Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 10.03.2015 17:22

Kurcze, no bardzo mi się podobają te zdjęcia z Sv. Nikoli! Nie mam wcale odczucia, że są przehadeerowane, przekolorowqane i coś tam jeszcze "prze..." nacieszyły moje oko i duszę i tyle :)


Calapula OT to off-topic=nie na temat :wink:
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 12.03.2015 19:57

Wróćmy do Hvaru. Po jeździ z zamku na dół, troszkę pokręciliśmy się zanim, udało się znaleźć miejsce na parkingu. Zwiedzanie rozpoczeliśmy chyba tradycyjnie od placu Św. Stefana.
17.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

43.JPG

troszkę bocznych uliczek.
12.JPG

14.JPG

40.JPG

42.JPG

a potem wschodnią mariną.
39.JPG

35.JPG

38.JPG

34.JPG

25.JPG

37.JPG

27.JPG

Spotkaliśmy na deptaku, wypoczywającą na Hvarze Conchite Wurst, zmieniła kolor włosów i jak widać ciągnie fuchę jako beach patrol, dopiero rozpoczęła bo jeszcze nieopalona :lol:
24.JPG

kierujemy się w stronę kościoła Matki Bożej Miłosierdzia.
29.JPG

28.JPG

30.JPG

Przed kościołem jest restauracja, więc bez namysłu wchodzimy coś zjeść i ugasić pragnienie, jedynym słusznym trunkiem w taką pogodę :D
32.JPG
Ostatnio edytowano 13.03.2015 22:58 przez Damian78, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.03.2015 20:17

1. Jamnica z lodem i cytrusem zawsze dobra.
2. Czy fotografia ma odzwierciedlać, czy kreować rzeczywistość ?
3. Ta Skoda błyszcząca, z pierwszej strony /chrzanowska/, do sprzedania jest ..? :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 13.03.2015 20:43

fajnie pooglądać i powspominać... piekne ujęcia... byliśmy w tym samym czasie... że też się nie spotkaliśmy :D :D
Pozdr :papa:
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 13.03.2015 22:48

ołowiany napisał(a):2. Czy fotografia ma odzwierciedlać, czy kreować rzeczywistość ?
3. Ta Skoda błyszcząca, z pierwszej strony /chrzanowska/, do sprzedania jest ..? :)


Ma odzwierciedlać, kreując ją, lub kreować, odzwierciedlając ją, w każdym razie jedno z dwojga, do wyboru :D
Może w przyszłym roku będzie do sprzedania, się rodzina powiększyła to trochę mała jest.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 13.03.2015 22:59

mariusz_77 napisał(a):fajnie pooglądać i powspominać... piekne ujęcia... byliśmy w tym samym czasie... że też się nie spotkaliśmy :D :D
Pozdr :papa:

:papa:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 17.03.2015 09:52

Piękny Hvar i piękne ujęcia :D Masz talent i tak trzymaj ;) Czekam na c.d. Pozdrawiam.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 17.03.2015 23:56

Po skończonym obiadku urwaliśmy się z Hvaru bo chodzić w takim skwarze to średnia przyjemność. Po drodze zawinęliśmy do miejscowości Milna, wyskoczyłem tylko z samochodu na szybki rekonesans, główna plaża spora i druga mniejsza za kempingiem, wyglądały bardzo sympatycznie, stwierdziłem że gdy niebo da słoneczne kolejne dni, to wpadniemy tu na plażowanie (niestety nie dało :lol: ). Żegnam Milnę i obieram kierunek Malo Zarace. Zjazd do zatoki robi wrażenie, wąska i konkretnie stroma dróżka, na dole rozjazd na lewo Duże Zarace na prawo Małe Zarace. Samochód zostawiamy za kapliczką górującą na zatoczką.
DSC_0265.JPG

Stromymi schodkami schodzi się nad brzeg morza zaraz po zejściu jest bardzo ładny domek, zresztą do wynajęcia, widać że świeżo po remoncie. Żeby móc wypoczywać w "ludzkich" warunkach robimy wokół mały porządek, bo śmieci różnego kalibru nie brakuje, lokujemy się pod bardzo dużą sosną, która rośnie na wysokim brzegu za naszymi plecami, ale gałęziami sięga do wody. Skalny ząb osłania zatokę od otwartego morza, pewnie dlatego woda w zatoce jest taka ciepła. Powiem że nie nudziłem się tutaj, głównie z uwagi na olbrzymie bloki skalne, które oderwały się od klifu. Syn rozkazywał wchodzić na największy stojący obok blok skalny i wypatrywać piratów płynących od morza, musiałem oczywiście go tam wyciągać, bo też chciał posiedzieć w "bazie" :lol: Sam za to zapuściłem się pod klif, gdzie częściowo w wodzie, częściowo na brzegu leżały ogromne głazy. Co robi górołaz na takiej plaży ? Wspina się oczywiście najwyżej jak się da, jak ktoś lubi adrenalinę to polecam, ja miałem tym gorzej, że jeszcze niosłem aparat. Trzeba uważać bo skała jest ostra, łatwo się skaleczyć a rumowisko tworzy swego rodzaju labirynt, więc można nie odnaleźć drogi powrotnej, jedynie wpław. Część tych bloków jest pod wodą, gdzie również tworzą labirynt, nurkowanie tam jest jedyne w swoim rodzaju. Kolor wody jest dość ciekawy, bo na dnie jest miejscami piasek i rosną trawy. Skalny ząb też musiałem zdeptać, wystaje on w kierunku zachodnim.
DSC_0104.JPG

Widok zatoki przy zjeździe w dół.
4.JPG

Skalne otoczenie robi fajny klimat.
2.JPG

3.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

Widok zatoki ze skał pod klifem.
13.JPG

14.JPG

15.JPG

Plaża ze skalnego zęba.
16.JPG

Jako, że było miło, plażowanie przeciągnęło się do godziny 19, żal było się zwijać na kwaterę.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 18.03.2015 09:34

Damian78 napisał(a):....Jako, że było miło, plażowanie przeciągnęło się do godziny 19, żal było się zwijać na kwaterę.

BYliście jedynymi "gośćmi" w zatoce?
Na zdjęciach nie widać innych plażowiczów.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 19.03.2015 22:09

z_byszek napisał(a):
Damian78 napisał(a):....Jako, że było miło, plażowanie przeciągnęło się do godziny 19, żal było się zwijać na kwaterę.

BYliście jedynymi "gośćmi" w zatoce?
Na zdjęciach nie widać innych plażowiczów.


Przez większą cześć dnia, tak. Jedna para zabawiła dłużej w dalszej części plaży.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 20.03.2015 17:43

Pięknie tam,też bym posiedziała do wieczora ,ale na wdrapanie się na "ząb"chyba bym się nie odważyła.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 21.03.2015 19:13

andeo napisał(a):ale na wdrapanie się na "ząb"chyba bym się nie odważyła.

Strach ma wielkie oczy :D
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 21.03.2015 19:42

Przy okazji jednego z dni plażowych w ID, urwałem się z rana do sąsiedniej miejscowości na poszukiwanie kolejnej słynnej sosny na Hvarze, chodzi oczywiście o Sveta Nedilja.
Głównym celem były oględziny linii brzegowej :D Spacer w kierunku zachodnim szybko się kończy, ponieważ docieramy pod wysoki klif, ze wspomnianą już sosną. Pomimo rannej pory ławeczka pod sosną była oblegana, przez grupę emerytów zza zachodniej granicy, swoje musiałem odstać by móc zrobić zdjęcie "bez ludzi".
2.JPG

3.JPG

4.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

Centralne miejsce nabrzeża w SN do konoba o jedynym w swoim rodzaju kształcie.
1.JPG

5.JPG

Następnie skierowałem swoje kroki na wschód, tam musi być jakaś plaża.
6.JPG

Zejście na pierwszą plażę dość ostre z widokami z wysokiego brzegu.
7.JPG

11.JPG

8.JPG

9.JPG

I w końcu plaża.
10.JPG

Jest jednak tak gorąco, że nie brnę dalej w "kamieniołom", wracam pod konobę, gdzie zostawiłem samochód i wracam do ID.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 21.03.2015 20:30

Ależ tam pięknie...
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 22.03.2015 23:10

Właśnie odkryłam tę relację, i już, czuję, jak mnie wciąga z uwagi na rewelacyjne zdjęcia! Ale pora późna, wrócę tu jutro, aż trudno się oderwać :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone