Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 07.03.2015 00:07

Byłem w tych miejscach, i w tych zatoczkach którym zrobiłeś zdjęcia- Twoje fotki w mojej opinii należą do jednych z najlepszych z tej wyspy.... 8)
Niedowiarkom podpowiem, że złapane w kadr przez Damiana krajobrazy są kolorystycznie tylko trochę "lepsze" od oryginału....
Dzięki tym fotkom fajnie było się poczuć jakbym tam wczoraj był....
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.03.2015 00:13

Kolego Damianie, ja tylko stwierdziłem fakt, że aby osiągnąć taki efekt nie wystarczy "sklejenie" trzech fotek zrobionych za pomocą aparatu z filtrem.

Film zapodałem jako przykład pokazujący, co można zrobić z materiałem wyjściowym jeśli sìę posiada odpowiednie oprogramowanie i umiejętności. Nigdy nie twierdziłem, że cię tam nie było.

Chodzi jednak o to, że relacja z wakacji jest pewnego rodzaju dokumentem, więc dobrze by było gdyby chociaż połowa zdjęć przedstawiała stan faktyczny, a nie twoją wizję piękna.

Piszę tak dlatego, że część osób oglądających twoją relację, nie dość, że ma nadzieję robić podobne focie, to niektórzy planują pod wpływem tych obrazów organizować swoje wakacyjne plany, choć kilka relacji z tej wyspy czytali dużo wcześniej.

Co powie z_byszek żonie, która nie dostrzeże w rzeczywistości tej kolorystyki i dynamiki, którą ukazałeś na swoich obrazach?

Nie napisałbym tego postu gdyby nie pycha, która wylazła z twojego ostatniego wpisu.

minimartini pochwaliła cię za fotografię z kotkiem, a ty z nonszalancją dpisujesz, że to niedbale zrobione zdjęcie. Pewnie gdybyś się przyłożył, to mógłbyś zrobić z niego ocelota, ale to już wykracza poza HDR.

Potem sviva przyznał, że spośród swych 3000 zdjęć, żadne nie dorównuje twojemu, a ty mu na to, że ze swoimi obawiasz się o pojemność serwera. To było niegrzeczne.

Doszedłem więc do wniosku, iż pisząc tą relację, chciałeś zrobić wrażenie na forumowiczach i przyznaję, że na niektórych ci się to udało.

Jednak są na tym forum relacje, którym nie potrzeba komputerowej magii, żeby w ciekawy sposób zachęcić do odwiedzenia opisywanych miejsc.

Pozdrawiam i życzę odrobiny pokory. :papa:

PS. Żeby nie było zbyt sztywno, to podeśle trochę związanego z tematem linka pt. "Oczekiwania, a rzeczywistość" :mrgreen:

http://joemonster.org/art/27080
Ostatnio edytowano 07.03.2015 02:40 przez SingSing74, łącznie edytowano 7 razy
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.03.2015 00:33

CROberto napisał(a):Byłem w tych miejscach,twoje fotki w mojej opinii należą do jednych z najlepszych z tej wyspy.... 8)


:D Również wielokrotnie przebywałam na Hvarze, że tak skromnie powiem, ogółem z siedem razy. Fotki Damiana na pewno są ciekawe i fajne, ale czy jednak najlepsze z tej wyspy? :wink:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 07.03.2015 00:42

majeczka napisał(a):
CROberto napisał(a):Byłem w tych miejscach,twoje fotki w mojej opinii należą do jednych z najlepszych z tej wyspy.... 8)


:D Również wielokrotnie przebywałam na Hvarze, że tak skromnie powiem, ogółem z siedem razy. Fotki Damiana na pewno są ciekawe i fajne, ale czy jednak najlepsze z tej wyspy? :wink:


Cześć Majeczka,napisałem do jednych z najlepszych.... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.03.2015 00:42

Moja fotka, zresztą zgłoszona do konkursu fotograficznego, pokazuje jak naprawdę wygląda Jadran w Banjole na Istrii :D
Obrazek

Ta sama fotka poddano obróbce w HDR 8)
Obrazek

Ktoś wybiera opcję realistyczną, a ktoś bajkową, jego wybór :wink:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 07.03.2015 00:48

Lednice napisał(a):
Ktoś wybiera opcję realistyczną, a ktoś bajkową, jego wybór :wink:


Lednice,ten Twój HDR to siódma liga :lol: po obróbce wygląda jak z kliszy kodaka :oczko_usmiech:


Btw.

SingSing74 , uważam że część Twoich spostrzeżeń jest trafionych ... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.03.2015 00:51

Przecież SingSing napisał, że nie wystarczy sam HDR :D

Trzeba jeszcze poddać zdjęcie dodatkowej obróbce 8)

Lubię bajki, efekty są czasem rewelacyjne jak te fotki z Hvaru, ale życie to nie bajka :roll:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.03.2015 01:10

CROberto napisał(a):
Lednice,ten Twój HDR to siódma liga :lol: po obróbce wygląda jak z kliszy kodaka :oczko_usmiech:

Btw

SingSing74 , uważam że część Twoich spostrzeżeń jest trafionych ... :)


Dzięki za (częściowe) zrozumienie ;)

Lednice jednak dobrze pokazał na czym polega proste HDR. Rozjaśnić to co ciemne i przyciemnić to co zbyt prześwietlone.

A propos, filmy Kodaka rzeczywiście "ocieplały" ujęcia (przynajmniej w kliszach amatorskich). Bardziej naturalne obrazy dawały Fuji i może Konica, ale to zamierzchłe czasy :mrgreen:
Ostatnio edytowano 07.03.2015 01:36 przez SingSing74, łącznie edytowano 2 razy
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 07.03.2015 01:11

SingSing74 napisał(a):minimartini pochwaliła cię za zdjęcie z kotkiem, a ty odpisujesz, że to niedbale zrobione zdjęcie. Pewnie gdybyś się przyłożył, to mógłbyś zrobić z niego ocelota, ale to już wykracza poza HDR.

Potem sviva przyznał, że spośród swych 3000 zdjęć, żadne nie dorównuje twojemu, a ty mu na to, że swoimi obawiasz się o pojemność serwera. To było niegrzeczne.

Piszę tak dlatego, że część osób oglądających twoją relację, nie dość, że ma nadzieję robić podobne focie, to niektórzy planują pod wpływem tych obrazów organizować swoje wakacyjne plany, choć kilka relacji z tej wyspy czytali dużo wcześniej.

Co powie z_byszek żonie, która nie dostrzeże w rzeczywistości tej kolorystyki i dynamiki, którą ukazałeś na swoich obrazach?


Co do kotka to materiał wyjściowy był jaki był a udało się z tego coś zrobić, coś co się podoba. To nie dotyczyło stricte zamieszczonego zdjęcia.

Co do 3tys. fotek na końcu był uśmieszek, sviva zażartował (przynajmniej tak to odebrałem) więc odpowiedziałem żartem, ludzie trochę luzu, nie było to ani nie grzeczne ani pyszne, przynajmniej były by to dwie ostatnie rzeczy o których bym pomyślał.

Co do będących pod wpływem, skoro czytali kilka relacji z tego samego miejsca to mogą już wyciągnąć jakąś średnią a że maja nadzieję robienia takich fotek, to należy im tego zabronić ?

Co do żony z_byszka, to jeżeli się jej nie spodoba, to może spróbować ją czymś przekupić :D

Generalnie zaczynam mieć zagwozdkę, czy "pisać" dalej i pokazywać zdjęcia przedstawiające "nieprawdę" a tym samym być posądzanym o próbę doścignięcia mistrza w tej dziedzinie, czyli rząd Korei Północnej.
Jako, że jest to moja relacja (jak Kolega słusznie zauważył) więc będę w niej przedstawiał moja wizję piękna, jak miejsce jest ciekawe to nie można użyć "komputerowej magii" żeby było jeszcze ciekawsze ? Jeżeli kilka osób wyrazi swoją dezaprobatę, co do kontynuacji tej relacji, to poproszę admina o usunięcie tego tematu, by nie być posądzonym o wywyższanie się tudzież pysznienie tym, że robię coś inaczej niż większość.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.03.2015 01:26

Opisuj, opisuj, tylko żeby dla zachwyconych efekt nie okazał się taki :




zewn.jpg
Załączniki:
d09f9044d4aa.jpg
Ostatnio edytowano 07.03.2015 01:29 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.03.2015 01:28

Damian78 napisał(a):...zaczynam mieć zagwozdkę, czy "pisać" dalej i pokazywać zdjęcia przedstawiające "nieprawdę" a tym samym być posądzanym o próbę doścignięcia mistrza w tej dziedzinie, czyli rząd Korei Północnej.
.

:D wg mnie w dalszym ciągu pisz i przedstawiaj nam jednak całkowitą prawdę :D
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 07.03.2015 01:50

Połowa relacji to dyskusja na temat zdjęć ,HDR,obrazków,grafik itd. :(
Też wolałbym zdjęcia ,ale to jest relacja Damiana i jego decyzja co nam chce pokazać.
Tak wybrał i uszanujmy jego decyzję :)
W końcu trochę cennego czasu na to poświęcił.
Dawaj te piękne obrazki z Hvaru i się nie przejmuj :D

:papa:
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 07.03.2015 01:51

SingSing74 napisał(a):Opisuj, opisuj, tylko żeby dla zachwyconych efekt nie okazał się taki


Jak będę za klika lat oglądał zdjęcia z wakacji, to jednak wolałbym by wyglądały one tak:
sv-rok_sumartin_brac.jpg

a nie tak:
sv-rok_sumartin_brac_trash.jpg


Mikromir napisał(a):Spoko Damian, jasne, że pisz.

Dzięki za linka, może tam też coś wrzucę.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 07.03.2015 01:56

Stasiek18 napisał(a):Połowa relacji to dyskusja na temat zdjęć ,HDR,obrazków,grafik itd.

Znaczy się, moja połowa dotyczy rajskiej wyspy Hvar, a druga połowa to dyskusja na ile ona jest rajska na tych zdjęciach :D
:papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.03.2015 01:57

No to zamknijcie już ten foto-klub i dajcie poczytać i pooglądać relację. :sm:
Paskudne zdjęcia z Hvaru to mam na swoim własnym kompie i mogę sobie obejrzeć w każdej chwili. :mrgreen:
Tutaj zaglądam z prawdziwą przyjemnością - Hvar jest piękny i zasługuje na to, żeby go profesjonalnie pokazać. :)

Czekam na cd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone