Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.02.2019 23:31

Ale dawno nad Bałtykiem nie byłam... Rozewie jest super, za pewne latarnia była zamknięta o tej porze.... Było trzeba chłopaków na Hel do fok na karmienie zabrać, o tej porze roku to bez korków byście się tam dostali....
A faje molo jest też w Gdańsku Brzeźnie, no i free :D
Tylko tego ostatniego miejsca nie rozpoznałam....co to jest?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.02.2019 23:57

Niestety na wszytsko brakło czasu, Rozewie wygrało właśnie z Helem, bo zwyczajnie było bliżej, ale nie żałuję :D Przyjechaliśmy pierwszego dnia dopiero ok. 15, a czwartego gdy lało cały dzień i wieczór, wyjeżdzalismy już do Torunia. Zboczyliśmy tylko z trasy żeby zobaczyć ostatni raz morze - ostatnie zdjęcie z plaży jest zrobione w Jantarze. Były to niestety krótkie, ale przyjemne ferie :wink:
Chodzi Ci o miejsce z ostatniego zdjęcia?
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 27.02.2019 00:59

piekara114 napisał(a):Ale dawno nad Bałtykiem nie byłam... Rozewie jest super, za pewne latarnia była zamknięta o tej porze.... Było trzeba chłopaków na Hel do fok na karmienie zabrać, o tej porze roku to bez korków byście się tam dostali....
A faje molo jest też w Gdańsku Brzeźnie, no i free :D
Tylko tego ostatniego miejsca nie rozpoznałam....co to jest?

Radzę nadrobić zaległości w temacie Bałtyku, właśnie słyszę przez uchylone okno jego szum :oczko_usmiech:
Na ostatnim zdjęciu - Toruń - mury obronne i jedna z bram "wejściowych"
Wiolek, piękne zdjęcia z Rozewia, u podnóża klifu można się tam poczuć jak na plaży w Chorwacji :D :papa:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 27.02.2019 09:10

Jedyne 2 polskie miasta, które zdarza mi się odwiedzać. No i przejeżdżałaś 5km ode mnie, gdzieś pomiędzy tymi miastami ;).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.02.2019 09:19

Tak chodziło mi o ostatnie zdjęcie wewnątrz murów....
Obrazek

ZytaS napisał(a):Radzę nadrobić zaległości w temacie Bałtyku, właśnie słyszę przez uchylone okno jego szum :oczko_usmiech:
Porównując do innych miejsc w PL to wybrzeże mam dość dobrze zwiedzone, zwłaszcza okolice latarni morskich, bo jestem ich fanką. Byłam na wszystkich, które są dostępne do zwiedzenia :mrgreen: Na pewno do poprawki jest Gdynia Orłowo, bo tam nie dotarłam, ale kto wie może się niedługo uda :mrgreen:

ZytaS napisał(a):Wiolek, piękne zdjęcia z Rozewia, u podnóża klifu można się tam poczuć jak na plaży w Chorwacji :D :papa:
A ja takiego wrażenia tam nie miałam, raczej wrażenie przytłoczenia, którego nie czuję (mimo gór) na Riwierze Makarskiej. Plaże nad Bałtykiem kojarzą mi się z szerokością i przestrzenią, i pięknym piaskiem, a tu na Rozewiu mi tego brakuje...
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 27.02.2019 11:25

wiolek_lp napisał(a):Ostatnio mało było mnie tutaj , a wszystko przez szukanie miejsca na ferie i kombinowanie na co się zdecydować :wink:
Było też jedno miejsce, którym się zachwyciłam- Rozewie :hearts: ( dzieki corrina :mrgreen: :*)
Cisza, spokój, śliczne kolorowe kamyczki, piękny las... Ograniczona przestrzeń, a nie setki metrów piachu, czyli to co lubię :mrgreen: Także wrzucam troszkę zdjęć i niedługo pora wrócić do Cro, żeby skończyć relację przed kolejnymi wyjazdami :wink:


No i super, cieszę się, że Ci się tam spodobało, my byliśmy wieki temu przed majówką parę dni, ale było już bardzo ciepło i zielono. W sezonie, wolę nawet nie myśleć...
Widzę, że w Toruniu odnaleźliście kuzyna osiołka z Jelsy :mrgreen:
Pisz, pisz dalej tą relację, bo ja moją też planuję skończyć do sierpnia, zobaczymy, kto będzie pierwszy :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.02.2019 17:17

Trajgul napisał(a):Jedyne 2 polskie miasta, które zdarza mi się odwiedzać. No i przejeżdżałaś 5km ode mnie, gdzieś pomiędzy tymi miastami ;).


Mój mąż przejeżdżając wspominał służbę w wojsku w Grudziądzu :wink:

piekara114 napisał(a):Tak chodziło mi o ostatnie zdjęcie wewnątrz murów....
Obrazek


Jak już ZytaS wspomniała, to wejście czy raczej tutaj wyjście z murów miasta. Patrząc w 2 stronę znajdziemy fajną siłownię na polu razem z placem zabaw :wink:

IMG_20190222_161947.jpg


piekara114 napisał(a):
ZytaS napisał(a):Wiolek, piękne zdjęcia z Rozewia, u podnóża klifu można się tam poczuć jak na plaży w Chorwacji :D :papa:
A ja takiego wrażenia tam nie miałam, raczej wrażenie przytłoczenia, którego nie czuję (mimo gór) na Riwierze Makarskiej. Plaże nad Bałtykiem kojarzą mi się z szerokością i przestrzenią, i pięknym piaskiem, a tu na Rozewiu mi tego brakuje...


Ja znowu zupełnie odwrotnie :wink: Na tej plaży też miałam takie troszkę wspomnienie Cro :wink: Dlatego właśnie tak mi się podobała, bo ja właśnie nie lubię tych szerokości, a piachu wręcz nie cierpię :wink:

corrina napisał(a):No i super, cieszę się, że Ci się tam spodobało, my byliśmy wieki temu przed majówką parę dni, ale było już bardzo ciepło i zielono. W sezonie, wolę nawet nie myśleć...
Widzę, że w Toruniu odnaleźliście kuzyna osiołka z Jelsy :mrgreen:
Pisz, pisz dalej tą relację, bo ja moją też planuję skończyć do sierpnia, zobaczymy, kto będzie pierwszy :wink:


W sezonie nie planuję się wybierać raczej nigdy :mrgreen: :wink:
Myślę, że nie ma szans żebym Cię dogoniła z relacją 8)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 27.02.2019 17:40

wiolek_lp napisał(a):Myślę, że nie ma szans żebym Cię dogoniła z relacją 8)


Dawaj, dawaj, bo mi został ostatni pełny dzień na Hvarze a potem 2 dni "deseru" :oczko_usmiech:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.02.2019 21:26

Nad Bałtykiem też czasem jest fajnie :D
Nam najbardziej przypadła do gustu Jastrzębia Góra, byliśmy tam dwie majówki po kolei,
oczywiście tylko stacjonarnie , bo reszta na około to krótkie wypady :lol:
a na Rozewie to piechotką po plaży a powrót Autostradą Słońca :mrgreen: (piękna droga)

259_2.jpg
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.02.2019 22:54

Byłaś pięć minut od miejsca, w którym mieszkam :D

IMG_20171001_150935.jpg

P4185269.JPG


Mówisz,że Gdynia bardziej Ci się podobała niż Gdańsk?
Ja uważam,że Gdańsk to najcudowniejsze miasto na świecie, tam się wychowałam, a do Gdyni emigrowałam "za mężem" :oczko_usmiech:

IMG_20181215_163708.jpg


piekara114
A faje molo jest też w Gdańsku Brzeźnie, no i free :D

Moja dzielnia w dzieciństwie :lol: W sezonie letnim nawet tam nie zaglądam, bo tłoczno i disco polo króluje :evil: Teraz, zimą jest bardzo sympatycznie, można zjeść dobrą rybę z pogledem na sztorm :D 8)

Polecam nasze wybrzeże o każdej porze roku - jest pieknie, chociaż wietrznie :roll: :oczko_usmiech:

IMG_20180513_174011.jpg

P4095097.JPG

IMG_20180527_152721.jpg


Pozdrawiam :papa:
Załączniki:
IMG_20180708_133522.jpg
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 27.02.2019 23:32

Wiolu, my byliśmy w Trójmieście na ferie rok temu, też bardzo krótko. Orłowo wtedy wyglądało tak:
orlowo.jpg

orlow2.jpg

orl.jpg


Było wtedy bardzo mroźno. :)
Fajnie, że wróciłaś. Kibicujemy dalej relacji. :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.02.2019 00:14

lotnikwsk no Rozewie bliziutko Jastrzębiej, pewnie na przyszłość też bym w tej okolicy szukała miejscówki, chodź patrząc na tą nasza w Gdańsku, nie wydaje mi się żebym gdzieś znalazła cokolwiek w podobnej cenie :wink:
Gdy wjechaliśmy na "autostradę słońca" zastanawiałam się co to za dup...ny asfalt :lool: potem szliśmy tamtędy kawałek do wąwozu Lisi Jar :lol:

Katerina bardzo zazdroszczę mieszkania w takim miejscu :hearts: Ale znowu do gór dalej, no i do Cro :wink: Co do Gdyni, to chodziło mi o plażę i molo, o wiele bardziej podobało mi się tam niż na plaży w Sopocie :wink: W Gdańsku na żadną plażę nie dotarliśmy :mrgreen: natomiast jeżeli chodzi o miasto to zakochałm się w Gdańsku, podoba mi się o wiele bardziej niż np. Kraków :lol:

pomorzanka zachodnia cudne te zimowe zdjęcia Orłowa :hearts: chciałoby się mieć śnieg, ale pocieszalam się, że podczas naszego pobytu było na tyle przyjemnie, ciepło i nie pizgało, że nie uciekaliśmy w 5 minut z plaży :twisted:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.02.2019 00:26

wiolek_lp
Katerina bardzo zazdroszczę mieszkania w takim miejscu :hearts: Ale znowu do gór dalej, no i do Cro :wink:

No właśnie, to jest ten mankament :roll:
pocieszalam się, że podczas naszego pobytu było na tyle przyjemnie, ciepło i nie pizgało, że nie uciekaliśmy w 5 minut z plaży :twisted:

Bo nie trafiliście na tzw. "cofkę" :mrgreen: Na szczęście :D
zakochałm się w Gdańsku, podoba mi się o wiele bardziej niż np. Kraków :lol:

8) Ma powiew...tego czegoś wyjątkowego :D :papa:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 01.03.2019 01:01

Katerina napisał(a):...Polecam nasze wybrzeże o każdej porze roku - jest pieknie, chociaż wietrznie :roll: :oczko_usmiech:...

pozwolę sobie wrócić do tego tematu w odpowiednim czasie :) :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.03.2019 01:08

m@rek napisał(a):
Katerina napisał(a):...Polecam nasze wybrzeże o każdej porze roku - jest pieknie, chociaż wietrznie :roll: :oczko_usmiech:...

pozwolę sobie wrócić do tego tematu w odpowiednim czasie :) :papa:


:?: Czekam, w którym wątku?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORCULA + HVAR 2018 TAK ZWYCZAJNIE :D - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone