Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 27.05.2015 09:09

Patroniuszu...kokot to przecież po czesku kogut :) (i słowacku zresztą też). Ale każdy może oczywiście interpretować wyraz po swojemu :D :P
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 06.06.2015 21:47

Temat uciekł daleko, ale pora kończyć tą opowieść. Po prawie tygodniu deszczowej pogody i dwóch tygodniach pobytu na Hvarze, pojawiła się szansa na poprawę pogody, więc przedłużyliśmy sobie pobyt o jeden dzień, by godnie pożegnać się z tą wyspą. Była to ostatnia szansa by wybrać się na wschód słońca na Św.Nikolę. Sprawdziłem w sieci, o której wschód słońca, wyszło że 5:15, masakra żeby na wakacjach wstawać o 4 rano, nic to dam radę, drogę już znałem. Tym razem wjechałem aż do końca asfaltowej drogi prowadzącej na szczyt. Na niewielkim placyku stały dwa samochody, ale udało mi się zaparkować tak by nikogo nie blokować. Samochody należały do panów siedzących w budce na szczycie, nieźle się zdziwili widząc jakiegoś "nawiedzonego" idącego pod górę z tobołami. Przywitałem się i podążyłem dalej w stronę kapliczki. Rozłożyłem majdan i czekałem, co by tu jednak nie pisać to wschód słońca nie jest tak spektakularny jak zachód. Słońce wschodziło centralnie nad najwyższym wzniesieniem Biokova.
2.JPG

Scedro a dalej Korcula i półwysep.
3.JPG

Seria zdjęć minuta po minucie ze wschodu.
1.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

Nieodzowny element szczytowego krajobrazu.
10.JPG

I widok na budkę strażników i zachodnią część wyspy.
11.JPG

Przy zejściu kolejna sesjona rosnących tam sosen.
12.JPG

13.JPG

15.JPG

16.JPG

I już przy zjeździe widok na zbocza góry i majaczący w oddali Vis.
19.JPG

18.JPG
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 06.06.2015 22:53

Skoro to koniec, to dorzucę jedno pytanko. Na 400 fantastycznych pocztówek z Nibylandii, nie zauważyłem ani jednego wspólnego zdjęcia zadowolonej z wakacji rodziny. To przeoczenie, czy brak odpowiedniej funkcji w fotoszopie? :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2015 22:57

Fajna grafika komputerowa, na pewno z rzeczywistością ma to tyle wspólnego co krzesło z krzesłem elektrycznym :wink: :wink: :wink:

Ale wycieczki osobiste to już lekka przesada :?

Każdy ma prawo mieć własną wizję wakacji
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 06.06.2015 23:07

Oczywiście nie chodziło mi o prawdziwe stosunki rodzinne (nic mi do tego), lecz o samą relację i reakcję na moje słowa krytyki , które gdzieś tam zamieściłem. Poza tym autor zdjęć był na wakacjach z rodzinką, czego zbytnio nie widać. Ot taka mała uwaga.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 06.06.2015 23:36

Nie zwykłem publikować zdjęć mojej rodziny w internecie, jeżeli ktoś to robi to jego sprawa, ma do tego prawo, dla mnie to są zdjęcia prywatne, tyle w tym temacie.
Tym wszystkim, którzy w tym roku odwiedzą jednak Nibylandię życzę ferri kolorów i tak słonecznej pogody.
14.JPG


:papa:

P.S.
O tej porze za tydzień będę już w drodze do Nibylan... na Rab znaczy się.
Dla tej wąskiej grupy nie lubiącej kolorów relacja będzie czarno/biała :lol:
Mam nadzieję, że nie będzie marudzenia, że czarne jest za czarne a białe za białe :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2015 23:56

Nie chodzi tu krytykom o marudzenie, tylko o to, że za bardzo upiększasz rzeczywistość
w swoich fotkach

Ja to już pisałem i powtarzam : Hvar się obroni bez HDR :!: :!: :!:
To jest zjawiskowa wyspa i nie potrzebuje grafiki komputerowej w swojej obronie 8)

Ale oczywiście masz prawo do swojej wizji Hvaru. Tak samo inni mają dokładnie takie samo prawo ją skrytykować 8)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 09.06.2015 08:14

Damian - odpuść - niektórzy nie mają swojego życia, więc zadowalają się choćby odrobiną wścibskości i złośliwości w stosunku do innych ;) Ot - taki mamy naród... :oczko_usmiech: Niestety...
Ale ja nie o tym chciałam ;)
Możesz mi napisać na jakim sprzęcie pracujesz? I w jakim programie obrabiasz foty?
Dzięki i pozdro :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 09.06.2015 09:01

Ja tam uwielbiam Twoją relację :!: :mrgreen:

Jeszcze chwilkę i zobaczę to wszystko na żywo :hearts:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.06.2015 09:10

Lednice napisał(a):Każdy ma prawo mieć własną wizję wakacji

Dokładnie :) i nie porównuj tego do krzesła elektrycznego :)
Stare pocztówki z rzeczywistością również nie mają nic wspólnego, ktos jadąc gdzieś zdziwi się, że wszystko nie wyglada tak jak na pocztówkach.

P.S. Gdyby nie Ty to wszyscy byśmy myśleli, że świat jest taki piękny i kolorowy :mrgreen: Dzięki Ci o Wielki :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2015 15:26

W języku dyplomacji "za bardzo upiększasz" oznacza po prostu straszny kicz :wink:

Warsztatowo bardzo dobra grafika komputerowa, ale estetyka ... :wink:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 09.06.2015 16:19

Lednice napisał(a):W języku dyplomacji "za bardzo upiększasz" oznacza po prostu straszny kicz :wink:

Warsztatowo bardzo dobra grafika komputerowa, ale estetyka ... :wink:

Lednice - to po co męczysz swoje oczęta "kiczem" - jak to nazwałeś?
...
neska213
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 23.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska213 » 09.06.2015 17:15

Bardzo ładnie wykadrowane zdjęcia, świetnie "wygłaskane", czy "upiększone", jak kto woli to nazwać... Bardzo lubię taki sposób patrzenia na świat, trochę jak przez różowe okulary. Chętnie pooglądam pozostałe. Pozdrawiam:)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 09.06.2015 18:49

Eunike,jak sama radziłaś Damianowi,nie warto dyskutować wciąż o tym samym .Nam się podoba i to wystarczy ,a takie "międolenie o Szopenie" to już dla mnie prawie trolling ,zaśmiecanie wątku :evil:
Ja sobie jeszcze raz do początku przewinę i obejrzę ten kicz i do tego straszny :oczko_usmiech:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 09.06.2015 21:47

Fotografie pierwsza klasa.
Technika jak i estetyka bardzo miła dla oka.
Nie widziałem Hvaru pokazanego w ten sposób
...i mnie się podoba :D

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone