Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.05.2019 07:58

DZIEŃ 14 6.07 piątek

Po wczorajszym wieczorze R. postanawia umierać w łóżku do południa :twisted:
Jestem wściekła, bo dzisiaj miałam w planach Lucisce i niestety będąc 2 raz na wyspie nie uda się tam trafić.
Nie chcąc tracić dnia wybieram się z młodymi na jedyną plażę, która jest dostępna z naszego lokum bez auta. Mowa o betonowym podeście przy Hotelu Fontana.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Ruszamy z domu drogą, która niekoniecznie jest komfortowa na takie przechadzki, pobocza są słabe, a co poniektóre auta zachowują się jak na autostradzie, no ale po ok. 15 minutach docieramy na miejsce.

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Jest okropnie… To najgorsza „plaża” na jakiej byłam na Hvarze :evil: Nie dość, że dużo ludzi, to zejście do wody albo po drabince, albo po bardzo śliskich schodach, z których trzeba się dosłownie rzucić do wody, bo przy poziomie wody kończą się ścianą, a jest głęboko. Młodzi jednak znajdują frajdę w skakaniu z pomostu do wody i w obserwowaniu pochowanych w dziurach krabach. Nie chcą słyszeć o przejściu na dalsze skałki, także muszę się poświęcić i wytrzymać w tych niesprzyjających okolicznościach 8)

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Nie zabawiamy tam jednak długo i po godzince spacerkiem wracamy do mieszkania, tym razem wzdłuż portu. Trwa to dłużej, ale jest bezpieczniejsze i przyjemniejsze widokowo :wink:

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

W domu R. powoli dochodzi do siebie i postanawiamy na późny obiad wybrać się do Stari Gradu. Wybieramy polecaną Zvijezda Mora, która zachwyca mnie swoim wystrojem. Ceny też są bardzo zachęcające, chyba najniższe jakie do tej pory widzieliśmy.

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

Na górze jest cudowny balkonik z super widokiem, gdyby ktoś marzył o romantic kolacji, to miejsce wydaje się idealne :hearts:

21.jpg

22.jpg

23.jpg

Zamawiamy oczywiście kalmark,i a młodzi z racji nie jedzenia niczego innego poza pizzą, której akurat tam nie ma, dają przekonać się do zupy pomidorowej. To najlepsza pomidorówka jaką kiedykolwiek jadłam, czy w tym przypadku spróbowałam :wink:

24.jpg

25.jpg

Zadowoleni i pojedzeni idziemy spalić troszkę kalorii wspinając się na zachód słońca na Glavicę.
Spacer nie jest długi ani męczący i po krótkim czasie jesteśmy na szczycie.

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg

Słońce schowało się za horyzont trzeba wracać na dół. W ciemnościach przechadzamy się jeszcze po miasteczku, strasznie lubię jego klimat i to, że oprócz okolic konob jest całkowicie puste…

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg

40.jpg

41.jpg

42.jpg

43.jpg

44.jpg

Postanawiamy wrócić tu jeszcze w ciągu dnia żeby choć trochę uchwycić klimat na zdjęciach :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.05.2019 11:55

wiolek_lp napisał(a): Jest okropnie… To najgorsza „plaża” na jakiej byłam na Hvarze :evil: Nie dość, że dużo ludzi, to zejście do wody albo po drabince, albo po bardzo śliskich schodach, z których trzeba się dosłownie rzucić do wody, bo przy poziomie wody kończą się ścianą, a jest głęboko. Młodzi jednak znajdują frajdę w skakaniu z pomostu do wody i w obserwowaniu pochowanych w dziurach krabach. Nie chcą słyszeć o przejściu na dalsze skałki, także muszę się poświęcić i wytrzymać w tych niesprzyjających okolicznościach 8)

Dzieci jednak zupełnie inaczej niż my postrzegają rzeczywistość. Moim też czasem zupełnie nie przeszkadzało plażowanie w miejscach, które dla mnie były co najmniej mało komfortowe. :oczko_usmiech:

wiolek_lp napisał(a):W ciemnościach przechadzamy się jeszcze po miasteczku, strasznie lubię jego klimat i to, że oprócz okolic konob jest całkowicie puste…

Bajeczne! 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.05.2019 12:12

Na tarasie w tej knajpce w SG stolik ze stelaża z maszyny do szycia :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.05.2019 08:16

Mikromir napisał(a):Dzieci jednak zupełnie inaczej niż my postrzegają rzeczywistość. Moim też czasem zupełnie nie przeszkadzało plażowanie w miejscach, które dla mnie były co najmniej mało komfortowe. :oczko_usmiech:


Dlatego cieszę się, że jescze póki co to ja mam decydujący głos :lool: Z nastolatkami potem może być ciężej 8)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.05.2019 08:18

piekara114 napisał(a):Na tarasie w tej knajpce w SG stolik ze stelaża z maszyny do szycia :D


A za jego blatem korki z win :)
Podoby stelaż robi mi za stoliczek :D

IMG_20190519_090802-600x800.jpg

Szybkiego lotu i świetnego urlopu :!: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.05.2019 11:34

:D
:papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.05.2019 17:32

DZIEŃ 15 7.07 sobota

To ostatni pełny dzień na wyspie :( Bardzo intensywnie zastanawiam się czy na plażowanie wybrać niezrealizowaną wczorajszą Lucisce, ale w obawie przed rozczarowaniem ( mała plaża- wiele ludzi ) postanawiamy wrócić do naszego pewniaka czyli Pokrivenik. Jedziemy. Drogę mamy obcykaną, od naszego miejsca zamieszkania schodzi nam nie pełne pół godzinki, o ile dobrze pamiętam to 27 minut ;)
Jaka jest dzisiaj widoczność ! Już jestem zachwycona…

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Początkowo jestem mega wkurzona, bo zaraz po naszym przyjeździe i rozłożeniu się przychodzi duża rodzina - chyba Czechów, mieszkająca w domu w zatoce. Mając całą pustą plażę, rozkładają się 50 cm od nas, i stojąc nad naszymi głowami ( i moim topless ) ostro dyskutują :evil: W którymś momencie dostaję w głowę dużym kamieniem od na oko dwulatka. Na moje głośne kur...ęcie dorośli dziwnie się patrzą, oczywiście nikt nie zwraca uwagi na to co robi dzieciak :x
Zaczynam się denerwować i mówię do R. że zaraz spadamy, na szczęście po ledwo 15 minutach zwijają się i wreszcie w spokoju możemy cieszyć się plażowaniem :wink:

Kolejna porcja zdjęć z zatoki, tym razem z super widocznymi górami Riwiery i falami, z których cieszą się chłopaki :D

4.jpg

5.jpg

9.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

10.jpg

11.jpg




Po powrocie do do domu szykujemy się na wieczór. Już wcześniej na ten ostatni, zamarzyło mi się wieczorne miasto Hvar. Zahaczamy po drodze do Stari Gradu, jak wspomniałam wcześniej chcę porobić trochę zdjęć i pasuje nakarmić się jakąś pizzą.
Miasteczko jak zawsze zachwyca :hearts:

12.jpg

13.jpg

14.jpg

16.jpg

15.jpg

17.jpg

18.jpg

Wchodzimy do Pałacu Hektorovica i muszę przyznać, że jestem mocno zawiedziona. Już wiem gdzie podziali się wszyscy ludzie w miasteczku. Kłębią się przy stawie z rybkami, ledwo udaje się pstryknąć młodym fotkę i staramy się uciec w bardziej ustronne miejsce. Tylko jakby tego miejsca jest tam bardzo mało, kawałeczek ogrodu i wejście schodkami na górę. I to by było na tyle. Na szczęście wejściówka nie była droga, ale dla mnie nie warta nawet tych pieniędzy.

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

Ruszamy na pizze i tu przestrzegam – nie jedzcie w Mola Podloza, początkowo pizza wydaje się ok, ale już przy końcu wmuszamy w siebie resztki. Później niestety wszyscy mamy jakąś niestrawność.

27.jpg

Wracamy na parking, czas ruszać do celu, żeby zdążyć na zachód pod Twierdzę Napoleona :lol:

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.05.2019 19:25

Piękny ten Pokrivenik. My niestety do niego nie dotarliśmy z naszym lenistwem... :( Żałuję, bo na prawdę zdjęcia zapierają dech w piersiach. To jest niemal pewne, że Hvar u nas jest do całkowitej powtórki, ale jeszcze nie wiem kiedy. Mąż namawia mnie na przyszły rok na domki na kempingach, ale nie wiem, czy na Hvarze takie w ogóle występują... Do tej pory byliśmy na dużych kempingach, gdzie domki rezerwowaliśmy za pośrednictwem polskiej strony internetowej. Żadna z tych stron nie oferuje domków na wyspach, poza Pagiem w miejscowości Šimuni, więc pomyślałam, że może tam się zakotwiczymy na te nasze 10 dni... Ciężki wybór... Ale oczywiście ja jeszcze tegorocznych wakacji nie widziałam, a już myślę o kolejnych :mrgreen: :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.05.2019 19:29

Agatko Pag jak najbardziej, ale 10 dni w Simuni? Nie jestem przekonana... Pomijając ogromny kemping, to możecie być dość zawiedzeni widokami po Riwierze i Hvarze... Tym bardziej, że z tej strony wyspy nie ma takich widoków na góry jak np. od miasta Pag czy Metajny :wink:
Ja też już w głowie planuje przyszły rok :lool:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.05.2019 19:30

Wiola, taka prośba :wink:
Wrzuć proszę mapki z miejscami w Hvarze, Starym Gradzie i Jelsie, gdzie najlepiej zaparkować.
Wiesz, takie Wasze, sprawdzone i logistycznie najlepsze :smo: :papa:

p.s.
Chcieliście tego dnia pojechać na plażę Lučišće w Sv. Nedelji czy może w Brusje ?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.05.2019 20:12

Konrad w Jelsie parkowalismy pod domem, więc nie zwracałam uwagi gdzie może być za darmo, sama będę szukać na ten rok :wink: W Hvarze przy twierdzy Spaniola, darmowy parking, ale oczywiście kawałek drogi i dół i potem na górę :wink: My korzystaliśmy tylko z niego. W Starim Gradzie znaleźliśmy jedno miejsce, ale nie będę go polecać, bo myślę, że można tam dostać mandat. Stały tam 3 auta i tym się sugerowaliśmy parkujac i udało się, ale w przyszłym roku będziemy parkować na darmowym obok cmentarza, chodź jeszcze go nie zlokalizowałam :mrgreen:

Co do plaży to chodziło mi o tą w SN, nie wiem czy pamiętasz moją 1 relacje, ale do tej w Brusje nigdy więcej, chyba że będę miała kiedyś Jeepa, to może, może :mrgreen: Plaża cudowna, ale bardziej ekstremalnej drogi (i mijanki) jeszcze nie przeżyliśmy :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.05.2019 21:46

W SG to przy cmentarzu za free Vukovarska cesta
https://maps.app.goo.gl/WqTpPKJ3BEbcqJb3A

W Hvarze to jak Wiola pisze przy twierdzy D116
https://maps.app.goo.gl/Hn84uSox7hoUKjwS9

W Jelsie też nie musieliśmy ;) Wiem, że jest płatny parking tu Strossmayerovo šetalište
https://maps.app.goo.gl/FefAKg7PEwJ98rKE6
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.05.2019 07:21

Dzięki Gosia już zapisuje :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.05.2019 07:37

DZIEŃ 15 7.07 sobota ciąg dalszy


Jakże inaczej wygląda droga do Hvaru w promieniach popołudniowego słońca. Do tej pory jeździliśmy nią w godzinach przedpołudniowych. Jest cudnie :mrgreen:

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

Docieramy i zasiadamy na ławeczce. Może zachód nie jest jakiś spektakularny, brakuje chmur robiących przedstawienie na niebie, ale wspaniale jest dla mnie podziwiać to miasto z góry :hearts:

39.jpg

40.jpg

41.jpg

42.jpg

43.jpg

44.jpg

45.jpg

46.jpg

48.jpg

47.jpg

Słońce schodzi coraz niżej, zawijamy się pod Fortece Spanjola. Zostawiamy auto i spacerkiem kierujemy się do miasta.
Jest cudownie pusto ! Trwa ćwierćfinał Mundialu i gra Chorwacja z Rosją, więc wiadomo gdzie są wszyscy ludzie :D Tylko my świry nie siedzimy przed TV :lool: Schodząc do miasta słyszymy i widzimy radość Chorwatów, którzy palą race i krzyczą po zdobytym golu :lol: Pomimo, że nie przepadam za piłką nożną zachwyca mnie atmosfera i udziela radość cieszących się kibiców.

49.jpg

50.jpg

51.jpg

52.jpg

53.jpg

54.jpg

Wieczorne i nocne zdjęcia nie oddają zupełnie uroku uliczek. Niestety strzelam je telefonem, którego opcji nawet nie nauczyłam się :twisted: Dlatego są beznadziejne, no cóż może w tym roku będzie lepiej :roll:

55.jpg

56.jpg

57.jpg

58.jpg

59.jpg

60.jpg

61.jpg

62.jpg

63.jpg

64.jpg

65.jpg

66.jpg

67.jpg

Spacerujemy rivą co chwile przystając i patrząc na telebimy. Szybko robi się ciemno, a mi pada bateria w telefonie, czas wracać do domu. Podczas drogi słuchamy relacjonowania meczu w chorwackim radiu. Po przyjeździe w Jelsie trwa impreza, fajerwerki i muzyka. Wszyscy cieszą się z wygranej :mrgreen: Żałujemy, że młodzi zasnęli podczas drogi, poza tym sami w sumie nie mamy sił. To był wspaniały dzień, moje ukochane miasto i najpiękniejsza zatoka razem, to bardzo dużo szczęścia :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.05.2019 08:07

Wieczorny Hvar niezykle klimatyczny :hearts:
Zatoczka na Twoich zdjęciach wygląda mocno zachęcajaco - wpisana w głowie do odwiedzenia, kto wie, może w tym roku? :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone