie tworzyły się żadne korki. Natomiast od strony Mikulova zdecydowanie większy ruch był od strony czeskiej granicy niż w kierunku Brna.
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 19.07.2005 22:33

krystek napisał(a):Jeżeli jedziesz przez Bratysławę, to spokojnie możesz ominąć Wiedeń. Zaoszczędzisz czas i paliwo, jest szybciej i mniej km do przejechania.
Pzdr


zapytam ;-) jak ominąć Wiedeń?

pozdrawiam
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 20.07.2005 06:35

WoYo napisał(a):zapytam ;-) jak ominąć Wiedeń?
pozdrawiam

Z przejścia Jarovce/Kittsee w Bratysławie trzeba kierować się na Eisenstadt drogą krajową B50, a od Eisenstadt drogami szybkiego ruchu S31 i S4 do węzła Wiener Neustadt na A2. Całość ok 100 km, ponad połowa to drogi szybkiego ruchu, kilka miejscowości po drodze, ogólnie mały ruch i trudno zabłądzić nawet w nocy.
Pzdr
Torx
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torx » 21.07.2005 09:38

zawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawis » 21.07.2005 11:10

krystek napisał(a):
WoYo napisał(a):zapytam ;-) jak ominąć Wiedeń?
pozdrawiam

Z przejścia Jarovce/Kittsee w Bratysławie trzeba kierować się na Eisenstadt drogą krajową B50, a od Eisenstadt drogami szybkiego ruchu S31 i S4 do węzła Wiener Neustadt na A2. Całość ok 100 km, ponad połowa to drogi szybkiego ruchu, kilka miejscowości po drodze, ogólnie mały ruch i trudno zabłądzić nawet w nocy.
Pzdr

Dokładnie tak jechałem udając sie do Cro.
Jazda około 23.00 w nocy, brak wiekszego ruchu, kilkanaście miejscowości z ograniczeniem do 50 km/h, wszystko bardzo dobrze oznakowne.
Problem był tylko ze znalezieniem czynnej stacji, na której chcieliśmy kupić winetkę. Po kilkudziesięciu kilometrach udało się w końcu taką namierzyć.(JET)
pozdr
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 21.07.2005 12:13

My jechaliśmy przez Wiedeń z Bartysławy. Sam przejazd zajął nam około 20 minut. Jechaliśmy 1/2 lipca w okolicach północy. No i co ważne nie było żadnych problemów z wyjazdem na Graz - na forum pojawiały się informacje o pracach drogowych i objazdach.
Gorzej w drugą stronę, bo fatalnie oznakowany jest zjazd z autostrady na Bratysławę. Jest wspólny kierunek Budapeszt/Bratysława a po jakimś czasie jest już tylko Budapeszt. Aby trafić na drogę do Bratysławy zjechaliśmy na Fischambed (albo coś takiego). A 20m od zjazdu jest już żółta tablica kierunkowa na Br.

Aneta
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 21.07.2005 19:26

Czy jest tu ktoś, kto jechał zarówno przez Czechy (Mikulov), jak i przez Bratysławę? Którędy szybciej?

Ostatnio jechałem przez Mikulov - jedyny problem to ten Wiedeń :/
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone