Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2019 21:34

wiolek_lp napisał(a):I faktycznie było by tam wszystko ok., gdyby nie pewien szczegół 8) Po pierwszym powrocie zauważamy, że znikły nasze śmieci. Myślimy, że gospodarze weszli zostawić nam worki na śmieci, których wcześniej nie było, zabierając kosz przy okazji. Ale jak się okaże, powtórzy się to kolejne 3 razy przy każdym naszym powrocie.
Dla mnie to bardzo niekomfortowa sytuacja, myśl, że gdy tylko wychodzę z apartamentu, to właściciel do niego wchodzi. Mocno mnie to wkurza, ale ponieważ ze starszym państwem ni jak nie da się porozumieć, a córka więcej się nie pojawi, z myślą, że będziemy tu tylko 2 dni staramy się olać natręctwo gospodarzy. Myślę nawet, że w ich rozumowaniu pewnie była to z ich strony grzeczność. Jednak przy dłuższym pobycie nie wyobrażam sobie takiej ingerencji w naszą prywatność, jednak to nie hotel :twisted:

To w Grecji byłoby Ci mało komfortowo... Ze wzgl. na specyfikę toalet teraz w Tolo codziennie mieliśmy (w czasie plażowania) wynoszone śmieci i z łazienki i kuchni, a dodatkowo ścielone łóżka (do standardu hotelowego, a to prywatna kwatera byla) i co 2 dni wymieniana pościel i ręczniki...3 dnia mój Pan M. był już zły z tego powodu....
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.06.2019 21:48

Tej wymiany pościeli co 2-3 dni w Grecji mój syn nie umiał ogarnąć po wcześniejszych wielokrotnych wakacjach w Chorwacji w prywatnych kwaterach, gdzie są nieco inne standardy. ;-) Ot, niehotelowe dziecko... :mrgreen:

Wiola, piękny widok z tarasu nowej miejscówki. Kwatera też niczego sobie... ;-) Czekam na wrażenia z tych okolic.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.06.2019 21:50

piekara114 napisał(a):To w Grecji byłoby Ci mało komfortowo... Ze wzgl. na specyfikę toalet teraz w Tolo codziennie mieliśmy (w czasie plażowania) wynoszone śmieci i z łazienki i kuchni, a dodatkowo ścielone łóżka (do standardu hotelowego, a to prywatna kwatera byla) i co 2 dni wymieniana pościel i ręczniki...3 dnia mój Pan M. był już zły z tego powodu....


Heheh całkiem możliwe, że tak :mrgreen: Co do Grecji słyszałam o nie możliwości spłukiwania papieru, aż dziwne, że za malolata na Riwierze tego nie doświadczyłam :wink:

Może to wchodzenie nie było by dla nas tak dziwne gdybyśmy byli na to przygotowani, w Dubrovniku w hotelu sprzątanie nam nie przeszkadzało :lool: Jednak u kogoś w prywatnej kwaterze zamiast czuć się komfortowo, to przed wyjściem myślałam żeby nie zostawić bałaganu :|
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.06.2019 21:53

Mikromir napisał(a):Tej wymiany pościeli co 2-3 dni w Grecji mój syn nie umiał ogarnąć po wcześniejszych wielokrotnych wakacjach w Chorwacji w prywatnych kwaterach, gdzie są nieco inne standardy. ;-) Ot, niehotelowe dziecko... :mrgreen:

Wiola, piękny widok z tarasu nowej miejscówki. Kwatera też niczego sobie... ;-) Czekam na wrażenia z tych okolic.


Rozumiem Twojego syna :D Mam nadzieję, że ruszę już z kolejnymi odcinkami, przyznam się, że dzisiaj wrzuciłam to troszkę na siłę żeby się zmotywować dalej, bo wakacje coraz bliżej i pasuje zakończyć poprzednie :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2019 21:58

wiolek_lp napisał(a):Jednak u kogoś w prywatnej kwaterze zamiast czuć się komfortowo, to przed wyjściem myślałam żeby nie zostawić bałaganu :|
Ja bez względu na to czy wchodzą czy nie, to zawsze sprzątam przed wyjściem...nawet w hotelu ścielę łóżko, choć oczywiście nie jet to standard hotelowy :D Lubię po prostu po plaży czy zwiedzaniu wracać do porządku niż o buty się potkać :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.06.2019 22:05

piekara114 napisał(a):Ja bez względu na to czy wchodzą czy nie, to zawsze sprzątam przed wyjściem...nawet w hotelu ścielę łóżko, choć oczywiście nie jet to standard hotelowy :D Lubię po prostu po plaży czy zwiedzaniu wracać do porządku niż o buty się potkać :D


Kochana gdybym miała przy moich młodych sprzątać przed każdym wyjściem to musiałabym odliczyć conajmnien godzinę z mojego dnia :lool:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2019 22:12

Każdy sprząta po sobie, ja ogólne rzeczy ogarniam.
Bierz się za chłopaków i po problemie... I na przyszłość zaprocentuje, chłopaki już duże... :papa:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.06.2019 05:06

Fajny odcinek :D
W sam raz dla mnie, bo jutro kierunek Sukuraj :D

Po pierwszym dniu na Krecie też byłem w szoku :roll:
Babcia czaiła się kiedy tylko nogę wychylimy z apartmana żeby nam coś poukładać albo pozamiatać :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.06.2019 06:13

lotnikwsk napisał(a):Fajny odcinek :D
W sam raz dla mnie, bo jutro kierunek Sukuraj :D

Po pierwszym dniu na Krecie też byłem w szoku :roll:
Babcia czaiła się kiedy tylko nogę wychylimy z apartmana żeby nam coś poukładać albo pozamiatać :mrgreen:


Wrrr ledwo co wróciłeś a już znowu jedziesz :twisted: Spokojnej drogi, swoją drogą ciekawe czy będzie jutro duży ruch :wink:
Ja muszę jeszcze przeżyć 56 dni 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2019 10:24

lotnikwsk napisał(a):Po pierwszym dniu na Krecie też byłem w szoku :roll:
Babcia czaiła się kiedy tylko nogę wychylimy z apartmana żeby nam coś poukładać albo pozamiatać :mrgreen:
Będzie relacja z wyspy? Może choć kilka słów już teraz...
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.06.2019 10:46

Myślałem nad relacją :?
Ale wczoraj miną miesiąc od powrotu z Krety i przez
cały miesiąc nęka mnie chroniczny brak czasu :roll:
Po wakacjach postaram się coś wrzucić,
pozdrawiam Krzysiek :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2019 12:51

Zadowolony? Rozczarowany?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.06.2019 13:11

Jak na maj to zadowolony :D
Trochę za mocno wiało i było to trochę denerwujące ale i tak kąpaliśmy się codziennie. Wąwóz Samaria zaliczony,
trochę górskich wiosek z ich wszędobylskim bałaganem :?
Jeśli kiedyś wrócimy (a pewnie tak) to raczej w wakacje :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.06.2019 07:54

DZIEŃ 16 8.07 niedziela ciąg dalszy

Pakujemy ręczniki i najpotrzebniejsze jak zwykle graty kąpielowe i ruszamy na plażę. Ponieważ apartament leży wysoko, jeszcze nad jadranką musimy dojechać tam autem, które zostawiamy bezpłatnie na zakręcie.
Oczywistym dla mnie jest, że nie rozłożymy się na plaży miejskiej. Wcześniej oglądałam okolicę na streetview, udajemy się więc na skałki pod ścieżkę prowadzącą do samej Makarskiej. Liczę tam na choć trochę mniejszą ilość ludzi , bo plaża miejska mnie przeraża ! Zjechali się chyba wszyscy stacjonujący w Makarskiej. A podobno Krvavica to dziura :evil:

22.jpg

23.jpg

Rozkładamy się między skałami i idziemy sprawdzić wodę. Z tego co pamiętam mój termometr wskazał 18 albo 19 stopni, jest tak zimna, że ciężko wejść. Dochodzą do tego fale które rzucają młodymi o skałki, a ścieżką nad głowami spaceruje bardzo dużo ludzi. Przez to wszystko, to miejsce okazuje się dla nas słabe, pomimo pięknych widoków 8)

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg


Na prośby młodych zmuszona jestem przenieść się na główną plażę, na najbardziej odludny koniuszek, tam przynajmniej chłopaki mają żwirkowe, bezpieczne zejście do morza.

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

Plażowanie w Krvavicy jak dla mnie na wielki minus, pamiętam, że piszę smsa do gusia-s , wyklinając pomysł przeniesienia się z wyspy i zazdroszcząc jej kolejnego tygodnia na Hvarze :roll:
Plusem mogą być chyba tylko widoki, które mamy wracając do apatmana.

35.jpg

36.jpg

Ogarniamy się i jedziemy zobaczyć tą straszną Makarską :hut:
Czuje się tam jak u nas, dosłownie sami Polacy 8O

37.jpg

38.jpg

39.jpg

Idziemy na spacer na półwysep Sveti Petar, pamiętam cudowne zdjęcia pawel silesia z tego miejsca. Niestety wyrobiliśmy się za późno, zapada zmrok i mało co widać. Do tego wieje straszna bura, przyjeżdżają Chorwaci i zabezpieczają leżaki na plaży.

40.jpg

Szybko uciekamy przed silnym wiatrem do polecanej w wielu miejscach konoby grill Europa, gdzie zamawiamy kolację. Pizza ok, kalmarki dla mnie za bardzo przesmażone i brakuje mi do nich sosu, ale ceny bardzo niskie, także można spokojnie tam zjeść, nie nastawiając się jednak na wielkie łał.

41.jpg

Wracając do apartmantu jestem troszkę zawiedziona tym dniem, ale jutro będzie już lepiej 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.06.2019 09:40

Ta plaża poza-miejska rzeczywiście mało komfortowa do plażowania....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone