Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego camping

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 23.08.2019 11:58

W tym roku pogoda znowu nam dopisała. Było nawet czasem za gorąco, a raczej brakowało wiatru. Pobyt 6-21 sierpień na Straško. Temperatury 29-34 w cieniu, powietrze gorące ale suche, czyli tak jak lubię. Jeden niewielki nocny deszczyk i jedna wietrzna noc. Podobno porywy do 50 km/h, ale niczego nam nie zwiało i nie uszkodziło. Za rok znowu pod namiot :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.08.2019 12:24

Havena napisał(a):Hej,
Spostrzeżenie z ostatniej chwili, po kilku nocach w apartamencie - zdecydowanie inni ludzie przyjeżdzają na kempingi.
Pakujemy manatki i zwijamy sie do Zatonu :D

Pozdrawiam,
Havena


Odkryliśmy to dawno temu :)

Nie pamiętam aby w apartamentach, inny urlopowicz proponował pomoc przy zaparkowaniu auta, zaniesieniu gratów, pożyczał dzieciakom swojego wielkiego flaminga, SUPa, zapraszał na kawę czy pytał się, czy jesteśmy zainteresowani olejem, który kupił w dużej butelce i mu zostało prawie wszystko zostało

Camping to styl życia :)
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 23.08.2019 12:43

Czyli jednak camping ? :D :D :D Ja swoja połowice od kilku lat próbuje namówić na powrót na camping. Ale ciężko idzie - chyba się zestarzała. Przyzwyczaiła się do apartamentów, wyjazdowy All inclusive. Ale cały czas mam nadzieje na powrót do życia campingowego pod namiotem. Chociaż jest plan kupna przyczepy lub campera 2 osobowego :P :P :P
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.08.2019 13:28

filip122 vel Darek napisał(a): Chociaż jest plan kupna przyczepy lub campera 2 osobowego :P :P :P
Do tego karta ACSI i kempingi takie jak własnie Strasko, w okresie do końca czerwca i od początku września a czasem wcześniej, za max 20 eu :) ... albo dzikusek, choć w Cro nie jest przyjazna w tym zakresie.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 23.08.2019 13:31

gusia-s napisał(a):
filip122 vel Darek napisał(a): Chociaż jest plan kupna przyczepy lub campera 2 osobowego :P :P :P
Do tego karta ACSI i kempingi takie jak własnie Strasko, w okresie do końca czerwca i od początku września a czasem wcześniej, za max 20 eu :) ... albo dzikusek, choć w Cro nie jest przyjazna w tym zakresie.


Co to dzikusek?

W tym miejscu jeszcze raz chciałbym ci podziękować za info o karcie avtocampi.si. Dzięki niej zaoszczędziłem 146 kun. :papa:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.08.2019 13:38

SingSing74 napisał(a):
gusia-s napisał(a):
filip122 vel Darek napisał(a): Chociaż jest plan kupna przyczepy lub campera 2 osobowego :P :P :P
Do tego karta ACSI i kempingi takie jak własnie Strasko, w okresie do końca czerwca i od początku września a czasem wcześniej, za max 20 eu :) ... albo dzikusek, choć w Cro nie jest przyjazna w tym zakresie.


Co to dzikusek?

W tym miejscu jeszcze raz chciałbym ci podziękować za info o karcie avtocampi.si. Dzięki niej zaoszczędziłem 146 kun. :papa:


Pewnie stawanie "na dziko" co w cro jest niemile widziane, a być może i niezgodne z prawem

Zaoszczędzone 146kn? No proszę Cię, nie dziaduj, nie o to chodzi, aby wydać mniej ;)

Kiedyś brałem kartę CCI, nie dość że miałem ubezpieczenie, to finalnie karta mi się zwracała i jeszcze oszczędności były. Nie wiem jak to teraz wygląda. Wtedy z 40zeta a rabat na osobach chyba z 20%. Mając na uwadze dzienny koszt jednej z 10E to przy 3 osobach robi nam się z 25zł zniżki dziennie
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 23.08.2019 13:46

W zeszłym roku miałem zestaw z PZ-Motu. Assistance, ubezpieczenie zdrowotne z OC i kartę kempingową. Też zaoszczędziłem parę groszy (więcej niż kosztowała karta), ale ta, o której wspomniałem wyżej jest zupełnie darmowa, a pozostałe ubezpieczenia kupiłem w Generali.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.09.2019 10:42

http://www.wysokieobcasy.pl/akcje-specj ... JH6hlbO6x4

Wolimy namiot i paprykarz od wakacji all inclusive. Przez weekend na kempingu odpoczywasz tak, jakbyś tam była tydzień ...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.09.2019 12:39

piotrulex napisał(a): ... Wolimy namiot i paprykarz od wakacji all inclusive. Przez weekend na kempingu odpoczywasz tak, jakbyś tam była tydzień ...
Zapewniam, że nie wszyscy ... tak jak nie wszyscy odpoczywają na all a ponoć da się ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.09.2019 12:56

gusia-s napisał(a):
piotrulex napisał(a): ... Wolimy namiot i paprykarz od wakacji all inclusive. Przez weekend na kempingu odpoczywasz tak, jakbyś tam była tydzień ...
Zapewniam, że nie wszyscy ... tak jak nie wszyscy odpoczywają na all a ponoć da się ;)


To powyższe to cytat, a nie moja opinia. Ja wypoczywam, moja żona również, choć zauważam, że faktycznie nie w każdych rodzinach tak jest :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.09.2019 16:46

piotrulex napisał(a):
gusia-s napisał(a):
piotrulex napisał(a): ... Wolimy namiot i paprykarz od wakacji all inclusive. Przez weekend na kempingu odpoczywasz tak, jakbyś tam była tydzień ...
Zapewniam, że nie wszyscy ... tak jak nie wszyscy odpoczywają na all a ponoć da się ;)


To powyższe to cytat, a nie moja opinia. Ja wypoczywam, moja żona również, choć zauważam, że faktycznie nie w każdych rodzinach tak jest :)
Wiem, że cytat bo artykuł czytałam i uśmiechałam się pod nosem, że to nie takie oczywiste stwierdzenie :mrgreen: Sama znam również wiele osób, które na słowo kemping pukają się w czoło patrząc na mnie z politowaniem i wspóczuciem :mrgreen:
Jan 123
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jan 123 » 02.09.2019 18:27

Nieraz ludzie myślą , że kemping jest za grosze i jak się im mówi , że średnio wychodzi >30euro za dobę to pukają się w czoło twierdząc , że kwatera jest tańsza a doliczając przepały i opłaty za ciąganą przyczepę to już tylko kiwają głową i patrzą jak na wariatów :lool: :papa:
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 03.09.2019 07:54

Hej,
czy sa kempingi w Polsce dorownujace klasa tym chorwackim z wyzszej polki?
Pod namiot w Polsce bym sie raczej nie odwazyla ze wzgeldu na klimat ;) Ale tak z przyczepa? Czy ktos z Was jezdzi weekendowo?
W sumie najwazniejsze dla mnie, zebym nie slyszala przeklenstw wkolo... Zatyczki do uszu nie wchodza w gre.

Pozdrawiam,
Havena
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2019 08:22

Havena napisał(a):Hej,
czy sa kempingi w Polsce dorownujace klasa tym chorwackim z wyzszej polki?
Pod namiot w Polsce bym sie raczej nie odwazyla ze wzgeldu na klimat ;) Ale tak z przyczepa? Czy ktos z Was jezdzi weekendowo?
W sumie najwazniejsze dla mnie, zebym nie slyszala przeklenstw wkolo... Zatyczki do uszu nie wchodza w gre.

Pozdrawiam,
Havena

http://www.pfcc.eu/pol/main.php?nazwa=b.c.mc18
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.09.2019 09:59

Havena napisał(a):Hej,
czy sa kempingi w Polsce dorownujace klasa tym chorwackim z wyzszej polki?
Pod namiot w Polsce bym sie raczej nie odwazyla ze wzgeldu na klimat ;) Ale tak z przyczepa? Czy ktos z Was jezdzi weekendowo?
W sumie najwazniejsze dla mnie, zebym nie slyszala przeklenstw wkolo... Zatyczki do uszu nie wchodza w gre.
Kempingów dorównujących klasą tym chorwackim czy włoskim to właściwie nie ma. W większości infrastruktura marnej jakości, czasem jakiś basen się trafi i to głównie intexowy dla dzieci ;)
Wieczne problemy z wywalającym prądem i ciepłą wodą, ciasnota.
Cenniki z upodobaniem ... za osobę, auto, przyczepa mała, duża, przedsionek, pies, prąd i cholera wie co jeszcze zamiast zwyczajnie zrobić parcela tyle, osoba tyle i cześć. Spotkałam się nawet z cennikiem przyczepa polska ... zł, przyczepa zagraniczna ... zł :mrgreen:

Od kilkunastu lat rzadko korzystam z krajowych kempingów ale zdarza się. Nie traktuję jednak nigdy kempingu jako miejsca do wypoczywania a raczej noclegownię bo i tak całymi dniami gdzieś się włóczę :)

Ostatnio byłam np. na Cyplu w Polańczyku. Tam zatyczek nie potrzeba :mrgreen: Na każdym kroku kartki przypominajki, co wolno a czego nie, np. ... muzyki słuchamy dla siebie, nie stukać kijem (od bilardu) w podłogę, basen tylko dla dzieci do 13 lat, plac zabaw dla dzieci do lat ... już nie pamiętam, segreguj śmieci itd ..., kąpiel pod prysznicem w godzinach ...,oszczędzaj wodę do zmywania będziesz miał jej więcej do kąpania itd ... :mrgreen:
Korki wywalało co wieczór :mrgreen:
Ciepła woda pod prysznicem na żetony w określonych godzinach, w umywalkach już zimna. Wyjazd z parceli na niższym tarasie czyli tych widokowych tragiczny, dłuższą budą ciężko wyjechać bo jest stromo i próg taki, wszyscy kolejno walili "dupą" w asfalt podczas wyjazdu.

Ale widok z budki ładny po przebudzeniu :)
IMG_20190817_080221.jpg
IMG_20190815_091456.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Dlaczego camping - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone