Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.06.2019 12:19

piekara114 napisał(a):Ta plaża poza-miejska rzeczywiście mało komfortowa do plażowania....


Te skałki były by nawet przyjemne gdyby nie te fale... Ale ogólnie było to słabe plażowanie 8)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.06.2019 16:04

DZIEŃ 17 9.07 poniedziałek

Po wczorajszych wiatrach dzisiaj niebo mocno zasnute jest chmurami. Dla nas idealnie, bo planujemy jechać do Omis i wejść na Fortice Starigrad. Dlatego taka pogoda bardzo nam odpowiada, nie będzie to tak męczące jak w pełnym słońcu. Dość długo spaliśmy i poranne zbieranie też jakoś cieżko idzie, dlatego wyjeżdżamy dopiero po 11 8)

Przy każdym wjeździe i zjeździe z apartmana cieszę się, że to R. jest kierowcą a nie ja, bo podjazd do domu jest mega stromy, zdjęcia tego zupełnie nie oddają 8O

1.jpg

Chwilami zastanawiamy się czy nie będzie padać...ale nie może, bo nie jesteśmy na to przygotowani :twisted:

2.jpg

Droga idzie dość sprawnie, zatrzymujemy się oczywiście obowiązkowo przy słynnej uvali w Breli, ciekawe czy dane nam będzie tu kiedyś plażować :oczko_usmiech:

3.jpg

4.jpg

Przed Omisem trochę się korkuje, trwają jakieś prace budowlane przed tunelem i czytałam, że to normalne :x No nic, trzeba odstać swoje.

5.jpg

Parkujemy w jakimś darmowym miejscu za rzeką i ruszamy szukać szlaku na górę.
Widzimy, że przy twierdzy Mirabela jest duża kolejka do wejścia...
Ruszamy główną drogą wstępująć do piekarni po jakieś pączki i napoje na drogę. Jak się później okaże nadrobiliśmy kawałek drogi, mogliśmy wchodzić starym miastem, a tymczasem my ruszyliśmy główną drogą i w miejscu na mapie zaznaczonym czerwonym kolorem zaczynamy wspinanie na górę.

JPEG_20180713_095939_5364304309724612992.jpg

Początkowo ta droga wydaje się mało realna do zrobienia, ale szlak okazuje się przyjemny z paroma bardziej stromymi podejściami, z których cieszą się chłopaki :mrgreen:

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg




Po niespełna półtorej godziny od wyjścia z auta jesteśmy na szczycie. W nagrodę napoje chłodzące :mrgreen:

10.jpg
Jedyne słodkie "piwo" które mi smakowało :)

Płacimy za bilety i wchodzimy na górę twierdzy.

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg
R. podoba się ta plaża, mnie przeraża :D

16.jpg

Na szlaku było pusto, tutaj jednak jest wielu ludzi, nie dziwię się, widoki są niesamowite. Warto było tu wejść !

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg




Podczas powrotu cały czas podziwiam widoki i cieszę się, że postanowiliśmy w ten sposób spędzić dzień :mrgreen:

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

Wchodzimy w uliczki starego miasta, ale nie wiem jak to się stało, że nie mam ani jednego zdjęcia 8)
Przejaśnia się, ale jest dość późno i burczy nam w brzuchach, więc szybko udajemy się do domu, żałujemy, że nie uda nam się już tego dnia skorzystać z kąpieli w jadranie :(

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

Ponownie zatrzymujemy się z 2 strony Breli podziwiając niesamowite kolory wody :hearts:

32.jpg

33.jpg

Udaje się zrobić też klasyczne zdjęcie, które ma chyba każdy będący na riwierze :wink:

34.jpg
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 23.06.2019 22:23

:D :smo: :papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.06.2019 22:26

Fortica to dla mnie absolutny no.1 jeżeli chodzi o Omiš. :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.06.2019 22:55

W Omisu jeszcze nie byłam, nie licząc przejazdu w drodze powrotnej w 2012.
Jak kiedyś trafię to chyba tylko dla twierdzy właśnie :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.06.2019 23:34

Też nie byłem, a szkoda, bo widoki mega piękne :hearts:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.06.2019 08:35

Habanero napisał(a):Też nie byłem, a szkoda, bo widoki mega piękne :hearts:
Może się pyrgnę z Braca bo chyba tam znów pojedziemy latoś ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.06.2019 08:41

Coś pogoda Was nie rozpieszczała w tą wakacyjną "dokładkę"?

W Omisiu byłam na twierdzi Mirabelli, o tej wtedy nie wiedziałam... Ale jakoś kojarzę, że pod nią można gdzieś tam podjechać i już sporo mniejszy spacerek pozostaje?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.06.2019 08:48

piekara114 napisał(a):W Omisiu byłam na twierdzi Mirabelli, o tej wtedy nie wiedziałam... Ale jakoś kojarzę, że pod nią można gdzieś tam podjechać i już sporo mniejszy spacerek pozostaje?

Na Forticę?
Nie można.
Godzinny spacerek z centrum. :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.06.2019 09:12

Omiš ma tą magiczną część, za którą kocham Chorwację.
Malutkie miasteczko ale te uliczki są niesamowite.
Wstyd się przyznać ale nie wspiąłem się na Forticę :/
Znam te widoki i na pewno tam wrócę aby zaliczyć. W planach jeszcze odwiedziny źródła Cetiny. Zrobię to na tych samych wczasach.

Co do relacji i zjazdu z wysp na ląd. Niesamowicie się cieszę, że Chorwację zaczęliśmy smakować od Makarskiej i ogólnie od lądowej części tego państwa. Lądowe miasteczka mają swoje klimaty ale na wybrzeże Chorwacji jedzie się aby wypocząć na plażach i wodach Adriatyku. Doceniliśmy je za piękne położenie przy Biokovo (Makraska, Brela, Omiš). Myśleliśmy, że złapaliśmy Boga za stopy przebywając na plażach Breli i Makarskiej.
Dzisiaj bym prędzej został w domu aniżeli się męczył na plażach Breli, Rogožnicy czy Krvavicy.
Tzn. same plaże się wspaniałe (niektóre) ale przebywanie w takim tłumie dla naszej rodziny jest już o ile nie męczące to co najmniej nie satysfakcjonujące. A nie po to jadę 1000km+ i bulę 10k żeby się przekonywać do plaż.
W tej chwili jedyny lądowy region gdzie mógłbym ponowić wakacje w Chorwacji to Župa Dubrovacka i cała południowa Dalmacja.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.06.2019 09:18

anakin napisał(a):
piekara114 napisał(a):W Omisiu byłam na twierdzi Mirabelli, o tej wtedy nie wiedziałam... Ale jakoś kojarzę, że pod nią można gdzieś tam podjechać i już sporo mniejszy spacerek pozostaje?

Na Forticę?
Nie można.
Godzinny spacerek z centrum. :D
No to coś mi się pomieszło :D Na razie się tam nie wybieram, więc na razie nie muszę myśleć czy iść....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.06.2019 09:19

kaeres napisał(a):W tej chwili jedyny lądowy region gdzie mógłbym ponowić wakacje w Chorwacji to Župa Dubrovacka i cała południowa Dalmacja.
Dla mnie Zupa to region z dość brzydkimi plażami.... zdecydowanie lepsza dla mnie Rogoznica....
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.06.2019 09:34

lotnikwsk napisał(a)::D :smo: :papa:


Ty to korzystaj z tych lazurów :D :wink:

anakin napisał(a):Fortica to dla mnie absolutny no.1 jeżeli chodzi o Omiš. :D


Ja w innych miejscach tam nie byłam, oprócz powrotu uliczką starego miasta, no i raczej nie mam w planach się wybrać... No może kiedyś do źródeł Cetiny :wink: Ale na twierdzę warto, tym bardziej jak ktoś lubi takie wycieczki :D

Habanero napisał(a):Też nie byłem, a szkoda, bo widoki mega piękne :hearts:


Widoki niesamowite, zdjęcia i tak tego nie oddają, uwielbiam te surowe skały :hearts:

gusia-s napisał(a): Może się pyrgnę z Braca bo chyba tam znów pojedziemy latoś ;)


:mrgreen: Kiedy urlop?

piekara114 napisał(a):Coś pogoda Was nie rozpieszczała w tą wakacyjną "dokładkę"?

W Omisiu byłam na twierdzi Mirabelli, o tej wtedy nie wiedziałam... Ale jakoś kojarzę, że pod nią można gdzieś tam podjechać i już sporo mniejszy spacerek pozostaje?


Pogoda była super, tylko ten jeden dzień w połowie pochmurny, ale tak jak pisałam do wycieczki idealnie :) Kolejnego dnia już lampa :)
Tak jak anakin pisze, nie da się podjechać, tzn myślę że można by było podjechać maksymalnie jak są zabudowania po lewej stronie patrząc w stronę morza, ale tam są same prywatne podwórka, bardzo wąsko i stromo :wink:

kaeres napisał(a):... Co do relacji i zjazdu z wysp na ląd. Niesamowicie się cieszę, że Chorwację zaczęliśmy smakować od Makarskiej i ogólnie od lądowej części tego państwa...


My zaczęliśmy od Hvaru więc poprzeczka od razu postawiona najwyżej i teraz wiele nas niezadowoli :wink: Obawiam się, że gdybyśmy zaczęli od riwiery to pomijając niesamowite widoki, te tłumy mogły by nas mocno przestraszyć, bo jednak na wakacjach szukamy spokoju i odludnych miejsc :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.06.2019 10:32

wiolek_lp napisał(a):
kaeres napisał(a):... Co do relacji i zjazdu z wysp na ląd. Niesamowicie się cieszę, że Chorwację zaczęliśmy smakować od Makarskiej i ogólnie od lądowej części tego państwa...


My zaczęliśmy od Hvaru więc poprzeczka od razu postawiona najwyżej i teraz wiele nas niezadowoli :wink: Obawiam się, że gdybyśmy zaczęli od riwiery to pomijając niesamowite widoki, te tłumy mogły by nas mocno przestraszyć, bo jednak na wakacjach szukamy spokoju i odludnych miejsc :wink:

Za pierwszym razem (rok 2010) mój syn był mały i usypiał w łóżeczku więc promenady Breli czy Makarskiej były dla nas idealne.
Tłumy na plażach nie przeszkadzały bo byliśmy do nich przyzwyczajeni z polskiego morza.
Dzisiaj nie do przejścia. Za darmo bym nie przebywał :)

piekara114 napisał(a):
kaeres napisał(a):W tej chwili jedyny lądowy region gdzie mógłbym ponowić wakacje w Chorwacji to Župa Dubrovacka i cała południowa Dalmacja.
Dla mnie Zupa to region z dość brzydkimi plażami.... zdecydowanie lepsza dla mnie Rogoznica....

Co człowiek to inne odczucia :)
Betony Rogožnickiej Crljiny, zatłoczona Sepurine, betonkowe i drabinkowe plaże Lozicy....wymagają prawdziwych koneserów.

Dla porównania jeżeli chcemy zatłoczone to chociaż z ciekawą okolicą plaże Kupari (martwe hotele), albo kultowa Pasjača w Popovici.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.06.2019 21:21

kaeres napisał(a):
piekara114 napisał(a):
kaeres napisał(a):W tej chwili jedyny lądowy region gdzie mógłbym ponowić wakacje w Chorwacji to Župa Dubrovacka i cała południowa Dalmacja.
Dla mnie Zupa to region z dość brzydkimi plażami.... zdecydowanie lepsza dla mnie Rogoznica....

Co człowiek to inne odczucia :)
Betony Rogožnickiej Crljiny, zatłoczona Sepurine, betonkowe i drabinkowe plaże Lozicy....wymagają prawdziwych koneserów.

Dla porównania jeżeli chcemy zatłoczone to chociaż z ciekawą okolicą plaże Kupari (martwe hotele), albo kultowa Pasjača w Popovici.


Nie byłam ani w Zupie :wink: ani w Rogoznicy, natomiast wiem, że okolice Rogoźnicy kompletnie nie podobają mi się widokowo. Wydaje mi się też, że w tych miejscach brakowało by ulubionego przeze mnie typu plażu- czyli wciętych zatok otoczonych zielenią :wink: Ale mogę się mylić :wink: Pasjacę mam w planach sprawdzić w drodzę z Kotoru do Drvenika :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone