Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvartastycznie - Hvar 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 27.07.2016 11:32

Jestem i ja, zdjęcia piękne, czekam na c.d :)


Tomasz61 napisał(a): teraz twarda, gumowata i ze dwa razy mniejsza niż na rachunku


Tomek, nam przemiłe towarzystwo wszystko wynagrodziło :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.07.2016 13:42

W nocy wróciliśmy z Chorwacji. Już tęsknię...

Chętnie tu u Ciebie posiedzę i popatrzę :)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 27.07.2016 15:00

maslinka napisał(a):W nocy wróciliśmy z Chorwacji. Już tęsknię...

Chętnie tu u Ciebie posiedzę i popatrzę :)


Tak myślałam, tzn że jesteś na wakacjach....bardzo ciekawa jestem gdzie tym razem :wink:

Na Hvar - zawsze 8)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 27.07.2016 22:44

Miło mi powitać wszystkich nowych czytelników w tym wielką miłośniczkę Hvaru i zapraszam na cd. :)

kaeres napisał(a):
_Piotrek_ napisał(a):Jeszcze małe uzupełnienie dotyczące Jelsy w postaci mapki.

Obrazek

ceny za parking oczywiście za godzinę :)

Trzeba by być "przyjezdnym" aby w tym mieście zapłacić kunę za parking.


po ilości wyświetleń wnioskuję, że nikt nie chce płacić ani przyjezdni "przyjezdni", ani przyjezdni "miejscowi" ;)

misia53 napisał(a):Potwierdzam,
Ja zakochałam się w tej zatoce - Pokrivenik. Coś pięknego! To odkrycie tegorocznych wakacji
Pusto na szczęście jeszcze, faktycznie ten samochodzic z owocami a właściwie nie tylko, widziałeś co sprzedawał?
Nawet miał mleko, kawe , makaron -praktycznie można tyłka nie ruszac, no i jeszcze ta knajpka na telefon. Dzwonisz podpływa łódka i zabiera Cie na obiad...
Z pewnością tam wrócę


Osobiscie zakupów nie robiłem widziałem tylko auto, ale nikt mi nic nie wspominał o makaronie itp, może to jakaś inna fura. Do knajpki sami wiosłowaliśmy ;)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 27.07.2016 23:22

Późnym popołudniem, po tym jak juz się wymoczliśmy i słońce wytopiło z nas trochę tłuszczu w drodze powrotnej do apartmana zboczyliśmy trochę w lewo. Wpadliśmy na chwilę do wioski Humac

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólnie rzecz ujmując, Humac jakoś mnie szczególnie nie ujął, zauroczył, zadziwił, za... itd.. Może za wiele się spodziewałem, a może dlatego, że z tego typu miejsc większe wrażenie zrobiła na mnie np wioska Zavrsje na Istrii, nie wspominając już o Lubenicach na Cresie, którymi do dziś się zachwycam.
Nie mniej jednak sugeruję, żeby każdy sam sobie wyrobił opinię na temat tego miejsca, bo jeżeli np. od Humaca zacznie to odczucia może mieć zupełnie inne.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.07.2016 14:30

_Piotrek_ napisał(a):Ogólnie rzecz ujmując, Humac jakoś mnie szczególnie nie ujął, zauroczył, zadziwił, za... itd.. Może za wiele się spodziewałem, a może dlatego, że z tego typu miejsc większe wrażenie zrobiła na mnie np wioska Zavrsje na Istrii, nie wspominając już o Lubenicach na Cresie, którymi do dziś się zachwycam.
Nie mniej jednak sugeruję, żeby każdy sam sobie wyrobił opinię na temat tego miejsca, bo jeżeli np. od Humaca zacznie to odczucia może mieć zupełnie inne.

Humac jest fajny, ale po zobaczeniu Grohote, Gornjego i Dolnego Sela na Šolcie już nie zrobiłby na mnie wrażenia...

P.S. Wpisałam Twoją relację na pierwszą stronę Klubu :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.07.2016 19:16

Jelsa bardzo fajna.
Będą jeszcze jakieś zdjęcia z tej miejscowości?

Pzdr
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 29.07.2016 19:56

maslinka napisał(a):Humac jest fajny, ale po zobaczeniu Grohote, Gornjego i Dolnego Sela na Šolcie już nie zrobiłby na mnie wrażenia...

P.S. Wpisałam Twoją relację na pierwszą stronę Klubu :)

fajnie, dzięki, "...łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam Prezes(ka) naszego Klubu" ;)
jeśli tylko dla kogoś będzie pomocna to tym lepiej :)

a to Grohote na zdjęciach rzeczywiście niczego sobie.


Vjetar napisał(a):Jelsa bardzo fajna.
Będą jeszcze jakieś zdjęcia z tej miejscowości?

Pzdr


Hmm kilka będzie ale, prawdę mówiąc nie za wiele, mieszkaliśmy w Jelsie i bywaliśmy w centrum wieczorami, a że warunki do robienia zdjęć były takie sobie, więc nie zawracałem sobie tym głowy ;). Sama miejscowość rzeczywiście całkiem przyjemna, ale dla mnie numer jeden będzie inny, ale o tym później ;)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 29.07.2016 19:58

Trzeciego dnia uznaliśmy że musimy trochę "odpocząć" od plażowania. Wybieramy się do Hvaru. Parkujemy oczywiście za darmochę pod Twierdzą.

Obrazek

Obrazek

Widoki spod niej są zacne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodzimy na dół do miasta malowniczą alejką, a później po schodkach jeszcze ładniejszą miejską uliczką, w której znajdujemy trochę tak potrzebnego w tym skwarze cienia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uliczką docieramy do głównego placu miasta nazwanego podobnie jak i mieszcząca się przy nim katera imieniem sv. Stjepana.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościół bęzdie otwarty dopiero po 17, nie zajrzymy do środka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 01.08.2016 10:23

Spędziliśmy wakacje na Hvarze dwa lata z rzędy 2015 i 20016 , więc będę tu stałym gościem bo jest hvartastycznie :D

Pozdrav
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 01.08.2016 13:10

Rafał78 napisał(a):Spędziliśmy wakacje na Hvarze dwa lata z rzędy 2015 i 20016 , więc będę tu stałym gościem bo jest hvartastycznie :D

Pozdrav


Oglądałem Twoją relację, bardzo fajne i zachęcające zdjęcia, szczególnie zatoczki.
pozdrawiam

Kontynuujemy spacer w skwarze po Hvarze, o czym mogłaby zaświadczyć np ta Pani z poniższego zdjęcia, gdyby tylko tą relację czytała (chociaż nie sądzę) ;)

Obrazek

Balkonik dawnego budynku arsenału

Obrazek

Obrazek

wieża zegarowa przy Loggi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 01.08.2016 15:31

Hvar jest na mojej liście MUST HAVE (SEE), Twoje zdjęcia robią wrażenie :-)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 01.08.2016 20:15

U mnie podobnie. Mysle o Hvarze od kilku lat i jakos tam nie moge dojechac:) ale pocieszajace ze co roku jestem blizej: Istria, Krk, Pag, Makarska, Brac...
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 02.08.2016 08:37

Fajne zdjęcia. Niektórzy narzekają na miasto Hvar, ale mnie się tam podobało.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.08.2016 11:46

Byłem drugi raz w Hvarze.
Nadal będę narzekał. Takiej lanserki trudno szukać.
Na jachtach siedzą i który głośniejszy, młodzież na ulicy wypita w biały dzień i oczywiście głośna.
Najbardziej mnie rozwala lans na jogging w tłumie.
Biegają wśród turystów, w największym tłoku :D :D :D

Tam tylko wejść lub wjechać do twierdzy, widoczek, zjeść obiadek na Trg. Stjepana i wio stamtąd.

Poza Hvarem to na Hvarze są tylko plusy. Wg. mnie to jest ta wyspa, którą wręcz trzeba odwiedzić na conajmniej na tydzień aby móc coś powiedzieć o wyspach Chorwacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvartastycznie - Hvar 2016 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone