Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.05.2019 23:25

Bardzo fajny film. Jedyne zastrzeżenie - za mało ujęć Ciebie :lol: Nic nie ujmując Twojemu Towarzyszowi, to on powinien filmować kadry z Tobą, bo dobrze się prezentujesz na tle Dubrovnika 8)
W ostatnim tygodniu września były tam dzikie tłumy - zarówno w mieście, jak i na Srđ... :( Super, że zaznaliście innej odsłony tego miejsca. No i faktycznie, pogoda lepsza niż u nas, wino na kaszubskiej wsi piliśmy w czapkach i rękawiczkach w ogrodzie :lol:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 16.05.2019 07:34

pomorzanka zachodnia napisał(a):Bardzo mi się filmik podobał, dużo radości widać :D . A pogodę i tak mieliście lepszą niż Polsce. ( U nas było gorzej niż w grudniu :evil: ). :D


Radości było mnóstwo :smo:

Katerina napisał(a):Bardzo fajny film. Jedyne zastrzeżenie - za mało ujęć Ciebie :lol: Nic nie ujmując Twojemu Towarzyszowi, to on powinien filmować kadry z Tobą, bo dobrze się prezentujesz na tle Dubrovnika 8)
W ostatnim tygodniu września były tam dzikie tłumy - zarówno w mieście, jak i na Srđ... :( Super, że zaznaliście innej odsłony tego miejsca. No i faktycznie, pogoda lepsza niż u nas, wino na kaszubskiej wsi piliśmy w czapkach i rękawiczkach w ogrodzie :lol:


Hehe no niestety na filmach albo mnie nie ma, albo są "z rąsi" :lool: Tak to już u nas jest, że Rafał lata za młodymi, a ja strzelam tysiące zdjęć i kręcę filmiki :mrgreen: I tak mu zostało 8) Ale na szczęście zdjęć trochę mi zrobił ! Myślę, że więcej niż z dłuższych wakacji 8O

A pogoda to jakaś paranoja, nie przypominam sobie tak okropnego maja :x
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 16.05.2019 20:04

Super filmik! Obiecałam sobie, że z tegorocznych wakacji również coś "sklecę", ale póki co nie mam o tym bladego pojęcia. Jakiegoś programu używałaś, żeby to zmontować?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 16.05.2019 20:53

agata26061 napisał(a):Super filmik! Obiecałam sobie, że z tegorocznych wakacji również coś "sklecę", ale póki co nie mam o tym bladego pojęcia. Jakiegoś programu używałaś, żeby to zmontować?


Używam windowsowego Movie Maker :D Jakąś starą wersję z 2012 roku. To najprostszy program jaki znalazłam, no i używam go już 3 lata, gdy szukałam czegoś lepszego to za dużo czasu zeszło by mi na uczenie się opcji :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.05.2019 12:28

Od ostatniego hvarskiego odcinka minęło już ponad 3 miesiące 8O czas brać się za pisanie dalej, bo pasuje skończyć przed kolejnymi wakacjami :wink:
Zapraszam więc na kolejny odcinek.

DZIEŃ 13 5.07 czwartek

Ci, którzy mnie znają i czytają moje wpisy wiedzą, że moja przygoda z Hvarem zaczęła się od zobaczenia zdjęcia Uvali Pokrivenik :!: I jak zawsze to powtarzam, to ta plaża sprawiła, że zapragnęłam wylądować na Hvarze :mrgreen: Dlatego też podczas tych wakacji nie mogło zabraknąć mojej ukochanej zatoki :hearts:

Ruszamy zatem, po drodze wstępując na szybki spacer po Humac.
Trzeba sprawdzić czy coś się tam nie zmieniło. Jak lata wcześniej jest równie pusto :)
Wioska nie robi już na nas takiego wrażenia, jak podczas pierwszego razu, myślę, że po prostu już przywykliśmy do takich miejsc :P

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

Robi się coraz goręcej, po bardzo szybkiej przechadzce ruszamy dalej.

13.jpg

Kilka zdjęć z drogi, która czasem na forum jest bardzo demonizowana, dla nas jest zwyczaje dobrą drogą, bez żadnych niebezpiecznych czy trudnych odcinków 8)

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

Parkujemy przy drodze i ruszamy do dobrze znanego nam miejsca :wink:

19.jpg

20.jpg

Jak zwykle Pokrivenik robi wrażenie ! Przejrzystość powietrza bez szału, ale i tak jest pięknie :hearts: Patrzę w prawo i w lewo, jest dobrze, nie ma jakiś strasznych tłumów. Każdy ma swój kawałek przestrzeni, w takich odległościach, że nie odczuwa się obecności innych ludzi 8)

21.jpg

22.jpg

23.JPG

24.JPG

Spędzamy tu cudownie czas...

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

Udaje się nawet zrobić parę rodzinnych zdjęć 8O :lool:

29.jpg

30.jpg

Kacpi z tatą budują basenik

31.jpg

32.jpg




Idziemy zerknąć do jaskini.

34.jpg

35.jpg

36.jpg

Wejście wciąż zablokowane jest kratami, jednak dalej jeden z prętów jest przygięty w taki sposób, że spokojnie można wejść i się rozejrzeć.
My tym razem nie decydujemy się, wracamy na drewniany podest, z którego jest najlepszy widok na plażę :oczko_usmiech:

41.jpg

42.jpg

44.jpg

43.jpg

Ten obrazek bardzo długo gościł na pulpicie mojego telefonu :wink:

37.jpg

38.jpg

39.jpg

40.jpg




To było cudowne plażowanie, ponownie jak na nas spędziliśmy tu dość dużo czasu, no ale brzuchy upominają się o jedzenie, więc z niechęcią powoli zbieramy się do domu.

33.jpg

Pstrykam jeszcze zdjęcie z drogi na nasz dom w Jelsie, w takich pięknych okolicznościach mieszkamy, na uboczu a jednak bliziutko :D

45.jpg

46.jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.05.2019 12:38

DZIEŃ 13 5.07 czwartek ciąg dalszy

Po południu dostaję wiadomość od gusia-s. Podczas spotkania w Kokocie wymieniłyśmy się numerami i Gosia zaprasza nas do siebie na camp Holiday :lol: Po drodze postanawiamy jak wczorajszego wieczoru wejść na wzgórze z kościołem Gospe od Zdravlja, może w ciągu dnia widok będzie lepszy 8)

47.jpg

48.jpg

49.jpg

Niestety znowu okazuje się to słabym pomysłem, nie dość, że bardzo się męczymy, bo wciąż jest dość gorąco, to słońce doświetla tak miasteczko, że nic nie widać :twisted:

50.jpg

51.jpg

Ale trudno, w tył zwrot do miasteczka i ruszamy w stronę campu.

52.jpg

53.jpg

Prowadzi tam bardzo przyjemna droga wśród pięknych drzew.

54.jpg

55.jpg

56.jpg

57.jpg

58.jpg

59.jpg

Po parunastu minutach docieramy do parceli Gosi i jej Bandy, których z tego miejsca serdecznie pozdrawiam :papa:
W tym świetnym towarzystwie spędzamy bardzo przyjemny wieczór, okazuje się, że jakimś trafem nie zrobiłam żadnych zdjęć z naszego spotkania… Może kiedyś się uda nadrobić :wink:

60.jpg

61.jpg

Czas szybko mija, jest już ciemno i pora wracać do siebie. Ponieważ mój mąż nie posłuchał mnie odnośnie spożywania rakiji, ta noc nie będzie dla niego łaskawa :twisted:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.05.2019 13:03

OMG, nasz ukochana plaża Pokrivenik.
To na niej podjęliśmy z żoną decyzję o przeprowadzce do Chorwacji, na Hvar. Marzeniem będzie Pokrivenik ale inna zatoczka będzie równie dobrze brana pod uwagę.
A zdjęcia niemal jak z mojej kolekcji.

PS. nie ma już koła ratunkowego ?? (patrz zdjęci poniżej).
Bawiliśmy się na nim wchodząc na nie i skacząc z niego.
YDXJ1597 (2) (1280x720).jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.05.2019 13:35

kaeres to plany mamy podobne... na emeryturze :wink:

Co do koła chyba faktycznie go nie było, przynamniej nie zarejestrowałam 8) Szczerze mówiąc to nawet zapomniałam o nim, a faktycznie w 2016 roku i mój R. z niego skakał do wody :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.05.2019 17:02

wiolek_lp napisał(a):DZIEŃ 13 5.07 czwartek

Ten odcinek to balsam dla moich oczu... :hearts:
Chyba bardzo chciałabym wrócić na Hvar...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.05.2019 18:45

Mikromir napisał(a):Ten odcinek to balsam dla moich oczu... :hearts:
Chyba bardzo chciałabym wrócić na Hvar...


Mogę zdradzić, że jeszcze Pokrivenik pojawi się w mojej relacji :mrgreen: Może nawet w ten weekend :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.05.2019 19:27

wiolek_lp napisał(a):... Po parunastu minutach docieramy do parceli Gosi i jej Bandy, których z tego miejsca serdecznie pozdrawiam :papa:
W tym świetnym towarzystwie spędzamy bardzo przyjemny wieczór, okazuje się, że jakimś trafem nie zrobiłam żadnych zdjęć z naszego spotkania…
A ja 1 mam! aczkolwiek jakościowo nie najlepsze za to z cropelkowym akcentem :mrgreen: Chyba w tym momencie coś Rałałowi o tej rakiji szeptałaś na uszko :oczko_usmiech:
IMG_20190517_181338.jpg


Bardzo miło było Was gościć :)

Acha, Pokrivenik też był haczykiem, na który złapał mnie Hvar :hearts:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.05.2019 19:34

Dobrze, że on nie czyta forum :lool:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.05.2019 20:53

Jeszcze 2 miesiące i meldujemy się na tej plaży :P
Już nogami przebieram, pięknie tam :hearts:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.05.2019 08:14

Konrad myślę, że się Wam spodoba :mrgreen: Bo tam zwyczajnie nie może się nie podobać :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.05.2019 08:57

Pasuje mi się popchnąć na kolejną stronę, także zapraszam na kolejny odcinek :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone