Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvartastycznie - Hvar 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 04.08.2016 13:09

Hejka,
dołączę do "śledzi", bardzo miło wspominam hvarskie wakacje, fajnie pooglądać znajome zakątki Twoim okiem;

travel napisał(a):Każdemu pasuje coś innego.
Jeden lubi zadoopie z piękną plażą obok a drugi woli piękne miasto w zasięgu spaceru i piękną plażę również w zasięgu spaceru.


i całe szczęście, że tak jest, bo gdyby wszyscy nagle zapałali i w jedno miejsce ruszyli.. :la:
strach się bać :lol:

Pozdrav :papa:

Ela
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 04.08.2016 22:49

agata26061 napisał(a):Piękny Hvar <3
Nadrobiłam zaległości. Mój wyjazd do Cro dopiero 31.08, więc umilę sobie czekanie czytając Twoją relację :D


kroj napisał(a):Hejka,
dołączę do "śledzi", bardzo miło wspominam hvarskie wakacje, fajnie pooglądać znajome zakątki Twoim okiem;
...
Ela


witajcie i zapraszam na dalszy ciąg

travel napisał(a):A ja mam miejscówkę na 6 dni od 12.09 ok. 1 km od centrum Hvaru i już się nie mogę doczekać wieczornych spacerów po starówce ( we wrześniu po 19 robi się ciemno) . Mam nadzieję ,że będzie mniej lansu.
Każdemu pasuje coś innego.
Jeden lubi zadoopie z piękną plażą obok a drugi woli piękne miasto w zasięgu spaceru i piękną plażę również w zasięgu spaceru.

Myślę ,że jak w Dubrowniku "wytrzymałam" to i Hvar nie będzie mi straszny :mrgreen:


bardzo lubię stare chorwackie miasta i miasteczka dlatego staram się je mieć w zasięgu spaceru, wiele z nich już widziałem, a mimo to każde kolejne czymś mnie zachwyca
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 04.08.2016 23:04

Na koniec dnia i wycieczki objazdowej po zachodniej części wyspy, zbaczamy z głównej drogi i udajemy się do, chyba najbardziej "fotogenicznej" miejscowości na wyspie, Vrboski

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.08.2016 15:43

travel napisał(a):A ja mam miejscówkę na 6 dni od 12.09 ok. 1 km od centrum Hvaru i już się nie mogę doczekać wieczornych spacerów po starówce ( we wrześniu po 19 robi się ciemno) . Mam nadzieję ,że będzie mniej lansu.
Każdemu pasuje coś innego.
Jeden lubi zadoopie z piękną plażą obok a drugi woli piękne miasto w zasięgu spaceru i piękną plażę również w zasięgu spaceru.

Myślę ,że jak w Dubrowniku "wytrzymałam" to i Hvar nie będzie mi straszny :mrgreen:


Oj Hvar we wrześniu to musi być coś wspaniałego.
Ja może za ostro o mieście ale to tylko ze względu na turystów.
Miasto jest przepiękne i z pewnością bez całego tego molochu musi tam być cudownie.
_Piotrek_ napisał(a):Z Hvaru wracamy starą drogą przez Brusje, w okolicach miasteczka zatrzymujemy się przy lawendowych polach. Niestety kwiaty już praktycznie przekwitły


Tą drogę polecam każdemu. Oba miasteczka Brusje i Selca są klimatyczne, pola lawendy robią wrażenie nawet gdy już przekwitają.
Większe wrażenie ta droga robi jadąc w stronę Hvaru bo wspaniale widać wyspy piekielne.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 07.08.2016 22:39

kaeres napisał(a):...
Oj Hvar we wrześniu to musi być coś wspaniałego.
Ja może za ostro o mieście ale to tylko ze względu na turystów.
Miasto jest przepiękne i z pewnością bez całego tego molochu musi tam być cudownie.

pełna zgoda

kaeres napisał(a):...

Tą drogę polecam każdemu. Oba miasteczka Brusje i Selca są klimatyczne, pola lawendy robią wrażenie nawet gdy już przekwitają.
Większe wrażenie ta droga robi jadąc w stronę Hvaru bo wspaniale widać wyspy piekielne.


Jechałem tylko od drugiej strony, ale w okolicach Velo Grablje widać tylko fragment tych wysp a i tak widok jest bardzo obiecujący.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 07.08.2016 22:39

Po odpoczynku od plażowania, kolejnego dnia w planie była zatoka Stiniva. Po drodze znowu zatrzymujemy się na chwilę
przy zjeździe do Velo Grablje, kilka zdjęć,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

krótki postój w przy lawendowych polach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i w samym Brusje na małe zakupy.
Za Brusje skręcamy w prawo zgodnie z drogowskazem do zatoki.
Widoki z góry obiecujące.

Obrazek

zjeżdzamy na dół i niestety, za ostatnim zakrętem znak zakaz ruchu, szlaban, łańcuch, kłódka, brakowało tylko zasieków z drutu kolczastego i tabliczki Opasnost Mine. Trudno, robimy w tył zwrot, ten sam zjazd z głównej drogi prowadzi również do
innej zatoki - Sviračina, wracamy, skręcamy w prawo i po kilku metrach szuter, bezie ciężko, ale na szczęście po kolejnych kilku metrach pojawia się asfalt, może nie najlepszej jakości, ale jest prawie do samego końca. Zatrzymujemy się na małej polance i uznajemy że zostajemy. Zatoka nie jest popularna wśród turystów.
Jest ładnie, chociaż pomiędzy kamyczkami sporo wyrzuconej na brzeg suchej trawy morskiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te ciemne plamy w zatoce to właśnie morska trawa, zatoka jest dosyć głęboka i podczas snurkowania trochę dalej od plaży czuć czasem chłodniejszą wodę.

Obrazek

Obrazek

W międzyczasie podpłynęła łódka z hamburgeiros

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie zabawili długo może z godzinę, poskakali, popływali i odpłynęli

Obrazek

Obrazek

Obrazek
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 07.08.2016 23:22

Fajna zatoka ,niestety tu nie dotarłem :roll: :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 08.08.2016 08:45

Twoja relacja to dla mnie taki przedsmak wyjazdu ;)

_Piotrek_ napisał(a):Na koniec dnia i wycieczki objazdowej po zachodniej części wyspy, zbaczamy z głównej drogi i udajemy się do, chyba najbardziej "fotogenicznej" miejscowości na wyspie, Vrboski


Rok temu odpuściliśmy... w tym roku obowiązkowo nadrobimy :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 09.08.2016 23:11

miło poczytać w oczekiwaniu na wyjazd... już za 17 dni Hvar i Sveta Njedjelja :papa:
paczo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2014
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) paczo » 13.08.2016 13:21

_Piotrek_ napisał(a):Na koniec dnia i wycieczki objazdowej po zachodniej części wyspy, zbaczamy z głównej drogi i udajemy się do, chyba najbardziej "fotogenicznej" miejscowości na wyspie, Vrboski


Również byłem we Vrbosce w tym roku i mam wrażenie, że to miasteczko jest praktycznie opuszczone. Pusto tam strasznie. Nie mówię, że to źle ale jak na Chorwację w sezonie to co najmniej dziwnie.
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 13.08.2016 22:08

paczo napisał(a):
_Piotrek_ napisał(a):Na koniec dnia i wycieczki objazdowej po zachodniej części wyspy, zbaczamy z głównej drogi i udajemy się do, chyba najbardziej "fotogenicznej" miejscowości na wyspie, Vrboski


Również byłem we Vrbosce w tym roku i mam wrażenie, że to miasteczko jest praktycznie opuszczone. Pusto tam strasznie. Nie mówię, że to źle ale jak na Chorwację w sezonie to co najmniej dziwnie.



Takie samo wrażenie miałem rok temu w końcówce sierpnia, wyglądało jakby nikogo nie było, jakieś pojedyncze ludziki tylko :D
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 09.10.2016 11:59

Fajna relacja i piękne zdjęcia :D
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 13.10.2016 18:13

Miło popatrzeć, miałam wrzucić też relację z Hvaru, ale Ty to zrobisz tak fajnie, że zostanę przy czytaniu ;)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 13.10.2016 22:09

:D uwielbiam Hvar, jego wąskie dróżki, stare drzewa oliwne, winnice, niespotykaną jedność człowieka i przyrody...
Nie wspomnę już o lawendzie, klimacie, etc...


p.s. dawno niestety już tam nas nie było, 7 - 8 lat? ...
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 14.10.2016 10:44

Trochę późno, ale dołączę. Też byłam w tym roku na Hvarze i z wielką przyjemnością oglądam Twoje zdjęcia.

Co do stolicy wyspy - pojechałam lekko uprzedzona, ale żadnego lansu nie widziałam, serio. Bardzo ładne miasto, tyle że zatłoczone (no ale czego spodziewać się w większej turystycznej miejscowości w szczycie sezonu?). I chociaż Hvar nie skradł mi serca jak maleńkie Vrboska i Stari Grad, to bardzo nam się spodobał. A lody kosztowały tyle samo co w Zavali (7 kun). :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvartastycznie - Hvar 2016 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone