Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvartastycznie - Hvar 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 03.11.2016 21:52

_Piotrek_ napisał(a):Trzeba nadrobić ;)

Tak jest Panie kapitanie :mrgreen: :wink:
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 03.11.2016 22:04

Po powrocie z plaży wieczorem prognozy pokazywały w kolejnym dniu spadek temperatury o blisko 10 stopni. Postanowiliśmy więc, że tego dnia nie będziemy już plażować, pojeździmy trochę między innymi po miejscach, w których do tej pory nie byliśmy.

Na początek Vrisnik

Obrazek

następnie Svirce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dalej Vrbanj

Obrazek

gdzieś w drodze do Dol

Obrazek

ta czaszka kiepsko wyszła autorowi ;)

Obrazek

Dol

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miało być chłodniej, być może było, ale słońce mimo to grzało całkiem nieźle. W samochodzie termometr pokazywał powyżej 30 stopni.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 03.11.2016 22:21

Vrboska

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.11.2016 22:40

Pięknie tu u Ciebie.

Oglądam teraz z tym większym zainteresowaniem, bo bardzo poważnie zastanawiam się nad spędzeniem na Hvarze kolejnego urlopu. Mam tylko problem z wyborem miejscówki. Cześć za tunelem odpada, bo preferujemy większe miejscowości. Kiedyś bez wahania obstawiałam Vrboskę, ale mam coraz większe wątpliwości. Może jednak Jelsa albo Stari Grad...
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 03.11.2016 23:07

marze_na napisał(a):Pięknie tu u Ciebie.


:oops: ;)

marze_na napisał(a):Oglądam teraz z tym większym zainteresowaniem, bo bardzo poważnie zastanawiam się nad spędzeniem na Hvarze kolejnego urlopu. Mam tylko problem z wyborem miejscówki. Cześć za tunelem odpada, bo preferujemy większe miejscowości. Kiedyś bez wahania obstawiałam Vrboskę, ale mam coraz większe wątpliwości. Może jednak Jelsa albo Stari Grad...


Gdybym wybierał się drugi raz to wybrałbym Stari Grad, ze względu na klimat. Starówka moim zdaniem jest rewelacyjna taka bardziej surowa niż elegancki z drogimi "kamienicami"-pałacami Hvar. Więcej wąskich uliczek i placyków otoczonych kamiennymi domami niż w Jelsie. Vrboska to moim zdaniem dziura, urocza co prawda, bardzo fotogeniczna, ale poza malowniczym kanałem niewiele tam jest. Oczywiście warto tam zawitać, może nawet nie raz, ale żeby być tam na stałe to chyba nie koniecznie. Oczywiście jest to moja bardzo subiektywna opinia :). W tym roku stacjonowaliśmy w Jelsie, bo wydaje się, że jest dobrym punktem wypadowym np do obowiązkowego Pokrivenika, bliżej jest do tunelu Pitve i zatunelowego Hvaru, to z niej wypływa katamaran do Splitu, do którego chcieliśmy płynąć. Tym samym katamaranem można się wybrać na Bol. Z drugiej strony Stari Grad wcale nie jest o wiele dalej.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.11.2016 07:21

_Piotrek_ napisał(a):Gdybym wybierał się drugi raz to wybrałbym Stari Grad...

Dzięki za opinię :D .
Przyglądałam się uważniej bazie noclegowej we Vrbosce, pochodziłam z żółtym ludzikiem i właśnie wydała mi się trochę taka "dziurowata". Dotychczas w Cro najlepiej czułam się w Tribunj i Sutivanie i mam nadzieję, że swoje miejsce znajdę tez na Hvarze.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 04.11.2016 13:41

marze_na napisał(a):
_Piotrek_ napisał(a):Gdybym wybierał się drugi raz to wybrałbym Stari Grad...

Dzięki za opinię :D .
Przyglądałam się uważniej bazie noclegowej we Vrbosce, pochodziłam z żółtym ludzikiem i właśnie wydała mi się trochę taka "dziurowata". Dotychczas w Cro najlepiej czułam się w Tribunj i Sutivanie i mam nadzieję, że swoje miejsce znajdę tez na Hvarze.


podzielam to zdanie, Stari Grad to najlepszy wybór, Jelsa była dla nas trochę za mała :)

na zdjęciach w różnych relacjach Vrboska wygląda tak malowniczo, a ja w rzeczywistości widziałam tylko te wszystkie samochody stojące wzdłuż kanału :roll:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 04.11.2016 21:58

_Piotrek_ napisał(a):Gdybym wybierał się drugi raz to wybrałbym Stari Grad...

Podłączę się pod podziękowania za wskazówki. Mam podobny dylemat, gdzie wylądować na Hvarze w czerwcu po tegorocznym zauroczeniu Sutivanem.
Jak na razie wygrywa Jelsa 8) ale Stari Grad dogania...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.11.2016 22:08

Dzięki...zaczynam układać plan na 2018 :papa:
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 05.11.2016 21:54

marze_na napisał(a):Przyglądałam się uważniej bazie noclegowej we Vrbosce, pochodziłam z żółtym ludzikiem i właśnie wydała mi się trochę taka "dziurowata". Dotychczas w Cro najlepiej czułam się w Tribunj i Sutivanie i mam nadzieję, że swoje miejsce znajdę tez na Hvarze.


AdamZ napisał(a):Podłączę się pod podziękowania za wskazówki. Mam podobny dylemat, gdzie wylądować na Hvarze w czerwcu po tegorocznym zauroczeniu Sutivanem.
Jak na razie wygrywa Jelsa 8) ale Stari Grad dogania...


Ten Sutivan to musi być naprawdę niezły. Nie byłem więc trudno mi porównać do niego miejscowości Hvaru. Wybierając się na Hvar trzeba tylko pamiętać, że kiepsko z plażami w miastach. Tu niestety trzeba się zdecydować co ma być priorytetem, czy klimatyczne miasteczko, a codzienny dojazd na plażę nie jest problemem, czy jednak bliskość plaży jest ważna, ale wówczas do miasteczka wieczorem trzeba sobie pojechać.

Kasia i Krzyś napisał(a):podzielam to zdanie, Stari Grad to najlepszy wybór, Jelsa była dla nas trochę za mała :)

na zdjęciach w różnych relacjach Vrboska wygląda tak malowniczo, a ja w rzeczywistości widziałam tylko te wszystkie samochody stojące wzdłuż kanału :roll:


pełna zgoda :)

słoma79 napisał(a):Dzięki...zaczynam układać plan na 2018 :papa:


Na szczęście Hvar jest na tyle duży i atrakcyjny, że będzie jak wypełnić czas :), a na końcu i tak okaże się że było go za mało :papa:
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 05.11.2016 22:29

Ostatnim miastem jakie odwiedziliśmy był Stari Grad

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 06.11.2016 00:52

Mnie najbardziej na Hvarze zauroczył Stari Grad, trochę się różni od innych starówek w Cro, dzięki czemu jest wyjątkowy :) Hvar dla mnie zbyt komercyjny, mi trochę przeszkadzały tłumy szukające tylko imprezy/rozrywki , Jelsa miasteczko jakich wiele w Chorwacji, podobało nam się tam, ale niczym szczególnym nie wyróżniało, Vrboska urocza, ale rzeczywiście dla niektórych (w tym np. dla mnie) może być trochę "dziurawa", jeśli chodzi o dłuższy pobyt :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.11.2016 09:38

odbicia we Vrboskiej są naprawdę boskie i to mnie przekonało, by się bliżej przyjrzeć :)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 06.11.2016 19:19

tyniolek napisał(a):Mnie najbardziej na Hvarze zauroczył Stari Grad, trochę się różni od innych starówek w Cro, dzięki czemu jest wyjątkowy :) Hvar dla mnie zbyt komercyjny, mi trochę przeszkadzały tłumy szukające tylko imprezy/rozrywki , Jelsa miasteczko jakich wiele w Chorwacji, podobało nam się tam, ale niczym szczególnym nie wyróżniało, Vrboska urocza, ale rzeczywiście dla niektórych (w tym np. dla mnie) może być trochę "dziurawa", jeśli chodzi o dłuższy pobyt :)


Mam tak samo jak Ty ;), no może poza Hvarem, który też mi się podobał, ale cenowo potrafi powalić

te kiero napisał(a):odbicia we Vrboskiej są naprawdę boskie i to mnie przekonało, by się bliżej przyjrzeć :)


odbicia rzeczywiście są katalogowe, ja przyglądałem się im bliżej dwa razy, na jakiś czas mi wystarczy ;)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 06.11.2016 19:50

Ostatnia już część spaceru po Starim Gradzie.

Twierdza (pałac) Hektorovica

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponownie zanurzamy się w kamienne uliczki Starego Gradu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvartastycznie - Hvar 2016 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone