Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimowa Alta Badia nie tylko dla narciarzy

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.06.2011 22:27

Zjeżdżamy jajeczkiem...

1-P3020496.JPG


2-P3020498.JPG


... ale wypadałoby wspomnieć o tym, jak ze szczytu docierają do La Villi normalni :) zimowi wczasowicze.

3-P3020488.JPG


4-P3020489.JPG


Oglądana z jajeczka pucharowa trasa slalomu giganta :roll: robi wrażenie... Na tych, co nią zjeżdżają, niewątpliwie też :wink:
Zapewne kolanka :mrgreen: cieszą się, gdy po całodziennych kilkudziesięciokilometrowych trasach, końcówka to Gran Risa :roll: już pozbawiona sztruksu i muldziasta... Nie to, co rano!
Długość tej trasy to co prawda tylko 1255 m przy różnicy wysokości 448 m, ale nachylenie sięga 53 % (przeciętne 36%), a zakrętasów nie brakuje. Są rzecz jasna w Dolomitach trasy bardziej wymagające, ale w Alta Badii to właśnie Gran Risa jest najbardziej stroma.

gran-risa-mappa.jpg
Ostatnio edytowano 28.11.2019 21:51 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.06.2011 22:31

Już na dole, w La Villi...

1-P3020500.JPG


2-P3020501.JPG


Dziś na obiad zażyczyłyśmy sobie spaghetti. Zupełnie nie południowo-tyrolskie, ale w końcu jesteśmy w kraju Makaroniarzy, no więc wypada chociaż raz się do tego dostosować :wink:. Żeby jednak nie było antytyrolsko, widoki przy obiedzie mamy jak najbardziej lokalne 8) .

3-P3020503.JPG


Dziś są urodziny Gochy, dzwonię więc z życzeniami i z pozdrowieniami z miejsc, które dobrze zna i mile :) wspomina. Urodzinowy toast wznoszę piwkiem, ona z drugiej strony łyka jakiś nasz rodzimy złoty napój...

4-P3020504.JPG
Ostatnio edytowano 28.11.2019 21:58 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 17.06.2011 20:56

A tymczasem nasi zjazdowcy wracają z eskapady na Marmoladę. Poniżej garść fotek właśnie stamtąd 8)

1-IMG_4839.JPG


2-IMG_4840.JPG


3-IMG_4841.JPG


4-IMG_4842.JPG


5-IMG_4843.JPG


6-IMG_4844.JPG


7-IMG_4845.JPG
Ostatnio edytowano 28.11.2019 22:09 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 17.06.2011 21:02

1-P3020508.JPG


2-P3020511.JPG


Wieczorem snujemy plany na kolejny wspaniały dzień.
Rano pogoda robi nam psikusa i piękne zamysły trzeba będzie :roll: ograniczyć...
Ostatnio edytowano 28.11.2019 22:12 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Magda Szvestka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda Szvestka » 23.06.2011 13:51

mariusz-w napisał(a):Lubię te stare ladyńskie budynki.

"Droga Krzyżowa" - 8) ... czyli coś dla ciała i coś dla ducha. ;) :)

Pozdrawiam.


Witam,tu druga uczestniczka szurania dolomiciańskiego:)
co do ladyńskich budynków -zaskoczyło mnie (o czym wspomniałam w licznych rozmowach z Danusią),że w centralnych częsciach naprawdę pieknie odnowionych i utrzymanych miejscowości,wśród często niemal cukierkowych budynków -drewniane stare ladyńskie szopy i inne budynki użytkowe współistnieją doskonale stanowiąc dodatkowa atrakcję. Mało tego-odnosi się wrażenie,że są one niemal "na piedestale", nie tylko jako zabytki ale jako element wiecznie żywej kultury ladyńskiej ,która ma bardzo,bardzo stare korzenie.
Magda Szvestka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda Szvestka » 23.06.2011 13:54

[quote="dangol"]Refleksy to kolejne fascynujące 8) miejsce w Kristallwelten.

:) Danusiu
specjalnie dzis się zalogowałam,żeby poczytac i pokomentowac Twoją relację:))) taaak, "refleksy"to było jedno z fajniejszych miejsc w Muzeum...
Magda Szvestka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda Szvestka » 23.06.2011 14:04

Danusiu
pamietasz jak zastanawiałysmy się,czy to COŚ co jest w środku gąsiora...nie truje aby? ;)
Magda Szvestka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda Szvestka » 23.06.2011 14:15

woka napisał(a):
darek1 napisał(a):Bardzo interesująca i pouczająca relacja. Koleżanka Dangol jak zwykle nie traci czasu. Wszędzie jej pełno: na morzu, lądzie w kościele :roll: :roll: :roll: . Jeszcze jak zobaczę koleżankę w powietrzu to się załamię. Pozdrawiam

Darek ...... nie dokuczaj
Dziewczyna aktywna, sporty uprawia więc z szacunkiem.



WŁAŚNIE! :D o!
Magda Szvestka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda Szvestka » 23.06.2011 14:20

Jako-takie to ja też miałem ale gdzież im tam do tras dolomitowych.
Myślę, że tam, jak człek wepnie się w narty to one już same jadą. :wink: Patrząc na zdjęcia to mam takie wrażenie.[/quote]

Tak jest,więc nawet dla posiadających mierne umiejetności - takich np.osób jak ja- to są bardzo dogodne warunki jazdy na biegówkach! :)
Magda Szvestka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda Szvestka » 23.06.2011 14:29

dangol napisał(a):Ja tam lubię wiedzieć :wink: , co widzę i gdzie jestem, chociaż oczywiście w rozpoznawaniu szczytów i dolin nigdy nie dorównam na przykład Kulkom czy Franzowi.
Dzięki temu potem zazwyczaj wiem (bo czasem mi się jednak coś pomiesza), gdzie :wink: mi się bardzo podobało, a gdzie tak sobie lub wcale.


...i dzięki temu inni tez maja korzyśc:po co nosic ze sobą przewodniki czy encyklopedię: "Encyklopedia nosi się sama" i to chętnie i jeszcze sama mówi do tego :D
Magda Szvestka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda Szvestka » 23.06.2011 14:33

darek1 napisał(a):Piękne zdjęcia, piękne. Koleżanka Dangol musi być majętną osobą. Stać ją na podróże morskie lux jachtem wzdłuż wybrzeża chorwackiego. Stać ją też na pobyt w słonecznych otulonych śniegiem Alpach. Nie wspomnę chociażby o kulinarnych podbojach koleżanki Dangol w chorwackich konobach (dość drogich dla zwykłego śmiertelnika) usytuowanych nad brzegiem Adriatyku do którego dobijała jachtem w szampańskim nastroju czy tudzież alpejskich pensjonato-karczm usytuowanych w pięknych górach. Wszystko ma swoją cenę ale widocznie dla koleżanki Dangol nie ma to najmniejszego znaczenia. Piękne są zdjęcia koleżanki. Możemy tylko pomarzyć i ręką podotykać mapy. Trzeba powiedzieć, że koleżanka jest osobą przedsiębiorczą, energiczną i życie jej układa się jak z płatka róży. Wszędzie jej pełno na morzu na lądzie i w górach. Jeszcze jak ją zobaczę w powietrzu to zastanowię się nad sensem swojego życia. Cóż mozna tylko jej pozazdrościć tylu wspaniałych podróży. Tylko zastanawia mnie fakt - skąd ona na to znajduje czas i pieniądze. Pozdrawiam koleżankę serdecznie :wink: :wink: :wink: :D życzliwy kolega Darek1


a mnie zastanawia po co taki komentarz? :roll: zwłaszcza jak sie nie zna człowieka? hę?
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 23.06.2011 18:32

Magda Szvestka napisał(a):
mariusz-w napisał(a):Lubię te stare ladyńskie budynki.


Witam,tu druga uczestniczka szurania dolomiciańskiego:)
co do ladyńskich budynków -zaskoczyło mnie (o czym wspomniałam w licznych rozmowach z Danusią),że w centralnych częsciach naprawdę pieknie odnowionych i utrzymanych miejscowości,wśród często niemal cukierkowych budynków -drewniane stare ladyńskie szopy i inne budynki użytkowe współistnieją doskonale stanowiąc dodatkowa atrakcję. Mało tego-odnosi się wrażenie,że są one niemal "na piedestale", nie tylko jako zabytki ale jako element wiecznie żywej kultury ladyńskiej ,która ma bardzo,bardzo stare korzenie.

Pisząc, że je lubię ... dokładnie to wszystko miałem na myśli ! 8)

Pozdrawiam.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.06.2011 20:31

Hej, Szvestkowa!

Cóś mi się wydaje, że się straaaaaaaaaaasznie nudziłaś :wink: w bożociałowy weekend. Chłopaki na biebrzańskich tratwach, baby w Budapeszcie, a Ty :? musiałaś zostać w chałupie...
Magda Szvestka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda Szvestka » 27.06.2011 21:52

dangol napisał(a):Hej, Szvestkowa!

Cóś mi się wydaje, że się straaaaaaaaaaasznie nudziłaś :wink: w bożociałowy weekend. Chłopaki na biebrzańskich tratwach, baby w Budapeszcie, a Ty :? musiałaś zostać w chałupie...


:) no " kawałek" czasu zajęlo mi przeczytanie tej relacji z wypiekami:)
Tyle sobie przypomniałam!
Owszem,nie było mi fajnie w ten weekend,ale nie siedziałam w chałupie,bo musiałam pracowac jak wiesz :roll:
Rekompensata za majowy wyjazd,kiedy inni pracowali:)
Liczę na fajną relację z Budapesztu:) to sobie porównam z moimi wrażeniami:)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.06.2011 17:28

Hmmmm.... Relacji z Budapesztu zapewnie :idea: nie będzie, bo ja tu ciągle tkwię w śnieżnych zaspach :wink: . Jak się z nich wydostanę, to chyba już będziemy w Rumunii :) .

Deptanie po węgierskiej stolicy niewątpliwie ogladniesz, jak już Maciek wydrukuje album. Zanim to nastapi, z pewnością będzie też okazja do opowieści oraz pokazania jakichś fotek na monitorze.

A na razie będzie :roll: mgła...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zimowa Alta Badia nie tylko dla narciarzy - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone