Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Damian78
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 22.05.2015 00:34

loverosa napisał(a):Dubovica i Lucisce to moje marzenie,by je ujrzeć na własne oczy.

To życzę spełnienia marzeń w te wakacje :D

Praktycznie zbliżam się do końca relacji, główne atrakcje już za nami, chociaż na koniec została wisienka :D
Tym razem jednak jeszcze parę miejsc zobaczonych przelotnie i kilka zdjęć zawieruszonych.
Jadąc z ID do SN zjechałem z głównej drogi do dwóch zatok, były to Bojanić.
1.JPG

Ta zatoka to raczej przystań i miejsce gdzie można zwodować łódź, ale na upartego popływać też można.
I Jagodna.
2.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

Tutaj też dotarłem do nabrzeża, chociaż przy tej zatoce jest kemping i mała plaża, pod klifem. Poszwendałem się troszkę po gruzowisku utworzonym ze skał odpadłych od klifu i znalazłem roztrzaskaną łódkę z ostatniego zdjęcia, lubię takie klimaty.
Kolejne miejsce to twierdza Napoleona, wybraliśmy się w pochmurny dzień i szybko nas deszcz przegonił, ale zdążyłem obejść na około budynek, który się tam znajduje. Widok jest świetny na Hvar i Wyspy Piekielne, był plan wybrać się na zachód słońca z tego miejsca, ale pogoda się do końca pobytu nie poprawiła, także to również następnym razem. Ze wzgórza zjechaliśmy do zatoki Pokonji Dol, gdzie w plażowym barze zjedliśmy naleśniki zapijając je kawą. Pogoda spaskudziła się jeszcze bardziej, także nawet aparatu nie wyjmowałem, bo lało jak w lesie równikowym.
25.JPG

26.JPG

27.JPG

Dwa razy wybraliśmy się do zatoki Soline, koło Vrbowski. Raz przy pochmurnej pogodzie, drugi przy dość słonecznej, także udało się zamoczyć w tym miejscu. Za pierwszym razem obszedłem półwysep Glavica, ze ścieżki widoki na wyspę Zecevo i Brać, a drugim razem nigdzie się nie ruszałem :lol:
Leżąc na plaży w tej zatoczce miałem wrażenie, że jestem w Bieszczadach, morze przypominało bardziej jezioro, na plaży gruby piasek i w okół zielone wzgórza nad ... Soliną. Plaża jest z infrastrukturą i dają całkiem smaczną pizzę.
10.JPG

11.JPG

12.JPG

Na tejże plaży podsłuchaliśmy rodaków, jak chwalili konobę Kokot (Kogut) w wiosce Dol. Obiła mi się o oczy reklama tego przybytku stojąca przy głównej drodze, także wiedziałem mniej więcej gdzie jechać. Wybraliśmy się tam więc na kolację, gdyż jest ona czynna od 18-24. Samochód najlepiej zostawić w centrum wioski, obok kapliczki i boiska szkolnego, jest tabliczka, że to parking tej konoby. Sama konoba jest w prywatnym domu, przy którym mieszczą się może trzy samochody, stąd parking w centrum i prowadzona jest przez rodzinkę, która normalnie pracuje, stąd godziny otwarcia. W konobie panuje swojski/domowy klimat, menu jest w sumie spore i w większości przyrządzane z tego co rośnie na polu obok i stoi w przydomowej stajni. Na dzień dobry w ramach poczęstunku dostaliśmy domowe specjały.
34.JPG

A potem było danie główne, którego nie mogłem przejeść, a było to grillowany stek z połowy krowy z grillowanymi plastrami cukinii, bakłażana i papryki. Na deser nieodpłatnie ciasto flan. Wejście do konoby wygląda tak.
35.JPG

Po biesiadzie załapaliśmy się jeszcze na zachód słońca.
37.JPG

A potem jeszcze podjechaliśmy pod kościół, by troszkę pospacerować w okół.
36.JPG

Na następny dzień znów pochmurna Jelsa.
30.JPG

31.JPG

I pochmurna Vrboska.
32.JPG

33.JPG

Jak tu być w Chorwacji i nie zrobić rybakowi fotki.
29.JPG

I na koniec pamiątka ze Starego Gragu.
22.JPG
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.05.2015 08:54

Konoba Kokot zapisana do miejsc gdzie na pewno w tym roku zawitamy :mrgreen:
Masz może więcej zdjęć z Jagodnej? ;)
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.05.2015 09:21

Damian78 napisał(a):Praktycznie zbliżam się do końca relacji...

Szkoda... :|
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 22.05.2015 11:00

Ja też Koguta zapisuję ;)
fotka z rybakiem cudna...jak i wszystkie zachmurzone .
Damian78
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 23.05.2015 23:34

Roxi napisał(a):Konoba Kokot zapisana do miejsc gdzie na pewno w tym roku zawitamy :mrgreen:
Masz może więcej zdjęć z Jagodnej? ;)

Niestety nie mam, plaża jest maluśka, podejrzewam, że w sezonie jak się na nią zwalą turyści z kempingu to miejsca brak.
Vjetar napisał(a):Szkoda... :|

Oj tam zaraz szkoda, będzie następna :D
andeo napisał(a):fotka z rybakiem cudna...jak i wszystkie zachmurzone .

:D
Taką Jelsę zapamiętałem.
59.JPG
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.05.2015 17:49

Damian78 napisał(a):
Vjetar napisał(a):Szkoda... :|

Oj tam zaraz szkoda, będzie następna :D

A skoro tak to spoko. :D

Pzdr
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 24.05.2015 19:34

Co to za miejsce z którego Jelsę fotografowałeś? jakieś wzgórze? pięknie uchwycona .
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.05.2015 09:28

andeo napisał(a):Co to za miejsce z którego Jelsę fotografowałeś? jakieś wzgórze? pięknie uchwycona .

To brežuljak Burkovo.
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 25.05.2015 14:16

A dziękuję Ci bardzo,znowu nowego słowa się nauczyłam .Będę wypatrywać Burkova zatem :)
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.05.2015 13:23

Molim ;) Brežuljak to coś co nie występuje w PL, jak mówiła moja nauczycielka :)
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 26.05.2015 13:35

Nie no coś by się chyba znalazło ...jakieś Wzgórza Dalkowskie,albo nasza Wieżyca ....ale ja kiepska z geografii ,nie podważam zdania nauczycielki ;)
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.05.2015 14:13

To była nauczycielka chorwackiego więc jej wybaczam :lol:
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 26.05.2015 14:16

Aaaaaaaa,myślałam że geografii...to i ja jej wybaczam ;)
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.05.2015 07:08

Damian78 napisał(a):tak więc będzie troszkę zdjęć

wróciłem właśnie dla nich, bo dziś z rana potrzebowałem takiego zastrzyku :)
Patroniusz
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 27.05.2015 09:11

Fajna nazwa knajpy....KOKOT,ciekawe jak Czechom tam smakuje?KOKOT u nich to k.....s
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019