Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.05.2019 12:44

Habanero napisał(a):Wiola, taka prośba :wink:
Wrzuć proszę mapki z miejscami w Hvarze, Starym Gradzie i Jelsie, gdzie najlepiej zaparkować.
Wiesz, takie Wasze, sprawdzone i logistycznie najlepsze :smo: :papa:

Konrad, w Jelsie niemal zawsze miejsce było przy sklepie STUDENAC. Raczej nie sprawdzają kto ile czasu tam stoi.
Tutaj - https://www.google.pl/maps/@43.1620535, ... 312!8i6656

W SG przy Tommym (nie wiem dlaczego google street pokazuje KERUM - https://www.google.pl/maps/@43.1849484, ... 312!8i6656
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.05.2019 14:42

kaeres napisał(a): ... w Jelsie niemal zawsze miejsce było przy sklepie STUDENAC. Raczej nie sprawdzają kto ile czasu tam stoi.
Tutaj - https://www.google.pl/maps/@43.1620535, ... 312!8i6656 ...
Ojjjj, zazwyczaj tam robiliśmy zakupy i prawie zawsze ktoś musiał zostawać za kółkiem w aucie bo właśnie nie było gdzie zaparkować i trzeba było być w gotowości żeby odjechać zastawione auto (lipiec 2018)

kaeres napisał(a): ... W SG przy Tommym (nie wiem dlaczego google street pokazuje KERUM - https://www.google.pl/maps/@43.1849484, ... 312!8i6656
bo street jest z 2012 r. i coś mi świta, że tam zrobili płatną strefę ale głowy nie dam ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.05.2019 15:17

beatabm napisał(a):Wieczorny Hvar niezykle klimatyczny :hearts:
Zatoczka na Twoich zdjęciach wygląda mocno zachęcajaco - wpisana w głowie do odwiedzenia, kto wie, może w tym roku? :smo:


Jeśli myślicie o ponownym Hvarze to wręcz obowiązkowo ! :mrgreen:

gusia-s napisał(a):
kaeres napisał(a): ... w Jelsie niemal zawsze miejsce było przy sklepie STUDENAC. Raczej nie sprawdzają kto ile czasu tam stoi.
Ojjjj, zazwyczaj tam robiliśmy zakupy i prawie zawsze ktoś musiał zostawać za kółkiem w aucie bo właśnie nie było gdzie zaparkować i trzeba było być w gotowości żeby odjechać zastawione auto (lipiec 2018)


Dodatkowo gdy my robiliśmy tam zakupy to na ławce siedział starszy pan bacznie przyglądający się wszystkim z niemiejscową rejestracją. Nie wiem czy faktycznie kontrolował czy parkują tam klienci sklepu, ale nie odważyłabym się przy nim zostawić auta i iść na miasto :lool:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.05.2019 16:45

wiolek_lp napisał(a):Agatko Pag jak najbardziej, ale 10 dni w Simuni? Nie jestem przekonana... Pomijając ogromny kemping, to możecie być dość zawiedzeni widokami po Riwierze i Hvarze... Tym bardziej, że z tej strony wyspy nie ma takich widoków na góry jak np. od miasta Pag czy Metajny :wink:
Ja też już w głowie planuje przyszły rok :lool:

Ogromny kemping mi nie przeszkadza, bo i tak byłby to wyjazd we wrześniu (z racji dużych obniżek cen za domki), więc pewnie i tak mniej turystów będzie niż na RM w sierpniu ;) No ale właśnie to Simuni jakoś tak mnie nie nastraja optymistycznie. Musielibyśmy znacznie więcej korzystać z auta i jeździć dużo więcej po wyspie niż to dotychczas robiliśmy. Czy by nam się to udało, to nie wiem. Ale na szczeście mam dużo czasu na zastanowienie. Myślałam też o zmianie w końcu na jakieś inne państwo, ale to już odrębny temat ;)


Pięknie prezentuje się ta droga do Hvaru w promieniach zachodzącego słońca, a widok na miasto Hvar z góry - obłęd :hearts: :hearts:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.05.2019 21:02

Dzięki Wiolu, Gosiu i Krystianie za info o parkingach . Jak znajdę jakieś inne opcje to dam znaka :wink:
Wiola, super sesja zdjęciowa na tle Hvaru :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.05.2019 21:30

agata26061 napisał(a):Ogromny kemping mi nie przeszkadza, bo i tak byłby to wyjazd we wrześniu (z racji dużych obniżek cen za domki), więc pewnie i tak mniej turystów będzie niż na RM w sierpniu ;) No ale właśnie to Simuni jakoś tak mnie nie nastraja optymistycznie. Musielibyśmy znacznie więcej korzystać z auta i jeździć dużo więcej po wyspie niż to dotychczas robiliśmy. Czy by nam się to udało, to nie wiem. Ale na szczeście mam dużo czasu na zastanowienie. Myślałam też o zmianie w końcu na jakieś inne państwo, ale to już odrębny temat ;)


Pięknie prezentuje się ta droga do Hvaru w promieniach zachodzącego słońca, a widok na miasto Hvar z góry - obłęd :hearts: :hearts:


Dokładnie, jest dużo czasu na zastanawianie się i planowanie :wink: A ten widok kocham, mogłabym tam siedzieć godzinami :hearts:

Habanero napisał(a):Dzięki Wiolu, Gosiu i Krystianie za info o parkingach . Jak znajdę jakieś inne opcje to dam znaka :wink:
Wiola, super sesja zdjęciowa na tle Hvaru :papa:


Dzięki, czasem Rafałowi uda się jakieś zdjęcie :mrgreen:
Oj, po Twoim powrocie będę Cię męczyć pytaniami :mrgreen: Zwłaszcza o jedzonko, ale też i o łódkę, nigdy nie pływaliśmy, ale może fajnie było by spróbować :mrgreen: No i czy peka w Veprinovej była warta swojej ceny, matko nie mogę się doczekać plażowania tam :wink:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 23.05.2019 08:15

wiolek_lp napisał(a):DZIEŃ 10 2.07 poniedziałek ciąg dalszy

Zaraz obok konoby Konopic mija nas stado ( dzikich ? ) koni :mrgreen:
Ciekawe przeżycie, gdy tak przebiejają obok naszego auta :)


Może to te koniki :oczko_usmiech:
DSC_6725.jpg


Czytam, czytam, czytam... inspiruję się! Dziękuję bardzo i pozdrawiam!
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.05.2019 10:32

Wiolu, ta ławeczka z widokiem na Hvar, przypomnij proszę gdzie ona( czy przy nowej, czy może starej drodze do Hvaru).
Jeszcze rok temu wiedziałem, a teraz szukam i znaleźć nie mogę :roll: Starość nie radość :cry:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.05.2019 11:51

pawel silesia napisał(a):Czytam, czytam, czytam... inspiruję się! Dziękuję bardzo i pozdrawiam!


Koniki na pewno te :mrgreen:
Czytaj, inspiruj się i wracaj do swojej relacji :smo: Bardzo chętnie poczytałabym Twój Hvar do końca i pooglądała cudne zdjęcia :hearts:


Habanero napisał(a):Wiolu, ta ławeczka z widokiem na Hvar, przypomnij proszę gdzie ona( czy przy nowej, czy może starej drodze do Hvaru).
Jeszcze rok temu wiedziałem, a teraz szukam i znaleźć nie mogę :roll: Starość nie radość :cry:


Trzeba zjechać ze starej drogi tak jak pokazuje mapa :wink: O tu

https://www.google.pl/maps/place/Napole ... 7004?hl=pl
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.05.2019 12:05

Wiolu, dorzucę i ja w końcu swoje 3 grosze, miałam to zrobić już wieki temu, ale dopiero teraz udało mi się przeczytać ostatnie odcinki :oops:
W sumie to wiesz codziennie i na bieżąco, co ja sądzę o Waszych podróżach, zdjęciach i Hvarze w całej rozciągłości :oczko_usmiech:
To poniekąd dzięki Tobie rok temu zupełnie nieoczekiwanie trafiłam na Hvar (początkowo plan zakładał zaledwie Istrię :lol: ) i konsekwentnie dzięki Tobie wracam tam w tym roku :) Relacja całościowo jest baaaaardzo ciekawa, pełna absolutnych "perełek", które tylko Wy potraficie odkrywać ;)
Nie mogę się już naprawdę doczekać sierpnia i naszego spotkania na Hvarze :hearts:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.05.2019 12:44

wiolek_lp napisał(a):

Habanero napisał(a):Wiolu, ta ławeczka z widokiem na Hvar, przypomnij proszę gdzie ona( czy przy nowej, czy może starej drodze do Hvaru).
Jeszcze rok temu wiedziałem, a teraz szukam i znaleźć nie mogę :roll: Starość nie radość :cry:


Trzeba zjechać ze starej drogi tak jak pokazuje mapa :wink: O tu

https://www.google.pl/maps/place/Napole ... 7004?hl=pl


Dzięki :)
Wydawało mi się, że ławeczka jest bliżej głównej drogi.
To tu miała miejsce sesja zdjęciowa ?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.05.2019 15:16

corrina napisał(a):Wiolu, dorzucę i ja w końcu swoje 3 grosze, miałam to zrobić już wieki temu, ale dopiero teraz udało mi się przeczytać ostatnie odcinki :oops:
W sumie to wiesz codziennie i na bieżąco, co ja sądzę o Waszych podróżach, zdjęciach i Hvarze w całej rozciągłości :oczko_usmiech:
To poniekąd dzięki Tobie rok temu zupełnie nieoczekiwanie trafiłam na Hvar (początkowo plan zakładał zaledwie Istrię :lol: ) i konsekwentnie dzięki Tobie wracam tam w tym roku :) Relacja całościowo jest baaaaardzo ciekawa, pełna absolutnych "perełek", które tylko Wy potraficie odkrywać ;)
Nie mogę się już naprawdę doczekać sierpnia i naszego spotkania na Hvarze :hearts:


A ja się cieszę, że Cię namówiłam :mrgreen: Do sierpnia już niedaleko, zleci :twisted:

Habanero napisał(a):
Dzięki :)
Wydawało mi się, że ławeczka jest bliżej głównej drogi.
To tu miała miejsce sesja zdjęciowa ?


Tak, dokładnie to ta ławeczka :oczko_usmiech: Kawałeczek trzeba dojechać, ale droga nie jest uciążliwa :wink:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.05.2019 16:15

wiolek_lp napisał(a): W Starim Gradzie znaleźliśmy jedno miejsce, ale nie będę go polecać, bo myślę, że można tam dostać mandat. Stały tam 3 auta i tym się sugerowaliśmy parkujac i udało się, ale w przyszłym roku będziemy parkować na darmowym obok cmentarza, chodź jeszcze go nie zlokalizowałam :mrgreen:


No więc właśnie, nie polecam parkować w okolicach mariny przy parku, bo chociaż nie ma tam teoretycznie znaku, to my mandat zaliczyliśmy (150 kn w promocji bo normalnie było 300). Ja na pewno w tym roku będę parkować koło cmentarza.

Darmowe parkowanie w zeszłym roku było przy dużym Tommym koło portu, ale to już kawałek do przejścia jest (ze 2 km).
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.05.2019 08:28

Dziewczyny my parkowaliśmy tutaj

Tak jak ten żółty bus stoi. Nie wiem, czy to było darmowe, ale nie dostaliśmy żadnego mandatu. Do centrum to już kilka kroków.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.06.2019 22:21

DZIEŃ 16 8.07 niedziela

Dzisiaj opuszczamy wyspę. Można się domyślać jaki mam humor, jednak nie jest najgorzej, bo już wcześniej przewidując moje nastroje postanowiłam namówić R. do spędzenia jeszcze 2 nocek na riwierze :lol: Padło w końcu na Krvavice, więc pakujemy się, kupujemy pyszną oliwę od naszego gospodarza, żegnamy się i opuszczamy Jelsę :(

Droga szybko mija, w Sucuraju dość duża kolejka aut, przez co nie udaje nam się dostać na wpływający właśnie prom. Ale to dobrze, mamy pół godzinki czasu na miasteczko. Idziemy po lody.

1.jpg

2.jpg

Troszkę mi te dzieciaki podrosły od 2016 roku :mrgreen:

3.JPG

Rozsiadamy się na skałkach i ogarnia mnie ogromny smutek… Jednak wyspy to wyspy, panuje tu - przynajmniej dla mnie - zupełnie inny klimat niż na lądzie. Ale nie ma co rozpaczać, dobrze, że wakacje jeszcze się nie skończyły :D

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Pomimo ruchu promów w porcie woda ma niesamowity kolor :hearts:

9.jpg

Dalej nie chciałabym tu mieszkać, jednak Sucuraj ma swój klimat i zdecydowanie jest to lepsze miejsce niż np. Drvenik 8O
Mija ledwie chwila i następny prom, oczywiście nie przewidziany w rozkładzie, wpływa do portu.

8.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg
Blądaski ;)

Zjeżdżamy z promu i patrząc na plażę jestem lekko przerażona 8O :twisted:

14.jpg

Jadąc do naszego apartmana zatrzymujemy się na zakupy w konzumie w Makarskiej. Planujemy jeszcze plażowanie, więc nie ma czasu na gotowanie obiadu, kupujemy jakieś gotowe panierowane rybki i kotlety i jedziemy do naszego kolejnego domu.

15.jpg

Na miejscu wita nas starszy pan i jego żona, pokazują nasz nocleg, a ja chcę od razu rozliczyć się. Dwie noce mają kosztować nas 100e, z czego 50 wcześniej przelałam jako zaliczkę, więc wyciągam 50 e i płacę panu. Pan kompletnie nie rozumie naszego angielskiego, sam mówi tylko po chorwacku. Dziwi się, że przyjechaliśmy tylko na 2 noce z Polski, próbujemy mu jakoś wyjaśnić, że wcześniej byliśmy na Korculi i Hvarze. Dopiero z pomocą kalendarza jakoś udaje się dogadać :wink:

Co do samego apartamentu, to jest bardzo przyjemny, znajduje się na parterze domu gdzie wyżej mieszkają starsi państwo i z tego co widziałam znajduje się jakiś duży apartman do wynajęcia. Kuchnia jest nowiutka i fajnie wyposażona, jest nawet zmywarka :D
Jak się później orientujemy apartman wynajmuje córka starszych państwa, która z nimi nie mieszka, wpada tylko wieczorem spytać się czy ok i znika bez zbędnych rozmów.

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

I faktycznie było by tam wszystko ok., gdyby nie pewien szczegół 8) Po pierwszym powrocie zauważamy, że znikły nasze śmieci. Myślimy, że gospodarze weszli zostawić nam worki na śmieci, których wcześniej nie było, zabierając kosz przy okazji. Ale jak się okaże, powtórzy się to kolejne 3 razy przy każdym naszym powrocie.

Dla mnie to bardzo niekomfortowa sytuacja, myśl, że gdy tylko wychodzę z apartamentu, to właściciel do niego wchodzi. Mocno mnie to wkurza, ale ponieważ ze starszym państwem ni jak nie da się porozumieć, a córka więcej się nie pojawi, z myślą, że będziemy tu tylko 2 dni staramy się olać natręctwo gospodarzy. Myślę nawet, że w ich rozumowaniu pewnie była to z ich strony grzeczność. Jednak przy dłuższym pobycie nie wyobrażam sobie takiej ingerencji w naszą prywatność, jednak to nie hotel :twisted:

21.jpg

Rozpakowujemy się szybko i w piekarniku podgrzewamy nasz obiad. Trzeba przyznać, że w tych okolicznościach bardzo przyjemnie spożywać posiłki :mrgreen: Jemy szybko, chcemy skorzystać przecież jeszcze z morza i czasu, który nam pozostał w Cro :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone