Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.03.2015 02:03

Damian78 napisał(a):
Jak będę za klika lat oglądał zdjęcia z wakacji, to jednak wolałbym by wyglądały one tak: jak z bajki

a nie tak: jak w rzeczywistości






No i wszystko jasne !
Ostatnio edytowano 07.03.2015 02:08 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.03.2015 02:05

Mikromir napisał(a):No to zamknijcie już ten foto-klub i dajcie poczytać i pooglądać relację. :sm:
Paskudne zdjęcia z Hvaru to mam na swoim własnym kompie i mogę sobie obejrzeć w każdej chwili. :mrgreen:
Tutaj zaglądam z prawdziwą przyjemnością - Hvar jest piękny i zasługuje na to, żeby go profesjonalnie pokazać. :)

Czekam na cd.




No to ci Damianek profesjonalnie pokazał. Jesteś happy?

Bierzesz tapczan, czy starą zamrażarkę?
Załączniki:
hvar.jpg
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.03.2015 11:47

Czytałam bloga o Braču, z którego pochodzą te zdjęcia. Damian ich nie robił. :wink:

Byłam kilka razy w Cro i jakoś nie mam zapędów, by fotografować śmietniki i pokazywać na forum. Jednocześnie jeśli ktoś pyta o okolice, które znam, lojalnie ostrzegam przed niemiłymi niespodziankami, jak np. wysypisko śmieci w pobliżu apartmanów w Pagu-Vodice.

Jak napisałam, Hvar bardzo mi się podobał. Odwiedziłam okolice pokazane w tej relacji i nie uważam, żeby Damian jakoś wybitnie nieprawdziwie je przedstawił. Wręcz przeciwnie, w wielu relacjach mniej profesjonalne zdjęcia (np moje własne) nie oddają uroku tej wyspy.

SingSing74, możesz zaproponować poprawkę do regulaminu, żeby w relacjach wklejać wyłącznie zdjęcia PS free i bez innych poprawek - tylko po co? Fotografia cyfrowa się rozwija i nie zatrzymasz tego.
Ze swoimi dylematami może znajdziesz sobie miejsce gdzieś w tym wątku:
fotocroclub-dyskusja-f17.html

A ten śmietnik na Braču może uda mi się zobaczyć w tym roku - zamawiasz realistyczne zdjęcia, SingSing74? :oczko_usmiech:

Teraz skończmy już ten OT naprawdę, bo to jest bardzo niemiłe tak wcinać się komuś w relację.

Damian, mnie się tu bardzo podoba. Przywołujesz tyle miłych wspomnień, że chciałoby się wrócić na tę wyspę i to nie raz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.03.2015 12:23

Mikromir napisał(a):
SingSing74, możesz zaproponować poprawkę do regulaminu, żeby w relacjach wklejać wyłącznie zdjęcia PS free i bez innych poprawek - tylko po co? Fotografia cyfrowa się rozwija i nie zatrzymasz tego.





Od wynalezienia fotografii toczy się spór, na ile autor zdjęcia powinien ingerować w rzeczywistość
i tworzyć bajki :!:
W dziale "relacje z podróży", z samego założenia pokazującym to, co ludzie naprawdę widzieli,
fotki bajkowe, a nie dokumentalne, budzą kontrowersje wielu osób :roll:
Jakby postęp miał polegać na tym, że zamiast realistycznych fotek będą tam bajkowe obrazki, to ja wysiadam :roll:
I nie tylko ja 8)
Na konkursie dokumentalnych zdjęć World Press Photo zdjęcia ostro podrasowane po prostu są dyskwalifikowane i po zabawie :roll:


Tu na forum spór zapewne pozostanie nierozstrzygnięty :wink:
Ostatnio edytowano 07.03.2015 16:56 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 07.03.2015 12:35

Czasem warto przemilczeć pewne posty, bo niektórzy nie wiedzą kiedy skończyć ;)
Wypowiedzieliście się, więc już się nie powtarzajcie i nie mnóżcie setki kolejnych nic nie wnoszących postów :P

Damian, czekamy na dalszy ciąg relacji i kolejną porcję zdjęć :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 07.03.2015 16:40

Eunike1984 napisał(a):Czasem warto przemilczeć pewne posty, bo niektórzy nie wiedzą kiedy skończyć ;)

Damian, czekamy na dalszy ciąg relacji i kolejną porcję zdjęć :)

Ja też czekam na następne zdjęcia.
Zdaję sobie sprawę ,że rzeczywistość nie jest aż tak kolorowa. Ale miło się ogląda. :)

A ten upierdliwy co już dwa razy się powielił tutaj...to już w innych wątkach się czepia.
Normalna upierdliwość. Czasami ktoś tak ma.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.03.2015 16:53

Co wasze prowokowanie do rozróby na forum ma wspólnego z relacją :?: :!: :?
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 07.03.2015 18:11

:lol: hahahah
Lednice, nie mierz innych swoją miarą... :wink:
Bez odbioru :P
kaczurek76@gmail.com
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 27.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaczurek76@gmail.com » 07.03.2015 18:48

Bardzo fajna relacja,ale bardziej fotograficzna zaczyna się robić.Podobają mi się twoje foty bede musiała zacząć coś mieszać w moich,jak na razie Hvar w naturze.A gdyby to był HDR ...muszę spróbować
Załączniki:
36.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.03.2015 21:16

...

Faktycznie to Twoje Kasiu też nierzeczywiste-Kto to widział,żeby ponton tak"lewitował" :wink:

Pozdrawiam Tom.

:papa:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.03.2015 21:26

romuald22 napisał(a):Ja też czekam na następne zdjęcia.
Zdaję sobie sprawę ,że rzeczywistość nie jest aż tak kolorowa. Ale miło się ogląda. :)


I niech to będzie najlepszy komentarz do tego całego zamieszania... Bierz Damian chłopie dawaj kolejne foty... :mrgreen:
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 08.03.2015 00:01

kaczurek76@gmail.com napisał(a):bede musiała zacząć coś mieszać w moich,jak na razie Hvar w naturze.A gdyby to był HDR ...muszę spróbować

Ale temu zdjęciu , żaden HDR nie jest potrzebny, jest praktycznie dobrze doświetlone w każdym miejscu, gdyby był szerszy kąt można by złapać całą plażę i zrobić je z bliższa by gałąź u góry zdjęcia nie wchodziła w kadr :)
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 08.03.2015 00:35

Odcinam to co wyżej grubą krechą bo szkoda czasu na "bicie piany".

Pod koniec pierwszego tygodnia pobytu, troszkę się nam Jelsa "przejadła", więc postanowiliśmy zawitać do stolycy wyspy. Rano niebo jakieś takie nie wydarzano, chmury z ciemną podstawą, może będzie padać, no nic taka pogoda lepsza na chodzenie niż plażowanie, pakujemy się i nową drogą ruszamy na Hvar. Po drodze szybki rekonesans zatok Małe/Duże Zarace. Duża zatoka odpada, brak cienia, natomiast mała jest rewelacyjna, zapada decyzja, jeżeli pogoda się poprawi to w drodze powrotnej tutaj zawitamy. Pierwszym punktem wycieczki jest odwiedzenie twierdzy nad miastem. Docieramy bezbłędnie na parking pod twierdzą, w czasie drogi pogoda się "nawróciła" i na miejscu wita nas "piekarnik".
13.JPG

Chodzimy troszkę po zamku, ale żar leje się z nieba, ja szukam jakiegoś lochu, niech mnie zakują w kajdany i nie wychodzę stamtąd :lol:
Łykamy kawkę w zamkowej kawiarni, robimy chyba standardową sesję zdjęciową dla tego miejsca, bo jak przeglądałem zdjęcia innych, to kadry są prawie identyczne.
2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

7.JPG

18.JPG

15.JPG

1.JPG

Zbieramy się i zjeżdżamy na dół, by przejść się wzdłuż tej ekskluzywnej Hvarskiej mariny, pełnej łajb z innej galaktyki i tłumu turystów z walizkami na kółeczkach :lol:
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 08.03.2015 09:45

Damian78 napisał(a):...... bo jak przeglądałem zdjęcia innych, to kadry są prawie identyczne.


No bo ten widok wyrywa z butów.Dla mnie jest to
jedno z naj....... w Cro. Ja na swój użytek nazywam
Hvar małym Dubrownikiem /niezależnie czy się to komuś podoba czy też nie/.
Jeżeli kiedykolwiek
miałbym powtórzyć wizytę w Hvarze lub Dubrowniku to....
wybieram Hvar.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 09.03.2015 14:47

Piękna relacja!
Zajrzałam, bo w tym roku po raz 3 mamy zamiar odwiedzić Hvar i to zastałam u Ciebie w relacji rzuciło mnie na kolana :)
Super zdjęcia :!: Też zbytnio nie przepadam za tak mocną obróbką, ale kadry są nieziemskie :)

Opinii typu "nie pokazuj takich zdjęć, bo ktoś może się rozczarować jak będzie na miejscu" w ogóle nie rozumiem. To jest Twoja relacja i Twoje wspomnienia. Jak się komuś nie podoba, to nie musi oglądać i czytać :)

Mam nadzieję, że bardzo szybko będzie ciąg dalszy :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone