Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki "dron" na wakacje w Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 22.08.2023 09:26

Dzięki za info, piękne fotki!
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 22.08.2023 09:30

Niestety w Bośni nie robiłem fotek tylko filmy z drona.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 22.08.2023 11:35

Tylko latać z rozwagą żeby to tak potem nie wyglądało jak u tego jegomościa.
Załączniki:
363938701_6551784408268604_6827194422435019688_n.jpg
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 22.08.2023 13:43

pablos77 napisał(a):Ponieważ nikt takiego wątku nie założył postanowiłem, że będę to ja :mrgreen: Proszę o propozycje i recenzję modeli które warto zabrać na wakacje w Cro. Mam kilka kandydatów , ale chciałbym to zweryfikować z doświadczeniami croforumowiczów.

Oczywiście nie myślę o dronach typowo fotograficznych, które kosztują bardzo dużo. Mam namyśli urządzenia latające "dron do zabawy" dla syna i taty, zwłaszcza dla taty :hut: którym można by też coś nakręcić.


Nie ma drona do zabawy.

Dziwne pytanie. Przypomina i kojarzy się z pytaniem jaki zabrać aparat do zrobienia zdjęć?
Otóż pewnie nie każdy wie, bo takich pytań jest wiele, to odpowiadam - "Najlepszy aparat do robienia zdjęć to aparat fotograficzny"
Czym się różni dron do Chorwacji od drona do Hiszpanii?
Pojedziesz do Egiptu to Ci zabiorą każdego. I to już na lotnisku.
Może warto by zapytać jakie są możliwości latania w Chorwacji? Jaki uprawnienia? Jakie pozwolenia? itp
To chciałem wyjaśnić że w myśl przepisów dron to maszyna latająca i podlegająca w przestrzeni powietrznej takim samym prawom i konsekwencjom jak Policyjny Helikopter.
A Chorwacja to nie piknik partii rządzącej, gdzie policyjny helikopter zrywa sieć energetyczna i nic się nie dzieje.
W Chorwacji taki helikopter jak i dron zostałby zarekwirowany i zakwalifikowany jako wypadek lotniczy.
Więc na teraz pozdrawiam i wyjaśniam że w Chorwacji można z głową bardzo fajnie latać i mieć niezapomniane wrażenia.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 22.08.2023 14:01

Jak wspomniał poprzednio kolega nie ma drona do zabawy.Jeśli chcesz mieć dobre fotki i filmy i sterować dronem bez problemów ze spadnie komuś na głowe albo zniszczy czyjeś mienie bo zabawka utraciła kontrole.To lepiej sobie odpuśćić zakup.Osobiście mam Mavica Air 2S .Niestety to już technicznie stary 1,5 roczny.Jeśli miałbym polecić zakup to Mavic mini 3 pro.Ma czujniki zderzeniowe.I nie wymaga dodatkowych licencji tylko podstawową.Waga poniżej 250 gram i mozesz go spokojnie wozić za granicę.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 22.08.2023 14:32

clawis napisał(a):Jak wspomniał poprzednio kolega nie ma drona do zabawy.Jeśli chcesz mieć dobre fotki i filmy i sterować dronem bez problemów ze spadnie komuś na głowe albo zniszczy czyjeś mienie bo zabawka utraciła kontrole.To lepiej sobie odpuśćić zakup.Osobiście mam Mavica Air 2S .Niestety to już technicznie stary 1,5 roczny.Jeśli miałbym polecić zakup to Mavic mini 3 pro.Ma czujniki zderzeniowe.I nie wymaga dodatkowych licencji tylko podstawową.Waga poniżej 250 gram i mozesz go spokojnie wozić za granicę.


My na dobrą sprawę z synem dopiero zaczynamy latanie i kupiliśmy na start Dji Mini 2 SE. Po rejestracji jako operator zrobiłem egzamin A1 i A3 oraz szkolenie A2, ale na egzamin A2 trzeba się udać do wyznaczonych placówek. Macie może doświadczenie jak to wygląda?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 22.08.2023 15:29

Inde napisał(a): My na dobrą sprawę z synem dopiero zaczynamy latanie i kupiliśmy na start Dji Mini 2 SE. Po rejestracji jako operator zrobiłem egzamin A1 i A3 oraz szkolenie A2, ale na egzamin A2 trzeba się udać do wyznaczonych placówek. Macie może doświadczenie jak to wygląda?

Możesz zdawać online.
Np.
https://dron.edu.pl/product/open-a2/?gc ... gKJuvD_BwE
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 22.08.2023 19:00

Ja zdawałem jako jeden z pierwszych tutaj online https://kursnadrony.pl/oswiadczenie-o-u ... egorii-a2/
Niebieski2008
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.09.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niebieski2008 » 27.12.2023 16:44

Cześć.

Wszystkim tym którzy latają dronami przypominam, że z końcem roku zmieniają się przepisy lotnicze. Aby nie stracić uprawnień należy wysłać przez M.Obywatela "Oświadczenie o operacji" . Czynność tą należy wykonać w tym roku. Przypominam też o zmianie wysokości kar za latanie bez uprawnień oraz za nieprzestrzeganie nowych przepisów. Przy jednym starcie można nawet stracić 70 tysięcy złotych. Tak nie pomyliłem się. Przepisy są tak rygorystyczne, że bezpiecznie dla kieszeni będzie od nowego roku chyba tylko latanie nad lasem.

Pozdro.

Ps. Za naprawdę drobna opłatą znajomy pomógł mi przejść TĄ procedurę.
https://www.cass.org.pl/
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 27.12.2023 17:34

Gdzie w mObywatel jest rejestracja uprawnień?
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 27.12.2023 18:15

clawis napisał(a):Gdzie w mObywatel jest rejestracja uprawnień?

Nie ma w mObywatel rejestracji drona.
Jedynie tylko korzystając z mObywatel możesz skorzystać z podpisu elektronicznego i dzięki temu możesz wysłać oświadczenie do ULC pismo podpisane podpisem kwalifikowanym.
Ale śpiesz się, bo tylko do końca roku. A nie bardzo wiem czy decyduje data wysłania czy data załatwienia.
Ps. Dwie różne rzeczy pomyliłeś. mObywatel z podpisem i ULC do którego trzeba wysłać podpisane. Mając podpis kwalifikowany w mObywatel załatwisz nie wychodząc z domu.
Niebieski2008
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.09.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niebieski2008 » 27.12.2023 18:57

StaryMarek napisał(a):
clawis napisał(a):Gdzie w mObywatel jest rejestracja uprawnień?

Nie ma w mObywatel rejestracji drona.
Jedynie tylko korzystając z mObywatel możesz skorzystać z podpisu elektronicznego i dzięki temu możesz wysłać oświadczenie do ULC pismo podpisane podpisem kwalifikowanym.
Ale śpiesz się, bo tylko do końca roku. A nie bardzo wiem czy decyduje data wysłania czy data załatwienia.
Ps. Dwie różne rzeczy pomyliłeś. mObywatel z podpisem i ULC do którego trzeba wysłać podpisane. Mając podpis kwalifikowany w mObywatel załatwisz nie wychodząc z domu.


W M.Obywatelu jest wysyłanie dokumentu rejestracji drona przez wysłanie do Urzędu podpisanego i potwierdzonego elektronicznie dokumentu np. PDF. Nie napiszę wam jak przeszedłem tą procedurę ponieważ zrobiłem, to tylko raz siedząc ze znajomym "na słuchawce" i prawie pewne, że wprowadził bym w błąd. Pamiętam, że trzeba wejść najpierw na swój profil lotniczy. Tam kilka razy zmieniać stronę klikając odpowiednie załączniki. Wydrukować instrukcję i wygenerowany PDF. Następnie wydrukować PDF i go podpisać, zeskanować. Wejść w M.Obywatela i według instrukcji wysłać z potwierdzonym podpisem PDF. Nie wiem czy można wysłać podpisany PDF pocztą. Możliwe, że tak i jeśli istnieje taka możliwość (kolega mówił, że w tym wypadku nie), to prawie na pewno decyduje data stempla potwierdzonego listu poleconego. Jednak mieszkamy w Polsce i może być różnie. Zrobiłem kursy lotnicze-dronowe i nie chcę ich stracić. Jednak na lotnictwie znam się bardzo średnio, a na pewno nie znam się na wymyślanych przepisach. Co innego łódka i sprawy dokoła niej. :D Tam mogę pływać. :sm:

Pozdrawiam.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 27.12.2023 20:05

Niebieski2008 napisał(a):
W M.Obywatelu jest wysyłanie dokumentu rejestracji drona przez wysłanie do Urzędu podpisanego i potwierdzonego elektronicznie dokumentu np. PDF.

Pozdrawiam.


Nie w eObywatel tylko EPUA (Elektroniczna Platforma Usług Administracji)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 27.12.2023 20:21

Czy jest obowiązek rejestracji każdego drona?

Wymagania EASA dotyczące lotów w kategorii "otwartej" obowiązujące od 1.01.2024 roku

Informacja dla pilotów zarejestrowanych na portalu drony.ulc.gov.pl:

Informujemy, że ważność kompetencji pilotów uprawniających do wykonywania operacji zgodnie z krajowymi scenariuszami (NSTS) została automatycznie przedłużona do 31 grudnia 2025 roku.
Przypominamy także, że aby wykonywać operacje zgodnie z krajowymi scenariuszami należy złożyć oświadczenie NSTS. Można to zrobić najpóźniej do 31 grudnia 2023 roku.


Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 27.12.2023 20:25

StaryMarek napisał(a):
Niebieski2008 napisał(a):
W M.Obywatelu jest wysyłanie dokumentu rejestracji drona przez wysłanie do Urzędu podpisanego i potwierdzonego elektronicznie dokumentu np. PDF.

Pozdrawiam.


Nie w eObywatel tylko EPUA (Elektroniczna Platforma Usług Administracji)


Kilka słów o ePUAP

Kilka słów o mObywatel & mObywatel

Proszę również zwrócić uwagę, że podpis kwalifikowany to nie to samo, co podpis zaufany. Nie każdy urząd uznaje podpis zaufany, gdyż nie jest to kwalifikowany podpis elektroniczny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jaki "dron" na wakacje w Cro? - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone