Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.05.2015 09:17

Damian78 napisał(a):Było przed szóstą rano, także pustki na ulicach, nikt w kadr nie wchodzi ...


Kto rano wstaje... :wink:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.05.2015 09:57

Pięknie.Uwielbiam takie poranne spacerki,kiedy miasteczko dopiero się budzi.Będę w Starim Gradzie w tym roku przez 7 dni ,nie mogę się doczekać :hut:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.05.2015 10:35

Piękne zdjęcia!
Już nie mogę doczekać się widoku tych uliczek na żywo :mrgreen:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 04.05.2015 10:42

Roxi napisał(a):Piękne zdjęcia!
Już nie mogę doczekać się widoku tych uliczek na żywo :mrgreen:

Ja tez nie mogłem się doczekać takich widoków na żywo ale okazało się jednak, że te zdjęcia to jakieś hdr-y i na żywo to już tak pięknie nie będzie.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 04.05.2015 10:48

Calapula napisał(a):
Roxi napisał(a):Piękne zdjęcia!
Już nie mogę doczekać się widoku tych uliczek na żywo :mrgreen:

Ja tez nie mogłem się doczekać takich widoków na żywo ale okazało się jednak, że te zdjęcia to jakieś hdr-y i na żywo to już tak pięknie nie będzie.



....Bo ludzie tu - na forum - są tępi i nie wiedzą, że foty są podrasowane... Dzięki, że nas oświeciłeś ! ;) Ta wiadomość uratowała mi życie. Nigdy więcej nie pojadę do Cro, bo nie jest tam tak kolorowo....

Calapula - daj se siana ;)

Pozdrawiam.

Damian, mnie się tu bardzo podoba :)
Czekam na c.d.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 04.05.2015 11:25

Eunike1984 napisał(a):...
....Bo ludzie tu - na forum - są tępi i nie wiedzą, że foty są podrasowane... Dzięki, że nas oświeciłeś ! ;) Ta wiadomość uratowała mi życie. Nigdy więcej nie pojadę do Cro, bo nie jest tam tak kolorowo....

Calapula - daj se siana ;)

Pozdrawiam.

Damian, mnie się tu bardzo podoba :)
Czekam na c.d.

Dziwnie to odbierasz Eunike1984. Ja nie wiedziałem, że to hdr-y dopóki ktoś mi o tym nie powiedział. Do Chorwacji jedziemy z różnych powodów, między innymi z takiego, że obejrzymy piękne zdjęcia i będziemy spodziewać się podobnych wrażeń na miejscu. Nie zaszkodzi więc przypomnieć podobnym do mnie, że te obrazki to takie czary - mary a nie real. Nie ma co się na to złościć.
Siana mam sporo, mogę się podzielić.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 10.05.2015 11:16

Damian78 napisał(a):Ze wszystkich wiosek i miasteczek na Hvarze, najbardziej przypadł mi do gustu Stari Grad.

Mnie Stari Grad nie przypadł do gustu. Być może dlatego, że zwiedzałem go w ostatnim dniu pobytu, w oczekiwaniu na prom. Sam fakt, iż opuszczałem Hvar był tak w k......y, że nic w tym dniu mi się nie podobało.
Ale na Twoich zdjeciach wygląda rewelacyjnie. Może kiedyś .... bez pośpiechu... .
Będą następne zdjecia?
poe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) poe » 13.05.2015 07:26

Gratuluję ciekawej relacji i interesujących zdjęć. My też zastanawiamy się nad Hvarem w tym roku. Z ciekawości zapytam jeszcze, czy zdjęcia to pełną klatką robiłeś, czy apsc?? Pozdrawiam :)
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 14.05.2015 22:14

z_byszek napisał(a):
Damian78 napisał(a):Ze wszystkich wiosek i miasteczek na Hvarze, najbardziej przypadł mi do gustu Stari Grad.

Mnie Stari Grad nie przypadł do gustu. Być może dlatego, że zwiedzałem go w ostatnim dniu pobytu, w oczekiwaniu na prom. Sam fakt, iż opuszczałem Hvar był tak w k......y, że nic w tym dniu mi się nie podobało.
Ale na Twoich zdjeciach wygląda rewelacyjnie. Może kiedyś .... bez pośpiechu... .
Będą następne zdjecia?


W dniu wyjazdu myśli się o drodze, ciężko kontemplować otoczenie, "bez pośpiechu" jest wskazane :D
Zdjęcia będą jak się trochę ogarnę.

poe napisał(a):Gratuluję ciekawej relacji i interesujących zdjęć. My też zastanawiamy się nad Hvarem w tym roku. Z ciekawości zapytam jeszcze, czy zdjęcia to pełną klatką robiłeś, czy apsc?? Pozdrawiam :)


Pełna klatka to może kiedyś, na początku relacji chyba pisałem czym robione były zdjęcia. Nad Hvarem nie ma się co zastanawiać, trzeba go zobaczyć.
Ostatnio edytowano 19.05.2015 00:08 przez Damian78, łącznie edytowano 1 raz
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 19.05.2015 00:08

Kilka słów o jednej z bardziej popularnych wiosek na Hvarze, o Pitve. Jedząc śniadanie na tarasie, mieliśmy codziennie rano, mniej więcej taki widok na tą wioskę.
2.JPG

Praktycznie codziennie przejeżdżaliśmy przez Pitve w drodze do Ivana i oglądaliśmy ją z okien samochodu
9.JPG

Raz w pochmurne popołudnie wybrałem się na szwędanie po wiosce. Podzielona ona jest jakby na dwie części, położoną niżej, która w znacznym stopniu jest odnowiona.
3.JPG

5.JPG

16.JPG

19.JPG

i położoną wyżej w okolicy kościoła w troszkę gorszym stanie.
13.JPG

15.JPG

Na górce, obok drogi prowadzącej do kościoła rosną liczne krzaki lawendy.
17.JPG

Sam kościółek jest niewielki a w nocy podświetlony.
23.JPG

Z okolic kościoła jest dość rozległy widok w kierunku wyspy Brać i na Jelsę.
Ciekawie usytuowany jest cmentarz, jakby na wyspie wśród rzędów winorośli, prowadzi do niego droga, więc można podjechać samochodem, zza cmentarza też jest fajny widok na wioskę.
20.JPG

Często też przejeżdżałem przez wioski Svirce i Vrisnik, ale jakoś nie było czasu by się zatrzymać i poszwędać, to też zostało na następny raz.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 19.05.2015 09:35

Przez Pitve tylko kilka razy przejeżdżałem.
Nie było okazji zatrzymać się. Za następnym razem, napewno.
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 19.05.2015 09:36

Wspaniała relacja,za miesiąc tam jedziemy :)
Szkoda,że nie udało się dotrzeć do zatoki Lucisce...
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 19.05.2015 09:43

Też planuję wstąpić do Pitve i reszty wiosek .Jak zwykle piękne ujęcia ,najabardziej podoba mi się to z kościołem w tle i lawendą na pierwszym planie :)
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 19.05.2015 23:38

loverosa napisał(a):Wspaniała relacja,za miesiąc tam jedziemy :)
Szkoda,że nie udało się dotrzeć do zatoki Lucisce...

Była w planach, ale brakło słonecznych dni a na pierwszy ogień poszła Dubovica bo wydawała się bardziej atrakcyjna, Hvar nie zając :D
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 20.05.2015 17:46

Dubovica i Lucisce to moje marzenie,by je ujrzeć na własne oczy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone